Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 11:30   #1
Clostridium difficile

Pozdrav svima!
Molim vas ako je netko imao problema s ovom crijevnom bakterijom da napiše svoja iskustva. Naime, mom dečku je nakon uzimanja Klimicina, ova bakterija podivljala! Liječio se Medazolom 10 dana i sad mu se nakon tjedan dana opet sve vratilo. Našla sam dosta toga na netu, ali me zanima ima li netko stvarnog iskustva s ovim?! Sve skupa nije baš ugodno, a i malo nas je strah jer ne pišu baš lijepe stvari o tome....Unaprijed hvala svima!
A zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:08   #2
Gle,clostridium dificcile je bakterija koju dobiješ uzimanjem antibiotika oralno.Ista stvar se desila mom sinu prije 3 godine.Nakon krvave stolice,zadržan je u bolnici i rađena mu je kolenoskopija,uzeti su uzorci i bio je pozitivan.Ta bakterija ti u crijevima napravi kao nekakvu paučinu tj obloži ih .Pustili su ga doma i nakon tjedan dana opet je završio u bolnici ,jer su se javili isti simptomi.Medazol nije uništio tog "gada "pa je dobivao i antibitsku terapiju intervenozno svakih 8 sati i tako 10 dana.Treba napraviti dobru obradu da se vidi da li je samo "gad" ili nešto drugo.Jel mu rađena kolenoskopija? Ako nije to bi bilo jako pametno napraviti i kad se uzmu bioptati znaš na čemu si.Držim fige da bude sve ok.Pitaj što te zanima.
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:37   #3
Puno hvala na odgovoru. On je primljen na zaraznu na hitnoj nakon tjedan dana mučenja jer nismo znali što da radimo, jer mu je dr. opće prakse rekao da nije ništa, da ako se proljev (koji je u početku imao, a poslje relativno normalne stolice ali s puno sluzi i sukrvice) ne smiri neka dođe ponovo. Budući da dr. taj dan nije radio otišli smo na hitnu jer je imao 10 sluzavih stolica dnevno i nismo znali što da radimo a dolazio je vikend. Kolonoskopija mu nije rađena, nego samo analiza stolice gedje je izoliran C. difficile. Nakon tjedan dana od zadnjeg Medazola, opet se ponovilo prekjučer, samo taj dan, pa je ponovo poslan na zaraznu i tamo su mu rekli da nije to opet to, da je nešto drugo, jedan drugog ispituju, nitko ne zna što je. Poslan je doma uz napomenu da ako mu bude baš jako loše i ako dobije temperaturu da dođe ponovo!? Sad više ne znam šta da radimo?
Zanima me nakon koliko vremena se Vašem sinu kod primanja antibiotika intravenozno stanje poboljšao i da li je pazio na prehranu? Jer mi se držimo dijete za akutne proljeve koju provodimo cijelo vrijeme od pojave prvih simptoma? Da li je potrebno piti probiotike?
Pozdrav!
A zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:37   #4
To ne treba zanemariti i reči nije ništa, svakako bih otišla kod gastroenterologa i ako treba napravila kolenoskopiju,može se raditi pod narkozom i nije bolno.Sin mi je bio 3 mjeseca u bolnici sa proljevom,sluzavom i krvavom stolicom i ima upalnu bolest crijeva(kolitis,chron iki ulcerozni)-nedefinirano??? a sve je počelo clos.dif,Nemoj mislit da vas plašim ali imam gorka iskustva kad se svi pogledavaju i neznaju svoj posao pogotovo u zaraznoj.Sad treba paziti što jede-lagana hrana-NIKAKO PRŽENO I POHANO,a probiotik bi bio poželjan ako mu paše da malo oporavi sluznicu crijeva.U apoteci uzmite prospekt o Acidoverusu i Bifidoverusu od Vals d.o.o.spominju i clostr.dif.
pozdrav
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:38   #5
Znam da je već dvije god. prošlo od problema tvog tadašnjeg dečka (a možda i sadašnjeg :-)) el evo mene s identičnim problemom. Zanima me kako je sve završilo u tom slučaju i koliko dugo ti je dečko imao proljeve kad su mu se ponovo pojavili nakon tjedan dana od otpijenog Medazola? Što su mu pronašli? Jel bio na kolenoskopiji? Bilo koja informacija mi je dobro došla jer sam već mjesec dana luda od svega...

Fala
dengi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 12:13   #6
Za dengi

Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!
majolina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 16:01   #7
Quote:
majolina_zg kaže: Pogledaj post
Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!

Poslala sam ti poruku.
Unaprijed fala na odgovoru,
Dengi
dengi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 20:39   #8
Poslala sam ti odgovor.
Pozz,
M.
majolina_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:50   #9
za majolinu zg

Quote:
majolina_zg kaže: Pogledaj post
Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!
mozes li mi majolina rei koje si to pripravke koristila?
vanelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:53   #10
Quote:
majolina_zg kaže: Pogledaj post
Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!
Majolina,molim te mozes li mi napisati kojim prirodnim pripravcima si se rijesila klostridije. Moja djevojcica od 4 godine vec se mjesecima muci s njom,stalno se vraca i poslije Vankomicina. Molim ako mi jos netko ima dati savijet iz iskustva.
Hvala
Mirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:06   #11
slučajno sam naišla na ovu temu....ali sam čitala dosta radova o C.difficile, i postoji dosta dobra preporuka za Saccharomyces boulardii
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2805518/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3740259/
http://iai.asm.org/content/67/1/302.full
http://www.bcmj.org/articles/my-difficulty-c-difficile

Jedan infektolog mi je rekao da ima dobra iskstva u kombinaciji vankomicin + DIARINO (2 vrećice na dan)
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:43   #12
Clostridium difficile nakon upotrebe antibiotika

Bok!

Molim Vas za pomoć. Naime, ja sam uzimao antibiotik od 15.12.2010-6.1.2011, znači 3 tjedna. Nakon mjesec dana(07.02.2011) od prestanka uzimanja, pojavio mi se proljev sa sluzi(3-4 na dan, uz bolove i umor u predjelu debelog crijeva i rektuma). Uglavnom, prvo sam mislio viroza. Nakon tjedan dana otišao sam liječniku, pa na infektologiju. Nakon 17 dana proljeva i sluzi, stanje je došlo do kao formiranih stolica sa sluzi i malo krvi. I onda sam rekao za antibiotik da sam uzimao 3 tjedna. 3.3.2011 su mi nađeni toxini A i B na Clostridium. Uzimao sam Medazol 14 dana. Ja nemam više proljeve, niti sluzave stolice više, ali ostao mi je još osjećaj ''slabih crijeva'', kao da nema snage u njima, a najviše me muči to što sam izgubio osjećaj za mokraćni mjehur i mokrenje, osjećaj za donji dio crijeva.. Jednostavno, kao da mi je sad to područje crijeva i mjehura pod anestezijom.. I to je sve počelo 7.2. kad i ti proljevi i to sve sa bakterijom..
Dal je to radi pretrpljene upale, pa se crijeva i sve moraju oporaviti??? Kako je Vama bilo koji ste imali probleme s tom bakterijom- za vrijeme upale i nakon terapije?? Dal Vam je trebalo vremena da se to posloži, taj osjećaj u crijevima, mokraćnom sustavu??

Hvala
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:54   #13
Ajd molim te prestani stalno otvarati nove teme sa istim sadržajem.

Sluznici crijeva treba neko vrijeme da se oporavi tako da nije ništa čudno ako 2-3 tjedna nakon antibiotika još uvijek osjećaš nekakve tegobe.

Moj savjet ti je probaj piti dosta jogurta da probiotikom, možeš piti i nešto od čajeva tipa menta i izbjegavaj masnu, začinjenu i tešku hranu. Jedi uglavom juhice, kuhano, lešo...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:44   #14
Iceman malo sam googlala da vidim šta je to uopće, to je ako sam ja dobro skontala nekakva bakterija ili gljivica koja se nakoti kada se uništi normalna flora sluznice crijeva.

A šta su ti doktori rekli?

Radi na obnovi crijevne flore, znači jako puno jogurta, ne bi bilo loše da si kupiš u ljekarni tekuće probiotike pa da njih piješ (ili rpobiotike u kapsulama, al bolji su ovi tekući). I sve ovo gore što sam ti napisala, jako pazi što jedeš, nemoj ništa teško, masno, jedi kuhano i juhice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:55   #15
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Iceman malo sam googlala da vidim šta je to uopće, to je ako sam ja dobro skontala nekakva bakterija ili gljivica koja se nakoti kada se uništi normalna flora sluznice crijeva.

A šta su ti doktori rekli?

Radi na obnovi crijevne flore, znači jako puno jogurta, ne bi bilo loše da si kupiš u ljekarni tekuće probiotike pa da njih piješ (ili rpobiotike u kapsulama, al bolji su ovi tekući). I sve ovo gore što sam ti napisala, jako pazi što jedeš, nemoj ništa teško, masno, jedi kuhano i juhice.
Pa napisao sam gore, vjerojatno nisi od ljutnje pročitala post kak treba,jer sam pisao iste teme po forumu Uzimao sam ja Medazol 14 dana, jer on se za nju pije. I uzimao sam probiotike uz terapiju, jeo lagano. Ali još mi ije onako pravi osjećaj za crijeva i mokraćni mjehur kako bi trebalo biti. Da to je bakterija koja izaziva jaku upalu crijeva, i oblaže ih kao paučinu tim pseudomembranama. Mene zanimaju još tuđa iskustva, kako su se oporavljala crijeva i sve to.
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:12   #16
Ma ja ti ponekad malo slabije kopčam, krivim sjebanu štitnjaču za to.

A gle, crijevima ti treba jako puno dok se u potpunosti ne oporave, osobito kad se ovako naruši crijevna flora. Računaj si da će ti trebati nekih 2-3 mjeseca dok ti se u potpunosti ne vrati stanje na strao. Ja znam kad j+sjeben crijeva s nečim da me znaju i po 3 tjedna zezati i da moram jako paziti šta jedem, a gdje neće zezati kod ovakvih stvari.

Ja se nadam da će ti se javiti netko sa ovakvim iskustvim, iskreno meni je ovo tvoje prvi glas i tek kad sam ugugala sam vidjela šta je to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:30   #17
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ja ti ponekad malo slabije kopčam, krivim sjebanu štitnjaču za to.

A gle, crijevima ti treba jako puno dok se u potpunosti ne oporave, osobito kad se ovako naruši crijevna flora. Računaj si da će ti trebati nekih 2-3 mjeseca dok ti se u potpunosti ne vrati stanje na strao. Ja znam kad j+sjeben crijeva s nečim da me znaju i po 3 tjedna zezati i da moram jako paziti šta jedem, a gdje neće zezati kod ovakvih stvari.

Ja se nadam da će ti se javiti netko sa ovakvim iskustvim, iskreno meni je ovo tvoje prvi glas i tek kad sam ugugala sam vidjela šta je to.
Ma puno ljudi ti završi sa gadnim proljevima zbog antibiotika.. kužiš, prvi put u životu mi je bilo da pijem antibiotike.. A samo sam morao inhalirati kamilicu za sinuse i utopliti glavu.. I znao sam sve da oni sjebu probiotike, da naprave gadne stvari.. I još sam nazvao otorinića i pitao ga dal nije predugo tri tjedna da pijem Lekoklar- rekao je- ma ne ništ ti neće biti.. Sad si imam ( ... užas.. inače, mlijeko, ovi probiotik jogurti, oni ti nisu baš zdravi za crijeva jer ih nadražuju.. caka je u tome da ti jogurti sadrže premalo probiotika. najbolji su u kapsulama probiotici.. Nadam se da je samo to da moram jedno vrijeme paziti da se sluznica oporavi.. ali bila ti je tema već https://www.forum.hr/showthread.php?t=358281
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:58   #18
Evo ga, tema spojena sa prethodnom.

Iceman u ljekarnama ima za kupiti tekućih probiotike, za njih kažu da su bolji nego ovi u kapsulama, probaj možda s time.

I probaj možda piti nekakav čaj koji umiruje crijeva, meni menta puno pomogne kod ovakvih stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:03   #19
Clostridium difficile

Pozdrav svima!

Evo da vam kažem svoje iskustvo od prvog simptoma...
Sve je krenulo s proljevima koji su trajali 5 dana, nakon toga je uslijedila sluz sa laganom sukrvicom (dakle, ako proljev traje više od 3, ev. 4 dana, jurite doktoru)... Temperatura uvijek prisutna, od 37 do 37.7. Završila sam nakon 5 dana borbe na zaraznoj, u kojoj sam ležala puna 3 tjedna. Nakon što su otkrili da je visoka koncentracija "Queen bitch" Clostridium difficile bakterije, počela sam uzimati Medazol, 3 puta dnevno po 2 tablete. Pootrovala je pola organizma, i pokoji organ (u meni je intenzivno živila između pola godine, max. godinu dana, ne može se procijeniti koliko dugo, često sam osjećala slabinu, malaksavost i umor... Manifestirala se kroz proljeve koji su trajali par dana, ali su bili jako učestali 15-25 kroz 24 sata). Nakon što je prošlo devet dana liječenja Medazolom, novi problemi-počela sam povraćati, a stolice su se unatoč dijetlnoj prehrani nisu previše ukrutile, bile su između proljeva i polunormalne stolice. Nakon toga mijenjaju terapiju sa Vankomicinom, koji je dosta jači što se tiče liječenja,ali smanjuje proljeve, mučnine, povračanje,grčeve... Naravno, svakih par dana sam primala infuzije jer nisam mogla nadomještati izgubljenu tekućinu (izgubila sam apetit za jelo i piće,vodu), a i atrofirali su mi mišići, otišlo je i desetak kila, no srećom-infuzija me oporavila fizički i s kilama. Temperatura nije padala sva tri tjedna, najniža je bila 37, pa 37.3,sve do 37.5... U infuziju su išli i kokteli protiv mučnine, povračanja, proljeva, a oralno sam dobivala i tablete protiv žgaravice koje moram piti iduća 3 mjeseca... Kolonoskopija još nije isključena, 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice moram na kontrolu, pa će se vidjeti još (na zaraznoj uspavljuju za kolonoskopiju ili ti daju anestetik, tako da se tamo naručite ako idete na taj pregled)... Gastroskopijom je utvrđeno da imam Gastritis, i neki GERD, te jako upaljen jednjak. GERD je uzročnik tome (C. Difficile je najverovatnije otrovala donji mišić jednjaka koji se nije stiskao, pa je sva kiselina iz želuca stalno išla u jednjak i nagrizala ga).Kroz ta gadna tri tjedna su mi 3 puta uzimali krv, stolicu, urin i pratili situaciju. Kažu da je povračanje i mučnina znak uzlazne putanje liječenja, i da samo treba izdržati, ali i nadomještavati izgubljeno. Jučer sam izašla iz bolnice nakon tri tjedna, moram paziti na prehranu, sve kuhano, ništa svježe, samo banana može biti svježa, (za one koji puše-preporučaju bar smanjiti ako ne možete stati), s obzirom da su mi atrofirali mišići, dopuštaju mi kretanje (šetnja 10min) ali s pauzama (10-15 min) i preporučaju jesti više puta po malo (6-7 obroka), izbjegavati mlijeko zbog laktoze... Izlječena sam!!!! Prošla sam BIG BOSS LEVEL. Rijetki slučajevi su da se vrati, ali liječenje mora trajati najmanje 2 tjedna... SRETNO!
Helena88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 17:41   #20
Quote:
Helena88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo da vam kažem svoje iskustvo od prvog simptoma...
Sve je krenulo s proljevima koji su trajali 5 dana, nakon toga je uslijedila sluz sa laganom sukrvicom (dakle, ako proljev traje više od 3, ev. 4 dana, jurite doktoru)... Temperatura uvijek prisutna, od 37 do 37.7. Završila sam nakon 5 dana borbe na zaraznoj, u kojoj sam ležala puna 3 tjedna. Nakon što su otkrili da je visoka koncentracija "Queen bitch" Clostridium difficile bakterije, počela sam uzimati Medazol, 3 puta dnevno po 2 tablete. Pootrovala je pola organizma, i pokoji organ (u meni je intenzivno živila između pola godine, max. godinu dana, ne može se procijeniti koliko dugo, često sam osjećala slabinu, malaksavost i umor... Manifestirala se kroz proljeve koji su trajali par dana, ali su bili jako učestali 15-25 kroz 24 sata). Nakon što je prošlo devet dana liječenja Medazolom, novi problemi-počela sam povraćati, a stolice su se unatoč dijetlnoj prehrani nisu previše ukrutile, bile su između proljeva i polunormalne stolice. Nakon toga mijenjaju terapiju sa Vankomicinom, koji je dosta jači što se tiče liječenja,ali smanjuje proljeve, mučnine, povračanje,grčeve... Naravno, svakih par dana sam primala infuzije jer nisam mogla nadomještati izgubljenu tekućinu (izgubila sam apetit za jelo i piće,vodu), a i atrofirali su mi mišići, otišlo je i desetak kila, no srećom-infuzija me oporavila fizički i s kilama. Temperatura nije padala sva tri tjedna, najniža je bila 37, pa 37.3,sve do 37.5... U infuziju su išli i kokteli protiv mučnine, povračanja, proljeva, a oralno sam dobivala i tablete protiv žgaravice koje moram piti iduća 3 mjeseca... Kolonoskopija još nije isključena, 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice moram na kontrolu, pa će se vidjeti još (na zaraznoj uspavljuju za kolonoskopiju ili ti daju anestetik, tako da se tamo naručite ako idete na taj pregled)... Gastroskopijom je utvrđeno da imam Gastritis, i neki GERD, te jako upaljen jednjak. GERD je uzročnik tome (C. Difficile je najverovatnije otrovala donji mišić jednjaka koji se nije stiskao, pa je sva kiselina iz želuca stalno išla u jednjak i nagrizala ga).Kroz ta gadna tri tjedna su mi 3 puta uzimali krv, stolicu, urin i pratili situaciju. Kažu da je povračanje i mučnina znak uzlazne putanje liječenja, i da samo treba izdržati, ali i nadomještavati izgubljeno. Jučer sam izašla iz bolnice nakon tri tjedna, moram paziti na prehranu, sve kuhano, ništa svježe, samo banana može biti svježa, (za one koji puše-preporučaju bar smanjiti ako ne možete stati), s obzirom da su mi atrofirali mišići, dopuštaju mi kretanje (šetnja 10min) ali s pauzama (10-15 min) i preporučaju jesti više puta po malo (6-7 obroka), izbjegavati mlijeko zbog laktoze... Izlječena sam!!!! Prošla sam BIG BOSS LEVEL. Rijetki slučajevi su da se vrati, ali liječenje mora trajati najmanje 2 tjedna... SRETNO!
Nikako nije točno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.