Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 00:15   #41
(582)

Quote:
planinar kaže:
Kako se može ispitati vlastiti bioenergetski potencijal, potreban za rad s viskom? Pozdrav...
Kao prvo, svi oni ljudi koji nemaju izrazito hladne dlanove i tabane bioenergetski su potencijalni.
Sad, da li je taj potencijal manjeg ili većeg kapaciteta medij to može odrediti na taj načina da ispruži i raširi prste ruku i kao takve da približi dlanove jedan prema drugom na udaljenost od 2 centimetra.
Svakako, uz koncentraciju, već nakon nekoliko sekundi će velika većina osjetiti toplinu koja zrači iz dlanova - stvarajući na taj način ''toplotni jastuk'' između dlanova.
Zatim medij treba praviti lagane krugove sa dlanovimo - i to tako da se dlanovi pokreću u suprotnom smjeru.
(Jedan dlan u pravcu kazaljki na satu a drugi suprotno od kazaljki na satu).
Tako je potrebno raditi oko 15 do 20 sekundi.
Toplina između dlanova će se kod mnogih pojačavati.
Tad treba zaustaviti kretanje dlanova i udaljiti jedan od drugoga na cca. 5 cm.
Sačekati dok se ne pojavi toplinski jastuk i zatim ponovno pokretati dlanove u suprotnom pravcu.
Nakon toga ponoviti radnju na cca. 10 cm. udaljenosti itd.

Za informaciju - ja osjećam toplinu između dlanova na udaljenosti potpuno raširenih ruku, dakle na udaljenosti od preko 1,5 metra.

No moj bioenergetski potencijal dlanova ima Osjetnu toplotnu snagu, koju osjeća druga osoba na udaljenosti od cca. 3 metra.

Ali, ako su kod neke osobe izražene Bionergetske blokade ta osoba neće osjetiti ništa, ili će osjećati veoma slabu toplinu koja zrači od mene.


Što se tiče ispitivanja bioenergetskog potencijala to se može uraditi na slijedeći način.
Na čistom papiru treba da ucrtaš polukrug čiji je radius r = oko 6,5 cm..
Polukružnicu podjeli na 10 podioka - od kojih svaki podiok ima vrijednost od 10 %.
Svakako je potrebno da već imaš neko iskustvo raditi s viskom.
Tada staviš vrh viska u nultu točku radiusa i misaono tražiš da ti visak pokaže vrijednost tvog bioenergetskog potencijala.
Kada će ti visak pokazivati, u pravcu, neki od podioka - tu će se nalaziti informacija (u postotku od 10 do 100 %) tvojeg potencijala.

Ovo nije loše ponoviti više puta i kroz nekoliko dana te voditi evidenciju, a zatim naći Prosjek koji je bio različito pokazivan kroz tih nekoliko dana.

Inače, sa prosjekom većim od 35 % potencijal medij može s manje-više uspjeha liječiti ljude - ali i životinje.
Normalno, što je potencijal bliži 100 % - uspjeh liječenja je i veći.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

A sad i tebi, čoeku koji se vere po planinama, veliki Pozdrav!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:07   #42
Quote:
delija kaže:
(582)
Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Jesi - jedino, budući da nemam nikakvo iskustvo rada s viskom, ne bih mogao procjeniti uz pomoć viska vlastiti bioenergetski potencijal. Prije podosta godina, jedna mi je gospođa, koja je viskom ispitivala tokove podzemnih voda u našem stanu, odgovorila na moje nadobudno pitanje o mogućnostima rada s viskom i mojeg bio. potencijala - niječno. No, taj odgovor je mogao imati i šire značenje, tj. da u tom vremenu nisam bio zreo za rad s viskom.

Quote:
delija kaže:
A sad i tebi, čoeku koji se vere po planinama, veliki Pozdrav!
Bok! - no, možda ću imati još pitanja...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 10:49   #43
Quote:
planinar kaže:
Jesi - jedino, budući da nemam nikakvo iskustvo rada s viskom, ne bih mogao procjeniti uz pomoć viska vlastiti bioenergetski potencijal. Prije podosta godina, jedna mi je gospođa, koja je viskom ispitivala tokove podzemnih voda u našem stanu, odgovorila na moje nadobudno pitanje o mogućnostima rada s viskom i mojeg bio. potencijala - niječno. No, taj odgovor je mogao imati i šire značenje, tj. da u tom vremenu nisam bio zreo za rad s viskom.

Bok! - no, možda ću imati još pitanja...
(595)

To što ti je ta gospođa rekla ni tada nije moralo da bude točno.
Naime bioenergetski potencijal varira isto kao i bioritam.

Inače, bioenergetski potencijal se može povečati tako da medij stavi dlan jedne ruke na stol, okrenut prema gore, i zatim držeći visak s drugom rukom tako da vrh bude udaljen od dlana 2 do 3 cm. te minut-dva držati visak, koji se treba okretati iznad dlana.
Nakon toga to uraditi i sa drugim dlanom.
Za to vrijeme se treba obratiti pažnja na disanje (prema mojoj uputi u ranijem postu)
Tako možda dva do tri puta dnevno (može i više).

Što se tiče viska moja preporuka mnogima je da se s njim u slobodnom vremenu igraju.
Tako se npr. mogu "igrati" djevojka i momak, žena i muž.., i to tako da jedan od njih sakrije neki predmet a drugi ga traži s viskom.
Može se uzeti nekoliko papirića - na jednom napisati nešto - sve papiriće pomješati i tad misaono tražiti da visak pokaže taj papirić.
Sve u svemu, s viskom se treba "igrati" malo duži period - sve do onda kad čovjek postaje siguran da mu "visak ne laže".

Inače, meni lično - preko viska nikad nisam dobio krivu informaciju, na moje KONKRETNO i NEDVOMISLENO postavljeno pitanje.

Pozdrav
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 16:50   #44
delija jesi mozda procito knigu "POLJE" od Lynne McTaggart?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:43   #45
Isprike na naglom gornjem postu, nisam ni bio procito citav thread samo topic (jesam idiot)
Cini se dosta interesantna tema. Imao sam susret s bioenergicarom koji je zbilja "pogodio" puno stvari ali isto tako prolazio s viskom po prostoriji i govorio o zračenju podzemnih voda.
Kad govorim o zracenju pv. govorio je s kojih mjesta da maknem krevete ili stolice (mjesta na kojima dugo boravim) da bi izbjegnuo zracenja.
Bio je i "pogodio" zbilja par stvari koje nisam nikome ni reko...primjerice nagla pojava glavobolje prilikom boravka za jednim stolom...mislim zbilja stvari koje nisu s ovog planeta:-)
Nije mi jasno kako objasnit zracenja podzemne vode, kako ih on "hvata"...

Moje prethodno pitanje o knjigama na ovu temu dalje ostaje.
Hvala:-)
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:35   #46
Quote:
Šmajser kaže:
delija jesi mozda procito knigu "POLJE" od Lynne McTaggart?
(747)

Ja u svom životu do danas nisam pročitao NIJEDNU knjigu koja obrađuje bilo koju temu koja je vezana za bilo koju parapsihološku disciplinu.

No da ti ne bi bilo čudno odakle znam sve ovo koje objavljujem a koje ima veze s temama koje ulaze u ne-znanstvenu disciplinu; Na rubu znanosti to ću ti iznijeti ovaj dio teksta koji će se nalaziti u mojoj četvrtoj knjizi (od kojih su tri štampane).

"U POČETKU bješe riječ... / I.

Mojsije je u svojoj Prvoj knjizi, koja se zove Postanje, napisao: 1.1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.
U stvari, nije toliko važno da li je Bog stvorio nebo i zemlju - već je važno to što je Mojsije objavio da je Bog stvorio nebo i zemlju u POČETKU.
Na ovo postavljam pitanje: Da li čovjek treba da bude visoko obrazovan ili izuzetno inteligentan da shvati da ISPRED Svakog Početka MORA Postojati vrijeme koje ”teče” – čiji “tok” može prekinuti, JEDINO, Početak.

Najvjerojatnija i najprihvatljivija pretpostavka je da je kozmos nastao nakon “Velikog praska” koji je popularniji pod nazivom Big Bang (eksplozija atoma antimaterije; nezamislivih razmjera).
No Big Bang nije Početak već; JEDAN od Početaka.
Naime, prije tog Početka nešto se je u Beskonačnoj prirodi MORALO dešavati da bi se stvorili uslovi da dođe do Big Bang-a.
I nije li potrebno da se upitamo - šta se je u Beskonačnoj prirodi dešavalo prije tog Početka?

Po biblijskim zapisima Mojsije je duhovno komunicirao s Bogom.
----------------------------------------------------------
Ipak, prije nego nastavim s tekstom treba da vas upoznam sa slijedećim.
Moje poimanje Boga se poprilično razlikuje od vjerskih poimanja Boga.
Stoga ja uvijek navodim ime; Stvoritelj, ili; neka Stvaralačka vrijednost.
-----------------------------------------------------------
Dakle, Mojsije je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću – ili popularno rečeno sa Stvoriteljem (po Mojsiju; s Bogom).
Prema tome – Stvoritelj (ili “nešto kao Bog”) POSTOJI!
Svakako, dokazi koji će temeljiti ovu tvrdnju nalazit će se u ovoj knjizi.

No nije Mojsije jedini koji je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću – jer tu vrstu komunikacije su ostvarivali (i ostvaruju) još i mnogi drugi ljudi.
Šta više – sva živa bića (ali i mrtve stvari), dakle sve što u kozmosu postoji, moraju na svoj način komunicirati sa Stvoriteljem, jer u protivnom; to što živi (čak i ako je to mrtva stvar) ne bi ni postojalo.

Da Mojsije nije jedini koji je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću možemo zaključiti i iz teksta Jakob Lorber-a (1800-1864); proroka iz Štajerske (kojeg uzimam za primjer iz razloga što se u “ezoteričnim časopisima” najmanje spominje – iako zavređuje da mu ezoteričari posvećuju više pažnje).
Dakle, Lorber nam je ostavio ove riječi:
"Usred noći 15.3.1840. probudio me je neki tajanstveni glas koji mi je naredio: Ustani, uzmi olovku i piši! Kad sam pročitao ono što sam napisao, bilo mi je jasno da mi je Usud povjerio zadatak koji je nespojiv s mojom dosadašnjom službom dirigenta u Tršćanskoj operi. Što se tiče unutarnjeg glasa, mogu samo reći kako u srcu osjećam najsvetiju riječ Gospodinovu, kao neku vrlo jasnu misao. Nitko, pa ni moji najbliži nisu u stanju čuti taj glas koji u meni tako jasno odzvanja".

Eto, i Lorberova Materijalna svijest je duhovno komunicirala sa Stvaralačkom vrijednošću, odnosno Stvoriteljem.
I s tom Stvaralačkom vrijednošću komunicira i moja Materijalna svijest.
Svakako, razlika između mene i drugih ljudi koji duhovno komuniciraju s tom Vrijednošću ogleda se u tome; što drugi nisu bili (i danas nisu) svjesni s kim duhovno komuniciraju, dok ja (i meni bliske osobe) konkretno znamo s kim ostvarujem misaonu vezu".

I, Šmajseru, shvaćaš li da ja "crpim iz Onostranog područja" saznanja i spoznaje, koje objavljujem.

I nakon ovog ti preporučujem da kroz dan-dva pročitaš post kojeg ću objaviti na "Igra Brojkama", iz kojeg ćeš još bolje moći shvatiti Onostrano.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 21:11   #47
Da te vidim vani i čujem kako spominjes Onostrano i kako tvrdiš da komuniciras s Onostranim, prvo sto bi napravio je zvao ludnicu bez razmisljanja a dok oni ne dođu ubio bi Stvoritelja u tebi.
Dal možeš shvati moju stranu?
Nisam bahat a niti zelim bit bezobrazan ali posto nisi u Ovostranom, slusat cu dalje...
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 23:55   #48
Quote:
Šmajser kaže:
Da te vidim vani i čujem kako spominjes Onostrano i kako tvrdiš da komuniciras s Onostranim, prvo sto bi napravio je zvao ludnicu bez razmisljanja a dok oni ne dođu ubio bi Stvoritelja u tebi.
Dal možeš shvati moju stranu?
Nisam bahat a niti zelim bit bezobrazan ali posto nisi u Ovostranom, slusat cu dalje...
(778)

Znači ti proglašavaš luđacima: Amosa, Osija, Isaiju, Miheja, Sofonija, Nauma, Jeremiju, Jona, Avakuma, Avdija, Hageja, Jaharija, Malahiju, Joila, Jeremiju, Jezekilja, Danila, Jezdru, Mojsija, pa i Isusa, apostola Ivana, Malahiju, Fatimu, Lusiju, Franciska, Jasintu, Tarabiće, Lorbera, Caycea... i još mnogo- mnogo njih nenavedenih na ovom spisku.

A što se tiče ovog, kad bi se vani sreli da bi ubio Stvoritelja u meni - šteta da se to ne može ostvariti, jer tad bi TI saznao ko je bio prvak Hrvatske u Judu (kategorija preko 79 kg.) i ko je bio, u "Metalcu", jedan od boljih boksača u welter kategoriji.
Svakako bih ti kasnije (u bolnici) objasnio da sam bio jedan od "jebenijih" trešnjevačkih frajera koji se nije plašio sam ili sa curom po mraku šetati kroz Trnje.
Znači, ni šmajser ti ne bi pomogao.
A svakako ni Bog Stvoritelj - kojeg ćeš ipak, to ti tvrdim, jednog dana početi poštivati - kao i Tito pred svoju smrt.

I još da ti kažem nešto koje ti nećeš moći shvatiti.
Kad ja kažem Onostrano tad iznosim informaciju o Području koje se nalazi NEPOSREDNO ali i MALO PODALJE od tvoje "pametne glave" - uključujući i tjelo koji ti tu "pametnu glavu" nosi.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 09:56   #49
Delija ti se legenda!
Slušam dalje:-)

Nemoj zaboravit da je meni dovljno da se okrenem prema tebi i ionda ratatatatatatata :-)
E sad si me malo zbunio, kazes Bog Stvoritelj, nisi li govorio o nekoj stvaralačkoj sili koja je potaknula da se početak desi...ili si sad čvrsto odlučio to zvat Bogom

p.s. ufff malo sam iznad tvoje kategorije oko 95 kg ali ako oces nema frke;-)
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 10:47   #50
Quote:
Šmajser kaže:
Delija ti se legenda!
Slušam dalje:-)

1. Nemoj zaboravit da je meni dovljno da se okrenem prema tebi i ionda ratatatatatatata :-)

2. E sad si me malo zbunio, kazes Bog Stvoritelj, nisi li govorio o nekoj stvaralačkoj sili koja je potaknula da se početak desi...ili si sad čvrsto odlučio to zvat Bogom

3. p.s. ufff malo sam iznad tvoje kategorije oko 95 kg ali ako oces nema frke;-)
1. Ne mere!
Ja sam ti nešto kakti Đems Bond - iliti WC7.
Znaš li koliko je metaka potrošeno za njega - a evo i penziju zaradio, pardon, zaradili.
(Ko ja Jugo-penziju od 120 eura).

2. Nemoj da budeš zbunjen jer Mješavinu stvaralačkih sila možeš zvati i Alah Stvoritelj, Jahve Stvoritelj...
Ipak ga ja, privatno, najviše volim zvati Manito Stvoritelj.

3. Opet ništa (ili bolje: malo ništa) od tebe.
Ja sam dao informaciju kad sam se judirao i boksovao - dok sad imam (nepromjenjeno 40 godina) 70 kg vode i 30 kg ostalog (najviše masnog tkiva).
Prema tome...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:11   #51
Ja 94999 g mesa i vode, 1 g mozga ;-)
Slušam dalje!

p.s "Junior, stand over"
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 13:18   #52
Quote:
Što dublje polagano udahnite zadržite zrak u plućima 2 sekunde, a zatim polagano izdahnite.

To ćete najbolje postići ako oko 1 do 2 minute brojite u sebi:
- (udisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (gornja granica disanja) ..................1 - 2
- (izdisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (donja granica disanja) ...................1 – 2...

Tako dišite oko pet minuta.
Znaci udisaj treba trajat 3 sekunde kao i izdisaj ili?
Tvrdis da ovo povecava samokontrolu, koncentraciju i rjesava glavobolje?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:37   #53
Quote:
Šmajser kaže:
1. Znaci udisaj treba trajat 3 sekunde kao i izdisaj ili?
2. Tvrdis da ovo povecava samokontrolu, koncentraciju i rjesava glavobolje?
(825)

1. Da, iako da li 3 sekunde, ili više-manje nije važno jer to ovisi o brzini udisaja i izdisaja.
Bitno je da osoba diše u konstantno ISTOM ritmu.

2. Da, s time da osoba, za samokontrolu, koncentraciju ili ako ima glavobolju, u tijeku tretmana treba u predjelu Šeste čakre (Trećeg oka ili Mjesta mrštenja) MISAONO da stvori vizualizaciju kugle, lopte, prozirno plave boje - ILI JOŠ BOLJE - boju sunčevih zraka, dakle " boju" sunca.

No MP40 da te pitam koliko si "širok po visini"?
Ja sam 1700 dm.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 18:56   #54
Quote:
Ja sam 1700 dm.
Da ga jebes, toliko nisi!

Ja sam 1880 mm, imam zelene okice, volim kuhat, volim peglat obožavam kucanske poslove, volim se usko oblačit... ---->zajebavam se:-)

Samo ne za visinu.

Cekaj to disanje vrijedi bez viska, znaci samo ja, moja pluća i "šesta čakra" ( bog te, lud sam)?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:52   #55
Quote:
Šmajser kaže:
1) Da ga jebes, toliko nisi!

Ja sam 1880 mm, imam zelene okice, volim kuhat, volim peglat obožavam kucanske poslove, volim se usko oblačit... ---->zajebavam se:-)

2) Samo ne za visinu.

3) Cekaj to disanje vrijedi bez viska, znaci samo ja, moja pluća i "šesta čakra" ( bog te, lud sam)?
1) Šalio sam se, da vidim tvoju reakciju.
I upravo je takva kakvu sam očekivao.
Čestitam, het meisje!

2) Što se tiče stvarne visine razlikujemo se za 8 cm. u tvoju korist.

3) Da, ova tehnika disanja nema direktne veze rada s viskom.
Ovu tehniku disanja preporučujem svima onima koji dolaze, ili su dolazili, kod mene da im razriješim neke od njihovih životnih problema.
I ovo preporučujem svima onima koji MEDITACIJOM žele da "uđu u sebe" a zatim i "van sebe".
Svakako, tehniku disanja treba ostvarivati iz razloga kako bi se postigao potpuni SMIRAJ Ovostranih i Onostranih vibracija koje pozitivno ali i negativno mogu da djeluju na kompletan Živčani sistem osobe koja želi Meditirati...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:30   #56
8 cm, pazi da ih ne zaokrenem za 90 stupnjeva:-)

Sto mislis kad kazes smiraj? Sklad, smirenost vibracija (teško!?)...

Sad jedno opće, zašto kristali?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:45   #57
Quote:
Šmajser kaže:
1. 8 cm, pazi da ih ne zaokrenem za 90 stupnjeva:-)

2. Sto mislis kad kazes smiraj? Sklad, smirenost vibracija (teško!?)...

3. Sad jedno opće, zašto kristali?
1. Bit će i toga kad me stave na lomaču.

2. Dugačko je pa jednom drugom prilikom.
Inače, Smiraj je upravo to koje si nave..

Zašto KRISTALI?
Prvi i osnovni razlog je što sam tek po započetom "druženju" s kristalima postao svjestan da ostvarujem Onostrane (vantjelesne) kontakte s nekom Vrijednošću koja u svojoj sveukupnosti posjeduje sveznanje.

Drugi je razlog taj što su kristali: "skupljači" i prijenosnici energije koja liječi.

Treći je razlog što su, svakako svaki na svoj način, kristali i čovjek "kopije" kozmosa.

Četvrti razlog je taj što je preko kristala započet prvi korak u prijelazu iz kemijske u biološku prirodu.

Konačno, kad čovjek u potpunosti upozna kristale, tad slobodno može da prihvati spoznaju da život ostvaruje sve anorgansko i sve organsko.
To je tvrdio i poznati istraživač i izumitelj Nikola Tesla koji je odlično poznavao kristale, koje je koristio pri svom radu.
Stoga nije čudo da je 1900-te godine Tesla izjavio:
“U kristalu imamo čistu evidenciju egzistencije formativnog životnog principa, i ako pored svega ne možemo razumjeti život kristala - to je ipak živo biće”.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:03   #58
Quote:
smirenost vibracija
Objasni mi malo ovo?!
Podsjeca me na "topli snijeg" ili "vruci led"

pogledaj si p.p.
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 15:15   #59
Naso sam neki link za kristale, njihova svojstva, vrste i naravno cijene
...ovo mi izgleda kao savrsena reklama za proizvod a mi ovdje o svemiru i kontaktima sa kristalnim bićima
...samo im fali jos da pocmu prodavat šalice sa slikama kristala...

http://www.gemisphere.com/
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:02   #60
Sjetio sam se jos jedne stvari...Bioenergicari osim viska koriste i rašlje...aha koje je tu fora?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.