Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 17:51   #1421
Dakle jos uvijek sam zarazan?
__________________
Jedine izgubljene bitke su one koje se ne vode. ~ Che Guevara
addi1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:10   #1422
Mislim da se ne može znati da li si zarazan ili nisi ovaj tren.
Nego imam i ja pitanje.
U slučaju reaktivacije virusa, da li bi se pojavila IgM antitijela opet ili bi bilo nevidljivo? EBV i CMV IgG pozitivan i stalno sam umoran.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:36   #1423
SajkoDad - Ne bi. IgM bi se pojavio samo da se zarazis sa novim sojem CMVa ili EBVa koji je dovoljno razlicit od prvog da je izazvao aktivaciju novih limfocita B. IgM proizvode tek aktivirani limfociti B, kasnije kad sazriju u prebace se na IgG koji ima bolja svojstva. Nakon zavrsetka infekcije dio iskusnih ostanu kao plazma memorijske stanice. Koje slijededeci put odmah reagiraju sa IgGom zato si imun na novu infekciju identicnim patogenom. Vecina ljudi ima barem jedan od ova dva virusa bez vecih smetnji.

Addi - bez PCRa tvoje sline na DNA EBVa ti to ne mogu rec. U svrhu opreza smatraj da jesi.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:51   #1424
Hvala!
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:27   #1425
Pozdrav,dakle, prebolio sam mononukleozu, KKS je uredan, sve osim ALT-a koji je blago povecan i iznosi 52 (granica je do 48).. da naglasim..vec 2 mjeseca sam se prema preporuci doktora vratio "normalnijoj" prehrani gdje i dalje ne jedem nista przeno previse masno i sl... nije mi tesko palo jer se i inace tako dosta zdravo hranim.. pitanje glasi,cisto teoretski,kada cu moci npr. pojest neki rostilj i popit pivce da se ne mislim previse na ast alt i ostala cuda razlog zasto pitam je taj...da sam pretprosli mjesec malo pozurio sa prehranom i dao si oduska kod par jela,, i pogodi sta,,odmah su ast i alt blago skocili...zadnji mjesec.. sam se hranio sve po PSu dakle riba voce povrce integralno tijesto.. i nalazi su se odmah popravili...zbog cega je doslo do tog kratkotrajnog porasta enzima,,,ako su kontinuirano padali 2 mjeseca uz manje vise istu prehranu ?

Zadnje uređivanje 10Pack : 29.09.2017. at 18:53.
10Pack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:43   #1426
Bok, uz tipične simptome infektivne mononukleoze (povećani limfni čvorovi na vratu i malo ispod pazuha, upaljeno grlo, blago povišena temperatura, povećana slezena) sestra mi još ima i začepljene sinuse, jako bolno grlo. Kako smo to tek navečer primijetili, otišli smo na hitni prijem gdje joj je doktor dok ne izvadi jetrene enzime prepisao penicilin zbog streptokok bakterije za koju sumnja da ima u grlu. Nakon što je izvadila nalaze krvi (penicilin pije već dan i pol) povišeni su joj alt i ast te limfociti. Dijagnoza je kao što je i sumnja bila - infektivna mononukleoza. No, prekinuo joj je terapiju penicilinom iako nije napravio bris grla da utvrdi ima li streptokoku.

Možete li mi savjetovati da li da nastavi piti penicilin preko vikenda, pa ćemo odmah u ponedjeljak tražiti bris grla da joj napravi. Koliko sam upućen , penicilin nije dobro piti kod mononukleoze jer loše utječe na već oštećenu jetru.
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:36   #1427
Koliko dugo su vam nakon mononukleuze ostali natečeni limfni čvorovi?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:25   #1428
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Koliko dugo su vam nakon mononukleuze ostali natečeni limfni čvorovi?
Koliko sam ja upucen,znaju ostati i dozivotno blago nateceni,a normalno je da mogu ostati nateceni po par mjeseci pa do pola godine, pricekaj par mjeseci, pa onda otidji na ultrazvuk da mozes mirno spavati
10Pack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:49   #1429
Quote:
10Pack kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja upucen,znaju ostati i dozivotno blago nateceni,a normalno je da mogu ostati nateceni po par mjeseci pa do pola godine, pricekaj par mjeseci, pa onda otidji na ultrazvuk da mozes mirno spavati
Kcer ima mononukleozu..radili joj u bolnici UZV prije.mjesec dana kad su je hospitalizirali zbog neutropenije...rekla Dr da su reaktivni limfni cvorovi
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 16:52   #1430
Mononukleoza

Kao sto se vidi iz naslova imam mono.E sad mene zanima kakva ste vi iskustva imali s tim.Ja vec evo 4 tjedan vucem,ali mi apsolutno nije nista prvi tjedan imo povisenu temperaturu i to je to.Grlo ni upaljeno ni nateceno,temperatura normalna pun energije,ali doktor jos uvijek kaze da nesta nevalja pa sam stalno po bolnicama na infuzijama itd...Pa de mi recite kako vam je bilo poslje sto se tice alkohola i prehrane zato sto znam da mono malo unisti jetru.
PericaKerempuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:21   #1431
Quote:
PericaKerempuh kaže: Pogledaj post
Kao sto se vidi iz naslova imam mono.E sad mene zanima kakva ste vi iskustva imali s tim.Ja vec evo 4 tjedan vucem,ali mi apsolutno nije nista prvi tjedan imo povisenu temperaturu i to je to.Grlo ni upaljeno ni nateceno,temperatura normalna pun energije,ali doktor jos uvijek kaze da nesta nevalja pa sam stalno po bolnicama na infuzijama itd...Pa de mi recite kako vam je bilo poslje sto se tice alkohola i prehrane zato sto znam da mono malo unisti jetru.
Ocito imas blazi oblik
Mene je razmontirala pred dvije i pol godine
Jetrene su mi bile 20x vece od normale, uvecana jetra i slezena
Gnojno grlo, 3.tj.temperature preko 38*, u bolnici 7 dana
Nikada se nisam skroz oporavio.Vrlo cesto sam bolezljiv nakon toga, umoran i bla bla.
Prezivjet ces kao i svi mi
Meni su preporucili Sylimarin za jetru, leso i neslanu djetu i nula alkohola
Kad se nalazi oporave i tvoj dr.ti kaze da su u granicama normale mozes lagano uvoditi normalnu prehranu.Naravno nemoj sada sve to zalit alkoholom i masnom hranom
To je vecina ljudi preboljela i bit ces ok
I nemoj se zvaljakat sada dok si zarazan.To se prenosi slinom uglavnom


Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 23:39   #1432
Pozdrav, razbolio sam se prije dva tjedna i ispada da je vjerojatno mononukleoza. Idući tjedan idem na EBP test da sigurno potvrdim. Temperatura često visoka (ugl. 38.5) a zna doći i do 39.3, pa moram uzimati paracetamol da ju spuštam. Jel to pametna ideja uzimati kroz ovako dugo vrijeme? Možda bolje da se okrenem drugim metodama spuštanja temperature.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:34   #1433
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Pozdrav, razbolio sam se prije dva tjedna i ispada da je vjerojatno mononukleoza. Idući tjedan idem na EBP test da sigurno potvrdim. Temperatura često visoka (ugl. 38.5) a zna doći i do 39.3, pa moram uzimati paracetamol da ju spuštam. Jel to pametna ideja uzimati kroz ovako dugo vrijeme? Možda bolje da se okrenem drugim metodama spuštanja temperature.
A, kakve su ti transaminaze?

Paracetamol ti voli grickati jetru.

Kao i bolest na koju sumnjaš.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 16:44   #1434
AST 111 (11-38)
ALT 230 (12-48)
GGT 72 (11-55)
ALP 123 (60-142)
Vjerujem da to poprilično ukazuje na mono.

Trenutno kljucnem 3 lupoceta po 500 mg dnevno, pokušavam od danas smanjit na 250 i pucat se hladnom oblozima.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 17:10   #1435
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Paracetamol ti voli grickati jetru.
očisti inbox!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 23:39   #1436
Jeste vi od ebv mononukleoze imali jake bolove u misicima, prakticki da nisam mogla penjat se po stepenicama jaka jaka bol misica da nemres pomaknut nogu.uzasno ...sta bi to bilo
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 01:24   #1437
Moguće je...

No, nikakvi preuranjeni i površni zaključci bez pregleda liječnika, laboratorijskih nalaza i ostale potrebne dijagnostike
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 12:27   #1438
Caj od sikavice je cudo!
s@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 01:18   #1439
Pozdrav, frend mi je dobio mononukleozu prije par dana, pili smo iz iste boce prije 2 tjedna, koja je vjerojatnost da se zarazim?
slimshady4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 21:58   #1440
Quote:
slimshady4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, frend mi je dobio mononukleozu prije par dana, pili smo iz iste boce prije 2 tjedna, koja je vjerojatnost da se zarazim?
Poprilična

Još ako ste se ljubili sa istom curom...
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.