Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 11:57   #21
Je li netko istražio daju li Omega 3 + psihoterapija optimalnije rezultate u odnosu na čisto uzimanje Omege 3?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 12:11   #22
Quote:
Tabea2011 kaže: Pogledaj post
Tko traži Omega 3 i omega 6 neka proba Salviu hispanicu (Chia). Radi se o sjemenu španjolske kadulje, organske, potpuno prirodno bez dodataka.
Prije svega lako je za konzumirati (u tekućini, jelu itd), i neutralnog je okusa.
Mislim da je i cijena povoljnija od Twinlaba i sličnih. O tome je bilo riječi i u Oprah showu.
Ja sam do nedavno, naručivala iz Slovenije, ali sam pronašla Web shop koji to ima u ponudi.
Koja ti poboljšanja uočavaš od toga i kako i koliko konzumiraš?

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 25.02.2012. at 18:17. Reason: brisanje reklame iz quota
Nilang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 13:46   #23
Omega 3 od forevera,toplo preporucam,250kn kosta,al djeluje i odlicna je!!!
Tonko tonkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 00:53   #24
Pozdrav!

S dotičnom stvari imam velikog iskustva, iz kojeg ću ti i pričati.
Informacije koje si pronašla svakako su točne, no uz pozitivno iskustvo kojim se potvrđuje djelovanje omega-3 kiselina u pogledu depresije (i mnogih drugih, drastičnijih bolesti), potrebni su argumenti zašto je ono korisnije od "lijekova", odnosno zašto je neispravno uzimati "lijekove".
Budući da je psihijatrija pseudoznanost, također ću pričati iz vlastitog iskustva, no za uzrok depresiji je pretpostavljen disbalans kemije u mozgu. Nije utvrđeno kakve/koje osobe pogađa depresija i druge psihičke/duševne bolesti, no za zdravlje je potrebno jednako zdravo okruženje i bolest je nastala s razlogom. Možda mi ne možemo pronaći razlog, no uz određena sredstva, trebamo uložiti naš trud i volju (jer jedino to je potrebno) za izlječenje.
Psihijatrijski lijekovi (svi!) narušavaju tvoje tijelo i umanjuju tvoj imunitet koji ti je u ovoj borbi najpotrebniji. Stoga je potrebno izdvojiti novac na čim zdraviju prehranu. Da, omega-3 kiseline su više no potrebne.
Njih ima u ribljem ulju, no u mnogo manjim količinama nego je to u lanenom ili konopljinom ulju u kojem ih ima najviše. Postoji konopljino ulje od sjemenki i od listova. U Hrvatskoj je u trgovinama s organskom prehranom moguće kupiti konopljino ulje od sjemenki (jer ne sadržava THC) i same sjemenke koje su jako djelotvorne.
Depresija jest teška, no izlječiva je. Naime, meni poznata i veoma bliska osoba koja je bolovala od psihoze izliječila se u potpunosti uzimanjem omega-3 kiselina iz konopljinog ulja i sjemenki, te zdravom prehranom i svakako - velikim trudom i radom na duhovnom planu, promišljanju i intelektualnom radu.

Puno sreće!

Pozdrav
abraksas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:20   #25
Na netu postoje studije sa dokazima o učinkovitosti omega 3 u liječenju depresije i pozitivnih učinaka na ljudski mozak. Također ga preporučuju i psihijatri u KBC-u. Postoje razni proizvođači tih tableta i kapsula ali je pitanje što je točno u njima. Treba uzeti u obzir i to da je najbolji izvor omega 3 hladno prešano ulje lanenih sjemenki ali je i vrlo nestabilno, što znači brzo oksidira i nakon otvaranja ga treba čuvati u hladnjaku. Osobno sam koristila ovu varijantu:kupila sam hladno prešano ulje lanenog sjemena (od provjerenog proizvođača, organsko) i pila dvije jušne žličice dnevno. Brzo sam uočila poboljšanje. Ako vam smeta okus, ulje možete nakapati u prazne kapsule i piti na taj način. Prevelika količina ili uzimanje na prazan želudac djeluje kao laksativ Ulje je jeftinije od tableta i organsko i na taj način točno znate što pijete.
__________________
if people tlak behind your back it only means you are two steps ahead
pia cocconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:00   #26
Ovako, ja pijem Omegu 1000 (Simply Supplements), 180 g EPA i DHA 120.. Vidim da vi pijete i više. Nego, sa dpo novom svaki put kad pipijem imam napad ponike da ću imati neke negativne nuspojave, iako primjećujem da mi je bistrije i da nisam deskoncentrirana.. znate ono, kad hoćete nešto izgovoriti, a ne ide..haha! Iako, možda je to placebo, jer ih pijem tek par dana.. Uglavnom, jel imao tko neke negativne učinke Omege? Jel to sigurno bezopasno?!
emma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:51   #27
Quote:
Tonko tonkovic kaže: Pogledaj post
Omega 3 od forevera,toplo preporucam,250kn kosta,al djeluje i odlicna je!!!
čula sam za njihove proizvode, ako mi možeš reći gdje ih kupuješ?
i koliko tableta ima u jednoj kutiji?
thanx
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:56   #28
Quote:
pia cocconi kaže: Pogledaj post
Na netu postoje studije sa dokazima o učinkovitosti omega 3 u liječenju depresije i pozitivnih učinaka na ljudski mozak. Također ga preporučuju i psihijatri u KBC-u. Postoje razni proizvođači tih tableta i kapsula ali je pitanje što je točno u njima. Treba uzeti u obzir i to da je najbolji izvor omega 3 hladno prešano ulje lanenih sjemenki ali je i vrlo nestabilno, što znači brzo oksidira i nakon otvaranja ga treba čuvati u hladnjaku. Osobno sam koristila ovu varijantu:kupila sam hladno prešano ulje lanenog sjemena (od provjerenog proizvođača, organsko) i pila dvije jušne žličice dnevno. Brzo sam uočila poboljšanje. Ako vam smeta okus, ulje možete nakapati u prazne kapsule i piti na taj način. Prevelika količina ili uzimanje na prazan želudac djeluje kao laksativ Ulje je jeftinije od tableta i organsko i na taj način točno znate što pijete.
a na koji način si osjetila poboljšanje, u čemu? Vezano za depresiju, pamćenje ili..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:50   #29
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
U knjizi OZDRAVLJENJE - Liječenje stresa, anksionznost i depresije bez ljekova i psihoterapije –od dr. Davida Servan-Schreiber, piše o metodama koje su dale dugotrajnije rezultate kod liječenja, među kojima je i tretman ribljim uljem (Omega 3).

Budući da bi htjela imati bolje zdravstveno stanje u pogledu depresije (5g), zanima me da li netko s foruma ima iskustvo u pogledu uzimanja ribljeg ulja u navedene svrhe (doza, vrsta proizvoda, stanje nakon nekog vremena uzimanja itd.)

Hvala.
Ja uzimam Omega 3 prema preporuci psihijatra. Uzimam ga zajedno s litijem (za bipolar).

Prema onome sto mi je psihijatar dao za citanje, Omega 3 pomaze za depresiju (i to mi nije jasno jer nisam nikada bio depresivan).

Prema studijama, Omega 3 pomaze samo ako se uzima zajedno s lijekovima. Sama ne pomaze za depresiju.

EPA kolicina je barem 1,000 mg dnevno. Nije jasno koliko DHA je potrebno. Prema EPA kolicini, treba uzimati obicno znatno vise nego sto pise na kutiji.

Uzimam vec vise od dvije godine 1,500 mg EPA dnevno. Nisam primjetio nikakvu razliku, niti na bolje niti na gore.

Omega 3 pomaze za citav niz drugih stvari (srce, masti u krvi, kozu i kosti). Niti na tome nisam primjetio nikakvu razliku.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 20:42   #30
bilo je u jednoj emisiji bbc produkcije kako je mali ekspodirao u školi nakon uzimanja omega3 od ponavljača do odlikaša

primjer kako i najozbiljnija tv može provaljivati zvizdarije
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 22:49   #31
Možete jednostavno jesti sjemenke lana. Žlicu-dvije u műesli ujutro, i dobro sažvakati, ili ih samljeti prethodno. I pola šake oraha. To je taman koliko treba za dnevne potrebe. I zdravije od kljukanja želatinom iz kapsula i ribljim uljem iz tko zna kakve ribe. I jeftinije.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:09   #32
Lijepo vas molim, držite se teme - omega 3. O dodacima na bazi aloje, čajevima za detoksikaciju itd. postoje teme na drugim pdf-ovima. Oftopik je pobrisan.

LP!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:01   #33
Zanimljivo je kako život bez dodataka ne funkcionira i kako narodi u pustinjama ili daleko od mora i rijeka/jezera normalno žive.
Bez obzira na fiziologiju, hranite se raznovrsno i uživajte u hrani sa čim manje dodataka.
Ako želite doista napredak probajte emulzirano riblje ulje koje ima nekoliko desetaka puta veću koncentraciju istih.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 18:18   #34
Sve što se prodaje od ribljeg ulja u HR je više manje niže kvalitete.
Postoje proizvodi koji su daleko čišči i koncentriraniji i spadaju u kategoriju pharmaceutical grade ili ultra. Svi sa koncentracijom od preko 60% EPA/DHA po gramu ulja. Možete pogledat na stranicama IFOS-a (International Fish Oil Standards Program).
tommy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 18:53   #35
Heh, ja sam znao piti po 10-12 grama dnevno, twinlab uglavnom. U kombinaciji s 2 grama vitamina D, 2 grama vitamina C... i razne druge u manjim kolicinama.

Govno mi je smrdilo po ribi, to je jedini bas primjetan efekt u mene
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:53   #36
Za sve one kojima je u Hrvatskoj skupa O3 (č: svi osim Nadana V.).

http://www.naturesbest.co.uk/fish-oil-1100mg-p516/



Plaća se paypalom, stiže za 10-15 dana.
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 00:37   #37
Ja sam kapsule omege 3 opet počela redovito piti nakon duže pauze i najviše se nadam poboljšanju pamćenja, iako nemam ništa protiv ostalih beneficija na zdravlje i tijelo.
Ima li ovdje nekoga tko ih pije redovito i može potvrditi poboljšanje pamćenja? Nisam znala da omega 3 ublažava depresiju, presretna sam ako stvarno jest tako...
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:26   #38
Quote:
normall kaže: Pogledaj post


i nikakve veće količine nezasićenih masnih kiselina kao što su npr. Omega 3
kod psihičko-psihosomatskih, neuroloških bolesti, tu ne mogu pomoći.
DA BI SE NEKAKAV PRIPRAVAK PRIZNAO KAO LIJEK MORA PROĆI OPSEŽNA
VIŠEGODIŠNJA TESTIRANJA.



Ponavljam

Raznovrsnom prehranom, uz smanjene količine zasićenih masnih kiselina, nisu potrebni nikakvi dodatci prehrani poput "visokokomponentnih multivitaminskih pripravaka", "omega", "osteokoplexa", i sličnih preparata.
da li je ovde govor o omega 3 ili ribljem ulju (koje je izmedju ostalog bogato i omegom 3, i d vitaminom?)

moja poznanica, koja je iskusan neurolog, tvrdi da jos nije imala pacijenta a da pacijent nije imao-la nedostatak vitamina d.
pogotovo jaku relaciju sa nedostatkom vitamina d imaju autoimune bolesti, tipa ms i sl.
i da se sada rade neka nova istrazivanja u vezi toga, koliko je vitamin d zapravo bitan.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 13:55   #39
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Po meni za omega 3 je još bolje Laneno ulje. Možeš ga uzimat 2-3 žlice dnevno, ili uz svaki drugi obrok. Sad možda je sjebano jer ne znam da li ima u tabletama, ali nije problem naviknut se i uzimati ga sa žlicom. Bar meni nije bio problem

P.s. Mislim da ti ova tema ne sapda pod Psihologiju, 100% će ti se ovo seliti na Zdravlje.
Laneno ulje nije omega 3 niti je slična i onaj tko želi suplementaciju Omegom sigurno nece pit laneno ulje.
Lan sadrži ALA oblik masne kiseline (kao i omegol proizvodi) i trebaju dodatne kemijske reakcije u organizmu da bi ALA prešla i iskoristila se kao omega3.
Vegetarijani i fruktarijanci imaju strasne probleme sa ALA-om jer računaju na nju kao završnu omega a to se nalazi jedino u životinjskom tkivu, sto nazalost biljke nemaju!

Za efekt protiv anksioznosti uzeti do 3g čiste omege- npr 5 kapsula od koje jedna sadrži ne manje od 350-400 EPA i DHA (KAL, Twinlab (samo sta je skup)) iako nije ni riblje ulje loše al uvijek postoji mogućnost trovanja i definitivno unošenje teških metala jer su ih ribe pune, pa sam uvijek za cistu omegu3 u kapsuli jer pri uzimanju ne osjetimo ni njen miris, niti okus sta meni osobno pase

P.S. Ljudi moji, ne fokusirajte se samo na omege nego počnite unositi sve esencijalne masne kiseline! Ne birajte nego počnite konzumirati sva hladno prešana ulja poput Lana, suncokreta, sezama, konoplje...i definitivno Avokado- koji sluzi za pravilno iskoristit te zdrave masti a ako uzimate karatenoide poput licopena, astaxanthina, kurkumina (kurkuma)...avokado je onda jednostavno savršeni touch koji ce nam pomoći da to usmjerimo na pravo mjesto!
Phyton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:01   #40
Quote:
Phyton kaže: Pogledaj post
P.S. Ljudi moji, ne fokusirajte se samo na omege nego počnite unositi sve esencijalne masne kiseline! Ne birajte nego počnite konzumirati sva hladno prešana ulja poput Lana, suncokreta, sezama, konoplje...i definitivno Avokado- koji sluzi za pravilno iskoristit te zdrave masti a ako uzimate karatenoide poput licopena, astaxanthina, kurkumina (kurkuma)...avokado je onda jednostavno savršeni touch koji ce nam pomoći da to usmjerimo na pravo mjesto!
Meni su ove super.
http://shop.naturala.hr/aquasource-k...-kiselina.html
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.