Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 00:17   #1
Question Suha alveola

...dragi forumaši...
molim za savjet ako netko zna pomoć i
prije tjedan dana mi je izvađena trojka gore,dr ju je čupala i čupala...ugl kroz taj tjedan rana nije zacijelila i upalila se (kaže dr napunio se ostacima hrane),nanovo mi sve očistila i rekla da imam suhu alveolu i da će rana teško zacijeliti.Sad čekam pon da vidim što i kako dalje
Kako se to liječi,što me čekaaaa
baba moja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:39   #2
suha alveola

danas u 12h sam izvadio zub. i sve u redu formirao se krvni ugrušak pazio sam šta jedem pijem, pojeo 2 komada kruha, i sad gledam nema ništa sve bijelo tamo gdje je ostala rupa od zuba? jeli to normalno nakon 7 sati od vađenja ili je to kost alveola, malo sam čitao po netu pa me strah da se isprao ugrušak.
serpiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:43   #3
Quote:
serpiko kaže: Pogledaj post
danas u 12h sam izvadio zub. i sve u redu formirao se krvni ugrušak pazio sam šta jedem pijem, pojeo 2 komada kruha, i sad gledam nema ništa sve bijelo tamo gdje je ostala rupa od zuba? jeli to normalno nakon 7 sati od vađenja ili je to kost alveola, malo sam čitao po netu pa me strah da se isprao ugrušak.
to bijelo bi trebao biti, ako se dobro sjecam naziva, fibrin i znak je da je rana pocela zacijeljivati
nemoj to dirati to je dobar znak
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:57   #4
to bi se trebalo pojavit nakon 2,3 dana. al gledam sad, opet mi se formirao ugrušak, ako je to moguće da se ponovno formira jer cijelo vrijeme mi rana krvari. uglavnom zasad ništa ne boli.
serpiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:05   #5
Prije mjesec dana sam vadila zub,ugrušak se nakon par dana počeo raspadati i kad sam došla kod zubara on ga je izvadio i stavio neke dve bjele tablete i to se počelo smirivat.
Ali nakon drugog puta se bol ponovno pojačala i zubar je ponovno očistio ranu da se napravi ugrušak.Nakon šta je popustila injekcija kreće pakao ,popila sam Ketonal i ujutro kod zubara koji se isčuđavao kako je rana potpuno prazna,opet je stavio tabletice koje su pružile trenutno olakšanje i dobila sam antibiotik Klimicin 5 dana.
Počelo se pomalo smirivati i onda nakon par dana nakon prestanka antibiotika opet počelo.
I evo još uvijek traje,bol nije više onako jaka ali ipak boli,više mi ne stavlja one tabletice nego neku smeđu "travu" odvratnog okusa,rekao je da je to slično ko tabletice ali slabije.Tablčetice da mi više ne može stavljati jer da njihova namjena nije za tako dugo,to da se par puta stavi .
Vađenje je bilo jako teško,cjeli sat vremena.I kad je napravio kiretažu prvi put na čeljusti mi je iskočio limfni čvor veličine graha,bila sam kod doktorice ona je rekla da kad prođe upala kosti da će i loptica nestati,još nije nestala .Nemam temperaturu.Bila sam kod čeljusnog on me doslovno izbacio van i rekao da neka idem kod svog zubara da će on znat to riješiti.
Ne znam više šta da radim ,zubar je rekao da samo možemo pomalo čistiti i stavljati ljek da se više ništa ne može napraviti.
Osim kiretaže ponovno.A netko mi je rekao da je to bolje napraviti bez snestezije jer da anestezija sužava krvne žile pa zato manje krvarenje.
Dali ima netko kakav savjet?Bilo šta ili samo biti strpljiv i čekati da prođe?Godi mi hladni oblozi,uzimamm vitamine željezo i b komplex.Izvinjavam se na dugom postu ali sam htjela da vidite kakva je situacija.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:49   #6
I ne pušim ,zdravo se hranim,čitam po netu da su najugroženiji muškarci,pušači i da najčešče dešava na proljeće.Inače sam veteran u suhoj alveoli ovo je treći put da se dogodilo.
Šta nisam ja sretnica???
I gledam po netu da navodno traje 7 do 10 dana a meni je čeljusni rekao da može i do 8 -do 10 tjedana.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.