Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 09:27   #121
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da pitam ovdje, jer na "opremanju sobe" nisam nista dobila....

Ima li netko od vas za prvasica (ili malo starijeg) Micke Ikein stol s onom nadogradnjom? Zanima me da li se u to daju nekako uredno posloziti biljeznice i knjige. Ne mogu ovako online skuziti, a ni ne znam koliko su uopce velike knjige za prvih par razreda (nit mogu skuziti koliko su police na Mickeu duboke jer nam Ikea bas nije usput). Nekako imam plan sad na proljece prije skole izbaciti Mamutta i Mammut stolicu i ubaciti Micke i neku malu radnu stolicu. Pa tek onda kad dodje do petog razreda sve pobacat van i uzet bas veeeeelik radni pravi stol. Eto, al ne znam dal bi se zeznuli s Mickeom pa da nemamo gdje knjige i biljeznice drzati
mislim da su ti u toj nadogradnji preplitke police za držat knjige. Mi imamo Micke, ali bez nadogradnje. Možeš uzeti ormarić Micke ladičar, mogao se zasebno kupit, ali vidim sad da ga ima samo u smeđoj boji.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:28   #122
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da pitam ovdje, jer na "opremanju sobe" nisam nista dobila....

Ima li netko od vas za prvasica (ili malo starijeg) Micke Ikein stol s onom nadogradnjom? Zanima me da li se u to daju nekako uredno posloziti biljeznice i knjige. Ne mogu ovako online skuziti, a ni ne znam koliko su uopce velike knjige za prvih par razreda (nit mogu skuziti koliko su police na Mickeu duboke jer nam Ikea bas nije usput). Nekako imam plan sad na proljece prije skole izbaciti Mamutta i Mammut stolicu i ubaciti Micke i neku malu radnu stolicu. Pa tek onda kad dodje do petog razreda sve pobacat van i uzet bas veeeeelik radni pravi stol. Eto, al ne znam dal bi se zeznuli s Mickeom pa da nemamo gdje knjige i biljeznice drzati
Ne mogu baš pomoći oko stola jer ga nemamo, ali mogu oko boldanog. Knjige za prva četiri razreda su uglavnom takve da ne mogu stajati okomito bez savijanja. Najbolje ih je složiti na hrpu, jednu na dugu. Tanke su, uglavnom od tankog papira i tankih korica tak da čak ni jedna drugu ne mogu držati okomito ("lome" se i u ruksacima recimo, samo ih krute torbe mogu držati koliko toliko ravno.) Tak da ja ne bih planirala naslagati udžbenike okomito, a za vodoravno ne znam koliko su široke police na takvom stolu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:28   #123
Mi za likovni moramo imati najlon da stiti stol..
Gdje se moze kupiti ne znam iskreno uopce kakav treba biti?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:30   #124
kupis metar stolnjaka onoj plasticnog
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:31   #125
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Mi za likovni moramo imati najlon da stiti stol..
Gdje se moze kupiti ne znam iskreno uopce kakav treba biti?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Najjednostavnije- prerezati veliku vrećicu sa dvije strane (npr ovakvu http://www.dizmar.hr/wp-content/uplo...m-1024x685.jpg ). One tanke su pretanke pa se gužvaju ispod papira za slikanje, ove deblje su taman i daju se lijepo složiti poslije uporabe.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:47   #126
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije- prerezati veliku vrećicu sa dvije strane (npr ovakvu http://www.dizmar.hr/wp-content/uplo...m-1024x685.jpg ). One tanke su pretanke pa se gužvaju ispod papira za slikanje, ove deblje su taman i daju se lijepo složiti poslije uporabe.
Tako sam planirala napraviti jer je taj najlon mislim dovoljno debeo da izdrzi vise puta

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:47   #127
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne mogu baš pomoći oko stola jer ga nemamo, ali mogu oko boldanog. Knjige za prva četiri razreda su uglavnom takve da ne mogu stajati okomito bez savijanja. Najbolje ih je složiti na hrpu, jednu na dugu. Tanke su, uglavnom od tankog papira i tankih korica tak da čak ni jedna drugu ne mogu držati okomito ("lome" se i u ruksacima recimo, samo ih krute torbe mogu držati koliko toliko ravno.) Tak da ja ne bih planirala naslagati udžbenike okomito, a za vodoravno ne znam koliko su široke police na takvom stolu.
Da, bas sam negdje tu citala o tome (i naucila da treba traziti torbu koja ima cvrste pregrade da sve to lijepo bude slozeno). Mislila sam ih mozda posloziti jedne na drugu pa da tako stoje, samo ne znam kako bi to izgledalo u praksi.

Jel imaju vasi prvasici radne stolove? Meni je blesavo kupovat mu veliki stol vec sad (jer bi morali cijelu sobu reorganizirati i pobacati van expedit s igrackama; ne treba mu to jos). Isto tako vec sad znam da ce veliku vecinu zadaca raditi u blagovaoni jer je tamo blize meni dok sam u kuhinji i da nam realno stol ne treba bas nuzno. Al moramo stvoriti neko mjesto u sobi za drzati knjige, pribor i biljeznice jer (iako ce bit u produznoj) svaki dan mora nositi torbu doma i prepakiravati ju po rasporedu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:48   #128
Night,dobra je i tvoja ideja sa stolnjakom

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:54   #129
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Jel imaju vasi prvasici radne stolove?
Ima zajednički stol u dnevnoj sobi, dugačak, sa dva radna mjesta (na jednom je komp, na drugom je mjesto za malu). Tu kemija, crta, napravi povremenu zadaću (ide u produženi i nose knjige doma samo za vikend ili zadaću iz EJ i VJ). U svojoj sobi ima baš pisaći stol,ali taj je zauzet sa svom silom mojih knjiga, papira jer njega ne upotrebljeva, ne boravi baš puno u svojoj sobi, drži se dnevne. Nadam se da će ga ipak više koristiti kad dođe u više razrede i bude imala više za učit.

Nadopuna: Da sad odlučujem, ne bih joj stavljala radni stol u njenu sobu već bih čekala da malo naraste. Samo bi joj osigurala dovoljno veliko radno mjesto bilo gdje u stanu (stol od blagovaonice ili stol u dnevnoj sobi). Nama ovaj u njenoj sobi zasad samo zauzima mjesto (ne možemo gotovo uopće otvoriti vrata ormara ako njega ne pomaknemo , znači morat ćemo nekako drugačije organizirat joj sobu).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:59   #130
Ima u sobi radni stol i na njemu obavezno pise zadace,ima i gdje staviti knjige i pribor

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:02   #131
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da, bas sam negdje tu citala o tome (i naucila da treba traziti torbu koja ima cvrste pregrade da sve to lijepo bude slozeno). Mislila sam ih mozda posloziti jedne na drugu pa da tako stoje, samo ne znam kako bi to izgledalo u praksi.

Jel imaju vasi prvasici radne stolove? Meni je blesavo kupovat mu veliki stol vec sad (jer bi morali cijelu sobu reorganizirati i pobacati van expedit s igrackama; ne treba mu to jos). Isto tako vec sad znam da ce veliku vecinu zadaca raditi u blagovaoni jer je tamo blize meni dok sam u kuhinji i da nam realno stol ne treba bas nuzno. Al moramo stvoriti neko mjesto u sobi za drzati knjige, pribor i biljeznice jer (iako ce bit u produznoj) svaki dan mora nositi torbu doma i prepakiravati ju po rasporedu.
nase knjige i nisu bas mekane mogle bi cvrsto stajati okomito da sam omotala samoljepljivim omotom (oni koje smo kupili u paketu, su koma, mekani i bezvezni)
mislim da je jedino pcelica pocetnica, i to samo udzbenik, tak mekan da ne moze stajat okomito.

knjiga imas, za svaki predmet po 4 ili cak 5 razlicith izdavaca
vidi valje ili neke druge police, osim ak ti nije bed sto su onda knjige vani

osobno, meni su te nadogradnje za stolove bezveze, bolji su mi ladicari ispod/pokraj stola ili police na zid.

stol imamo, i to jako velik. vec duze.
njoj je to fora jer se moze razvuci, zadacu jos niti jednu nije napisala na njemu, ali rezucka, lijepi...

nama je sada taj stol super, jer smo odlucili da jos nece u skolicu stranog jezika, nego ce doma ucit s nekom zenom, pa taman dvoje stanu, inace bi morala u DB (a onda ja ne mogu kuhati)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:41   #132
Mene muci to sto bih ga s jedne strane htjela nauciti na to da ima svoje radno mjesto, da stekne naviku da se tamo pisu zadace, uci, drzi urednim, da su tamo sve skolske stvari itd itd itd. A ne bi htjela investirati u "pravi" stol jer mi to povlaci hrpu drugih investicija u sobi. S druge strane znam da ce nam se spontano dogoditi da cemo bit u blagovani za velikim stolom Moram premjeriti, mozda ima sanse da uguramo najuzeg billyja nekako sa strane. Sto ne bi bilo lose jer bi mu mogla uredno njegove knjige i slikovnice sloziti. Sad su u expeditu i to mi neopisivo ide na zivce, pa sam mu ih pocela polako seliti u naseg billyja
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:44   #133
moja ima stol u sobi, nije velik ali koliko god da je velik ona ce sigurno na podu raditi neke projekte i plakate jer je stalno na podu

uglavnom, napravili smo joj ljetos bas zato da ima neki tako kutak za skolske stvari. i nase knjig ene mogu stajati, predvidjeno je mjesto da su naslagane jedna na drugu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:51   #134
Mi imamo micke radni stol bez nadogradnje, knjige drži u dužoj ladici (jer su sve mekane), a bilježnice u manjoj, i sama si je napravila takav red. Sviđa mi se da ima svoj radni prostor, i da tamo radi domaći (prvašić je pa ga je još malo) ali da stekne svoje radne navike i drži svoj stol urednim.
Taman smo za njega imali mjesta u dječjoj sobi, a ja i ne bi veći. Sasvim je dovoljne veličine. Ja sam recimo uvijek radila u blagavaonici ali kod nas je taj stol uvijek zatrpan
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 11:12   #135
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Mi imamo micke radni stol bez nadogradnje, knjige drži u dužoj ladici (jer su sve mekane), a bilježnice u manjoj, i sama si je napravila takav red. Sviđa mi se da ima svoj radni prostor, i da tamo radi domaći (prvašić je pa ga je još malo) ali da stekne svoje radne navike i drži svoj stol urednim.
Taman smo za njega imali mjesta u dječjoj sobi, a ja i ne bi veći. Sasvim je dovoljne veličine. Ja sam recimo uvijek radila u blagavaonici ali kod nas je taj stol uvijek zatrpan
E vidis to s ladicom isto nije losa ideja A ima i sa strane onaj ormaric s policama, mogu valjda i tamo knjige.

Ja bi nadogradnju cisto zato jer mi je fora ona magnetna ploca, moze mu tamo raspored stajati i sl. A ne kosta puno i ne moramo busiti zid za neke police.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 11:25   #136
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Mi za likovni moramo imati najlon da stiti stol..
Gdje se moze kupiti ne znam iskreno uopce kakav treba biti?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk

Stoljnjak ili prerezana plastična vrećica je ok. Inače u knjižarama ima i za kupiti plastična podloga sa spužvicom baš za tu namjenu (oko 25 kn)
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:20   #137
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
E vidis to s ladicom isto nije losa ideja A ima i sa strane onaj ormaric s policama, mogu valjda i tamo knjige.

Ja bi nadogradnju cisto zato jer mi je fora ona magnetna ploca, moze mu tamo raspored stajati i sl. A ne kosta puno i ne moramo busiti zid za neke police.
Meni nadogrednja ne stane zbog prozora, al isto mi se čini dobra al za sitne stvari (olovke, blokiće i sl., raspored).
I u taj ormarić sa strane stane puno stvari (još nam je prepunjen s radovima iz vrtića), tu mogu stati knjige za 4 razreda, a ne samo 1.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:21   #138
Quote:
buba4 kaže: Pogledaj post
Stoljnjak ili prerezana plastična vrećica je ok. Inače u knjižarama ima i za kupiti plastična podloga sa spužvicom baš za tu namjenu (oko 25 kn)
Nama je učiteljica rekla da ponesemo stare novine.
Iako i ovo s plastičnom vrećicom je jako praktično
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:41   #139
Imamo Micke, stolić, ladičar (ali smo pričvrstili za stol pa je kao jedna cjelina) i tu nadogradnju.
Mislim da je sve skupa ispalo skoro 1000 kn, tako da ne mislim da je baš povoljno
I to definitivno nije za starije dijete, kao prvo, dosta je malen pa mislim da kad počnu velike bilježnice i sl je dosta na knap a drugo što nam se ne sviđa što nije baš čvrst, misli, ne smiješ se baš na ploču jako osloniti ako nisi dijete. Unutra je po sastavu papir, ono doslovno je ispuna od kartona, kad je mm bušio da vijcima poveže ladičar i stol, ni ne treba ti prava bušilica
Nije mi jasno koliko bi takav stol onda koštao da je od "prave" iverice kad toliko košta od papira

offtopic: pročitajte malo za namještaj kad kupujete na Ikeinim stranicama sastav. Ako nije za kupaonu ili za kuhinju, uglavnom piše da ima ispunu od papira
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 10:53   #140
Ma meni je problem sto u njegovu sobu ne stane bas previse toga. Trenutno na tom zidu ima jedan expedit 2x4 i jedan 1x5 i izmedju mammut stol. Tako da bi mu pred skolu ovaj uski expedit digla u zrak vodoravno tako da je djelomicno naslonjen na ovog 2x4, Mammut ide ca, a u novonastalu rupu taman stane Micke od 105cm sa nadogradnjom (mislim da je kombinacija oko 600 kn, jos ako uleti i neka mjesecna akcija - taman).

Ima Hespo jako lijepe i velike stolove, taman u Funky liniji iz koje mu je krevet i ormar. Ali veliki stol mi trenutno uopce nema smisla jer mu nece trebati, a morala bi zbog njega selit krevet na drugi zid, da bi preselili krevet na drugi zid moramo prvo izmjestit radijator i tako. Previse intervencija i investicija. Tako da mi cak i pase da nije jako kvalitetno. Nek se raspadne do 4. razreda pa ce onda dobit pravi veliki stol
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.