Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 16:19   #61
Podkrovlje

Trebam pomoc!
Imaju negdje slikice ili nekakav link ili mozda otvorena tema: kako jednostavno namjestiti mali stan u podkrovlju. Mislim, iskoristiti korisno svaki cm stana .
norah is offline  
Old 10.05.2007., 15:09   #62
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc!
Imaju negdje slikice ili nekakav link ili mozda otvorena tema: kako jednostavno namjestiti mali stan u podkrovlju. Mislim, iskoristiti korisno svaki cm stana .
probaj u nekim od brojeva Hausbau-a-- imaju super primjere
putnik57 is offline  
Old 11.05.2007., 14:30   #63
postoji li na ovom forumu tema o bojanju zidova, krecenje stana? ne mogu nigdje naci.
htio bih pokreciti stan i napraviti nekakve crteze na zidu (kocke, krugove, linije)
hvala
zico_zg is offline  
Old 11.05.2007., 14:58   #64
Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
postoji li na ovom forumu tema o bojanju zidova, krecenje stana? ne mogu nigdje naci.
htio bih pokreciti stan i napraviti nekakve crteze na zidu (kocke, krugove, linije)
hvala
https://www.forum.hr/showthread.php?t=205716
Akrap is offline  
Old 13.05.2007., 20:16   #65
zanima me kako i gdje mogu izraditi duplikat ključeva sigurnosne brave?

hvala
delicatessen is offline  
Old 14.05.2007., 13:07   #66
Quote:
lora-lora kaže: Pogledaj post
otvorena terasa - ograda - MOLIM POMOĆ

zivim na 5. katu (posljednjem) stambene kuce izgrađene početkom 50-tih godina. stan mi okružuje terasa s dvije strane, široka je oko 1,70, ali je zato jedan krak dužine oko 11 m (nenatkriveno), a drugi oko 9 m (natkriveno). ovo se ljeto spremam malo ušminkat stan, ali imam problem kako riješiti terasu. najviše od svega me muči ograda ovog nenatkrivenog dijela. na oba dijela terase ima puuuno biljaka, ali tu su i mace. trebam dakle nekakav "mačkobran" da mi živine ne padaju svako tolko (da utješim ljubitelje životinja, što sam i sama, ograda već i sad postoji, ali je treba zamijenit jer niti funkcionalno a niti estetski više ne zadovoljava). stanić je iznutra moderno uređen, daklem ravne linije, puno bijelog... pa bi htjela da se takav stil nekako produži i na terasu. inače, sve biljke koje cvatu su bijele, to je već jedan korak. kako rekoh, muči me najviše ta ograda: trebala bi biti i u skladu s čitavom kućom koja je također ravnih linija.





ako postoji među vama neki arhitekt ili netko tko ima smisla za takva "komplicirana" rješenja, bila bih zahvalna na ideji.

Imaš izvrsnih riješenja u kombinaciji inoxa i stakla! Kaj ti srce zaželi. Ima site-ova koliko hočeš sa slikicama.
Investicija je veća ,ali nemaš brige oko održavanja (mislim na inox)!!!!
putnik57 is offline  
Old 16.05.2007., 20:10   #67
Exclamation Emajliranje kade

Pozdrav forumaši!
Zanima me jel ima još netko da je napravio istu glupost..
nazvao broj sa oglasa (kojih ima svuda po gradu) i zajebo se!
Radi se o prevarantima koji kad skuže da ih zoveš zbog reklamacije
memoriraju tvoj broj i kad ih zoveš opet odjebu te!
Ja sam već 4 broj promjenila, puka mi film i poslala sam prijavu
državnom inspektoratu. Tamo mi je žena rekla da ako ima više prijava slučaj
ne ide na prekršajni nego na kazneni sud.
Dakle, ako znate još nekog javite, ne mora ići na sud, biće dovoljna izjava.
Ja ću sa zadovoljstvom otić na sud umisto svih!
Edina is offline  
Old 16.05.2007., 20:24   #68
Quote:
Edina kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši!
Zanima me jel ima još netko da je napravio istu glupost..
nazvao broj sa oglasa (kojih ima svuda po gradu) i zajebo se!
Radi se o prevarantima koji kad skuže da ih zoveš zbog reklamacije
memoriraju tvoj broj i kad ih zoveš opet odjebu te!
Ja sam već 4 broj promjenila, puka mi film i poslala sam prijavu
državnom inspektoratu. Tamo mi je žena rekla da ako ima više prijava slučaj
ne ide na prekršajni nego na kazneni sud.
Dakle, ako znate još nekog javite, ne mora ići na sud, biće dovoljna izjava.
Ja ću sa zadovoljstvom otić na sud umisto svih!
what ???! kaj ?! što ?! ća ?! ...ngakajšek

o čemu ti pričaš, kakve veze sa stanovanjem to ima i ....btw. na kojem jeziku nam se obračaš ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 16.05.2007., 20:35   #69
Nadam se da će moderatori premjestit post na odgovarajuće mjesto kao što piše na početku.
Ako ti ne vidiš vezu sa stanovanjem onda ne moraš odgovarati.
Sigurno će koristit nekome ko se premišlja da li bi kupio novu kadu ili emajlirao staru
Edina is offline  
Old 16.05.2007., 20:52   #70
Quote:
Edina kaže: Pogledaj post
Nadam se da će moderatori premjestit post na odgovarajuće mjesto kao što piše na početku.
Ako ti ne vidiš vezu sa stanovanjem onda ne moraš odgovarati.
Sigurno će koristit nekome ko se premišlja da li bi kupio novu kadu ili emajlirao staru
ej, koka, kužim da si uzbuđena i frustrirana jer su te iz.ebali ...ali, pogledaj svoj prvi post .....NIGDJE ne spominješ ni kadu ni emajliranje ...a to da ovi "instant" emajleri kada koji se reklamiraju po stupovima javne rasvjete i koji vele da nakon obavljenog posla moraš 3 dana eskivirati iz vlastitog doma -> da su to LOPOVI koji si time samo osiguraju da će navedeni stan 3 dana biti prazan, pa su TV, PC, linija, štednjak, veš- i suđ-mašina, ormari s garderobom i bolji komadi namještaja ; DAKLE : NA RASPOLAGANJU ...to već i golubovi na cesti znaju, a vrapcima je dosadna vijest
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 16.05.2007., 20:53   #71
E aj pročitaj naslov
Edina is offline  
Old 16.05.2007., 21:09   #72
Quote:
Edina kaže: Pogledaj post
E aj pročitaj naslov
aaaaaaa ....sorry


ali, i dalje stoji :
Quote:
da su to LOPOVI koji si time samo osiguraju da će navedeni stan 3 dana biti prazan, pa su TV, PC, linija, štednjak, veš- i suđ-mašina, ormari s garderobom i bolji komadi namještaja ; DAKLE : NA RASPOLAGANJU ...to već i golubovi na cesti znaju, a vrapcima je dosadna vijest
još jednom, sorry, tough luck
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 19.05.2007., 14:50   #73
Poštovani forumaši,
drago mi je što poštujete temu ovoga topica i što za sve što ne znate gdje se nalazi na ovom podforumu (teme koje su već bile) pitanja ostavljate ovdje. Hvala i onima koji pomažu ostavljanjem linkova na teme.
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 20.05.2007., 08:26   #74
Prvi puta kupujemo nekretninu. Dio gotovina, dio kredit Zagrebačke banke.

Pitanje: na koje sve troškove osim cijene kuće moramo računati.

Ja sam upoznata sa slijedećim:
1. naknada kredita = 0, za sada je još promotivno razdoblje
2. procjena nekretnine oko 1800kn
3. solemnizacija (javni bilježnik) oko 1000 i nekaj €
4. porez na nekretninu 5% od procijenjene vrijednosti nekretnine (prva je koju kupujemo, ali zeznuto je kaj sam ja s bratom i mamom prema naslijeđu suvlasnik nekih zemljišta i ruševnih nekretnina, ali sve skup niš vrijedno za prodati)
5. polica osiguranja od nesretnog slučaja i od požara
6. meni je i previše, ali kaj još ima?

Da, i to piše ugovore, ono, dam kaparu pa neki ugovor, pa dam kredit pa kupoprodajni ugovor, pa kak onda još umetnuti onaj dio kaj plaćam direktno lovom? Niš ne znam... a, moji bližnji imaju različite verzije, zadnja kupovina im je bila prije 5 godina, a prije toga valjda moj tata 1950.

Hvala!
ana-maja is offline  
Old 20.05.2007., 08:33   #75
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Gdje kupiti u Zagrebu i okolici kvalitetni pernati poplun i kako se krecu cijene?


Ne zanm koji su tvoji kriteriji, ali mi smo kupili bez puno razmišljanja pernati poplon u Lidlu, koštao je 200kn, a nama je trebalo nekaj pod hitno za goste.
Vrlo smo ugodno iznenađeni, super grije, lagani je, naravno, dobro je preštepani pa se perje zadržava gdje i treba, ne pika,tj. ne ispušta perje i.. to je to.
Ja sam vidjela u Lesnini one svemirske 1000 i nekaj kuna, njemački, pa tko voli i može...naravno da će biti zadovoljan.
ana-maja is offline  
Old 21.05.2007., 02:02   #76
belfast sudoper

Bi li netko znao gdje se u hrvatskoj moze kupiti -ili dati napraviti- tzv. "BELFAST SINK" (double), tj, bijeli keramicki duboki sudoper?
Mislim da se to vec spominjalo na nekom davnom topicu, ali me zanima gdje da to tocno nabavim.
rokolina is offline  
Old 21.05.2007., 10:19   #77
Nacrti gospodarskih objekata

Jel zna netko gdje bi na netu mogao pronaći kakve nacrte za gospodarske objekte?
drabotic is offline  
Old 25.05.2007., 18:27   #78
Molio bih da mi netko objasni:1,2, i3.klasu pašnjaka(ako netko zna)
što znače te klase?
dali ,kada se prodaje,ima kakve veze?(klasa)
hvala
jajoglavac is offline  
Old 30.05.2007., 16:55   #79
Lightbulb odnošenje namještaja

da li netko zna ako tko bi odnio stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj iz stana. naime, imam namjeru preuređivat i kupit sve novo, pa bih rado nekome to poklonila, a zauzvrat neka sve pokupit.
čula sam da ima udruga 'bokci' i da oni hoće to napravit.
hvala.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Old 30.05.2007., 18:41   #80
Quote:
t.star kaže: Pogledaj post
da li netko zna ako tko bi odnio stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj iz stana. naime, imam namjeru preuređivat i kupit sve novo, pa bih rado nekome to poklonila, a zauzvrat neka sve pokupit.
čula sam da ima udruga 'bokci' i da oni hoće to napravit.
hvala.
Evo ti broj od udruge "Bokci". Nazovi ih i dogovori se kada ti pase. Oni dojdu po to i odnesu.
01/6040-889
A postoji i retro centar (rehabilitacija ovisnika) evo ti i njihov broj pa nazovi.
tel 01/2947125 .
mfcc is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.