Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 01:03   #41
Quote:
MilkyWay kaže:
Ispravno je jesti sve, probati sve, pa ako vam nešto ne odgovara nemojte to konzumirati. Ispravno je kloniti se onoga što intenzivno šteti ljudskom zdravlju (cigarete, droga i slično), a sve ostalo konzumirati u umjerenim količinama. Kretati se. A kad se razbolite, ne kukati i pitati glupa pitanja Što nije u redu s mojim imunitetom? nego to fino odležati. A da nešto s vašim imunitetom nije u redu, nebiste imali temperaturu i ne bi bilo reakcije.
U potpunosti se s tobom ne slazem - citiram s one stranice za koju sam dao link: In the last 20 years, we have increased sugar consumption in the U.S. 26 pounds to 135 lbs. of sugar per person per year! Prior to the turn of this century (1887-1890), the average consumption was only 5 lbs. per person per year! Cardiovascular disease and cancer was virtually unknown in the early 1900's. - mislim da to dovoljno govori kako nisi u pravu.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 08:31   #42
Ajde Max daj se opusti i počni kvalitetno živit. Popij pivo nakon večere, vidjet ćeš kako je čisto OK i da ti sutradan neće dijagnosticirat cirozu jetre ili hepatitis.

A što se tiče ove tvrdnje da 1900-te nije bilo raka - to je teška glupost. Naime i naši stari su jeli dimljeno meso i slične pizdariye koje navodno izazivaju rak debelog crijega. A i jednom sam imao sličan razgovor s bakom koja je još uvijek živa. Ona tvrdi da je i u vrijeme njene mladosti bilo toga, doduše ne toliko koliko danas, ali da je ta bolest bila oduvijek poznata.

Kao što rekoh sve u umjerenim količinama. Nemoraš jesti pomfrit svakodnevno, jedi ga par puta na mjesec. Ne moraš svaki dan popit gajbu pive, popij jedno malo. Ne moraš svaki dan pojest kutiju bombona, pojedi jedan. Ne moraš svaki dan telefonirat mobitelom 5 sati, telefoniraj tek toliko da se dogovoriš s nekim, a za to je dovoljno dnevno par minuta. Eko!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 08:34   #43
Quote:
MaxB kaže:
Cardiovascular disease and cancer was virtually unknown in the early 1900's. - mislim da to dovoljno govori kako nisi u pravu.
Eh, sad, ne treba pretjerivati i treba znati kako to interpretirati. U vrijeme prijelaza stoljeca su "vladale" neke druge bolesti. Suzbijanjem tih, mijenja se ukupna slika pobola.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 19:12   #44
Quote:
MilkyWay kaže:
Ajde Max daj se opusti i počni kvalitetno živit.
Po prvi put u zivotu koliko-toliko kvalitetno zivim! I nista mi ne fali. Ne zivim ekstremno - sto se tice jela, povremeno pojedem/popijem nesto slatko, jedem malo kruha i to nikad bijelog, krumpir jedem najvise dvaput mjesecno (nikad pomfri), svaki dan jedem povrce i voce, za telefoniranje uvijek radije koristim obicni telefon. I to je to - jel to ekstremni nacin zivota?

Sto se tice raka i kardivaskularnih bolesti - nije secer jedini uzrok tome, ali ako i nije uzrok, onda je faktor koji pogorsava bolest. Oboljeli od raka i od srcanih bolesti (a i vjerojatno nekih drugih skupina bolesti) ne bi smjeli konzumirati secer. I tocka. Vi se sad tu ponasate kao da sam ja to izmislio. Evo kako Google lijepo pretrazuje Medline (dakle, one sluzbene clanke i studije koji bi trebali biti legitimni): secer i kardiovaskularne bolesti, secer i rak. Ako svaki dan jedes secer, nitko ne kaze da ces dobiti rak ili srcani udar - isto tako kao sto svaki koji pusi cigarete nece dobiti rak ili srcani udar. Ali se sanse za to bitno povecavaju.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 11:09   #45
Quote:
MaxB kaže:
Sto se tice raka i kardivaskularnih bolesti - nije secer jedini uzrok tome, ali ako i nije uzrok, onda je faktor koji pogorsava bolest. Oboljeli od raka i od srcanih bolesti (a i vjerojatno nekih drugih skupina bolesti) ne bi smjeli konzumirati secer. I tocka. Vi se sad tu ponasate kao da sam ja to izmislio.
MaxB, plz, nemoj se ljutiti. Ali, stvar je u tome kako se interpretiraju rezultati istrazivanja.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 09:57   #46
Imunitet

Kako pojačati imunitet, izbjeći stalne boleštine i kroničnu iscrpljenost, što još dodati organizmu ako se svakodnevno jede povrće i voće (agrumi, jabuke), jogurt, piju čajevi s limunom, puno vode, uzimaju multivitamini, te vitamin-C?! Meso minimalno.
Kojim super vitaminima završiti ovu fuckin' zimu i ući u proljeće zdrav?
Primam svaki savjet osim - 'odmaraj se ponekad'!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 10:08   #47
Ja se kljukam vitaminima ABC od Naturalwealtha...
A trebala bi i više voća jesti, a to mi se nekak neda...
Više volim čokoladu...

Ali za snažniji imunitet ti svakako treba više vitamina i minerala u organizmu, pa možda trebaš razmisliti o svojoj prehrani i koji vitamini bi ti mogli nedostajati... Mislim da su za imunitet najvažniji C, zatim A, B za kožu, E, D... a od minerala kalcij (mlijeko), magnezij idr.
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 10:21   #48
A trebala bi se malo i odmarat
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 10:48   #49
Quote:
chocogirl35b kaže:
Više volim čokoladu...
Cokolada, odn. secer u bilo kojem formatu, unistava vitamine, jer su prijeko potrebni za njegovu razgradnju... Svako zlo za neko dobro!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 11:02   #50
Kako se vitamini (i koji) trose za razgradnju secera (i kojih)? Molim te, pojasni ovo...
I na sto se razgradjuju seceri?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 11:23   #51
Koje doze vitamina C uzimate, jerl' preslab ovaj u kapsulama bez kiseline?! Što je s onim američkim mega-dozama?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 11:34   #52
Vitamin C (askorbinska kiselina) sudjeluje pri tvorbi kolagena, a ima i znacajno antioksidativno djelovanje. Ideju o mega dozama promovirao je L. Pauling, inace zbilja veliki znanstvenik, no naknadna istrazivanja nisu potvrdila njegove hipoteze. U velikim kolicinama (npr. 4-5 grama dnevno) ipak nije opasan jer se bez problema izbacuje preko urina.
Natural Wealth prodaje vit. C s tzv. vremenskim otpustanjem, sto znaci da se uzetih 500 mg vitamina postupno resorbira tokom cijelog dana. Mislim da je kolicina od 1000 mg dnevno (npr. po jedna kapsula svakih 12 sati) dovoljna. Inace, koncentracija vitamina C uzeta preko hrane puno je manja, a covjek ga nije u stanju sam sintetizirati u organizmu, tako da se na tome zasniva preporuka o dodatnom uzimanju vecih doza.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 12:18   #53
Najbolje ti je pitat u ljekarni.
Ja pijem Esberitox tablete za pojacanje
imuniteta-na biljnoj bazi, dobijes 50 tableta
a pije se 9 na dan (kosta oko 40-ak kn).
Ne znam koliko je ucinkovito, ja cu skoro zavrsiti,
pa javim
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 12:37   #54
Baš mi i ne treba mršavljanje kao nus-produkt te šake vitamina što treba hrdati svaki dan!

No, ozbiljno, vjerojatno ta ekstra doza i podigne imunitet u kratkom roku, a onda se nastavi s umjerenim dozama, ne?!

Hmm, ajde javi ako preživiš!!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 13:16   #55
Otkud ti ideja da ces smrsaviti pijuci vitamine?
Moze ti se dogoditi da uzimanjem kompleksa B vitamina osjetis povecani apetit, a to moze rezultirati debljanjem
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 13:23   #56
bilo je nedavno dva topika o imunitetu, procackaj malo ( jedan je mislim otvorila atlantis)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:01   #57
Hvala Winona, pronaći ću!

Moderatori
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:13   #58
Mislim da sam gore zaboravila napomenuti da C vitamin pospjesuje resorpciju zeljeza iz hrane. Takodjer, tzv. "proljetni umor" cesto nije nista drugo do blaga anemija, koja se da "izlijeciti" kvalitetnijom prehranom uz dodatak C vit.

off topic
Prvi put vidim da netko zahvaljuje moderatoru zato sto mu je obrisao post, nadam se da to znaci da si uvidjela da su onakvi uvredljivi postovi bespotrebni.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:30   #59
Sto se tice vitamina C, ja sam uzimala onaj obicni od Plive (meni se nekako cini da je on bas OK).
Cesto sam osjecala peckanje kod mokrenja. I onda sam to povezala, jer sam negdje procitala da C vitamin dodatno zakiseljuje mokracu i moze prouzrociti to peckanje. Cini se da je kod mene fakat tako.
gigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 16:39   #60
Vitamin C nije jaka kiselina, kolicine od 2 g dnevno (4 kapsule od po 500 mg) ne utjecu znacajno na pH vrijednost u urinu. Ipak mislim da je mudrije uzimati oblik s vremenskim otpustanjem, tako ce i koncentracija u urinu biti manja.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.