Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 17:46   #1
WhatsApp

Koliko vidim nema jos teme u vezi ove aplikacije,mislio sam da ovdje postavljamo pitanja o njoj i mišljenja. Ja konkretno imam pitanje u u vezi statusa "online" i "last seen". Naime zanima me da li se status online pojavljuje čim se spojim na wi fi ili tek kada samo uđem u aplikaciju? i da li se status last seen pojavljuje kada samo izađem iz aplikacije ili tek kada se diskonektiram? .Ovo me zanima za sony,htc i iphone mobitele,jer sam cuo da postoji razlka. A što se tiče same aplikacije,same pohvale.

Link na Market.

Zadnje uređivanje assassin : 23.03.2012. at 20:56. Reason: Dodan link
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:34   #2
Kad se prijaviš u aplikaciju(odnosno kad uđeš u nju, dobiješ push poruku)
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:08   #3
Moram priznat da nisam očekivao ovako škrt odgovor,ali ajde šta je tu je,šta je push poruka?

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.03.2012. at 15:23.
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:46   #4
Pa kakav bi odgovor? Nema se tu šta puno reći
Online status se pojavi kad uđeš u aplikaicju/čitaš poruku/itd...
Last seen je kad si zadnji put bio u aplikaciji(online) logično.

Push poruka-jednostavno rečeno poruka koju dobiješ kada nisi u aplikaciji(znači dođe obavijest o novoj poruci, uđeš u aplikaciju i pročitaš je)
Više o tome ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Push_technology
http://en.wikipedia.org/wiki/Push_email
en.wikipedia.org/wiki/Push_Access_Protocol

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.03.2012. at 15:23.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:08   #5
Da sada mi je jasnije,znači moram ući u aplikaciju da mi bude status "Online",a čim stisnem home button,automatski piše "last seen" ...to mi je bilo nejasno...hvala

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.03.2012. at 15:23.
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:30   #6
vidim da su uveli placanje nije mi toliko zbog 0.99$ koliko zbog bojazni da su nesigurne online transakcije....
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:40   #7
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
vidim da su uveli placanje nije mi toliko zbog 0.99$ koliko zbog bojazni da su nesigurne online transakcije....
Plaćanje čega?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:41   #8
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Plaćanje čega?
whatsapp messengera
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 00:28   #9
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
whatsapp messengera
Eno ga na marketu Free

https://play.google.com/store/apps/d...53aGF0c2FwcCJd
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 09:05   #10
Plaćanje je bilo, ja mislim, od početka.
Samo što je prva godina besplatna.
A, kasnije dolar.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 22:01   #11
Kakvo to plaćanje spominjete, ja ću sigurno platiti, ovisnik sam!

Nego, mene zanima zašto ne mogu izbrisati kontakte koje ne želim imati, koji mi nisu za taj tip komunikacije a prikazuju mi se u kontaktima?

Imam čak i nekog samo pod brojem, bez imena, da li to znači da ta osoba mene ima u imeniku a ja nju ne
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 00:19   #12
...možeš li malo pobliže objasniti, odakle kontakte ne možeš pobrisati..?
...iz imenika WhatsApp, ili iz svog korisničkog imenika..?
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 08:12   #13
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...možeš li malo pobliže objasniti, odakle kontakte ne možeš pobrisati..?
...iz imenika WhatsApp, ili iz svog korisničkog imenika..?
Iz whatsapp imenika ne znam obrisati kontakte koje ne zelim imati tamo.
Našla sam samo opciju blokiranja ali s tim nisam zadovoljna jer su onda kontakti i dalje u imeniku, ne izbrišu se.

Kako te kontakte izbrisati a da ostanu u korisničkom imeniku?

Jer, meni se taj imenik svakim danom sve više puni, glupo je što tamo imam ljude s kojima nikad na taj način ne komuniciram i još ne stavlja na vrh izbornika kontakte s kojima sam u kontaktu nego ih slaže po abecedi.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 12:00   #14
...to ne možeš izbrisati, ukoliko ne želiš brisati iz imenima na mobitelu...
...jedino ako uspiješ nagovoriti vlasnika tog broja, da na svom mobitelu uninstalira WhatsApp aplikaciju...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 19:00   #15
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...to ne možeš izbrisati, ukoliko ne želiš brisati iz imenima na mobitelu...
...jedino ako uspiješ nagovoriti vlasnika tog broja, da na svom mobitelu uninstalira WhatsApp aplikaciju...
Da, mislim da to nije dobro riješeno.

Rekla sam već da imam i kontakt koji mi je samo pod brojem, što bi značilo da ja taj kontakt nemam u imeniku a on mene ima, i odmah mi se pojavljuje na whatsapp-u.

Poslat ću im mail na support da vidim što oni kažu na to.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:19   #16
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Pa kakav bi odgovor? Nema se tu šta puno reći
Online status se pojavi kad uđeš u aplikaicju/čitaš poruku/itd...
Last seen je kad si zadnji put bio u aplikaciji(online) logično.

Push poruka-jednostavno rečeno poruka koju dobiješ kada nisi u aplikaciji(znači dođe obavijest o novoj poruci, uđeš u aplikaciju i pročitaš je)
Više o tome ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Push_technology
http://en.wikipedia.org/wiki/Push_email
en.wikipedia.org/wiki/Push_Access_Protocol
Koliko ja znam, ovo nije točno. Dovoljno je da dobiješ poruku u 8 ujutro, a provjeriš je u 17h i drugima će pisati da si 'last seen' u 8 ujutro.

Ova aplikacija je zakon, pogotovo jer funkcionira i između različitih platformi.
Platila bih dolar za nju mjesečno ako treba!
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:41   #17
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Da, mislim da to nije dobro riješeno.

Rekla sam već da imam i kontakt koji mi je samo pod brojem, što bi značilo da ja taj kontakt nemam u imeniku a on mene ima, i odmah mi se pojavljuje na whatsapp-u.

Poslat ću im mail na support da vidim što oni kažu na to.
Ionako ti u chatovima samo izbacuje kontakte sa kojima si chatala. Ja u imenik whatsappa i ne ulazim uopće jer ih ima previse. Ne mislim da je lose rijeseno jer bi onda bila dva ekrana - jedan sa pobrisanim imenikom u kojima su kontakti sa kojima shatas i "chat imenik" sa tim istim brojevima. ovako imas i jedno i drugo i drzis se ekrana/prikaza koji ti pase.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:58   #18
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Ionako ti u chatovima samo izbacuje kontakte sa kojima si chatala. Ja u imenik whatsappa i ne ulazim uopće jer ih ima previse. Ne mislim da je lose rijeseno jer bi onda bila dva ekrana - jedan sa pobrisanim imenikom u kojima su kontakti sa kojima shatas i "chat imenik" sa tim istim brojevima. ovako imas i jedno i drugo i drzis se ekrana/prikaza koji ti pase.
a, primijetila sam to i super je, ali kad dijeliš link ili šalješ sliku, izbaci cijeli imenik, zbog toga sam i pitala kako ukloniti višak da ne pošaljem nekom bezveze.

Već tri dana mi kasne poruke, to se i inače povremeno događa ali sad sve češće, poruka mi se pojavi čim otvorim aplikaciju.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 22:58   #19
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
a, primijetila sam to i super je, ali kad dijeliš link ili šalješ sliku, izbaci cijeli imenik, zbog toga sam i pitala kako ukloniti višak da ne pošaljem nekom bezveze.

Već tri dana mi kasne poruke, to se i inače povremeno događa ali sad sve češće, poruka mi se pojavi čim otvorim aplikaciju.
Da. Kod shareanja to može bit problem. Ali ja općenito imenik držim čist, tako da opet nema puno scrollanja...

A što se kašnjenja tiče da, meni od zadnjeg updejta dosta znaju kasnit.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:09   #20
skinula sam na nokiu c3 watsapp...i nisam bas neki znalac pa me zanima, dali se to naplacuje slanje tih smsova...jer nisam bila spojena na internet, a u ispisu poziva nije mi uzimalo novce?
__________________
Yes, I am a dreamer. For a dreamer is one who can find his way by moonlight, and see the dawn before the rest of the world.”
*minja* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.