Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2010., 15:32   #1
Smile Moja prva šminka

Malo mi je dosadno pa mi je palo na pamet ad nemamo ovakvu temu, a da bi bilo baš fora prisjetiti se naših kozmetičkih početaka početaka

Pogotovo nas koje smo odrasle u vremenu prije naručivanja s neta, dm-a i ostalih kapitalističkih blagotvorina

recimo moj prvi puder je bio MF Seamless, koji je bio strašno lagan i gotovo proziran, a prva maskara Maybelline great lashes, ona roza sa zelenim čepom koju je svojedobno reklamirala Sarah Michelle Gellar aka Buffy, tj cura koja bi Edwarda Cullena brzo vratila među mrtve

Prvo sjenilo mi je bila neka jeftinjava s natpisom paris- i s 4 nijanse ljubičaste, to sam dobila za rođendan

ruž mi je bio neki no name boje šljive kojeg sam ćopila mami- nikad ga nisam nosila, ali sam se doma redovito mazala njime. prvi pravi ruž bio mi je od manhattana neki sedefasto svijetloljubičasti (), a sjajilojedno prozirno od rimmela vinyl gloss i drugo marke kron (neka njemačka) boje mojih usana- i dan danas patim za njim.

rumenilo nisam dugo koristila, ali prvi highlighter mi je bio kremasti manhattanov- all over cream se zvao ili tako nekako, bijele boje...

parfem- red jeans od versacea to je tada bio najkul parfem koji se mogao nositi


koji su vaši prvi proizvodi?

edit: kako mi je tata često donosio njemačke časopise, stalno sam uz njih dobivala neku šminkicu, slatka sjajila i to, pa je i to činilo moju bazu u počecima
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:45   #2
Uffffffff

Ovako....prvo sam našla neku no name maskaru kod mame, na koju je ona zaboravila negdje i več se osušila ali meni je kao 14 godišnjoj klinki baš pasalo samo malo malo s tom suhijom maskarom potegnuti po trepavicama . Onda sam našla neki njezin ruž od Helene Rubinstein, pa sam samo lagano dotakla usne i obraze (ne bi baš dobro prošla kod staraca našminkana, ovako sam bila ja, samo lijepša ). E da prvi parfem mi je bio Nafnaf .

Onda sam u 2. srednje kupila prvu maskaru Max Factor i skužila da se gadno trusi, pa mi je mamica kupila moju prvu Lancome kojoj sam ostala vjerna 150 godina . Iste godine sam dobila i Givenchy prizmu siva sjenila. Prvi puder mi je bio na faxu i to Versace u prahu a dalje se ne mogu sjetiti .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:51   #3
Uffff....
Čini mi se da sam imala 15-16 godina kada sam se počela družiti sa dekorativnom kozmetikom...
Prvi tekući puder i puder u kamenu su bili Deborah, kod nas se masovno odlazilo u Trst po tu kozmetiku.
Prva maskara mi je bila L'Oreal VolumissimeX4 ili kako se već zvala, a nakon nje Max Factor 2000 Calories.
Imala sam i neku Deborah crnu olovku. Sjenila nisam koristila, bila sam odustala od njih nakon što me frendica bila namazala tako da sam izgledala kao panda
Imala sam i neki Pupin ruž, neka nudasta nijansa, to je bilo, kao, za posebne prilike
Druge kozmetičke stvarčice nisam koristila, sve je ostalo došlo kasnije
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:56   #4
A slatko

Moja prva maskara je bila malo putno pakiranje neke Diorove maskare...imala sam trepavice do obrva.. sjećam se da sam je stavljala tonu

I crna olovka od Krke...to je bilo mamino, ali je preko noći postalo moje... i uvijek sam pretjerivala s olovkom

Nekakvo kvatro sjenilo iz kineskog...s bijelim, sivim, crnim i srebrnim sjenilom...s tim da sam koristila samo srebrno..i bilo je super...

Pudere nikad nisam koristila, kao ni danas...
Ruževe, sjajila isto tak...

A rumenilo prvo mi je bilo Golden Rose za 15kn..Teracota nekakva koja je sad 70-ak kuna..
..i još ju imam doma..

Lakovi prvi su mi bili Astor i Constance Carol...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:59   #5
prva sminka, uhhh
svijetloplavi i srebrni ruževi manhattan
prozirna maskara, mislim da je isto bila manhattan
nekakvo deborah vocno sjajilo, kao mali roll on
i paleta no name plavih sjenila, u svim nijansama plave

uzas
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:01   #6
Hmmm...

Samo 5 godina je prošlo, a ne sjećam se baš.

Sjenilo je bilo neko ono carlo di roma iz offertissime. Moja mama obožava ta sjenila, pa sam si ga prisvojila. Prvi ruž neki She crveni i to prije jedno dvije godine , sjajilo isto neko iz offertissime, ono roll on, kakva sad nemrem nać, a baš su mi dobra. Rumenilo još uvijek nemam.

Prvi puder u kamenu neki Oriflame, korektor također oriflame, onak koji ko olovka izgleda. Još ga ima u katalogu.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:18   #7
A joj, kad se samo sjetim...

Sjenila, neka smeđa kvatro s placa - čuj nema se para, a mamu ne smijem žicat za šminku ( mislim da sam bila 8. razred... )

Maskara, nula bodova - to je došlo tek u srednjoj i to neka Pupina koju sam u Nami na Trgu kupovala, jako jednostavno crno pakiranje, tad je bila 35kn Sjećam se da je bila jako vodenasta

Sjajilo je bilo neko bezbojno roll on s mirisom mente i imalo je efekt hlađenja na usnama

A ruž sam nažicala mamu da mi kupi jer sam išla na neki rođendan i sjećam se da smo sve cure imale taj isti ruž - neki srebrno plavkasti od Mannhattan-a. Ajme žasu.

I to je zapravo to, sve ostalo je došlo u kasnijim razredima srednje škole...
__________________
I drink coffee for your protection.
Carol_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:20   #8
Prvi puder Green line
Prva maskara neka bezbojna, i jos me bilo stid sto je stavljam pa sam to kao krila
Sjajila za usne Kost, Golden Rose, Gabrini i tako te jeftine stvari.. kao i oriflame.
Sjenke za oci i nisam bas koristila ali sam znala "ukrasti" od mame neku plavu nijansu
To je sve bilo kad sam imala mozda 13 godina ( i tada se skoro nijedna nije sminkala.... i sminka je bila tabu )
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:30   #9
Vi ste napredne bile. Meni mama nije dala da se šminkam i boim kosu dok nisam srednju krenula. I kad sam osnovnu završila, prvo kaj sam napravila je da sam pramenove crvene stavila.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:43   #10
Farbanje kose je kod mene jos uvijek tabu
Ali svakako sam se ohladila od toga...uvijek mi branili i sad me vise ne zanima
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:44   #11
uh moja prva šminka... da se neke stvari još proizvode i danas bi ih kupila
prvo sjajilo bilo je od deborah na kuglicu. stalno sam se s tim trackala, a prvo sjenilo je također deborah. nekakvo duo-jedno je bila prekrasna roskasta nijansa (zapravo je davalo samo nekakav sjaj), obožavala sam to sjenilo i svega ga potrošila (bilo mi je jako žao jer ga više nije bilo za kupiti, pa sam tražila nekakve imitacije al to više nije bilo to), a druga boja je bila nekakva fuksijasta al mi se nije sviđala pa sam ju šutnula u smeće
prvi parfem od YR (miris jabuke), imam ga još malo u bočici, a prije toga sam šnjofala mamin cerutti (nisam se usudila špricnuti da netko ne skuži )
prva maskara čini mi se da je bila miss sporty, sad kužim da je grozna bila, al meni je tad bila najbolja na svijetu
prvi tuš negdje u 2-3 srednje (s-he)..i tako je sve krenulo. sad nema čega nemam
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:55   #12
nostalgija

7 osnovne
- tamnozelena olovka za oči, mami sam ćopila, neam pojma koja je marka bila prve crte na očima uz rub donjeg kapka izvučena crta u stilu kleopatre.

- prozirna maskara oriflame

- crni tuš oriflame



ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:30   #13
Ijaooo...Prva sminka je uglavnom bila kradena od mame.I dan danas je dio toga na zivotu.
Al se sjecam svog prvog ruza,Markins.Neki rozo-lila koji mi je stajao kao piletu sise,al je bio predivan

Tih mjeseci i godina sam gutala teen,pa sam tamo procitala da bijelo,sedefasto sjenilo povecava oci...U mojoj glavi-sto vise sjenila,to vece oci.Naravno da sam jedno vrijeme hodala kao rakun s bijelim oko ociju dok nisam shvatila da izgledam kao kreten (ali hej,oci su se cinile vecima!Ne znam zasto sam ikad mislila da su male,doduse...Oci,jel.).

Aaaa...Sad sam se sjetila i prvog pudera!Za neki bitan dogadjaj,jednom ga stavila,to mi je bilo jako bitno za tu prigodu.
Nisam ja jadna neuka znala da puder ima razlicite boje,pa sam kupila prvi koji mi je dosao pod ruku.Bio je cca 3 nijanse pretaman,a ja sam ijope izgledala ko kreten.

Neugodno mi je.

Mladost.
__________________
Viva indifference.

Zadnje uređivanje Paranoid Sheep : 26.04.2010. at 17:40.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:34   #14
Uf kad se samo sječam kako sam se uredjivala za prvog (ozbiljnog) dečka sa 15 godina . Trebalo mi je barem 2 sata a skoro pa se nisam šminkala (osim polusuhe maskare i malo ruža na obraze i usne) . Sad sam sa ful šminkom i frizurom na viklere gotova u sat i petnajst minuta tops (osim ako nije nek jako svečani event onda može i duže ).
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:53   #15
prva maskara mi je bila neka YSL koju sam maznula mami,i nakon toga dobila neku upalu očiju,i naučila vrlo važnu lekciju: Dijeli sve osim dečka,maskare i olovke za oči.... kad sam se oporavila od upale, mama mi je kupila maskaru,ali nisam sigurna jel je bila MF 2000 calories ili ona Maybeline roza sa zelenim čepom
prvo rumenilo je bilo neko crvenkasto YSL koje sam isto maznula mami,i baš sam si bila fensi s njime(ekšli crvena rumenila mi nikak ne stoje )
prvi puder onaj Manhattan clearface antibakterijski u kamenu,a prvi ruž neki Astor kojeg mi je poklonila mama
prvog sjenila se ne sjećam
prvi parfem mi je mislim bio neki narančasti Benneton...
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:41   #16
Mislin da sam prvu šminku ikad koristila za svoj 14. rođendan a to je bilo plavo sjenilo

Kasnije sam kupila crnu olovku za oči u avona, a u drugom srednje prvi puder u sticku i nekakve lakove.. s vremenom sam (mislim 3. srednje) kupila zeleno sjenilo i na faksu puder u prahu i ostale pizdarije.

Sudeći po današnjim curama, kasno sam se počela šminkat
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:18   #17
ja se samo sjecam da mi je mama kupila u 8.raz prvi parfem escada sexy graffiti

a u srednjoj su dosli avon korektor, crna olovka za oci i maskara

sjenilo prvo mi je bilo neko zeleno negdje u 2. ili 3. srednje

i stalno sam se trackala sa onim sjajilima
__________________
prodajem FOREVER LIVING proizvode od aloa vere :)
juicy loLlipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:57   #18
Ja sam ovdje stvarno metuzalem.
Kad sam ja bila tinejdzerka, max factor je bio velika nepoznanica.
Lakove za nokte sam kupovala na dolcu, puder je bio margaret astor kupljen u trstu, olovka za oci ellen betrix, maskara neka no name, sjenila neka jadna kupljena na nekom standu.
Parfemi su bili giorgio beverly hills i versace versus.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 21:01   #19
Uh! Najviše mi je u sjećanju ostao moj prvi parfem- avon little black dress (koji mi i danas predivno miriši), maskara je bila neka maybelinne, ruževi i lakovi constance carroll ili tako nešto (trajnost laka- 3 sata ), puder max factor, a rumenila nisam koristila. I da, imala sam par sjajila, neki no name (mislim da se zvao carol), prozirno od vitaskina i neko roll-on prozirno sjajilo koje ne bih ni nazvala sjajilom u pravom smislu, samo se cijedilo s usana
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 21:29   #20
Uh, sjecam se i one tonirane kreme Vision
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.