Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 12:38   #41
Quote:
WilliamsF1 kaže: Pogledaj post
Jel se može ovaj zub spasiti ili je za vađenje?
http://i44.tinypic.com/k49r0i.jpg
Ono što je na slici najvažnije se ne vidi - sve je bijelo od lošeg scana, tako da ti ne možemo pomoći. Može li se zub spasiti ovisi i o tvojim simptomima, povijesti bolesti te konkretnom stanju u ustima i stanju susjednih zuba.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:21   #42
susjedni zubi su ok, ovaj navodno ima neku upalu i zato bi se trebao vaditi, iako je zub čvrst i ne boli. jel moguće izliječiti upalu bez vađenja?
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:34   #43
Teoretski jest ali nazalost nema 100 % garancije. U svakom slucaju uvijek se moze pokusati kod nekoga tko ima volje i zna sto radi - ako su barem neki uvjeti iz prvog upisa zadovoljeni
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 08:53   #44
poštovani imam zub 4 desno koja je otvorena oko 5 godina .prija nekoliko mjeseci kada se smijem jedem počela sam osječati zatezanje iznad tog zuba pa do skoro ispod oka.prije 2 mjeseca počelo je boliti svo to područje .popila sam 3 doze antibiotika te nakon njih to nije prestajalo.prije dva tjedna napokon je granolom sazrio i zubarica ga je probušila iglom .od onda svaki dan mi curi nešto gnoja iz te kesice kraj zuba ali na pritisak još uvijek boli čak i zub kraj njega 5. i sve do sinusa.oralni kirurg kaze da vidi cistu zubar kaže da nevidi cistu.svako malo imam upale sinusa (desnog)dali mi možete molim vas prokomentirati ortopan.također imam nekakav gnoj u zubu 7 lijevo dolje.hvala

Zadnje uređivanje bralee : 08.07.2013. at 09:21. Reason: dodavanje slike
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:47   #45
Slika je nažalost premala pa ne mogu komentirati detalje, ali i bez slike mogu reći da zub koji stoji otvoren 5 godina može jedino završiti u kanti za smeće. Također, za tako nešto dati 3 kure antibiotika je krajnje neodgovorno. Ozbiljno razmislite o promjeni stomatologa Vrlo je lako moguće da probleme sa sinusom imate zbog tih zuba i da se stvorila cista koju treba operativno micati.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 08:02   #46
evo mislim da sam uspjela slika se može i povečati .
http://imageshack.us/photo/my-images/849/57sd.jpg/
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:41   #47
Nisam siguran vidim li na ovoj slici cistu (iako, slika je smanjena spremljena u niskoj rezoluciji što nije dobro zbog detalja, bilo bi dobro da imate izvornu sliku s cd-a).
Ono što vidim je loše liječenje i punjenje zuba 47 tj dolje desno 7 (obavezno izvaditi sve van i napraviti po ps-u), nekakvo prosvjetljenje na 36 - dolje lijevo 6, što bi mogla biti kariješčina do živca. Na petici pored distalno je također prosvjetljenje koje izgleda kao veliki karijes, ili je možda riječ o starom ispunu koji nije radiolucentan (prije će biti ovo prvo). Također vidim male karijese u caklini gore desno između 7-8, a isto i na drugoj strani (7ica distalno) i petica dolje desno...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:28   #48
hvala vam puno na odgovoru evo uspjela sam napokon staviti sliku u normalnoj veličini.
http://imageshack.us/photo/my-images/21/l13f.jpg/

zanima me da li ima nešto oko te 4. jer ka pritisnem prstom između nosa i sinusa imam pritisak na zub.tužno je sto ste mi sada vi dali više informacija nego oralni kirurg koji je samo rekao da se vidi upalni proces na 4. hvala vam puno
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:30   #49
kada se otvori link treba jos jednom stisnuti na sliku da se poveća.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:07   #50
Sinus vam je jače zasjenjen, ali nisam siguran da vidim neku upalu oko 4ke. Čini mi se da sinus ima septum/pregradu, koja u kompletu s ostalim strukturama izgleda kao nešto cistično. Potražite drugo mišljenje, preporučam KB Dubravu- Oralnu kirurgiju... A za ovo ostalo....specijalisti se nekada fokusiraju samo na svoje područje pa ne vide ništa drugo, što nažalost nije dobro. Svakom pacijentu se treba pristupiti u cijelosti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 16:19   #51
hvala vam puno ja sam iz rijeke ali ako je potrebno odoh do zagreba
hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:19   #52
oprostite al još jedno pitanje jutros sam se probudila sa bolnom bradom .osjetim nekakvu kvrgu i bol koja se širi prema doljnjim zubima kod 1. i 2. da li se vidi što ispod njih.?hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 21:53   #53
evo nadobudne postavljačice slika ovdje....:S
molim nekog, ako zna...pogleda sliku i kaže što vidi...cistu ili?- poviše netom izvađene šestice, i isto tako za sedmicu(koja jadno strši ovdje, a liječena je endodontski, ali nemam još sliku nakon toga...). zanima me dali je to možda povezano, ili da mi netko pojasni što vidi...nije jednostavno kad ti sestra kaže nešto tipa"tiha jeza", ili "pa,šta je s tim tvojim kanalima?!" ...jer mi je na drugoj strani četvorka počela zaftkavati, i stavili smo nekakav lijek,s iglom je obradila(bolno) jedan kanal...drugi sluti"da postoji, u fazi smo liječenja...ovo je kao SF, nažalost, laicima u državnom zdravstvu nitko ništa ne tumači,pa se moramo ko' babe jadat ovdje
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 22:09   #54
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 22:12   #55
AAAAAALeeeeeeLUUJAAA!
molim vas...ako netko ima komentar,bila bi zahvalna
sorry ako sam puno dosadna...čudan osjet u vilici imam, već sam pisala,pa da ne ponavljam...plašim se da se ovo ne širi dalje..
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 11:30   #56
Slika mora biti u digitalnom obliku inaće se kod slikanja kontrast promijeni i kao kod tebe, više ne vidiš ništa. 4ka vrlo vjerojatno ima 2 kanala ali možeš dobiti anesteziju pa neće biti bolno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 22:47   #57
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Slika mora biti u digitalnom obliku inaće se kod slikanja kontrast promijeni i kao kod tebe, više ne vidiš ništa. 4ka vrlo vjerojatno ima 2 kanala ali možeš dobiti anesteziju pa neće biti bolno
hvala...ma, podnijet ću bol, nije greda ...samo, pokvarila su mi se 3 zuba u malo vremena,u nizu, izvađena su 2, navodno neizlječiva a, ova sedmica na slici je liječena(na moj zahtjev, predloženo je vađenje,pošto "nemaju igala")...sad trebam sliku napravit(pretpostavljam), ali kraj nje još stoji fistula na obrazu unutra...pa me prpa da nije izliječena... i plašim se dali je lančana reakcija u pitanju...ovo je krenulo nedugo nakon vađenja mrtvog zuba (statirao je 8 god.)...
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 22:49   #58
molim...jeli ovo što se vidi (bijelo vijugasto) cista? ili?:glupa ko top:
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 08:30   #59
oprostite al još jedno pitanje prije dva dana i još uvjek traje, sam se probudila sa bolnom bradom .osjetim nekakvu kvrgu i bol koja se širi prema doljnjim zubima kod 1. i 2. da li se vidi što ispod njih.?hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 10:24   #60
Quote:
novipočetak kaže: Pogledaj post
hvala...ma, podnijet ću bol, nije greda ...samo, pokvarila su mi se 3 zuba u malo vremena,u nizu, izvađena su 2, navodno neizlječiva a, ova sedmica na slici je liječena(na moj zahtjev, predloženo je vađenje,pošto "nemaju igala")...sad trebam sliku napravit(pretpostavljam), ali kraj nje još stoji fistula na obrazu unutra...pa me prpa da nije izliječena... i plašim se dali je lančana reakcija u pitanju...ovo je krenulo nedugo nakon vađenja mrtvog zuba (statirao je 8 god.)...
Zaista ne znam, trebao bih vas vidjeti, napraviti pošteni ortopan i koju malu slikicu...ova slika je loše skenirana. Iskreno, mislim da objašnjenje "nemamo igala" nije dovoljno dobro i da se nekome nije dalo liječiti. Razmislite o promjeni stomatologa.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.