Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 18:36   #5801
danas sam bio u Super Konzumu, krenuo kupiti luk (najobičniji žuti) i dočekalo me nešto što nisam skoro nigdje vidio: hrpa polu-trulog sitnog luka, 80% toga je trebalo baciti... malo sam pročeprkao, uzeo par komada i odustao...
mislim da su blizu kraja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:16   #5802
U Konzumima je luk uvijek katastrofa.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:55   #5803
U svim lancima luk je za otpad.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:31   #5804
Više puta mi se dogodila ovakva situacija:
Ogroman red na blagajni, nas par čeka da nam uzmu boce - a veći dio radnica za to vrijeme stavlja stvari na police (na kojima ima sasvim dovoljno artikala), metu podove, peru prozore...
Ima li ikakvog valjanog razloga za ovakvo ponašanje!? Zar takve stvari ne mogu pričekati vrijeme kad bude manja gužva u dućanu?
Evo baš danas, dođem u Konzum prodati boce, rade 2 od 4 blagajne, na obje redovi ogromni. Oko ulaza se vrti još jedna radnica koja - pere prozore.

Također mi se čini da iz nekog razloga zbilja ne vole raditi na ambalaži - uvijek dođu smrknutog lica, kolutaju očima, požuruju, vidi se da to rade preko kurca...Jednom mi tako žena dođe, dok ubacujem ambalažu u vreće stalno govori "ajmo, brže, te čepove ste trebali skinuti kod kuće, nemam ja vremena, ja moram raditi..." - a na blagajni red od možda 5 ljudi.
Zbog čega im je to tolika tlaka?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:06   #5805
Zbog niske plače i iskorištavanja. Ne idi u konzum i riješio si stvar. Treba samo prošetati max 50 metara više, ima još dučana i gotovo svi su kvalitetniji od konzuma, od robe do usluge.
Usput, nečeš financirati bagru lopovsku.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:06   #5806
ta koja čisto možda ne radi na blagajni, nekad su postojale razlike, tako da nisu svi zaposlen sve radili nego se znalo tko što radi i po tome je i plaća bila
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:19   #5807
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Zbog niske plače i iskorištavanja. Ne idi u konzum i riješio si stvar. Treba samo prošetati max 50 metara više, ima još dučana i gotovo svi su kvalitetniji od konzuma, od robe do usluge.
Usput, nečeš financirati bagru lopovsku.
O pa radim ja to - u Konzum samo odnesem boce jer obližnji Spar uzima samo 10 komada po osobi.
A tješim se što ih potkopavam jer im uvijek uvalim strane boce koje kao ne bi smjeli uzimati (to mi u Sparu valjda i ne bi prošlo jer tamo daš boce djelatniku pa ih on odnese u skladište i vrati se s potvrdom).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 07:51   #5808
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Zbog niske plače i iskorištavanja. Ne idi u konzum i riješio si stvar. Treba samo prošetati max 50 metara više, ima još dučana i gotovo svi su kvalitetniji od konzuma, od robe do usluge.
Usput, nečeš financirati bagru lopovsku.
50 metara? Pa ne žive svi u Zagrebu ili gdje to već ima trgovina na svakih 50 metara.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:46   #5809
Dobro, kad vec doslovno shvacas dodaj jos jednu nulu ili je to vec maraton za lijen hrvate?
Tko je extra lijen nek crkne ionako samo trosi zrak.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:24   #5810
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dobro, kad vec doslovno shvacas dodaj jos jednu nulu ili je to vec maraton za lijen hrvate?
Tko je extra lijen nek crkne ionako samo trosi zrak.
Kod mene ni jedna nula ne bi puno pomogla, u tom dometu ima pokoja lokalna trgovina koja je asortimanom i cijenama još lošija od Konzuma. Do bilo koje trgovine nekog lanca udaljenost se mjeri kilometrima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:14   #5811
na samoposlužnim blagajnama više nema vrećica
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:28   #5812
Kod mene ih je bilo neki dan.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:50   #5813
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
A tješim se što ih potkopavam jer im uvijek uvalim strane boce koje kao ne bi smjeli uzimati (to mi u Sparu valjda i ne bi prošlo jer tamo daš boce djelatniku pa ih on odnese u skladište i vrati se s potvrdom).
Time potkopavaš "samo" državu i sve nas porezne obveznike, a Konzum ama baš ni malo.
__________________
Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.

Navijanje protiv reprezentacije je navijanje za reprezentaciju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:54   #5814
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
na samoposlužnim blagajnama više nema vrećica
Dabogda njih (besplatnih vrećica) nikad više ni ne bilo, ni u Konzumu ni igdje drugdje i da izađe zakon da je svaka plastična vrećica minimalno 50 kuna, pa da se gotovanska bagra koja sad u dućan ide bez vrećice/torbe i svaki put uzme novu napokon navikne na odgovorno i ekološko ponašanje.
__________________
Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.

Navijanje protiv reprezentacije je navijanje za reprezentaciju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:45   #5815
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Dabogda njih (besplatnih vrećica) nikad više ni ne bilo, ni u Konzumu ni igdje drugdje i da izađe zakon da je svaka plastična vrećica minimalno 50 kuna, pa da se gotovanska bagra koja sad u dućan ide bez vrećice/torbe i svaki put uzme novu napokon navikne na odgovorno i ekološko ponašanje.

Evo i ja kupim svaki put novu vrećicu.
Za 50 lp.
U jednom trgovačkom lancu.
Jer mi idealno po dimenzijama paše u kantu za smeće.
I još se može fino zavezati kada je puna.
I čvrsta je. I velika. Prava vrećica među vrećicama.

Ali zato ne kupujem vreće za smeće
I još uštedim.

Što sada? Da li sam kriv?
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:26   #5816
dm ima vrećice za smeće od 20 l s ručkama. Nama ispadne jeftinije nego da ih kupujemo u trgovinama.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:29   #5817
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Evo i ja kupim svaki put novu vrećicu.
Za 50 lp.
U jednom trgovačkom lancu.
Jer mi idealno po dimenzijama paše u kantu za smeće.
I još se može fino zavezati kada je puna.
I čvrsta je. I velika. Prava vrećica među vrećicama.

Ali zato ne kupujem vreće za smeće
I još uštedim.

Što sada? Da li sam kriv?
Nisi kriv. btw. sjetio sam se nekog teksta u USA o tome kako znaš da si slavenskog roda. Jedna o stavki bila je upravo to- koriste šoping vrećicu za smeće
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:28   #5818
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dobro, kad vec doslovno shvacas dodaj jos jednu nulu ili je to vec maraton za lijen hrvate?
Tko je extra lijen nek crkne ionako samo trosi zrak.


pa ono stari ubo si ga u sridu...:klap:

gledam ono soping centre,ekipa ceka u redu da parkira uz ulazno/izlazna vrata pa mu ovaj iza jazavac trubi...ono kolona...
a samo 10-20m dalje na parkingu pustos,mozes uparkirat 747...
al ne svi bi pred vrata...

btw,gdje je ona ekipa koja je spominjala kak ih Ivek krade za 1lp i da postavljaju namjerno krive cijene....
koji su to se propinjali na zadnje noge za 1-2lp a Ivek ima ga zavukao u onaj glupi cmar i to med roge...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:41   #5819
je a kaj misliš od kud je izvukao onih 2,2 milijarde kuna/evra? To da skupiš sve te lipe tijekom svih ovih godina to ti je to.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:09   #5820
Na Sarajevskoj u zg krajem radnog dana zele uvaliti slabo posecerene i ohladjen
kremsnite,umjesto onih iz skrinje.Ostavio sam ju na polici pa nek radi sad sto oce
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.