Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 14:12   #601
Split trenutno burica, ali nista strasno.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 05.01.2017., 19:53   #602
Puše vjetar i fijuče... bogami je zahladilo.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Old 05.01.2017., 20:09   #603
ljudi, danas je bio fenomenalno lijep i dinamičan dan, nekoliko vremenskih nijansi se izmijenilo, snijeg, sjeverac koji čuda radi, sunce i njegov odsjaj na fasadama i pločnicima, čarobna atmosfera dijelom zabilježena i fotićem...mozak normalno diše, divota <3
ekaliopa is offline  
Old 05.01.2017., 21:24   #604
bome dobro zafriškalo čim se meni prije spavanja ne skida negliže
babunovich is offline  
Old 06.01.2017., 00:39   #605
babunovich is offline  
Old 06.01.2017., 13:16   #606
A jel imamo temu za kukanje o vremenu opcenito?
__________________
otpis
peronja is offline  
Old 06.01.2017., 13:48   #607
Malo vitra aaa? Meni je super osim sto mi zgrada fijuce za popizdot al navikne se. Utoplila sam stan kolko mogu, gledam sunce i more vani kroz prozor, i imam savrseni izgovor za sjedit pred TVom cijeli dan - vanka stvarno idem samo ako moram, a nemoram
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 06.01.2017., 18:28   #608
babunovich is offline  
Old 06.01.2017., 18:56   #609
Divotica od vremena. Nabijem novinare i njihove apokaliptične najave. I say bring .it. on.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 06.01.2017., 19:18   #610
Aleksandar Gospić
13 mins ·

Nisu ni sve Orkanske Bure jednake, a ovo jutros je bilo nešto posebno divlje, nevjerojatno! Ovo su Ljubačka vrata između Paga i kopna i pogled prema Velebitskom kanalu i Velebitu sa ogromnom kapom u trenutku kada vjetar pređe 200km/h. Uz temperaturu od -3°C teško je opisati što je ovo bilo. Za ovu fotku sam skoro bio otpuhan s nogu, a borba je potrajala dok se nisam uspio vratiti natrag na sigurno, trenutak kad sam se osjećao najugroženije od Bure u životu

https://www.facebook.com/aleksandar....type=3&theater
babunovich is offline  
Old 09.01.2017., 12:02   #611
Bas bi mogla pogledat neki film sa smrzavanjem.
__________________
otpis
peronja is offline  
Old 10.01.2017., 01:14   #612


babunovich is offline  
Old 10.01.2017., 12:14   #613
Ne razumijem zašto je ova tema aktivna?
Drugo... da vam popucaju vodovodne cijevi i ostanete bez vode... i da vam je u stanu hladno ili se grijete na struju pa će vam račun biti 1000kn .... baš me zanima da li bi vas i onda to veselio.

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 10.01.2017., 13:52   #614
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto je ova tema aktivna?
Drugo... da vam popucaju vodovodne cijevi i ostanete bez vode... i da vam je u stanu hladno ili se grijete na struju pa će vam račun biti 1000kn .... baš me zanima da li bi vas i onda to veselio.

bez zamjere:

pa tema je aktivna kao i svaka druga tema koja je aktivna. neki ljudi mrze ljeto, više im odgovara zima. tema o nepodnošenju prevrućeg ljeta i visokih temperatura općenito nije namijenjena problematici koju niske temperature uzrokuju ljudima. a kad se podcrtavaju problemi koji nastaju zbog visokih temperatura, onda se još maltene i "ismijavaju" oni koji se drznu reći da su polubolesni i spečeni na +38.

drugo, računi mogu doseći i 2000kn i više za tople radijatore (ne vruće!) i pripremu tople vode. beat that! no samo kad bi se htjelo, jer smo naučili i vanjskim ventilom manipulirati i ne puštati grijanje u stan. nemamo sige u stanu, da se razumijemo, jer smo dobili "novu fasadu", ali ljepše je kad se i dodatno grije, no to puno previše i košta, samo iznimno se uključuje grijanje. to ti je kad stanari nisu bili suglasni za etažno, godinama unatrag, kad je bilo "u modi" postavljati etažno, ali su se zato dali nahebati na energetsku obnovu, jer to je "nova moda", koja, mamicu im, košta duplo više od investicije za etažno! s etažnim bi imali i grijanje, i toplu vodu i kuhanje za normalne iznose koje te ne bi bilo strah pogledati kad ih vidiš na računu : off :
ekaliopa is offline  
Old 10.01.2017., 15:24   #615
Ljeti plaćamo struju koju natučemo korištenjem klima uređaja, zimi plaćamo grijanje. Ima nas koji radije platimo ovo drugo! Zato je ova tema aktivna!

Ako održavaš normalnu temperaturu u stanu i ako koristiš toplu vodu koja protječe kroz cijevi, iste neće smrznit i popucat. To što netko nema riješen po svom mišljenju najpovoljniji sistem grijanja, stvar je najčešće njegovog izbora.

mirtochka is offline  
Old 10.01.2017., 15:32   #616
Ja nisam govorila u svoje ime. Kod nas je temperatura ok, maksimalno je išla do -13 ujutro, grijanje imam na plin i ne pucaju mi cijevi za vodu.

Ali ima ljudi koji itekako imaju i takve probleme. Ne znam zašto ih imaju, ni zašto nisu svoje probleme riješili, i nije to poanta. Meni je i dalje glupo imati otvorenu temu o vrućinama kad je vani -15, prosječno.
Jbg. Nema mi logike.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 10.01.2017., 18:13   #617
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
To što netko nema riješen po svom mišljenju najpovoljniji sistem grijanja, stvar je najčešće njegovog izbora.
znam da se nisi referirala na moj post, ali samo ću reći da vrlo često sistem grijanja ne ovisi o izboru pojedinog stanara kad se živi u zgradi. konkretno, tako dugo dok se ne isposluje izlazak iz postojećeg sistema grijanja, što znači raskid ugovora s tvrtkom koja je trenutno in charge, ne mogu se uvesti bolja rješenja. trenutno je nemoguće pojedinačno i u potpunosti otkazati suradnju s tom tvrtkom koja je ingerentna za distribuciju energije za grijanje (za radijatore, u pitanju je kotlovnica) i pripremu tople vode; ako odeš na višemjesečni put oko svijeta i nikog nema u stanu, i dalje će ti račun dolaziti za hladni pogon+trošak za grijanje zajedničkih prostorija/cijevi u sezoni grijanja (jer neki stanovi se ipak griju), a taj je iznos sličan onome koji neki ljudi imaju s primjerice etažnim grijanjem cijeli mjesec, a usput još i kuhaju i kupaju se i sve preko tog sistema. a kad koristiš toplu vodu za normalne potrebe (tuširanje, perilica suđa/rublja), te nedajbože da imaš odvrnut vanjski ventil cijeli mjesec da se griju radijatori, tada se račun astronomski i nedopustivo povećava.

izlazak iz sistema je trenutno moguć u dva slučaja:
1. kada stanari 100% potpišu da žele izaći, s tim da ne prelaze na nov sistem grijanja (tipa etažno), no i dalje bi morali plaćati hladan pogon. +što bi morali sami naći načina kako će se grijati i zagrijavati toplu vodu, što također podrazumijeva (nove) troškove. u našoj zgradi samo 5 stanova bi se moglo grijati na struju. ova stopostotna suglasnost vrijedi i kad bi se samo jedan stan želio isključiti, no, kako rekoh, ostaje hladan pogon i dalje za plaćanje (mada se ovo drugo tek čini nemogućom misijom, čak i kad bi netko htio ostati u tom lihvarskom i robovlasničkom odnosu, a kao izašao si iz sistema.)
2. kada se prelazi na novi sistem grijanja (etažno, plin dakle), za što je opet potrebno 100% suglasnosti.

međutim, tko je lud da, pored energetske preskupe obnove koja je rastegnuta na 10godišne plaćanje rata kredita (a i to je "sumnjivo" i "istražujemo" detalje, mi rijetki susjedi, ko šišane ovce retroaktivno, sada kada je sve gotovo, i fasada i dignut kredit), dodatno ide ulagati u etažno, a kad je to bila prva tema godinama unatrag, nije se moglo skupiti potpisa?! mislim, koliko je to novih računa i ukupno ulupane love, samo zato jer ne možeš sam odlučivati? kao da čovjek ne zna na što bi još trošio novce u životu, osim da plaća ove i one račune? zašto nijedna struktura u gradu (a sve su povezane i ruka ruku mije) ne napravi nešto s postojećim sistemom da se snizi cijena, da se nešto napravi, da pojeftini hladni pogon, da...ne znam, nešto barem? mislim, pitanje je hipotetsko, a znamo odgovor.

ovo je debeli : off :, i ispričavam se na dužini, ako smeta, molim da se izbriše.

Zadnje uređivanje ekaliopa : 10.01.2017. at 18:31.
ekaliopa is offline  
Old 10.01.2017., 20:44   #618
Nisam se referirala na tebe.

Iako meni je pri kupovini nekretnine sistem grijanja bio važan faktor. U zgradi sam, ali sasvim sama odlučujem kada ću i koliko grijati te sukladno tome mi dolaze računi. Ne grijem, nema troška. Moj bojler, moje brojilo. Nikakva vražja kotlovnica i nikakva firma koja meni određuje ovo ili ono.

Žao mi je zbog takve situacije.
mirtochka is offline  
Old 10.01.2017., 20:48   #619
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Divotica od vremena. Nabijem novinare i njihove apokaliptične najave. I say bring .it. on.
Ok, sad bi već bilo dosta.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 10.01.2017., 22:33   #620
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Iako meni je pri kupovini nekretnine sistem grijanja bio važan faktor. U zgradi sam, ali sasvim sama odlučujem kada ću i koliko grijati te sukladno tome mi dolaze računi. Ne grijem, nema troška. Moj bojler, moje brojilo. Nikakva vražja kotlovnica i nikakva firma koja meni određuje ovo ili ono.
bold1: da, i zamisli sad da želiš prodati stan na kotlovnici, možeš misliti kako će ljudi požuriti da ga kupe jer prvo što uglavnom pitaju jest: "Ima li etažno grijanje?" i još im kažeš, ma da, ali nova je izolacija, energetska obnova, zgrada blista izvana...no to vam je dodatnih nekoliko stotina kuna mjesečno...na deset godina...a ventil za grijanje bolje da ne dirate prečesto. a i račun za pričuvu je povelik. (mene živo zanima što će mi reći nadležni, može li se i kada kredit ranije isplatiti, i koji bi bio iznos.)

bold2: to je posao. i sanjam dan kada ću biti svoj gazda po tom pitanju, kako god se (ne)grijala.

ako želim nove investicije (tipa svoj bojler za vodu) i neki novi sistem grijanja po mojoj želji (štajaznam, solarni paneli, k-palac), a ne svih stanara, moram moći izaći potpuno iz postojećeg sistema. a ne da ulažem u dodatna rješenja, a ovi lihvare i dalje i cijede građane "u okviru zakona".

Zadnje uređivanje ekaliopa : 10.01.2017. at 22:50.
ekaliopa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.