Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 15:25   #21
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
na takav tekst se ne reagira. ne. ono, aco, ne. nemam komentara, eto kolegi kuljišu je valjda bilo dosadno...
Točno tako. Na karikaturu se ne reagira. Stanković ga je trebao pozvat u emisiju i pritom je ne spuštat na razinu osobnog obračuna. Ionako bi se to spontano dogodilo već u prvim minutama razgovora, a gledatelji bi se dobro zabavili.
Ovako je Kuljiš bacio kost, a Stankovićevim nemuštim odgovorom utakmica je završila prije nego li se i zalaufala.
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:29   #22
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
s kojim lovrenovicem? sta je bilo?
Izvjesni Lovrenović iz Sarajeva je u Feralu napao Kuljiša da je tuđmanovac i svašta. Pa mu je Kuljiš odgovorio isto tako svašta...i nazvao ga "bljedolikim bizonom"....
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:05   #23
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Izvjesni Lovrenović iz Sarajeva je u Feralu napao Kuljiša da je tuđmanovac i svašta. Pa mu je Kuljiš odgovorio isto tako svašta...i nazvao ga "bljedolikim bizonom"....
da, i mislio sam da se radi o ivanu l. dakle, da se razumijemo, u cijeloj bosni i hrvatskoj, a posebno na medijskoj sceni dvaju drzava, rijetko da ima ikoga sa vise moralnog kredibiliteta od lovrenovica. ne zelim ulaziti u njegovu raspravu sa kuljisom, jer je nisam citao, ali naslijepo i sa potpunom sigurnoscu mogu reci da lovrenovic nikoga ne napada iz zabave, bez razloga i bez dobro promisljenih i dokumentiranih argumenata.

uzgred, covjeka od 60 kg nazvati "bizonom"... valjda je to odlika superiornog stila koji se gore pominjao.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:27   #24
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
valjda je to odlika superiornog stila koji se gore pominjao.
Odlika gore spomenutog superiornog stila je vrhunsko baratanje sintaksom.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:12   #25
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
a bio kuljiš na dodikovom platnom spisku ili ne, acina emisija s dodikom je bila točno to što je napisao: sačekuša.
Totalni offtopic al nisam mogao izdržat: od mojih zadnjih pedeset susreta s boldanim pojmom, ovo je prvi (ali baš prvi!) put da nije upotrebljen uz obavezni prethodni pridjev "klasična"!! Uvijek je, doslovce uvijek, klasična sačekuša. Ne znam zakaj.
Zato, plavva,
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:14   #26
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Totalni offtopic al nisam mogao izdržat: od mojih zadnjih pedeset susreta s boldanim pojmom, ovo je prvi (ali baš prvi!) put da nije upotrebljen uz obavezni prethodni pridjev "klasična"!!
To je zato što si se sa dotičnim pojmom od tih zadnjih pedeset puta, po svojoj prilici četrdeset i osam puta susreo u Kuljiševim tekstovima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:23   #27
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To je zato što si se sa dotičnim pojmom od tih zadnjih pedeset puta, po svojoj prilici četrdeset i osam puta susreo u Kuljiševim tekstovima.
...nemam statistiku, ali znam da zadnji put nije bio Kuljiš nego:

"Najprije je Nacional klasičnom parapolicijskom "sačekušom" aranžirao javnu diskreditaciju Vladimira Fabera, čovjeka koji je – hrabro i bez kalkuliranja – proveo istragu o ubojstvima srpskih civila u Osijeku, da bi zatim naivno, kao zadnji diletant, uletio u zamku."

(iz teksta V.Ivančića u zadnjem Feralu)
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:51   #28
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
da, i mislio sam da se radi o ivanu l. dakle, da se razumijemo, u cijeloj bosni i hrvatskoj, a posebno na medijskoj sceni dvaju drzava, rijetko da ima ikoga sa vise moralnog kredibiliteta od lovrenovica. ne zelim ulaziti u njegovu raspravu sa kuljisom, jer je nisam citao, ali naslijepo i sa potpunom sigurnoscu mogu reci da lovrenovic nikoga ne napada iz zabave, bez razloga i bez dobro promisljenih i dokumentiranih argumenata.
Evo teksta.
http://feral.mediaturtle.com/look/we...AS1=1&ST_max=1
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 03:02   #29
Ma blefer kod Malnara nije zna reći tri čiste.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 04:59   #30
Ne zanima me previše svađa ove dvojice, ali me vruće zanima po čemu je to Kuljiš superioran stilist?

Lund i Smoogj, ako vam se da, navedite par citata i par analitičkih potkrepa .
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:55   #31
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Debeli često ima malo žešći sukob s činjenicama u svojim tekstovima, ali to tako dobro stilski napiše da me zapravo zbilja briga za činjenice...
Ako si se i šalio ovo je sukus hrvatskog novinarstva i hrvatske publike.
segura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 10:43   #32
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Ne zanima me previše svađa ove dvojice, ali me vruće zanima po čemu je to Kuljiš superioran stilist?
Ne, ti si nešto tu krivo shvatila. Nije Kuljiš superioran stilist, ta titula ipak pripada, šta ja znam, Robertu Severu i doktoru Korkutu. Kuljiš tek ima superioran stil rečenice.
Evo, recimo, u tekstu o Billu Mongomeryju:
Beograd nije Sofija ilii Zagreb, Beograd je opasna grdna crna rupa, koja je progutala i mnogo veće frajere od Montyja - Zorana Đinđića, naprimjer, i još mnoge druge ulične artiste, koji su na trenutak pomislili da su ovladali tom strahovitom megaselendrom što leži između dviju rijeka, zamusana i dimljiva, kao mrtva, iako izbliza vidiš da pulsira životom, dok mnogoljudne mase promiču kaljavim ulicama - osamljena gomila, duboka voda, crna magija...

Na primjer. A takvih je primjera bezbroj.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 11:19   #33
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne, ti si nešto tu krivo shvatila. Nije Kuljiš superioran stilist, ta titula ipak pripada, šta ja znam, Robertu Severu i doktoru Korkutu. Kuljiš tek ima superioran stil rečenice.
Evo, recimo, u tekstu o Billu Mongomeryju:
Beograd nije Sofija ilii Zagreb, Beograd je opasna grdna crna rupa, koja je progutala i mnogo veće frajere od Montyja - Zorana Đinđića, naprimjer, i još mnoge druge ulične artiste, koji su na trenutak pomislili da su ovladali tom strahovitom megaselendrom što leži između dviju rijeka, zamusana i dimljiva, kao mrtva, iako izbliza vidiš da pulsira životom, dok mnogoljudne mase promiču kaljavim ulicama - osamljena gomila, duboka voda, crna magija...

Na primjer. A takvih je primjera bezbroj.
..nisi analizirao.

__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:31   #34
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..nisi analizirao.

Hoću pocrtat subjekt, predikat, objekt, priloge, prijedloge, veznike, priloške oznake mjesta i vremena i pridjeve?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:20   #35
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne, ti si nešto tu krivo shvatila. Nije Kuljiš superioran stilist, ta titula ipak pripada, šta ja znam, Robertu Severu i doktoru Korkutu. Kuljiš tek ima superioran stil rečenice.
.
Da, da bit će da sam krivo shvatila, ali prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
a) tko poznaje umjetnost književnog stila
b) tko piše dobrim stilom
c) tko se oko tog stila trudi

usp. Klaić npr.

A što se citata tiče, nije me baš uvjerio, kao što me Kuljiševi tekstovi ni inače ne uspijevaju uvjeriti. Dobro, čovjek je naučio napisati malo dužu rečenicu, čitao je Krležu i malčice se zalijeće blijedim oponašenjem. Tu i tamo mu pođe za rukom, ali nije to baš blizu superiornosti i vrsnoći.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:43   #36
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Da, da bit će da sam krivo shvatila, ali prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
a) tko poznaje umjetnost književnog stila
b) tko piše dobrim stilom
c) tko se oko tog stila trudi

usp. Klaić npr.

A što se citata tiče, nije me baš uvjerio, kao što me Kuljiševi tekstovi ni inače ne uspijevaju uvjeriti. Dobro, čovjek je naučio napisati malo dužu rečenicu, čitao je Krležu i malčice se zalijeće blijedim oponašenjem. Tu i tamo mu pođe za rukom, ali nije to baš blizu superiornosti i vrsnoći.
kopira krležu? kuljiš? denis kuljiš? šta sve neću pročitat na ovom forumu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:05   #37
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Hoću pocrtat subjekt, predikat, objekt, priloge, prijedloge, veznike, priloške oznake mjesta i vremena i pridjeve?
..u ovom slucaju..ne sto, nego kako?





Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Da, da bit će da sam krivo shvatila, ali prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
a) tko poznaje umjetnost književnog stila
b) tko piše dobrim stilom
c) tko se oko tog stila trudi

usp. Klaić npr.

A što se citata tiče, nije me baš uvjerio, kao što me Kuljiševi tekstovi ni inače ne uspijevaju uvjeriti. Dobro, čovjek je naučio napisati malo dužu rečenicu, čitao je Krležu i malčice se zalijeće blijedim oponašenjem. Tu i tamo mu pođe za rukom, ali nije to baš blizu superiornosti i vrsnoći.
pa dobro, vesela sovo, ko je tebi onda novinarski uzor stil? dokle ces secirat da ti neko uvjerljivo djeluje? ..nekidan sam gledao kuljisa i ivkosica na nekoj televizijici, neko kao suceljavanje, ali dosta pudingasto i revijalno..valjda je takav koncept emisije. e, pa svaka kuljiseva recenica je bila teska proporcionalno koliko je i kuljis tezak, a svako ivkosicevo pitanje i komentar je bio afektirajuci utupic u disklejmerskom stilu, gubio se u masi sumo recenice kuljiseve, malo dikcijski necitke, a i stila kao da je lose taj dan lose objedovao.

..i jos uvijek je stilski kuljis bolje pricao nego nego sto ivkosic pise.

..sori svima ako je ispalo da usporedjujem ovu dvojicu.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:06   #38
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Da, da bit će da sam krivo shvatila, ali prije korkuta, severa i smoogja stilist je zapravo značio:
Uvijek, ali uvijek kad odlučim ne staviti smajlija, kao, skužit će se, uvijek se zajebem.

Quote:
vesela sova kaže:
A što se citata tiče, nije me baš uvjerio, kao što me Kuljiševi tekstovi ni inače ne uspijevaju uvjeriti.
Ondak ništ.

Quote:
vesela sova kaže:
Dobro, čovjek je naučio napisati malo dužu rečenicu, čitao je Krležu i malčice se zalijeće blijedim oponašenjem.
Aha, ti se jedna od onih kojima duža rečenica znači Krleža.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:10   #39
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
kuljiš? denis kuljiš?
Secret agent "007 kvintala"

Krležokopirač...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:23   #40
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Uvijek, ali uvijek kad odlučim ne staviti smajlija, kao, skužit će se, uvijek se zajebem.
Mrvičak si se previše uzjogunio za nekog tko se nije odlučio za smješka,

A što se tiče od kojih sam ja... pa od onijeh azra što umiru kada ljube.


... a unda pristojno pitaš, ali ja pristojna odgovora nemam. Sviđa mi se kako piše Bešker, ali ne bih ni njega superiornim stilistom proglasila.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.