Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2002., 04:49   #1
Lightbulb Hladna fuzija

Stalno neki tracevi i teorije zavjere oko cijele te sheme. Kakva je situacija u teoriji, a kakva u praksi sto se tice istih?

Ako je netko poetski nastrojen, samo neka pise o tome sto bi to znacilo. Meni se ne da sad.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 13:53   #2
Hladna fuzija nepostoji. U to sam poprilicno siguran. Bila je fora sa mjehurima u teskoj vodi ili tako neka fora. I izgledalo je ok ali mi se cini da su na kraju sami oni dokazali da nije bilopitanje o fuziji (i da je bila bi topla fuzija pod ogromnim tlakom a ne hladna).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]

Zadnje uređivanje AxMi-24 : 04.07.2003. at 10:27.
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 14:28   #3
Hm da dosad ništa pošteno na tom polju, tj one količine energije koje su pretpostavljali (po teoriji) nikad nitko nije uspio izvući...
Ali zato u pokusu gdje zagrijavaš posudu vode sa otopljenim K2CO3 nutra uz pomoć dvije elektrode pod visokim naponom (toliko visok da ti se stvara plazma u vodi) daje abnormalne vrijednosti topline kad radiš kalorimetriju...
http://jlnlabs.imars.com/cfr/html/cfr40c.htm

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 01:18   #4
Ovo su sve hokus - pokus institucije u SAD - u i drugdje u svijetu u kojima se uvježbavaju hladno fuzijski trikovi radi cirkuske zabave znanstvenika:
ELECTRIC POWER Research Institute ( EPRI/SRI International
Los Alamos National Laboratory
Oak Ridge National Laboratory
Naval Research Laboratory
Naval Ocean System Center
Texas A&M University
Hokkaido National Univesity
Osaka National University
National Institute for Fusion Science, Nagoya
Tokyo Institut of techniology
Bhabha Atomic Research Centre, Bombay, Indija
Technova Corporation
IMRA Corporation i t.d.
U svim tim laboratorijama financiraju se i istražuju hladnofuzijski trikovi, a Dr. Michael McKubre sa suradnicima izvodi kvazi znanstveni ekspiriment - trik s kojim je definitivno dokazuje proizvodnju toplinske energije ( 200 megajoula/mol ) postupkom hladne fuzije. I zamislite, taj doktor znanosti - iluzionist, kao hokus - pokus hladno-fuzijski majstor kategorički izjavljuje: proizvedena energija u našem laboratoriju ne može se objasniti kemijski. Ovakvi doktori znanosti sve su trik majstori, a ima na već na stotine koji izvode kvazi eksperimente i " dokazuju " kako je hladna fuzija znanstveno moguća! Samo u Japanu je takvih hokus - pokus znanstvenika preko stotinu u 40 raznih znanstvenih instutucija u kojima se treniraju " cold fusion " trikovi.
Stanoviti George Miley dobitnim Tekerove medalje za inovacije u istraživanju vruče fuzije kada kaže: " Imamo snažne dokaze da se niskoenergetske nuklearne rekacije pojavljuju. Veliki broj eksperimenata pokazuju definitivne rezuzltate, kao što pokazuje i moj eksperiment. " Naravno mi na ovom forumu imamo daleko kompetentnije znanstvenike od George Mileya i drugih, i kad oni kažu da nema hladne fuzije, onda je nema!!! Jel tak, gosp. moderator?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 03:59   #5
Quote:
geza kaže:
istraživanju vruče fuzije kada kaže: " Imamo snažne dokaze da se niskoenergetske nuklearne rekacije pojavljuju. Veliki broj eksperimenata pokazuju definitivne rezuzltate, kao što pokazuje i moj eksperiment. " Naravno mi na ovom forumu imamo daleko kompetentnije znanstvenike od George Mileya i drugih, i kad oni kažu da nema hladne fuzije, onda je nema!!! Jel tak, gosp. moderator?
Ah kak je to ljepo sljepo vjerovati nekome...
Fala ne...
Ako rezultat kalorimetrije pokazuje vrijednost koja se ne slaze sa zakonima termodinamike onda bi zelio da mi bilo tko/ne znam kakav autoritet to lijepo objasni...
Ako ne zna onda što se mene tiče nije nikakav autoritet...

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 10:14   #6
Talking hladna iluzija?

Quote:
illegale kaže:
Stalno neki tracevi i teorije zavjere oko cijele te sheme. Kakva je situacija u teoriji, a kakva u praksi sto se tice istih?

Ako je netko poetski nastrojen, samo neka pise o tome sto bi to znacilo. Meni se ne da sad.
Ja sam HAIKU nastrojen:
Nekad davno (prije tridesetak godina)
bila je to vruća iluzija
sad je samo hladna, hladna iluzija
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 10:30   #7
Re: hladna iluzija?

Quote:
adriatic kaže:
Ja sam HAIKU nastrojen:
Nekad davno (prije tridesetak godina)
bila je to vruća iluzija
sad je samo hladna, hladna iluzija


Ah gezane gezane nismo li ti vec vise puta to objasnili. Hladna fuzija i teorija se isto tako nevole bas. A kamoli hladna fuzija i praksa. Ali fala bogu da to kuzis onda nebi takve idijotarije pisao
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 14:31   #8
Re: Re: hladna iluzija?

Quote:
AxMi-24 kaže:


Ah gezane gezane nismo li ti vec vise puta to objasnili. Hladna fuzija i teorija se isto tako nevole bas. A kamoli hladna fuzija i praksa. Ali fala bogu da to kuzis onda nebi takve idijotarije pisao
Jel znas nesto konkretnije o tome ili je prof. na faksu rekao:"Ne, to ne!"

Jer, bijuci okruzen sa svakakvim profesorima koji su takvi zatupljeni hostapleri, nemam nikakve vjere u autoritet titule. no, arhumenti, eeeeeeee
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 15:02   #9
Prije svega poznavanje nuklearne fizike. Da bi se jezgre spojile moras ih zbliziti toliko da jaka nuklearna sila pocne djelovat. A to je jako blizu (u principu da se dodiruju).

E sad da bi to islo moras se borit protiv elektricne sile (naboj jezgri je isti) a u fuziji se protiv toga bori inercijom (temperaturom).

E sad je malo cudno kako bi jezgre dosle u kontakt u hladnoj fuziji. One fore da bi ih kristali i sl zblizili su samo bezvezarije jer nema kristala koji je i blizu dovoljno stabilan i jak da tako nes napravi. Oni bi nesto ala enzime vozili na jezgrama pa da ih to nesto stisne. Ali za stisnut treba hrpa energije. A odakle ona???


Eto to bi ti bilo ukratko.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 01:32   #10
Zato što ti ne vidiš odakle,

zato toga i nema i ne može biti.
E moj AxMI...lijepo je to što si samouvjeren, ali nekako mi se čini da ti je život prazan i beživotan. Ne osjećaš li se i ti nekada tako?
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:10   #11
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ali za stisnut treba hrpa energije. A odakle ona???

"..When physicists calculate the minimum amount of energy a wave can possess, they find that every cubic centimeter of empty space contains more energy than the total energy of all the matter in the known universe!"



WoW

**
Illegale, javimo se uskoro na bezvljudi

__________________
TURE BURE VALJA, BURE TURE GURA
Octopus Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:33   #12
Quote:
Octopus Dancer kaže:
"..When physicists calculate the minimum amount of energy a wave can possess, they find that every cubic centimeter of empty space contains more energy than the total energy of all the matter in the known universe!"



WoW

**
Illegale, javimo se uskoro na bezvljudi

Da to je odavno poznato, to još zovu i Zero Point Field (ZPF), eter ili virtualne čestice koje se stvaraju i onda anhiliraju u veoma kratkom vremenu, a sve proizlazi iz Heinsebergove teorije neodredjenosti (uncertanty theory)...
No ako nekom mainstream znanstveniku kažeš da bi ti tu energiju koristio za obavljanje rada nasmijao bi ti se u facu, no imaš hrpu ljudi koji se sa time ne bi složili i smatraju da zakon o očuvanju energije nije apsolutan...
E sad mnogi su potratili živote tražeći taj "sveti gral"...

eidit P.S. napumpali su malo brojeve, mislim da se radi o 10^34J/m3 ili cm3 zaboravih toćno ali to nije tako astronomski velika brojka, dosta je veća od kemijskog goriva, a samo par redova veličine od nuklearne energije, ali definitnivno nije više od cjelokupne energije materije u svemiru...

ZEGA

Zadnje uređivanje ZEGA : 11.07.2003. at 16:38.
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 22:35   #13
Poznavao sam podosta ljudi koji su visoki oko 165 cm, obično su mišičavi s buljavim očima i velikom nosom i čosom. Kad takvi kažu da hladne fuzije nema, onda je nema, nema i nema, a to što na desetine i stotine drugih znanstvenika kažu da ima, to za ove od 165 cm visine, naravno ne vrijedi. Hladne fuzije nema, i Bog! Čemu onda rasprava???? A geza ko geza i dalje će tvrditi da hladne fuzije ima na makrorazini, konkretnu u laboratoriju CERNA, ili nekom drugom....... možda kuhinjskom.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 01:58   #14
Tenth International Conference on Cold Fusion (ICCF-10)
Cambridge, Massachusetts 24 - 29 August 2003

Koje li su to " budale " koji će eto slijedeći mjesec održati desetu međunarodnu konferenciju o hladnoj fuziji, a HLADNE FUZIJE NEMA!?

Several experiments at CERN and other nuclear research centres around the world have contributed to the technical achievements in this field. At the same time the evolution in the electronics field has been enhanced with smaller, faster computers, controlling equipment, amplifiers and switching circuits which all work at very high speed. The experiments combined with several computer simulations has given us the platform from which we can find the final solution to a working cold fusion reactor.

A ovi u CERNU su još " blesviji " od onih koji organiziraju međunarodne konferencije, jer govore o " we can find the final solution to a working cold fusion reactor ", a HLADNE FUZIJE NEMA. Tako kaže moderator na hrvatskom Forumu i kada ON KAŽE, HLADNE FUZIJE NEMA, ONDA JE NEMA! A sve što piše na 986.000 web-ova o COLD FUSION su samo puke halucinacije i čiste gluposti, jer HLADNE FUZIJE NEMA!
HLADNE FUZIJE NEMA, a Dr. Hideo Kozima, sa Shizuoka University piše:
Today, the amount of excess heat produced has actually increased by a factor of 10,000% ! The power densities achieved (initially ca. 10W/cm3 palladium) have increased more than two orders of magnitude and have been linked in part to the production of "ash " - helijum.
HLADNE FUZIJE NEMA, ali zato TOPLE ( od nekoliko milijuna stupnjeva celzija ) IMA!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 04:36   #15
Quote:
ZEGA kaže:
eidit P.S. napumpali su malo brojeve, mislim da se radi o 10^34J/m3 ili cm3 zaboravih toćno ali to nije tako astronomski velika brojka, dosta je veća od kemijskog goriva, a samo par redova veličine od nuklearne energije, ali definitnivno nije više od cjelokupne energije materije u svemiru...

ZEGA
Da ne truckam bezveze evo linka pa ko voli...
http://www.ldolphin.org/energetic.html

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 14:08   #16
Quote:
ZEGA kaže:
Da to je odavno poznato, to još zovu i Zero Point Field (ZPF), eter ili virtualne čestice koje se stvaraju i onda anhiliraju u veoma kratkom vremenu, a sve proizlazi iz Heinsebergove teorije neodredjenosti (uncertanty theory)...
No ako nekom mainstream znanstveniku kažeš da bi ti tu energiju koristio za obavljanje rada nasmijao bi ti se u facu, no imaš hrpu ljudi koji se sa time ne bi složili i smatraju da zakon o očuvanju energije nije apsolutan...
E sad mnogi su potratili živote tražeći taj "sveti gral"...

eidit P.S. napumpali su malo brojeve, mislim da se radi o 10^34J/m3 ili cm3 zaboravih toćno ali to nije tako astronomski velika brojka, dosta je veća od kemijskog goriva, a samo par redova veličine od nuklearne energije, ali definitnivno nije više od cjelokupne energije materije u svemiru...

ZEGA
Quote:
ZEGA kaže:
Da ne truckam bezveze evo linka pa ko voli...
http://www.ldolphin.org/energetic.html

ZEGA
Right majstore ! Puthoff je "ime" koje se trazi

ako imate vremena i volje (interesa) prolistajte malo po:

http://www.infinite-energy.com/image...plearticle.pdf

http://blake.montclair.edu/~kowalskil/cf/

http://www.datadiwan.de/magazin/inde...n/dz0113e_.htm


Literature malo ;-)

Gaiabella Project

a ako zelite sa mnom popricati o temi hladne fuzije-->Dobrodoshli !!!


__________________
TURE BURE VALJA, BURE TURE GURA
Octopus Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2003., 09:58   #17
U načelu se slažem s Vama. Uvijek ima onih koji misle da je dnevno znanje apsolutno znanje, a onda se nakon nekog vremena ustanovi da je to znanje za koju se daje " glava " u stvari velika zabulda. Primjera koliko hočeš! Tako je i tu. Mi svi vjerujemo i buba nam se u glavu da su današnje fizikalne istine aposlutne istine i neki se drže toga " kao pijan plota ", a neki tragaju i istaržuju dalje i nalaze koješta što protvriječi, ili je kontradiktorno nekom službenom znanstvenom uvjerenju. Tako je i tu: jedna gomila ljudi tvrdi da je otkrila proces hladne fuzije, dok drugi to osporavaju, jer smatraju, da je tako što nemoguće. Treći propituju i istražuju dalje. Što će se dogoditi vidjet će se. No ovo ne pišem radi " hladne fuzije " već radi ovog citata:
" Unatoč pustolovinama u svemiru i uspješnok prelazu iz klasične fizike u relativističku te napretkom tehnologije u neočekivanim razmjerima, i neočekivanom razvitku znanosti o svemiru, velika enigma za znanost ostaje MAGNETIZAM - misteriozna sila koja djeluje na daljinu. Nitko ne zna zašto se magnetsko polje Zemlje mijenja. Još uvijek se promjena polariteta smatra velikim misterijem " . ( General Science arhiv, Chicago ).
Što magnetizam radi na Zemlji i svemiru, zna se puno toga, pa eto neki misle, a i ja među njima, da je upravo ta " misteriozna sila " uzročnik svih vrsta transmutacija, transformacija, promjena kod " zero point enregy " , pa između ostalog sastavlja i rastavlja atome, molekule, ljubavnike, mijenja biološke polove, pa tako mijenja i zemljaske, a možda i svemirske - sve u pojmu i uz pojam HLADNO, a ne VRUČE. Ako već ima vruča, zašto ne bi bila i hladna fuzija? To nije nikakvo lapurlarističko pitanje, već je ozbiljno, jer se zasniva na sveopčoj činjenici, da svaka pojava, svaka stvar ima njmanj dva i to kontradiktorna rješenja. Slažete li se s ovim, ili ustrajavate na tome da jedna pojava, jedna stvar ima samo jedno rješenje. Naravno, netko će zakukurikati: A gdje su dokazi?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:52   #18
Stvarna hladna fuzija

Pozdrav! Čitao sma negdje prije nekog vremena da postoje stvarne reakcije hladne fuzije uz pomoć nekih katalizatora, ali zapravo popiju energij uda se dogode, a ne da ju stvore. Zanima me da li je to istina i gdje bi mogao više o tome pročitat. Palo mi je na um, da ako je istina, da bi onda mogao od tog mehenaizma imati i sustav hlađenja. Nuklearna reakcija bi pojela mnogo topline za malo promjene materije pa bi bilo zgodno. Samo teroetiziram ovdje, nemojte me odma pojest.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:40   #19
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Čitao sma negdje prije nekog vremena da postoje stvarne reakcije hladne fuzije uz pomoć nekih katalizatora, ali zapravo popiju energij uda se dogode, a ne da ju stvore. Zanima me da li je to istina i gdje bi mogao više o tome pročitat. Palo mi je na um, da ako je istina, da bi onda mogao od tog mehenaizma imati i sustav hlađenja. Nuklearna reakcija bi pojela mnogo topline za malo promjene materije pa bi bilo zgodno. Samo teroetiziram ovdje, nemojte me odma pojest.
U idućem Nexusu moglo bi biti nešto o tome.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:46   #20
Bil je već u Siriusu. Nego ozbiljno, kolik ose sjećam nije bilo kršenje nikakivh zakona fizike, već je samo bilo beskorisno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.