Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 18:36   #221
Adora, iako govorimo istim jezikom, mislim da se uopće ne razumijemo. Meni tvoji postovi izgledaju kontradiktorno, ili jednostavno ne znam pratiti način tvog razmišljanja. Pojmovima poput Bića, Života, Ljubavi, Prirode, Stvoritelja, očito pridajemo različita značenja. Stoga se povlačim iz daljnjeg razgovora.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:56   #222
Mozda interesantno pitanje: kako se od Lilith doslo do homoseksualizma u ovoj raspravi ? I zasto ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 06:54   #223
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Mozda interesantno pitanje: kako se od Lilith doslo do homoseksualizma u ovoj raspravi ? I zasto ?
vidiš interesantno, onaj tko je malo upoznat s razvojem mitova očekivao bi prije nešto incestuozno tipa mama i sin tj. malo promjene u već dosadile i bogu i čovjeku ljubavne igrice dan tj.sunce i noć-mjesec tj. lilith tipa samson-dalila(onaj tko se pita da odgovorim ,da, dalila ima veze s lilith) rama-sita oziris-izida... kako je mama il draga davno (bar ođe na zapadu) prezreno ispala iz igre i zamijenio ju logos,sophia(kod židova još uvijek ž.roda) tj. duh sveti (neznam rod al i on zna izbivat) ostadoše tako da skratim samo otac i sin , onda možda otud
zašto?
zbog potisnutih tisućljetnjih sjećanja čovjeka zapada na jedan bogom il vragom dan ljubavni odnos dana i noći,sunca i mjeseca koji sad izbijaju na kolektivnu površinu.
i nije da se baš šalim.
doduše svjedoci smo pokušaja vraćanja mame u igru zadnji par stoljeća al onako platonski(djevičanski) pa ćemo vidjet koliko će kutova kuće uskoro držat.

Zadnje uređivanje ursamajor : 16.06.2007. at 07:47.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:51   #224
Quote:
Blashyrkh kaže: Pogledaj post

A inace imam i koze, i kangala(pas-koji sve to cuva zato jer sve zivotinje drzim prakticki na slobodi), i golubove, i biserke, i kokoske ... i povrce, vocke, oko kuce... i tako... nije trebalo puno novca za to... a kad to napravis odjednom ti se zivotni troskovi smanje (covjek ne bi vjerovao).

Ne mogu gledati zivotinje zatocene, pa su onda slobodne na livadi... a jaja kupim najcesce po grmlju.

Znas sta je najljepse? Kad kokos nestane a ja mislim da ju je lisica ubila, a nakon 20 dana eto je i sa sobom vodi 10-tak malih pilica...
ova sličica mi je danas uljepšala dan! hvala!
štoviše, ne sjećam se da mi je ikoji post bio toliko lijep.

Zadnje uređivanje točkasta : 17.06.2007. at 19:30.
točkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 21:01   #225
Quote:
točkasta kaže: Pogledaj post
ova sličica mi je danas uljepšala dan! hvala!
štoviše, ne sjećam se da mi je ikoji post bio toliko lijep.
Onda ce ti ovo jos vise uljepsati dan.

Ovu velicanstvenu zivotinju su također demonizirali radi toga sto tu i tamo ubije koju ovcu.

Moze se tu povuci paralela sa lilith. Indijancima brat a nama utjelovljenje sotone. Simbol slobode demoniziran vraca se ponovno na velika vrata, slobodan... u pravom svjetlu... neukroceni vuk.

http://www.youtube.com/watch?v=90oLE23-q34

Pogledati.
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 09:31   #226
[QUOTE=Adora;8945916]


Quote:
Jedno je društvena inhibicija prema spolnosti uslijed sukobljavanja moralnih načela i različitih stupnjeva svijesti, a drugo je čovjekovo potpuno zastranjivanje i omalovažavanje istinske Prirode.
Ma, što je istinska Priroda?
Mit onih koji se sa svojom društevnosti bore i žive u njoj pa idealiziraju prirodu.
Nitko više od nas ne može živjeti prirodu. Ima par ljudi koje je sve poslalo kvragu i otišlo živjeti na Velebit, pa su vuci samotnjaci.
Misliš li da oni tamo žive Prirodu?
Ne, mada piju iz čistih potoka, jedu bobice ili hvataju manju divljač..oni razmišljaju sa umom čovjeka čiji sadržaj je zaražen društvenošću.
Jedan je otišao tamo kad se rastao... drugi zato što mu je netko umro, treći je mu je propala firma...oni nose u svojim umovima misao i sjećanje na društvo, na odnose sa pojedincima.
Prema tome mi smo zastranili kad smo se počeli udruživati a sa tim druženjem došlo je i do omaložavanja istinske prirode koja je postala mit.


Quote:
Stoga sam i postavila pitanje, možeš li mi reći sa sigurnošću za slučaj kada su određene životinje isključivo homoseksualnih sklonosti, dakle izričito odbijaju suprotan spol i razmnožavanje?
Nisam Brehm a sa nekim životinjma sam odrasla i bavila se njima.
One odbijaju suprotan spol kad nisu u estrusu prema tome imaju ponašanje ciklički uvjetovano.No, njihovim bićima teče rijeka koja se naziva instinkt. One se ponašaju prema njemu.
Kad bi i mogla ti točno odgovoriti na to pitanje zašto neke životinje izbjegavaju drugi spol i razmnožavanje...vjerovato bi dobila Nobelovu nagrada iz područja biologije....ovako...


Quote:
A druga stvar, naravno da nije apsurd, rekoh da se priroda za sve pobrine. Kao što stvori neplodne osobe, tako stvori i homoseksualne. Jedni ne mogu živiti svoju Prirodu, drugi ne žele. Priroda najbolje zna zašto.

TOČNO; priroda zna zašto a naša društevnost ogrezla u moralu pokušava tumačiti kako joj to odgovara.


Quote:
Pitam te s koje ti pozicije tako prosuđuješ?

S duhovne pozicije. Religijske. I biološke. S pozicije Ljubavi prema životu. A ti?
Ljubav prema životu znači na sve odgovarati bez predrasuda da nešto jeste a nešto nije, ona je onda neuvjetovana, čista i neosuđujuća.
Ljubav je otpuštanje a ne prijanjanje. To je ljubav koja voli ma što se događa jer je svjesna da našim životima upravlja sila uz našu volju, koju mi ne možemo objasniti, da su naši odnosi ne samo posljedica ponašanja već uvjetovani nekim procesima koje se ne sjećamo-karma a čije posljedice sad vidimo i osjećamo. Ljubav u duhovnom smislu je obznanivanje da smo mi svi JEDNO, ma što smo jer svatko uživa svoju slobodu da bude ono što jeste.


Religijska ljubav-malo čudan termin, je uvjetovana, kritična jer je naslonjena na šablonu ponašanja; nešto je crno nešto je bijelo a bijelo je ono što su drugi utvrdili da je bijelo a ne što smo mi tako odlučili bez iskustva , ona je podložna i ona je nametnuta jer se mora voljeti a onda kad se nešto mora onda se ne voli. Poslušnost se može nametnuti silom i strahom, ali ljubav je jedina emocija koja mora doći iz nas samih i nitko nas ne može natjerati na nju.Ako nas tjera, koristi se strahom, odmazdom, silom a ona ne živi u tim nametnutim uvjetima.

Biologija ne poznaje ljubav jer je za nju ljubav samo privrženost i dijeljenje spolnog iskustva u svrhu nastanka novog bića. Biologija samo iskorištava našu ljubav i stvara život ali samo djelomično uz našu pomoć, ali niti mi ne stvaramo život mi mu dajemo samo odjelo-tijelo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:27   #227
Adam i Eva se nisu slagali u horoskopu! Pogledajte i ascendent od Yahweh te Geneze.

Naredili smo horoskop za Adama in Evo. Pred nekaj let smo imeli horoskop Geneze.
Se pravi bila je še ena ženska vmes, pol pa so se dve punce skregale, gre se tudi
za otroke iz dva zakona, mnda... Geneza je datirana 1000 let po Krišni in se lahko izračuna...

Vidi detalje:

http://groups.google.com/group/hr.al...26b41d618745a5


--------------------
http://www.lulu.com/astrology Eris astrology
tarant8l is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:29   #228
Quote:
tarant8l kaže: Pogledaj post
Adam i Eva se nisu slagali u horoskopu! Pogledajte i ascendent od Yahweh te Geneze.

Naredili smo horoskop za Adama in Evo. Pred nekaj let smo imeli horoskop Geneze.
Se pravi bila je še ena ženska vmes, pol pa so se dve punce skregale, gre se tudi
za otroke iz dva zakona, mnda... Geneza je datirana 1000 let po Krišni in se lahko izračuna...

Vidi detalje:

http://groups.google.com/group/hr.al...26b41d618745a5


--------------------
http://www.lulu.com/astrology Eris astrology


horoskop lol ko još vjeruje u te bedastoce lol
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 17:10   #229
Lilith ima puno manje romanticno porijeklo nego joj se pripisuje.Lilith je zapravo "lilitu" ili vrsta demona vjetra koji su donosili bolesti i smrt.Imali su i slicnu funkciju sukubima.Nisu bili jedan entitet nego mnostvo entiteta.Kako su Zidovi bili u Babilonu koji je preuzeo veliki dio religije Sumerana,tako su mnoge (lilitu) postali jedna (Lilit).Sva mitologija konstruirana oko prve zene Adamove i slicno je produkt umova zidovskih rabina.Povijesne lilitu nisu imale nikakve veze sa tim,bile su annoying little demons.Nisu cak bile ni jedan lik vec naziv za legije demona.Price o prvoj zeni Adamovoj i slicno nemaju NIKAKVE utemeljenosti u originalnim sumeranskim mitovima o demonima lilitu.Kasnije ju je zidovska Kabala proglasila arkdemonom Yesoda to jest sfere Mjeseca na Drvu Zivota.Ono o cemu vi pricate ovdje je tesko prekrojen,masakriran i osakacen sumeranski mit.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.