Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 14:40   #721
Bensa, kao da citam o sebi. Meni cim je tlak npr 136/86 upale mi se lampice na Onronu i ja sam gotova. Knedla i kao da mi netko drzi seve u rukama pa se ono ne siri dovoljno. U tom slucaju popijem Normabel od 5 mg i nadam se da cu se ujutro probudit.
M9ja LOM je rekla da je to sve stres pa sutra idem po uputnicu za psihologa i moram se aktivirati na novoj temi o anksioznima
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:20   #722
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Bensa, kao da citam o sebi. Meni cim je tlak npr 136/86 upale mi se lampice na Onronu i ja sam gotova. Knedla i kao da mi netko drzi seve u rukama pa se ono ne siri dovoljno. U tom slucaju popijem Normabel od 5 mg i nadam se da cu se ujutro probudit.
M9ja LOM je rekla da je to sve stres pa sutra idem po uputnicu za psihologa i moram se aktivirati na novoj temi o anksioznima
teta mina, ja vam se javila u privatnoj poruci, a nisam čak ni čitala ove postove na zdravlju, telepatija...ista stvar, omron, čim donji zasvjetli na 86, ja gotova, ljuta sam i na tlakomjer, pa kak može 86 biti visoki tlak ... i svako novo mjerenje pokaže isti tlak, ili čak i viši, jer se ne mogu smirit...a malo i pretjerujem s tim mjerenjima...

Odgovor iz za Pigsy i tetu minu, ja sam već bila kod šrinka, vaša sam kolegica sa anksioznosti, pijem Eliceu od 2,5 mg mjesec dana, zasad ne vidim neke znatne pomake...sreća je jedino što nisam imala nekih mučnina kao nuspojavu, još bi mi i to trebalo...čekam da to počne malo konkretnije djelovat, a kad je frka pijem diazepam, imam ih i od 2 i od 5 mg, ali nikad skoro ne popijem 5, dam priliku ovom od 2, pa ako on ne djeluje, popijem za par sati još jedan ili čaj od matičnjaka, i on mi još neko vrijeme daje nekakve rezultate, dokad će, pitanje je...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:29   #723
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Uz dijagnozu astme, ACE inhibitor ( u koje spada i ramipril-Ampril) svakako nije lijek izbora (onaj bradikinin koji nastane ti stvara nagon na suho kašljucanje).

Situacija je vrlo česta i jednostavna - lijek iz skupine ACE-inhibitora rutinski se zamijeni lijekom iz skupine koje nazivamo antagonisti receptora angiotenzina II (kolikvijalno zvani sartani, ARBovi i sl.).

Dakle, nekakav losartan, telmisartan, valsartan...

Puls od 85 u mirovanju je u granicama normale.

Za početak higijensko-dijetetske mjere - redovito spavanje, ukoliko imaš suvišak kg - skidaj to, riješi se stresa...

Uzmi par dana nekakav Praxiten, Helex i sl. pa onda kontroliraj puls.
Ako bude značajno niži, onda se riješi tog stresa.
Da te stres ne strese
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Lacidipin ti se "svađa" sa kalcijem i može se pokušati s njim liječiti hipertenziju.
Kašalj nije baš pretjerano očekivana nuspojava lacidipina i njemu srodnih lijekova.

No, u tvom poslu ti dosta stojiš.
Satima.
Ukoliko ti noge počnu otjecati, odmah to prijavi svojoj doktorici.

Dakle, ostajem pri mojoj prethodnoj preporuci ARB-ova kao prvom izboru za tebe (uz ostalo preporučeno)
Dakle, nakon ramiprila od kojeg sam kašljal doktorica mi je prepisala lacidipin. lacidipin mi nije dobro snizaval tlak i doktorica mi je prepisala Prilen plus ( ramipril +hidrokloratiazid) . Naravno , nije joj se moglo objasniti da budem od njega kašljal jer je u tom lijeku ramipril od kojeg sam prije kašljal. i naravno, nakon 4 dana pijenja Prilen plusa opet kašalj( a i laički gledano, bubrezi mi odlično rade , ne vidim potrebu za diuretikom)
Dakle, dali te antagoniste receptora angiotenzina koje body preporučuje može prepisati doktor obiteljske medicine ili mora biti kakav specijalist koji ih preporuči ? koja je procedura?
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:11   #724
pijem cocncor i po ljeti mi je dovoljan od 5 mg po zimi kako se stiscu krvne žile pijem i monopin ali neki put 4 mg a neki put i 6 pa ne znam dal bi trebala mijenjat terapiju jer je 6 mg maximalna doza, mozda neki diuretik, drugi mj idem kod kardiologa pa cu vidjet , tablete pijem vec 20 godina i to uvijek beta blokatore , zadnjih par g concor a prije sve godine atenolol
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:17   #725
imam 30god
od kad znam za sebe ili recimo barem zadnjih 15god pijem prevelike količine vode.
neobjašnjiva žeđ, posebno navečer.
Samo pijem i mokrim, kroz večer popijem 3l vode.
Na svim vađenjima krvi šećer je normalan.
sada me zanima da li tako povećan unos tekućinr, podiže tlak, jer u zadnje vrijeme imam granično visok tlak, kad ga mjerim navečer.
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:26   #726
...

Aminol ili Byol???
Ovaj prvi pijem vec 10godina i imam pozitivno iskustvo, medjutim na posljednoj kontroli srca gdje je sve ok bilo sam dobio preporuku da predjem na byol pa nezz da li da ovo mijenjam obzirom da je pritisak uredan.
Imam 31god
Ivan Gregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:16   #727
Pozdrav zanima me da li na svoju ruku mogu uzimati Concor?Prije malo vise od mjesec dana mi bio tlak 150/90 otkucaji preko 100.Tad dobio Concor 1.25 mg.Ugl.to je doslo na normalu kroz koji dan.Uradio holter tlaka i bio uredan.Tablete prestao piti prije 20-ak dana i veceras mi opet skocio tlak oko 140/90,otkucaji bili oko 90.Doduse malo sam se i prejeo i uznemirio:/ Imam kod sebe taj Concor i popio bih jednu tabletu,ali ne zelim sam na svoju ruku.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:27   #728
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Pozdrav zanima me da li na svoju ruku mogu uzimati Concor?Prije malo vise od mjesec dana mi bio tlak 150/90 otkucaji preko 100.Tad dobio Concor 1.25 mg.Ugl.to je doslo na normalu kroz koji dan.Uradio holter tlaka i bio uredan.Tablete prestao piti prije 20-ak dana i veceras mi opet skocio tlak oko 140/90,otkucaji bili oko 90.Doduse malo sam se i prejeo i uznemirio:/ Imam kod sebe taj Concor i popio bih jednu tabletu,ali ne zelim sam na svoju ruku.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Računaj da će ti svaki put kad se preždereš i uznemiriš tlak i otkucaji rasti.
Zato se i prepisuje određena prehrana visokotlakašima.
A uznemirenost je obično varijanta kad ti sve skače.
To je pravilo.
Dogovori se s doktorom oko takvih situacija.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:39   #729
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Pozdrav zanima me da li na svoju ruku mogu uzimati Concor?Prije malo vise od mjesec dana mi bio tlak 150/90 otkucaji preko 100.Tad dobio Concor 1.25 mg.Ugl.to je doslo na normalu kroz koji dan.Uradio holter tlaka i bio uredan.Tablete prestao piti prije 20-ak dana i veceras mi opet skocio tlak oko 140/90,otkucaji bili oko 90.Doduse malo sam se i prejeo i uznemirio:/ Imam kod sebe taj Concor i popio bih jednu tabletu,ali ne zelim sam na svoju ruku.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Od Concora u toj dozi i uz taj tlak, ne bi ti trebalo ništa loše biti (vrlo vjerojatno ni uz niže vrijednosti tlaka&pulsa).

Nije baš uputno na svoju ruku prekidati terapiju.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:13   #730
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Od Concora u toj dozi i uz taj tlak, ne bi ti trebalo ništa loše biti (vrlo vjerojatno ni uz niže vrijednosti tlaka&pulsa).

Nije baš uputno na svoju ruku prekidati terapiju.
Terapiju nisam sam prekinuo,nego na preporuku kardiologa jer je holter tlaka bio uredan.Mada sam zadnju tabletu popio 3 dana prije holtera.Nisam siguran da li je ta terapija od nekih 15-20 dana tableta utjecala na rezultate.
Nakon toga 20 dana nisam pio tablete i tlak mi je bio uredan.Svega 2 puta mi je bio 140/90.Otkucaji su se tokom dana kretali oko 90,iza 19h navecer bi padali na 70-80.
Jucer i prekjucer sam popio tabletu jer nisam kod kuce nego na drugom kraju zemlje i tlak mi se smirio jednako kao i otkucaji.
Danas nisam pio i evo tlak je blizu 140/90.Otkucaji su dobri oko 75.
Ono sto mene nervira sto moja doktorica smatra da meni ne treba terapija jer su nalazi kardiologa bili dobri.Medjutim meni tlak vec 3 dana raste sto mi prethodne dane bez tableta nije bilo.Jednostavno me brine da mi opet nije doslo do povecanja tog tlaka,no doktorica smatra da to nema veze,da to moze biti i od puta bla bla

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 20:26   #731
Oko godinu dana pijem pola tablete Prilena ujutro i sve više problema imam sa začepljenim nosom, glavoboljom, a najviše me ubija pljuvačka (sinusi?). Postalo je dosta nezgodno u zadnje vrijeme i sve me više smeta. Zanima me jel netko imao istih problema i jesu li neke druge tablete za tlak smanjile te probleme?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:05   #732
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Terapiju nisam sam prekinuo,nego na preporuku kardiologa jer je holter tlaka bio uredan.Mada sam zadnju tabletu popio 3 dana prije holtera.Nisam siguran da li je ta terapija od nekih 15-20 dana tableta utjecala na rezultate.
Nakon toga 20 dana nisam pio tablete i tlak mi je bio uredan.Svega 2 puta mi je bio 140/90.Otkucaji su se tokom dana kretali oko 90,iza 19h navecer bi padali na 70-80.
Jucer i prekjucer sam popio tabletu jer nisam kod kuce nego na drugom kraju zemlje i tlak mi se smirio jednako kao i otkucaji.
Danas nisam pio i evo tlak je blizu 140/90.Otkucaji su dobri oko 75.
Ono sto mene nervira sto moja doktorica smatra da meni ne treba terapija jer su nalazi kardiologa bili dobri.Medjutim meni tlak vec 3 dana raste sto mi prethodne dane bez tableta nije bilo.Jednostavno me brine da mi opet nije doslo do povecanja tog tlaka,no doktorica smatra da to nema veze,da to moze biti i od puta bla bla

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Nužno je razmotriti stoji li nešto u podlozi porasta tlaka (npr.stres, anksioznost, miješani anksiozno-depresivni poremećaj,nedovoljno sna i sl.).
Kad god je to moguće, bolje je liječiti kauzalno (razriješiti uzrok), nego simptomatski (manifestne posljedice).

Dakle, malo "dublje i šire kopati" kod tebe.

Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Oko godinu dana pijem pola tablete Prilena ujutro i sve više problema imam sa začepljenim nosom, glavoboljom, a najviše me ubija pljuvačka (sinusi?). Postalo je dosta nezgodno u zadnje vrijeme i sve me više smeta. Zanima me jel netko imao istih problema i jesu li neke druge tablete za tlak smanjile te probleme?

Najvjerojatnije će pomoći zamjena ACE-inhibitora (Prilen tj. ramipril) sa nekim lijekom uz skupine ARB-ova (npr. valsartan, telmisartan).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:55   #733
Kakav je prelazak s jednih tableta na druge?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:41   #734
Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Kakav je prelazak s jednih tableta na druge?
Bezbolan ( u pravilu)

Danas ramipril (Prilen), a od sutra npr.valsartan u ekvipotentnoj dozi.

Redovite kontrole RR-a (3-4 mjerenja na dan), kako bi se utvrdilo je li novi lijek adekvatna zamjena za prethodni lijek, za do nekih 4 tjedna je to već poprilično jasno.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:10   #735
Nadam se da će mi netko odgovoriti jer sam u panici.

Imam hipotireozu i hasimoto vec 7 god. Cijeli život sam imala nizak tlak. Rodila prije 2 godine. Proslo ljeto sam završila na hitnoj sa tlakom 180/110. Ekg uredan, kazu napad panike. Ok.

Nekoliko mjeseci je bilo ok i sad neko vrijeme opet tlak povisen. Jucer sam nosila holter tlaka 24 sata i kad ga je sestra skinula, pokazala mi je dijagram na kojem se lijepo vidi da mi je tlak preko dana bio relativno ok, ali u noci sve crveno. I to koliko sam ja uspjela vidjeti dosta visoke vrijednosti. A spavala sam cijelu noc kao top.

Zbog cega dolazi do skakanja tlaka u snu?
Cekam da dr ocita nalaze pa da me pozovu.
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:55   #736
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Nadam se da će mi netko odgovoriti jer sam u panici.

Imam hipotireozu i hasimoto vec 7 god. Cijeli život sam imala nizak tlak. Rodila prije 2 godine. Proslo ljeto sam završila na hitnoj sa tlakom 180/110. Ekg uredan, kazu napad panike. Ok.

Nekoliko mjeseci je bilo ok i sad neko vrijeme opet tlak povisen. Jucer sam nosila holter tlaka 24 sata i kad ga je sestra skinula, pokazala mi je dijagram na kojem se lijepo vidi da mi je tlak preko dana bio relativno ok, ali u noci sve crveno. I to koliko sam ja uspjela vidjeti dosta visoke vrijednosti. A spavala sam cijelu noc kao top.

Zbog cega dolazi do skakanja tlaka u snu?
Cekam da dr ocita nalaze pa da me pozovu.
apnea hoće podići tlak noću.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:42   #737
Dobar dan,
vidim da ste iskusni ovdje na temi
Imam pitanje vezano uz kašalj kao nuspojavu tableta za visoki tlak

Trenutno uzimama moxaviv navečer, a perinevu ujutru
Umjesto perineve nekih tjedan dana sam uzimala neke druge tablete (ne pamtim više koje) i od nih me užasno glava boljela, onda mi je dr. uvela perinevu

Mjesec dana je bilo sve ok, a onda je počeo kašalj, užasan, najviše po noći
Em ne spavam jer imam dijete koje se budi x puta po noći, a još me i kašalj kolje pa se i radi toga budim
Bila kod dr rekla da možda kašljem jer sam se prehladila, došla jesen, i to bla bla, neka izdržim još mjesec dana
ništa bolje

Inače tablete mi super reguliraju tlak i što se tiče toga mi je odlično

Bila jučer i dr. me šalje na vađenje krvi, rengen pluća i srca i pulmologu
Jer kao tako dugotrajan kašalj može biti radi alergije, astme i svašta još nešto

Zašto mi nije promijenila tablete?
Koliko čujem da svi imaju sa nekim od tih tableta problema i dr. im mijenja dok se ne nađu adekvatne
Meni moja veli da ih neće mijenjati jer mi super reguliraju tlak

Kako da ublažim taj kašalj? Ima neke cake? Probala sam sa onim pastilama, skupe su, a nikakve koristi, čajevi, ma svaštaa.
Već sam toliko neispavana i umorna da sam očajna
A pulmologu sam naručena tek krajem 12. mjeseca, toliko dugo ću se još morati mučiti?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:39   #738
Smije li osoba s visokim krvnim tlakom jesti kinesku hranu?
ne stalno, nego povremeno
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:36   #739
Molim savjet.

Visokotlakaš sam, imam 45 godina, a 8 godina pijem Amicor H 20. Prije godinu i pol doživio sam okluziju vene u oku ("infarkt oka" - posljedice su trajne), a otprilike u to vrijeme počela mi se na jednoj potkoljenici javljati hiperpigmentacija (mnoštvo malih smeđe-crnih točkica). Sad tu stalnu hiperpigmentaciju imam na obje noge i jača je nego u početku (dermatolog kaže da mu to izgleda kao venska insuficijencija). Inače sam prekomjerno težak, ali u vrlo dobroj kondiciji (hodanje, planinarenje). Nikad, čak ni pri većem naporu ne osjećam nikakav pritisak niti bol u predjelu grudi. U zadnjih mjesec dana svako jutro, nakon buđenja, jedva ustajem iz kreveta zbog jake boli u stopalima. Bol prođe nakon par minuta, a zna se pojaviti i tijekom dužeg hodanja. Sumnja se i na giht jer su urati malo povišeni, ali meni više izgleda kao ortopedski ili reumatski problem.
Uglavnom, bio sam nedavno na redovnom kardio pregledu i preporučeno mi je da Amicor H 20 zamijenim s CoArticel 5/1,25mg "radi metaboličke neutralnosti" (plus Fiolacion i Andol Pro 75mg zbog heterozigota za MTFR mutaciju i blago povišenog homocisteina). Preporuka je i da napravim doppler vena naogu...

Uglavnom, molim mišljenje o toj promjeni terapije (Amicor H 20 - CoArticel 5/1,25 mg), ali i općenito volio bih čuti mišljenje nekoga tko je možda imao slične probleme.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:13   #740
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Pozdrav zanima me da li na svoju ruku mogu uzimati Concor?Prije malo vise od mjesec dana mi bio tlak 150/90 otkucaji preko 100.Tad dobio Concor 1.25 mg.Ugl.to je doslo na normalu kroz koji dan.Uradio holter tlaka i bio uredan.Tablete prestao piti prije 20-ak dana i veceras mi opet skocio tlak oko 140/90,otkucaji bili oko 90.Doduse malo sam se i prejeo i uznemirio:/ Imam kod sebe taj Concor i popio bih jednu tabletu,ali ne zelim sam na svoju ruku.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Terapija beta blokatorima se NE SMIJE prekidati naglo. Dozu treba postupno smanjivati, tako i dizati kad se uvodi prvi puta. Moze doci do akutnog pogorsanja simptoma zbog kojih ste i poceli piti Concor...
Ovo je kronicna terapija i ako je za 20 dana bilo bolje, to se dogodilo zbog Concora, i treba ga piti i dalje redovito.
Ne igrajte se sami sa ozbiljnim lijekovima, to nisu antibiotici pa danas nisam popio sutra ću
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.