Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 19:57   #1
Blade Runner 2

Usporedo s pripremama za nastavaka Prometheusa, koji bi se u kinima trebao naći u ožujku 2016. godine, dobri stari Ridley Scott nezaustavljivo grabi i ka nastavku Blade Runnera. Pritom je jedan najvažnijih elemanta u tom procesu angažman Harrisona Forda u ulozi Ricka Deckarda. A čini se kako je dan potpisivanja ugovovora između studija i Forda sve bliže.

Naime, Alcon Entertainment je u jučerašnjem priopćenju za medije otkrio kako je Fordu već ponuđena uloga u nastavku, scenarij kojega potpisuju Hampton Fancher i Michael Green.

"Vjerujemo kako će Hampton Fancher i Michael Gren zajedno sa Ridleyem Scottom osmisliti izvanredan nastavak jednog od najboljih filmova svih vremena. Bila bi nam čast ukoliko bi Harrison postao dijelom našeg projekta, a čemu se uistinu nadamo", izavio je šef Alcona Andrew Kosove.

Prema sada dostupnim informacijama, radnja filma odvijati će se nekoliko desetlijeća nakon događaja iz originala.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 20:02   #2
zna li se ista o radnji? oce li se temeljit na knjizi koja je nastavak filma i originalne knjige Do Androids Dream of Electric Sheep?

http://en.wikipedia.org/wiki/Blade_R..._Edge_of_Human
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 21:10   #3
Zasad se ne zna ništa, no teško da će se temeljiti navedneoj s obzirom da će ovdje radnja biti smještena desetlijećima u budućnost, dok je u navedenoj knjizi, koliko vidim, nekoliko mjeseci.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 00:10   #4
Lightbulb

Iskreno se nadam taj BR2 film nikada neće biti snimljen.
R. Scott je potrošen, Prometheusom je to bolno predočio, i ne
vidim načina da se RS prihvati režije BR2 a da ga ne upropasti.
Jedna sramota i sjebavanje mu nije bilo dovoljno?
Umjesto da ga se pamti po Alienu i Blade Runneru želi da ga
se pamti po abortus filmskim projektima? Jadno.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 02:20   #5
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam taj BR2 film nikada neće biti snimljen.
R. Scott je potrošen, Prometheusom je to bolno predočio, i ne
vidim načina da se RS prihvati režije BR2 a da ga ne upropasti.
Jedna sramota i sjebavanje mu nije bilo dovoljno?
Umjesto da ga se pamti po Alienu i Blade Runneru želi da ga
se pamti po abortus filmskim projektima? Jadno.
Slažem se. Blade Runner je gotovo slučajno remekdjelo, kao i Alien. Kombinacija pravog trenutka i pravih i talentranih ljudi na vrhuncu svoje kreativnosti.

Ridley već godinama snima loše i prosječne filmove i sve upućuje na činjenicu da će Blade Runner 2 biti još jedan vizualno impresivan, ali zapravo šupalj, površan i neoriginalan film.

Originalni Blade Runner je postavio nove standarde u nekoliko filmskih kategorija i ako ima imalo razuma, a nema, zaustavit će ovu priču s nastavkom.

Ono što su Lucas i Spielberg napravili s Indy 4 filmom - Ridley će napraviti s BR2.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 10:21   #6
I ja sam jako skeptičan oko cijele ove priče. Ni ne želim pomišljati na što bi ovo moglo ličiti ako bude bilo snimljeno...
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 12:26   #7
ma daj kakav remejk, ovo će bit sranje sa hrpom efekata sam da se pare zarade na staroj slavi
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 12:44   #8
Holjivud je odavno postao zločinačko područje, ovim će samo nastaviti svoju prljavu rabotu, ne samo protiv filma kao umjetnosti, nego i protiv filma kao zabave. Nastavljanje svega i svačega, kao i rimejkanje, nažalost će se nastaviti, jer je stanje duha današnjice isprazno, sapuničasto...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 13:48   #9
Muka mi je došla kad sam pročitao ovo o nastavku Blade Runnera...meni jednog od najdražih filmova uopće.
Hollywood je postao nezaustavljivi neprijatelj filma i nas starijih filmofila. Ali i za to ima lijeka...jednostavno treba ignorirati takve filmove...kao da nisu ni snimljeni

Čuo sam da će i Warriorse rimejkat...kud srlja ovaj svijet....
blase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 17:18   #10
Quote:
blase kaže: Pogledaj post

Čuo sam da će i Warriorse rimejkat...kud srlja ovaj svijet....
Istina... a da situacija bude gora, rimejkat će i Power Rangerse.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 22:58   #11
Inače mi ne smetaju rebootovi franšiza, ali WTF?!
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 11:16   #12
Ajd ovo će možda pojasniti neke stvari... nikad mi nije bilo jasno, ako neki replikanti imaju kratak život, zašto bi ga svi morali imati? Očito, dakle, ima nešto u tome...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 12:24   #13
I ako Ford prihvati ulogu opet će se dogodit potvrda da je Ridley obična attention whore jer je već nebrojno puta izjavljivao da je Deckard replikant. Baš me živo zanima kako će pojasniti što je toliko dugo živ. Čak i da je 'droid kako ide druga priča, oni ne stare. Greška u dizajnu?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 16:37   #14
Zašto bolje ne ekraniziraju neke odlične SF romane, ovo nek puste na miru
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 16:59   #15
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Ajd ovo će možda pojasniti neke stvari... nikad mi nije bilo jasno, ako neki replikanti imaju kratak život, zašto bi ga svi morali imati? Očito, dakle, ima nešto u tome...
Nexus-6 modeli imaju ugrađen četverogodišnji životni vijek kako bi se spriječio razvoj emocionalnog odgovora koji se pojavljivao s prolaskom vremena. Nagađam da je razvijanje emocionalnog odgovora bilo povezano s pobunama i slično. Tako da nije nužno da replikanti traju baš četiri godine.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 22:21   #16
Bio bih sretan prije nekoliko godina a sad...hmm...činjenica je da su i Ridley i Harison prešli sedamdesetu a od ideje do realizacije nije baš kratak put a oni se možda još više približe osamdesetoj...ahhh
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 23:06   #17
Ovo je sjajna vijest!!

Evo,nakon toliko godina nastavak!

Ne znam je li Vangelis živ,tko će raditi muziku?!
Absynthe Stkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 10:43   #18
Što sam napisao o temi za "Glup i gluplji 2" mogu slobodno kopirati i ovdje. Moje kune taj studio neće vidjeti u svojoj kasici prasici.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:40   #19
bolje da legenda napravi nastavak nego da netko drugi brljavi po tem pitanju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:48   #20
Moram priznati da sam krajnje skeptičan.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.