Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 15:32   #21
Pozdrav svima... imam jedno pitanje..u vrlo nezgodnoj sam situaciji,zubi su mi koma, popucali,ostali su dva prednja gore i 4 prednja donja čitava 100%.. stomatolog mi kaže da se ostali zubi gotovo pa nikako ne mogu spasiti jer su u prelosem stanju.. predložio mi je da mi izvadi sve osim tih zdravih i da stavim termoplastične protezu,neka novi ja tehnologija, kaže jako puno sa njom radi i košta 10000 kn za gornju i donju stranu,uglavnom puno jeftinija od implantanata,a mostove ne može raditi jer nema dovoljno zdravih zubi da se veže za njih. . Ima li tko kakvih sličnih iskustava sa tim protezama,kaže da je doživotna garancija i da je estetski odlična. . molim vas ako nešto znate,pišite. .
MAJNADOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:24   #22
Quote:
MAJNADOB kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... imam jedno pitanje..u vrlo nezgodnoj sam situaciji,zubi su mi koma, popucali,ostali su dva prednja gore i 4 prednja donja čitava 100%.. stomatolog mi kaže da se ostali zubi gotovo pa nikako ne mogu spasiti jer su u prelosem stanju.. predložio mi je da mi izvadi sve osim tih zdravih i da stavim termoplastične protezu,neka novi ja tehnologija, kaže jako puno sa njom radi i košta 10000 kn za gornju i donju stranu,uglavnom puno jeftinija od implantanata,a mostove ne može raditi jer nema dovoljno zdravih zubi da se veže za njih. . Ima li tko kakvih sličnih iskustava sa tim protezama,kaže da je doživotna garancija i da je estetski odlična. . molim vas ako nešto znate,pišite. .
Za donju čeljust predlažem spasiti ta 4 zuba jer će vam zlata vrijediti; gornja proteza i bez zuba, ako se dobro napravi, drži fenomenalno, ali donja nikako (zbog anatomije). Dakle svaki zub dolje je izuzetno bitan za retenciju proteze. Ako se slučajno radi o 4 prednja zuba, imate idealnu situaciju za obrusiti ih i povezati u blok s metal keramičkim krunicama koje sa strane imaju tzv attachmente na koje se onda veže wironit proteza po (nevidljivom) principu matrica-patrica. Ovo je puno bolje, ljepše i funkcionalnije od običnih plastičnih proteza, kakva je i ta koju navodite (realno marketinški trik). Cijena jest nešto veća... Glupost je doživotna garancija jer ćete svaku protezu morati mijenjati nakon 5 do 10 godina jer se zbog fiziološkog starenja mijenja stanje u ustima po kojemu je proteza i rađena te više ne sjedi najbolje.
Implantati i fiksni most su svakako neusporedivo bolje, funkcionalnije, estetskije i udobnije rješenje od bilo kakve proteze, ali koštaju...

ps prije bilo kakve procjene napravite digitalni ortopan
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:43   #23
Mora li se svaka proteza koja se može vaditi samostalno,vaditi iz usta ili se može održavati i prati u ustima kao da imaš svoje zube.. ?
MAJNADOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:38   #24
Jedino all on 4 fiksne proteze, sve ostalo se vadi i čisti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 01:44   #25
Juji da pitam i ja..
Meni je implantante stavljao oralni kirurg zubar.
Privatnim,super je radio.
Sada su implatantni ispali ioram radit protezu.
Čitam ovdje pa sam zbunjena.
Plasticna,metalna,fiksna..
Morala bi radit gornju skoro cijelu od 1 do 5ce.
S tim da su mi ostali izbrušeni korjeni u koje su išli stiftovi.
Tko to vadi zubar il kirurg oralni?
Neznam dal da idem svojoj zubarici il njemu.
On je godinama vodio moj "slučaj" a opet nevherujem da mogu platit te usluge..
Najviše me brine kakvu protezu cu imati i koliko ju cekati?
Hvala!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:06   #26
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Juji da pitam i ja..
Meni je implantante stavljao oralni kirurg zubar.
Privatnim,super je radio.
Sada su implatantni ispali ioram radit protezu.
Čitam ovdje pa sam zbunjena.
Plasticna,metalna,fiksna..
Morala bi radit gornju skoro cijelu od 1 do 5ce.
S tim da su mi ostali izbrušeni korjeni u koje su išli stiftovi.
Tko to vadi zubar il kirurg oralni?
Neznam dal da idem svojoj zubarici il njemu.
On je godinama vodio moj "slučaj" a opet nevherujem da mogu platit te usluge..
Najviše me brine kakvu protezu cu imati i koliko ju cekati?
Hvala!
Oprosti ali nisam te ništa razumio - stavljeni su implantati koji su ispali ? trebaš protezu od 5 članova, ali imaš svoje zube za štiftovima koje treba vaditi? Prvo molim te napravi digitalni ortopan i pošalji (to će ti svakako trebati) a onda ti mogu dati neko mišljenje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:55   #27
Wink

Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Oprosti ali nisam te ništa razumio - stavljeni su implantati koji su ispali ? trebaš protezu od 5 članova, ali imaš svoje zube za štiftovima koje treba vaditi? Prvo molim te napravi digitalni ortopan i pošalji (to će ti svakako trebati) a onda ti mogu dati neko mišljenje
Sta je to digitalni ortopan?
Dakle ja sam imala ugradjene štitove u korjene zuba,trajali su od 2009god.
Kada mi ih je zubar postavio rekao je da su korijenu zuba dosta slabi i da je velika površina a 4 stifta drze most od 6zubi.
I da kas ti stiftovi popuste,da cu morat na klasičnu protezu.
Koliko sad vidimjedan stift je ostao u korijenu zuba
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 19:48   #28
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Sta je to digitalni ortopan?
Dakle ja sam imala ugradjene štitove u korjene zuba,trajali su od 2009god.
Kada mi ih je zubar postavio rekao je da su korijenu zuba dosta slabi i da je velika površina a 4 stifta drze most od 6zubi.
I da kas ti stiftovi popuste,da cu morat na klasičnu protezu.
Koliko sad vidimjedan stift je ostao u korijenu zuba
Štift je nadogradnja u korijenu, a implantat je nadomjestak za korijen, pobrkali ste terminologiju
Ortopan je rtg snimka čeljusti bez koje vam nije smio raditi ništa i bez koje vam ne može dati prognozu.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:23   #29
Zasad nista od RTG jer ne radi ni kod nas a ni susjedni grad
..
Pomjesala sam bome
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:33   #30
Ima li ko iskustva sa silikonskim protezama?
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:44   #31
Quote:
ANABELA kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva sa silikonskim protezama?
Silikonske? Kakve su to? Čuo sam za mobilne i fiksnezubne proteze, a sad u detalje nebi ulazio Kod kojeg to dentista rade silikonske?

Zadnje uređivanje Juji : 02.06.2016. at 20:12.
Nešo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:18   #32
Quote:
Nešo5 kaže: Pogledaj post
Silikonske? Kakve su to? Čuo sam za mobilne i fiksnezubne proteze, a sad u detalje nebi ulazio Kod kojeg to dentista rade silikonske?
Predpostavljam da se misli tu kod mobilnih silikonskih, da se izvade van. To kolko znam imaju sportaši, takvu vrstu zubne proteze. Provjeri kod svog dentista.

Zadnje uređivanje Juji : 21.06.2016. at 00:10.
patato666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:56   #33
Juji molim odgovor.

Nemam 20 kao karotica, al blizu... skoro pa 30. Iz raznih razloga, a ponajviše zbog gluposti, na donjoj čeljusti mi fali 4 zuba (na lijevoj petica i šestica, na desnoj šestica i sedmica), s time da mi na lijevoj strani nikad nije izrasla osmica.

Sedmicu sam vadila ove godine u 4.mj., jer je to bio krnji zub. Nakon operacije kod kirurginje koja mi je to vadila i nakon jedno 4 tjedna, počele smo pričati o tome što dalje.

Ja sam htjela implantate. Već ranije sam prošvrljala po temi o njima i vidjela da se spominje cijena od oko 1500 kuna za 1 implantat. Računala sam da bi me to došlo oko 6000 kuna (1500x4; zubarku ne plaćam jer je ona obiteljski prijatelj), ali mi je zubarica rekla da to ne dolazi u obzir jer mi fali kosti na lijevoj strani (tamo sam vadila šesticu i sedmicu još dok sam išla u srednju i nisam bila kod ove zubarke) i da bi je prvo trebalo ugraditi. Rekla je da bi cijeli postupak onda trajao 18 mjeseci, koštao 50 000 kuna i da bi ja u to vrijeme bila bez zuba.

Pošto sam ja nezaposleni student i nisam sama plaćala, napravila mi je protezu. Djelomična je, izvadi se van da ju operen sa četkicom i stavi natrag unutra.

Ono što mene zanima jest da li ja mogu kasnije, npr. kad se zaposlim i budem imala neka primanja (koliko - toliko redovita) staviti implantate? Negdje na internetu sam pročitala da jednom kad se stavi proteza mora uvijek ići proteza. Jel to istina? Da li sam stvarno osuđena da ju nosim takoreć zauvijek?

I da, dal znate nekog tko radi tu nadogradnju kosti čeljusti u Rijeci?
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:59   #34
Pozdrav svima, molio bih za komentar u vezi sljedeće situacije.
Moj član obitelji je jučer dobio donju protezu. Imala je dva donja zuba i proteza je pričvršćena kvačicom na te zube. Ta dva zuba su jedan pored drugoga a ovi umjetni su oko njih.
Problem je taj što prilikom jedenja proteza nije stabilna nego se podiže da tako kažem.
Treba li možda bolje pričvrstiti ili je to očekivana situacija? Čitao sam gore u prijašnjim post-ovima da je donju protezu teško fiksirati.
Molio bih ako mi može netko reći postoje li još neke opcije da se ovo riješi?
Puno hvala!
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:02   #35
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molio bih za komentar u vezi sljedeće situacije.
Moj član obitelji je jučer dobio donju protezu. Imala je dva donja zuba i proteza je pričvršćena kvačicom na te zube. Ta dva zuba su jedan pored drugoga a ovi umjetni su oko njih.
Problem je taj što prilikom jedenja proteza nije stabilna nego se podiže da tako kažem.
Treba li možda bolje pričvrstiti ili je to očekivana situacija? Čitao sam gore u prijašnjim post-ovima da je donju protezu teško fiksirati.
Molio bih ako mi može netko reći postoje li još neke opcije da se ovo riješi?
Puno hvala!
Ne znam konkretnu situaciju (gdje su zubi i u kakvom su stanju), no donju parcijalnu protezu je teško učvrstiti na navedeni način i tu nema neke veće pomoći (ev.probati malo stegnuti kvačice kod stomatologa).
Najbolje rješenje su implantati (2 komada i proteza na implantatima).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 01:14   #36
Morat ču izvaditi par zuba u gornjoj čeljusti. Kolko se čeka poslije vađenja da bi se mogla izraditi proteza.Postoji li mogučnost da se preko HZZO-a dobije ona privremena(da se plati ako treba). Kako funkcionirati i raditi bez zuba? Molim savjet--da se psihički pripremim.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:31   #37
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Morat ču izvaditi par zuba u gornjoj čeljusti. Kolko se čeka poslije vađenja da bi se mogla izraditi proteza.Postoji li mogučnost da se preko HZZO-a dobije ona privremena(da se plati ako treba). Kako funkcionirati i raditi bez zuba? Molim savjet--da se psihički pripremim.
Ovisno kakva je situacija i što se radi - ako se radi most, okolni zubi se obruse i stavi se privremeni most, ako se radi klasična proteza, može se napraviti nešto privremeno što bi u usta moglo ići odmah tj bolje sačekati 24h (ako je estetska zona), a onda nakon par mjeseci kada rane skroz zacijele ide definitivni rad - nisam siguran da hzzo pokriva provizorije
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:38   #38
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ovisno kakva je situacija i što se radi - ako se radi most, okolni zubi se obruse i stavi se privremeni most, ako se radi klasična proteza, može se napraviti nešto privremeno što bi u usta moglo ići odmah tj bolje sačekati 24h (ako je estetska zona), a onda nakon par mjeseci kada rane skroz zacijele ide definitivni rad - nisam siguran da hzzo pokriva provizorije
Radi se o potpunoj protezi pa me zanima da li je moguče platiti privremenu protezu preko HZZO -a? Kako biti bez zuba par mjeseci dok rane skroz ne zacjele?
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:18   #39
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Radi se o potpunoj protezi pa me zanima da li je moguče platiti privremenu protezu preko HZZO -a? Kako biti bez zuba par mjeseci dok rane skroz ne zacjele?
U tom slučaju može se izraditi imedijatna potpuna proteza (otisci se uzimaju prije vađenja) - za detalje pitajte svog stomatologa. Ponavljam ne vjerujem da vam hzzo pokriva dvije proteze (jednu privremenu i jednu definitivnu)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 00:48   #40
Dali netko može odgovoriti može li se preko hzzo-a dobiti privremena proteza kako bi mogao raditi jer ne mogu 2 mj biti bez zuba.

Naravno platio bi tu privremenu, ali pitam jel to moguče?
Din is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.