Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 00:19   #1
Foto događaji

Vrijeme je da se otvori zasebna tema za najave i komentiranje foto događaja. Nastavlja se na stari thread Druženja, Meetinzi I Dogadjaji gdje su događaji vremenom potisnuti u drugi plan.

Dakle, o događajima vezanim uz fotografiju... najave, kometari.

Za najavu izložbi postoji posebna tema kao i za najavu foto natječaja
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje mljac1 : 14.11.2013. at 00:24.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:13   #2
Foto Događaji

dakle službena najava glede fotosajama

Šesti fotosajam održati će se u subotu 13. 3. 2010. u vremenu od 10:00 do 16:00 u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta, Ulica grada Vukovara 68 u Zagrebu. Cijena ulaznice je 10 kuna.
Predavanja i prezentacije održati će se u maloj dvorani POU koja ima 200 sjedećih mjesta.

10:30 - 12:00 - Predavanje o osnovama fotografije "Zašto su mi fotke mutne/koma", predavači profesionalni fotografi Jadranko Begić i Timor Šatara pokazat će najčešće greške fotografa početnika, a polaznici predavanja će moći postavljati pitanja te u praktičnom dijelu dobiti komentare svojih fotografija.

12:30 - 13:30 - Predavanje o objektivima profesora Vladimira Šimunića, koji će korisnim savjetima objasniti podjele i vrste objektiva, žarišne duljine, blende, ali i praktičnu primjenu različitih objektiva na različitim snimanjima.

14:00 - 15:30 - Radionica "Akt fotografija'', pod vodstvom profesionalnog fotografa Marka Vrdoljaka. Uz upotrebu profesionalne rasvjete polaznici predavanja imat će priliku upoznati proces fotografiranja nagog ženskog tijela, te naučenu teoriju primjeniti u djelo sami fotografirajući nagi model.
Ulaz i izlaz na predavanja su slobodni, pa ni prethodna najava nije potrebna. Ako i zakasnite na početak, slobodno uđite, nećete biti kažnjeni.

Zahvaljujemo Jadranku Begiću i Timoru Šatari, ekipi iz CahayaBox za pomoć pri organizaciji predavanja.
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 09:41   #3
komentar: tužan sam kaj nebu bilo štefice ovaj put ja bi nju za neslužbeno službenu maskotu sajma
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 14:08   #4
Exclamation

ako je nekom usput neka ovu subotu oko 10 bude ispred POU, već sam imao jedan poziv pa ne bi začudilo da skupi više ljudi tamo...

prošle godine je tako netko iz Austrije (!) došao u srijedu ili četvrtak mjesec dana ranije!

zato bolje da ponovim FOTOSAJAM je 13. 3. ili 13. ožujka odnosno IDUĆI MJESEC!
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:11   #5
Quote:
Ivan Bajlo kaže: Pogledaj post
prošle godine je tako netko iz Austrije (!) došao u srijedu ili četvrtak mjesec dana ranije!
Optiiiiiiiiiiiiiiii!!! Da čujemo istinu...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:35   #6
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Optiiiiiiiiiiiiiiii!!! Da čujemo istinu...
ahahhahahahahhaha
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:51   #7
nisam ja
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:49   #8
Fotografski natječaj za 2.festival Organ Vida

U cilju promoviranja fotografske kulture, Organ Vida organizira drugi po redu festival fotografije u Zagrebu. Kako je ovo proljetni festival, i njegova tema je prikladna, a to je POKRET. Budite kreativni, duhoviti, nepredvidljivi i dopustite si maksimalnu slobodu u pristupu tematike. Najbolje fotografije bit će izložene na samom festivalu, a kasnije će izložba krenuti na turneju po hrvatskim gradovima.

Uvjeti natječaja:

Natječaj je otvoren za sve amaterske i profesionalne fotografe. Primaju se fotografije načinjene digitalnom ili analognom tehnikom, kolor i crno-bijele. Pokrenite se zajedno s proljećem i pošaljete fotografije na natječaj putem web stranice http://www.organvida.com odnosno submission forme gdje trebate popuniti aplikacijsku formu sa svojim podacima i životopisom te poslati do tri fotografije na zadanu temu. Fotografije pošaljite kao .jpg datoteku, s 900 px po dužoj stranici. Autori odabranih fotografija bit će o svemu pravovremeno obaviješteni zajedno s uputama kako pripremiti fotografiju za ispis.

Natječaj traje do 24.04.2010. dok će se jednodnevni proljetni festival održati 15. svibnja 2010. u prostorijama kluba SC u Zagrebu - u suradnji sa Kulturom promjene SC-a i pod generalnim sponzorstvom EPSON Hrvatska.

Više o natječaju na http://www.organvida.com

LP
__________________
http://www.organvida.com
rinnci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:14   #9
Još samo dva dana do završetka natječaja Organ Vida!

Poštovani,

obavještavamo Vas da je do završetka natječaja ˝POKRET˝ preostalo još samo 2 dana. Natječaj traje još cijelu subotu, 24.04.2010. do ponoci.
Ovim putem Vas pozivamo da se uključite i sudjelujete prijavom svojih radova.
Sve detalje o propozicijama natječaja možete pronaći na službenoj web stranici www.organvida.com.
Podatke o sebi i do tri fotografije moguće je poslati putem submission forme za slanje.

Za 2. festival fotografije Organ Vida koji će se održati 15.05.2010. u suradnji s Kulturom promjene SC, pripremili smo za vas bogati program.
Uz veliku izložbu najboljih fotografija koja je od ove godine dobila i internacionalni karakter, na festivalu ćete moći poslušati zanimljiva predavanja
naših gostiju iz redakcije časopisa za kulturu fotografije ReFoto, a za 10 najsretnijih kandidata organiziramo besplatne fotografske radionice: snimanje
studijskom rasvjetom by Cahayabox, obradu fotografije by Tomislav Dolenec i ispis fotografija by EPSON.
Prema glasovima posjetitelja nagraditi ćemo i tri najbolje fotografije s postava, a nagrade ustupaju Lomography Croatia, PLAN B i ReFoto.

T-portal će medijski popratiti festival fotografije cjelodnevnim snimanjem događaja i njegovog emitiranja uživo odnosno live-streaminga na svojim
web stranicama http://www.tportal.hr kao i stranicama http://www.organvida.com
Dobru zabavu omogućiti će i zvuci DJ-a Mayo i hRWO E.

Svojim sponzorstvom i sposobnostima ovom festivalu pomažu i udruga Treće mjesto, Svijet fotografije, Ptičica, Praxis i A3 Format.



Sretno i puno uspjeha!

S poštovanjem,



Organ Vida tim
[email protected]
www.organvida.com
__________________
http://www.organvida.com
rinnci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 13:58   #10
Evo konačno nešto zanimljivo i u Rijeci:

Rijeka Foto Festival 2010 - program:

17. 6. - 5. 7. 2010., Mali salon, izložba - Fotografije iz kolekcije Marino Cettina

30. 6. – 31. 8. 2010., Muzej grada Rijeke, izložba - Riječki fotografi 1950.- 1980.
Iz fotografske zbirke Muzeja grada Rijeke

01. 7. – 14. 8. 2010., MMSU, izložba - Legendary Lee Miller

2. i 3. 7. 2010., Gradska Vijećnica, STRUČNA PREDAVANJA - FOTOGRAFIJA, Michael Diemar iz londonske galerije Diemar/Noble Photography održat će dvodnevna predavanja o svim aspektima fotografije od njenog početka 1839 do danas. U sklopu seminara Antony Penrose održat će predavanje o Lee Miller. Kotizacija: 50 kn. Broj sudionika je ograničen.

8. 7. - 10. 8. 2010., izložba Marcus Doyle, Noćna fotografija, Mali salon, otvorenje u 20 sati

9. i 10. 7. Marcus Doyle, radionica s naglaskom na noćnoj fotografiji (15 sudionika). Kotizacija: 300 kn.

Prijave za seminar i radionicu: [email protected],, 051 49 26 18

http://www.mmsu.hr/Default.aspx?art=245&sec=2

Usput, čujem da je ovu subotu bio održan nekakav "Photo buvljak" u Filodramatici, je bio tko?
babaSkolacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 00:46   #11
FOTOMARATON je opet u gradu!

Više na www.fotomaraton.hr ili na facebook-u!!!

No zabilježite si 11.9.2010. za sudjelovanje
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:09   #12
izložba fotografija - Oko Amatera

1.7. 2010. u CroArt photo studiu. 19:30 sati!


link na stranicu
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:52   #13
Picture This Summer BBq

http://www.hufo.hr/vijesti/42-vijest...bbq-party.html

Svi se sjećate prvog "PICTURE THIS" party-a koji smo za Vas organizirali početkom 2010. godine u zagrebačkom klubu Saloon, na kojem se skupilo preko 400 fotografa i zaljubljenika u fotografiju.

Sada, prije ljeta i odlazaka na more, Hrvatska udruga fotografa 04.07.2010. u 13h za Vas organizira "PICTURE THIS SUMMER BBQ" party !!!

Tom prigodom HUF Vas časti BESPLATNIM roštiljem i pivom u restoranu TAPAS, Radnička 57 u Zagrebu. (vidi kartu niže)


Kako bi prisustvovali ovom događaju potrebno je samo sa sobom ponijeti FOTOAPARAT!!!
zippo-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 00:02   #14

Scott Kelby’s Third Annual Worldwide Photo Walk


U Hrvatskoj, na Krku, u gradu Krku u subotu, 24. srpnja 2010.

Svi detalji, info i registracija na

http://worldwidephotowalk.com/walk/k...nska-hrvatska/
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 17:52   #15
Pozivamo sve zainteresirane da se prijave za sudjelovanje u fotografskoj radionici koju organiziraju portal Ptičica i Cahayabox.

Radionica je besplatna i održat će se u srijedu, 28.07.2010., u sklopu Motovun Film Festivala 12 uz stručno vodstvo Cahayabox tima. Tema radionice je ˝Filmski portret˝. Najsretnijih 10 kandidata koje nasumce izvučemo imat će priliku poslušati predavanje i sudjelovati u ovoj radionici te uz profesionalnu studijsku rasvjetu naučiti kako snimiti klasičan portret filmske dive.

Uz modele moći će se snimati i neke od naših poznatih glumaca i uz pomoć njih oživjeti i rekonstruirati neku od poznatih filmskih scena. Radionica će se odvijati na ulicama Motovuna s početkom u 17 sati.

Prijavite se i uživajte na Motovun film festivalu u srcu Istre.

Prijave na LINK.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:57   #16
Fotomaraton - Zagreb - 11.9.2010

Bok, iako većina već zna, u Zagrebu se 11.9.2010. održava Fotomaraton.
Prijavite se na http://www.fotomaraton.hr/ i dobrodošli.
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:03   #17
sve to super, ak nadem jos 2-3 jednako bolesna frajera da cijeli dan trckaraju samnom po gradu cu se i prijavit, ali zasto pobogu jednu fotku doniram dm-u?


Quote:
sve fotografije ostaju u vlasništvu natjecatelja, ali prijavom natjecatelj dopušta da se fotografije koriste u promotivne svrhe Fotomaratona, a udruga Fotomaraton se obvezuje da fotografije natjecatelja neće koristiti u komercijalne svrhe.
fotografije nastale prema jednoj temi, koja će biti označena, će moći biti korištene bez naknade autoru fotografije/natjecatelju od strane dm – drogerie markt d.o.o. koji će moći koristiti fotografije u svoje promotivne svrhe.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:08   #18
..uvjeti sponzorstva...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:08   #19
Meni bi bilo drago i nebi mi smetalo da moja fotka bude na reklami trgovačkog lanca...
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:11   #20
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..uvjeti sponzorstva...
sto bi bilo ok da nema kotizacije

Quote:
DiscoDave kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo drago i nebi mi smetalo da moja fotka bude na reklami trgovačkog lanca...
i meni bi bilo drago da moja fotka bude na reklami trgovackog lanca. al sigurno ju ne bi dao dzabe, tj. jos i platio za mogucnost da mi fotka bude na reklami trgovackog lanca.

sve mi se cini da ce to bit jedan vrlo preeksponiran frejm...

opcenito za ideju i trud u realizaciji
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.