Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 10:57   #1
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)



Hollywoodska adaptacija romana Stiega Larssona

U glavnim ulogama su Daniel Craig i Rooney Mara a ulogu ima i Goran Višnjić

Redatelj je David Fincher

IMDb
Wikipedia
Official Site
Trailer
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 11:12   #2
Ne znam što bi Fincher mogao napraviti a da film bude drugačiji od orginalne švedske mini-serije.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:19   #3
Teško da budu nadmašili orginal i predobru Noomi Rapace..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:20   #4
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Teško da budu nadmašili orginal i predobru Noomi Rapace..
noomi /drool
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:30   #5
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Teško da budu nadmašili orginal i predobru Noomi Rapace..

Rapace je fantastično portretirala lik... na Marai je težak posao. No, opet si mislim, to je Fincher... iako po meni ima sve više dreka u karijeri, valjda zna kaj dela.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:09   #6
Trailer je zakon. Da su Fincheru filmovi dobri kao traileri (a ponekad jesu), bio bi možda i najbolji redatelj na svijetu.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 18:39   #7
Finchera strašno cijenim, ali Daniela Craiga ne volim....a nisam tip koji ima puno glumaca ili glumica koje baš ne voli.....

Vidjeti ćemo što će biti od ovoga, remakeove nikad nisam trpio al svakom dam šansu....rijetko je koji iskoristi....
Mel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:32   #8
Knjiga je odlicna. Svedski film me nije preterano odusevio, da nisam citao knjigu mislim da bih jedva pohvatao radnju. Rooney Mara mi bas bezvezno izgleda, a Craiga ne volim.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:35   #9
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Knjiga je odlicna. Svedski film me nije preterano odusevio, da nisam citao knjigu mislim da bih jedva pohvatao radnju. Rooney Mara mi bas bezvezno izgleda, a Craiga ne volim.
Hm, nisam čitao knjigu, ali nije bilo problema s hvatanjem radnje. Zato sam dobio volju pročitati knjigu. Stvarno ne vidim po čemu bi ovo moglo biti bolje od originala (koji je i sam vjerojatno lošiji od knjige) koji mi je vrlo dobar. Posebno izvedba glavne glumice.

Craig je dobar u Kaubojima i ejlijenima.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 20:55   #10
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Knjiga je odlicna. Svedski film me nije preterano odusevio, da nisam citao knjigu mislim da bih jedva pohvatao radnju. Rooney Mara mi bas bezvezno izgleda, a Craiga ne volim.
Knjigu sam pročitao nakon što sam odgledao film. Praćenje radnje nije bio nikakav problem. Kao svaki drugi film.
Zašto te nije oduševio? Film je odličan. Sumnjam da će američka verzija bit upola dobra, pogotova zbog Craiga koji mora glumit novinara/istražitelja a to sumnjam da će ovaj nabildanac uspjet dobro odglumit.
Njega stavit za ulogu Mikaela Blomkvista je u najmanju ruku smiješno, ali vidjet ćemo i to.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:36   #11
Željno isčekujem Fincherovu verziju (za sad mi je knjiga naj).
presubjektivna sam,muziku rade Trent i ekipa ,Fincher bi mogao "ponoviti" uspjeh Fight Cluba (mislim na uspješno prenošenje knjige na platno),a Mara mi u trejleru izgleda predobro (jup,bolje nego Noomi ),a vidjet ćemo da li će moći utjeloviti lik i karakterno.Previše cereka,treba dočekati 12.mjesec.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:15   #12
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Knjigu sam pročitao nakon što sam odgledao film. Praćenje radnje nije bio nikakav problem. Kao svaki drugi film.
Zašto te nije oduševio? Film je odličan. Sumnjam da će američka verzija bit upola dobra, pogotova zbog Craiga koji mora glumit novinara/istražitelja a to sumnjam da će ovaj nabildanac uspjet dobro odglumit.
Njega stavit za ulogu Mikaela Blomkvista je u najmanju ruku smiješno, ali vidjet ćemo i to.
Sta znam, nekako je radnja dosta brzo isla, pogotvu u drugom filmu, ali to nije ova tema Verujem da me nije odusevio jer mi je knjiga mnogo bolja i film sam pogledao odmah po zavrsetku citanja, pa verovatno zato nije ostavilo toliki utisak na mene. Daleko da je film los, veoma je zanimjiv, ali je ipak knjiga knjiga Sto se tice ove verzije, vec sam pomenuo da Craiga ne volim, a i ova Mara mi je nekako bezvezna
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 02:12   #13
Čitao sam knjigu, pogledao film koji je osrednji, onak za ubit vrijeme.

Zašto Amerikanci uredno rade remake svakog božjeg europskog filma?
Komu/čemu remake novog filma koji se može gledat i takav kakav je?
Tlaka im je čitat title ili što?

A Fincher, kojeg osobno držim za najvećeg živog redatelja i opraštam mu skoro sve brljotine (iako sam se zrigao na Social Network), kojeg vraga vidi u tom? Što mu je tu umjetnički (ili kakav god) izazov, ne kužim...
Kashtelan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:05   #14
Samo mala digresija... cijela trilogija je krenula prvo kao mini-serija pa su ju potom sasjekli u adekvatno trajanje te u tri filma... eto toliko.

I, ako ikog zanima, extended cut sva tri dijela, dakle, onako kako su trebali izgledati prvotno, uskoro će kapnuti na Amazon...
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:12   #15
jedini sam na forumu gledao sva tri švedska filma pa sam najkompetentniji da sudim.
najbolji film švedske trilogije je drugi fim - djevojka se igraše žigicama.
ovaj će film biti kao moj odlazak mcdonaldsu: chickenburger čudnog okusa, pomfri odličan, kava još bolja, po izlasku iz kina još mislim kaj je to bilo čudno u hamburgeru, ali sve u svemu sretan iako razmišljam kako sam za 30kn mogao pojesti pizzu

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
manje apstraktni trailer: manje apstraktni trailer

Zadnje uređivanje Glavni frajer kaže: : 27.10.2011. at 09:19.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:16   #16
Well, osim što sam pročitao trilogiju, bome sam pogledao i sva tri švedska filma.

Osobno, prvi mi je najbolji i, možda baš zbog toga, drugi dolazi kao totalno razočaranje... nit ima toliko dobre atmosfere, niti se približuje prvijencu... usudio bi se reči da je čak dosadan ko proljev. Trojka spada nekako u srednju žalost između ta dva... nit smrdi, nit miriše... pratio sam je samo zbog povezanosti sa drugim dijelom te da vidim kako će sve to završiti ekranizirano.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:41   #17
Ja sam gledao samo prvi dio ekranizacije i bio je čisto solidan krimi-triler. Ne sumnjam uopće da će Fincher od ovoga napraviti barem jednako dobar film. Što se tiče pitanja zašto se Fincher prihvatio pravljenja prerade, rekao bih kako je to ustupak: još jedan film za šire mase koji će imati prođu kod publike a čak iako priča nije najbolja -- znao je Fincher i od govneta napraviti pitu (Panic Room). Skoro, je l'.

Kupuje si potpunu slobodu za svoje sljedeće projekte, možda?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:51   #18
Pogledat cu ga zbog Finchera, i to je jedini razlog.
Knjigu procitao, svedski original pogledao...tako da mislim da sam pokrio sve kuteve sto se ovog djela tice i ne znam sto bih novoga mogao izvuci iz jos jedne ekranizacije.
Najvece razocaranje u vezi ovog filma mi je glumacka postava koju kao da je izabrao automat za filmske kliseje i predvidljive uloge. Kolko puta smo vec vidjeli Stellana Skarsgarda u takvoj vrsti uloge. Ista stvar je sa Christopherom Plummerom. Nesumnjivo dobri glumci, ali nemastovit izbor.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:13   #19
Ta cura koja je glumila u švedskoj filmskoj trilogiji praktički je jedina istinska vrijednost iz cijele stvari.

Knjige nisam čitao, no filmovi su prepuni popularnih modernih stereotipa, kao npr. o "zlim degenričnim bogatašima u skupim odijelima", o "ruskoj mafiji", o "ultrapametnim hakerima iz lumpenproletarijata koji mogu sve probleme riješiti s 3-4 klika mišem i 5-6 sekundi tipkanja po tastaturi", bla-bla-bla ...

Riječ je o stereotipima koji su drugačiji, ali tek na nešto višoj razini od onih iz južnoameričkih sapunica. Nešto, ali ne puno.

Stereotipi sami po sebi i nisu loša stvar, no autori tih triju švedskih filmova nisu ih uspješno "zamaskirali", tj. oni tijekom gledanja filmova previše upadaju u oči.

A je li moguće da je Fincher iz svega toga napravio dobar film?

Je, moguće je, no to još ne znamo ... Vidjet ćemo.

Zadnje uređivanje nvnk : 27.10.2011. at 11:25.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:38   #20
Ti stereotipi su itekako šokantni kad se uzme iz koje zemlje potiču, tj., oko čega je Larson gradio priču te oko čega pripovijeda. Naime, dugo vremena se Švedska smatrala zemljom meda i mlijeka, mala stopa kriminaliteta naspram ostalih zemalja, praktički nema nasilja nad ženama, itd., itd. Karikiram, naravno.

Nešto kao socrealistička ruska federacija... koja u to vrijeme nije priznavala da imaju, npr., serijskog ubojicu koji sleja nedužne žene po željezničkim kolodvorima prišivajući sve to dekadentnom i imoralnom zapadu.

Larson u knjizi na neki način kritizira navedeno, prikazuje da nije sve tip-top...
E sad... koliko to funkcionira ekranizirano ostaje na samom gledatelju.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.