Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2004., 03:17   #81
Ok, sad sam procitala valjda peti tvoj post skoro istog sadrzaja kao prethodna cetiri. Ovo smatraj opomenom, nema razloga da pises jednu te istu poruku na cetiri (ili i vise) stare teme.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 14:43   #82
Imunitet i kako ga zadobiti

Imah problem sa oslabljenim imunitetom. Stalno bolestan, lose fizicko stanje, a doktori nista nisu mogli utvrditi. Zakljucak je bio oslabljen imunitet. Poceo sam koristii neke preparate koji su sluzili za dizanje imuniteta i dosta su mi pomogli. Kakva su vasa iskustva s time i da li je jos neko imao slicnih problema
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 17:05   #83
Jačanje organizma sportom + kvalitetna prehrana + mineral cink + vitamin C + aminokiselina glutamin = maksimalan imunitet.

Ima toga još, ali onda to već prelazi proračun prosječnog Hrvata.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 18:13   #84
Nazalost, nema dokaza da ijedan postupak ili pripravak pojacava imunitet.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 21:44   #85
ja redovito uzimam antioksidante.osjecam se super!
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 00:03   #86
Quote:
Pallas kaže:
Nazalost, nema dokaza da ijedan postupak ili pripravak pojacava imunitet.
Na žalost, ti si premalo pročitao knjiga i istraživanja na ovu temu pa tako tvrdiš.
Daj mi barem jedno istraživanje i referencu u kojoj se pobija značaj glutamina na imunitet.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 07:43   #87
Quote:
Laganini kaže:
Na žalost, ti si premalo pročitao knjiga i istraživanja na ovu temu pa tako tvrdiš.


__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 11:57   #88
Quote:
Pallas kaže:



I di su ti tu istraživanja i reference?
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 12:24   #89
Imunitet

Ja sam uzimao preparat Colostrum koji se radi od mlijeka. Pomogao mi je, iako mi pomalo izgleda blesavo kupovati "mlijeko u kapsulama". Ne znam, sto bi to tocno bilo po sastavu, ali cu pogledat malo doma.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 15:49   #90
Quote:
Laganini kaže:
Daj mi barem jedno istraživanje i referencu u kojoj se pobija značaj glutamina na imunitet.
Ne kazem da glutamin nije vazan. Kao sto ne kazem ni da izoleucin nije vazan. Ili, asparaginska kiselina ili...

A ako cemo o istrazivanjima... Moze kakvo istrazivanje koje pokazuje utjecaj 'jacanja organizma sportom'?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 17:28   #91
spavanje i imunitet

pročitajte temu "ne mogu spavati" i "utjecaj dalekovoda i trafostanica"
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 18:45   #92
Re: spavanje i imunitet

Quote:
spavanje kaže:
pročitajte temu "ne mogu spavati" i "utjecaj dalekovoda i trafostanica"
NOT AGAIN!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 01:25   #93
Quote:
Pallas kaže:
Ne kazem da glutamin nije vazan. Kao sto ne kazem ni da izoleucin nije vazan. Ili, asparaginska kiselina ili...

A ako cemo o istrazivanjima... Moze kakvo istrazivanje koje pokazuje utjecaj 'jacanja organizma sportom'?
Imunitet je direktno povezan sa općim stanjem organizma, to svi znamo. Sportaši obično imaju puno bolje "opće stanje" organizma od ljudi koji se ne bave sportom.
Mislim da je uopće nereaslno razmišljat da jednak imanutit imaju dobro utrenirani sportaš (ili rekreativac) i osoba koja se uopće ne bavi sportom.

Jedno istraživanje:

http://www.gmuender.org/si_e/sld006.htm

Odličan link vezan uz imunitet, potkrijepljeno hrpom istraživanja i referenci:

http://www.truestarhealth.com/Notes/1036001.html

Glutamin:

http://www.lef.org/magazine/mag99/sep99-report3.html
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 07:15   #94
Laganini-

OK, thx. Svidja mi se ova rasprava pa se javim o povezanosti tjelesne aktivnosti i imunoloskog statusa cim ulovim mrvicu vremena.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 13:21   #95
Nešto da dodam, da me netko ne shvati krivo: imunitet sportaša nakon teških utrka, treninga i utakmica naglo opada, u roku od par sati nakon velikih napora imunitet je vrlo nisko i tad je organizam vrlo osjetljiv prvenstveno na prehlade i upale. Međutim, pravilnom prehranom i korištenjem suplemenata (prvenstveno Vit C, E, cink, glutamin pa i EPA/DHA) imunitet se brzo vraća na normalu a zatim i na nadprosječnu razinu.
Znam da netko može reći da su ultramaratonci iznimno podložni bolestima, ali ja ultramaraton ionako ne smatram pravim sportom - tu se radi o iscrpljivanju organizma do krajnjih granica a ne onome što bi sport zaista trebao biti - gradnji tijela i duha, čeličenju organizma i sl.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 13:39   #96
smanji stres, povecaj kolicinu zadovoljstva i radosti u zivotu

sretan covjek - zdrav covjek

Kad su me napadale gripe, prehlade i ostala *ranja obicno je to bilo u vrijeme stresa, ili sam bila nesretna ili jedan kraci dio mog zivota cak depresivna. Naravno da sam tad nijekala svaku vezu izmedju mog psihickog i fizickog stanja.

No kad to analiziram unatraske, sve se poklapa, ko lego kockice

Ako vise vjerujes preparatima aloa vera dobra za organizam, propolis kapi, sport ( umjereno) svjeze voce, dovoljno sna, dodala bih i meditacija - to protiv stresa.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 14:00   #97
Bilo bi jako lijepo kada bi postojala sredstva kojima se uistinu moze naboostati imunoloski sustav. Nazalost, nema nicega sto bi bilo uvjerljivo.

Sto se tice sastojaka hrane, uz uravnotezenu prehranu i izostanak neke od bolesti koje onemogucavaju iskoristavanje sastojaka hrane u tijelu, nista drugo nije potrebno. U nedostatku nekih tvari dolazi do imunoloskih poremecaja (eto, to je cink, primjerice) ali, nazalost, ukoliko je koncentracija tvari u tijelu u normalnom rasponu, daljnjim uzimanjem te tvari nece doci do 'poboljsanja' rada imunoloskog sustava.

Sto se tice sporta, tjelesno opterecenje (ono kakvo, prijerice, vidimo u sportasa rekreativaca) dovodi do promjena u imunoloskom sustavu ali su te promjene nacelno kratkotrajne te se, k tome, mogu pokazati samo ciljanim in vitro testovima. Dokazati bolji rad cijelog sustava, dakle na razini organizma, in vivo je sasvim nesto drugo. Za sada nemamo dokaze.

(o vitaminu C sam nedavno napisao nekoliko redova na Zdravlju ali uglavnom - nista osobito niti vrijedno spomena)
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 11:42   #98
Zdrava prehrana, manje stresa, više zadovoljstva (čitaj: sexa) i to je to...
Inače, uz gore navedeno ja se još kljukam i multivitaminima jer ne mogu smanjiti stres u životu (posao, šefica)...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 15:12   #99
Re: Re: spavanje i imunitet

Quote:
VILKO kaže:
NOT AGAIN!
A zašto ne? Možda netko naleti na korisnu informaciju.
Jedan od bitnih hormona za naš imunitet je i melatonin koji se izlučuje dok spavamo. Loše spavanje dovodi do manjka istog i povečava rizik razvoja malignih oboljenja.

Title: Melatonin suppression by static and extremely low frequency electromagnetic fields: relationship to the reported increased incidence of cancer.

Author(s): Reiter RJ

Address: Department of Cellular and Structural Biology, University of Texas Health Science Center, San Antonio 78284-7762, USA.

Source: Rev Environ Health 10(3-4):171-86

Abstract: An increased cancer incidence has been reported in individuals living and/or working in an environment in which they are exposed to higher than normal artificial electromagnetic fields. One of the most uniform changes associated with the exposure of animals to either pulsed static geomagnetic fields or to sinusoidal extremely low frequency magnetic fields has been a reduction in high night-time levels of melatonin. Melatonin is a hormone produced especially at night in the pineal gland, a pea-sized organ near the center of the human brain. The high nocturnal production of melatonin leads to elevated blood melatonin levels at night as well. The exposure of humans or animals to light (visible electromagnetic radiation) at night rapidly depresses pineal melatonin production and blood melatonin levels. Likewise, the exposure of animals to various pulsed static and extremely low frequency magnetic fields also reduces melatonin levels. Melatonin is a potent oncostatic agent and it prevents both the initiation and promotion of cancer. Reduction of melatonin, at night, by any means, increases cells' vulnerability to alteration by carcinogenic agents. Thus, if in fact artificial electromagnetic field exposure increases the incidence of cancer in humans, a plausible mechanism could involve a reduction in melatonin which is the consequence of such exposures

Major Indexes:
Electromagnetic Fields [adverse effects]
Melatonin [metabolism]
Minor Indexes:
Circadian Rhythm
Incidence
Melatonin [physiology]
Neoplasms, Radiation-Induced [epidemiology]
Reagent Names:
73-31-4 (Melatonin)
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 13:00   #100
GLUTAMIN?

Sta je glutamin?. Vas odgovor molim.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.