Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2011., 18:38   #1
Dredd (2012)

Dredd



Nakon što je Stallone tijekom 1995. snimio adaptaciju britanskog stripa Judge Dredd, o policajcu budućnosti, koji na ulicama Megagrada Jedan provodi zakon, osuđuje prijestupnike, apo potrebi kaznu i izvršava, adaptacije doživljaja namrgođenog policajca pod ogromnom kacigom prihvatio se Pete Travis (Vantage Point), sa sa Karlom Urbanom (Eomerom iz Gospodara prstenova, Bonesom iz Star Treka) u glavnoj ulozi.

Uz Urbana, u filmu glume Olivia Thirlby i Lena Headey (u ulozi glavne negativke, Madeline 'Ma-Ma' Madrigal), a filmmu američka kina stiže 21. rujna iduće godine. Zasada je objavljeno nekoliko službenih fotografija, a najnovije su one iz Empirea.











Što reći nego....

I AM THE LAW!
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 20:08   #2
Sly-evu glumu neće biti teško za nadmašit:

HU!
UGHU!
AAAH!
I AM THE LAW!
BLUUH!
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 21:30   #3
I ovo isto?! Pa kaj se to događa, na svakom uglu remake-ovi filmova. Biti će zanimljivo vidjeti i ovu novu verziju kad dođe.
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 01:37   #4
Meni je Karl Urban odličan,a i volin ove futurističke filmove pa se nadam da će dobro ispasti.
Gori od Stalloneovog ne može biti.
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 03:01   #5
Remakeovi akcionih/sf filmova jedan za drugim.

Sumnjam da moze biti bolji od originala ali to nije ni vazno samo neka bude dobar da uzivam dok ga gledam.

Diane Lane mi je bila hot&sexy u tom filmu onako mlada u onim uniformama (kostimima) uh znao sam nakon gledanja premotavati scene samo s njom da ih opet pogledam

Lena Headey je isto sexy ali mi je Diane Lane lepsa, no videcemo mislim da ce i Lena Headey biti prilicno sexy u uniformi (kostimu).

-

Inace koja vam je lepsa:

Diane Lane vs. Lena Headey

-

Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
Meni je Karl Urban odličan,a i volin ove futurističke filmove pa se nadam da će dobro ispasti.
Gori od Stalloneovog ne može biti.
Meni je Stalloneov sasvim ok akcioni/sf film
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 10:33   #6
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Remakeovi akcionih/sf filmova jedan za drugim.

Sumnjam da moze biti bolji od originala ali to nije ni vazno samo neka bude dobar da uzivam dok ga gledam.
na stranu što u originalu glumi sly, ali naravno da može biti bolji od originala.
možda konačno bude kao strip.
rob schneider!
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 19:01   #7
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post

Sumnjam da moze biti bolji od originala ali to nije ni vazno samo neka bude dobar da uzivam dok ga gledam.
A zašto nebi mogao biti bolji od originala?

Original je ionako srednja žalost,izuzev Slya koji je bio dobar izbor za glavnu ulogu.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 20:11   #8
Original je užas,realno
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 20:23   #9
Lena Headey je antipatična , a Karl-Heinz Urban je bezvezan.

Što nisu mogli naći nekog mračnijeg glumca za Dredda?
matomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 21:05   #10
Nadam se da će biti bolji od orginala, iako nužno to ne mora biti.. ovisi o dosta faktora i dobrom sklopu glumaca, scenarista i redatelja.
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 14:22   #11
Moram priznati da je meni Cannonov film sa Stalloneom u glavnoj ulozi svojevrsni guilty pleasure koji dan-danas još uvijek dobro izgleda, akcijski je fantastično nabijen i jedina zamjerka ide nepotrebnom humoru koji upropaštava atmosferu filma i nekim sporednim komičnim likovima.

Stallone mi je bio dobar u ulozi Dredda (kriva usta + čeljust je ok kombinacija!) i čak me nije smetalo što, je li, skida kacigu/pokazuje lice što pak generalno smeta fanovima stripa. Navodno bi to trebalo biti ispravljeno u novom filmu.

Generalno, radujem se novoj adaptaciji Dredda, slike su mi sjele, novi dizajn je isto ok i lijepo se uklapa u današnju viziju Dredd-a a, koliko je Karl Urban pametan izbor za Dredda, bumo vidjeli.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:24   #12
Par novih slikica...











i članak...
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:26   #13
Ovo bi moglo biti super, optimist sam,pogotovo jer je strip priča vrlo mračna
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:47   #14
Evo vam još malo sličica.





Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:03   #15
previše scena po danu,pre svijetla atmosfera, zamišljam prašinu,zagađenost i prljavštinu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:19   #16
Ma proći će sve to kroz filtere, pa će biti i prljavaca... tj. prljavica.


Zadnje uređivanje Ord Mantel : 08.02.2012. at 00:25.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 01:52   #17
Nice bike.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 08:34   #18
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je meni Cannonov film sa Stalloneom u glavnoj ulozi svojevrsni guilty pleasure koji dan-danas još uvijek dobro izgleda, akcijski je fantastično nabijen i jedina zamjerka ide nepotrebnom humoru koji upropaštava atmosferu filma i nekim sporednim komičnim likovima.

Stallone mi je bio dobar u ulozi Dredda (kriva usta + čeljust je ok kombinacija!) i čak me nije smetalo što, je li, skida kacigu/pokazuje lice što pak generalno smeta fanovima stripa. Navodno bi to trebalo biti ispravljeno u novom filmu.

Generalno, radujem se novoj adaptaciji Dredda, slike su mi sjele, novi dizajn je isto ok i lijepo se uklapa u današnju viziju Dredd-a a, koliko je Karl Urban pametan izbor za Dredda, bumo vidjeli.
Problem s Dreddom na filmu je što uvijek postoji potreba/neophodnost za razotkrivanjem "the man behind the mask" kako bi se gledatelji ipak mogli poistovjetiti s likom kao ljudskim/socijalnim bićem...zato je to vrlo nezahvalno jer Dredd u stripu nije to već je heroj bez lica, ikona, metafora za pravdu, pa makar i slijepu...strip ikonografski/strukutralno to podnosi, film na ovakvoj komercijalnoj razini baš i ne...

Stallone je bio odličan sve dok naravno nije skinuo kacigu...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 08:44   #19
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Problem s Dreddom na filmu je što uvijek postoji potreba/neophodnost za razotkrivanjem "the man behind the mask" kako bi se gledatelji ipak mogli poistovjetiti s likom kao ljudskim/socijalnim bićem...zato je to vrlo nezahvalno jer Dredd u stripu nije to već je heroj bez lica, ikona, metafora za pravdu, pa makar i slijepu...strip ikonografski/strukutralno to podnosi, film na ovakvoj komercijalnoj razini baš i ne...

Stallone je bio odličan sve dok naravno nije skinuo kacigu...

Ponavljam, čak me ni skidanje kacige nije smetalo... iako je to razumno u ono vrijeme... Stallone je bio top plaćeni glumac i ostavljanje kacige da mu se ne pokaže lice nije dolazilo u obzir. Međutim, kako stvari stoje sa novim Dreddom, a vjerujem da je tako, Urban neće skidati kacigu i dobit ćemo više stripovskog Dredda. Kako god, ja se radujem filmu... mada ne očekujem kvalitetni uradak.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:42   #20
Ovog Urbana će trebati jako popravljati kompjuterima ako žele da sliči Dreddu. Ona fotka gore - užas, totalno promašeno osim one čubice kada je ali to izgleda patetično, a ne dredovski. - ili se možda pokakio u uniformu

Meni je Stallone bio 100% izbor za Dredda, samo nije nikada smio skinuti kacigu ili je skinuti samo kad ga protjeraju pa da eventualno bude 5 min. bez kacige.
Osim toga, Dredd je mrcina, svojim rukama zadavi Aliena pa ti vidi jel to ovaj Urban koji je 5 cm viši od sisate plavuše partnerice.

Dredda je jako teško ekranizirati jer je to turbo mračan strip, možda najmračniji uopće. nuklerani ratovi među Megapolisima su svakodnevna stvar, Judge Death iz druge dimenzije, svaki put kad svrati pobije par sto milijuna ljudi u Megapolisu...

Kad bi film bio vjeran predlošku, imao bi rejting 18, a to ne donosi lovicu i po meni to je i bio osnovni problem s prvim Dreddom koji je i meni btw. guilty pleasure
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.