Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2010., 18:50   #7221
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Kerrock nije sjajan.



Baš sam htjela reći da kud toliko crvene , ali ako će biti u nekoj od ovih boja onda je to skroz druga priča... Ja bih samo stavila skroz ugradbenu perilicu umjesto ove vidljive, i normalan kut umjesto ovog kosog.
Ups moja greška..Moja prija je stavila sjajnu ploču boje vanilije,prvi dan odma friž vidljiv iz aviona,jako osjetljivo!!!!Mislim da je kupljena u max morrisa!!!!
ninica27 is offline  
Old 23.04.2010., 19:24   #7222
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Sjajna?? Nisam nikad vidjela sjajnu jednobojnu radnu ploču, a i mislim da općenito to nije dobra ideja.. Na tome bi se vidjela svaka ogrebotinica... Ipak je to radna ploča na kojoj se nešto radi, a ne vrata ormarića...
ima i bijela sjajna jednobojna. pokušavam i ja nešto drugo, ali alternative su mi slabe. one mramorirane ne volim, pa ni kada su bijele. hrapava ne dolazi u obzir jer dio kuhinje koji će biti bijeli je sjajan. drveni dekor, kakav će biti drugi dio kuhinje, ne postoji u formi radne ploče. ona u boji inoxa mi se ne uklapa nikako, a one u bojama mi jednostavno ne pašu u prostor.

svi prijedlozi su dobro došli. sad sam već očajna jer treba naručivati materijal, a ja zapela kod boja

dakle, donji elementi će biti u drvenom dekoru 'shateau hrast', gornji elementi bijeli sjajni, a radna ploča???? možda tamno drvo?

ovo je shateau hrast.

inra is offline  
Old 23.04.2010., 19:26   #7223
Quote:
ninica27 kaže: Pogledaj post
Jesi probala u Kragića???Imaš kerok sigurno bijeli,ali ne znam s koliko novca raspolažeš pošto on košta i košta.....
kerok mi malo premašuje budget , ali hvala na prijedlogu.
inra is offline  
Old 23.04.2010., 19:47   #7224
a gle nama ce kuhinja i aparati biti sve visoki sjaj(i plocice su sjajne) i zato cu uzet radnu bas mat,al to sam ja jer ce se ukopitit sa mat sudoperom i pipom
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Old 23.04.2010., 20:00   #7225
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ima i bijela sjajna jednobojna. pokušavam i ja nešto drugo, ali alternative su mi slabe. one mramorirane ne volim, pa ni kada su bijele. hrapava ne dolazi u obzir jer dio kuhinje koji će biti bijeli je sjajan. drveni dekor, kakav će biti drugi dio kuhinje, ne postoji u formi radne ploče. ona u boji inoxa mi se ne uklapa nikako, a one u bojama mi jednostavno ne pašu u prostor.

svi prijedlozi su dobro došli. sad sam već očajna jer treba naručivati materijal, a ja zapela kod boja

dakle, donji elementi će biti u drvenom dekoru 'shateau hrast', gornji elementi bijeli sjajni, a radna ploča???? možda tamno drvo?

ovo je shateau hrast.

Definitivno ti treba jednobojno,zbog dekora donjeg dijela.Smeđe ili bijelo,iako ne mora ti bit sjajno,mislim da bi ti bilo lipo i mat,jer gornji dio će bit sjajan.Ma ne mogu virovat da nema u max morrisa nešto šta ti odgovara.
ninica27 is offline  
Old 23.04.2010., 20:07   #7226
Quote:
ninica27 kaže: Pogledaj post
Definitivno ti treba jednobojno,zbog dekora donjeg dijela.Smeđe ili bijelo,iako ne mora ti bit sjajno,mislim da bi ti bilo lipo i mat,jer gornji dio će bit sjajan.Ma ne mogu virovat da nema u max morrisa nešto šta ti odgovara.
ma nisam ni ja mogla vjerovati. jučer dva sata slagala boje gore i ne bih se bunila protiv mat smeđe. ali našla sam samo ovo:



bi li smetalo što su dva različita drveta? mislim, isto drvo, ali druga boja.

a mat bijela? bi li to toliko odudaralo od gornje sjajne bijele koliko sam ja zamislila da bi?
inra is offline  
Old 23.04.2010., 20:12   #7227
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ma nisam ni ja mogla vjerovati. jučer dva sata slagala boje gore i ne bih se bunila protiv mat smeđe. ali našla sam samo ovo:



bi li smetalo što su dva različita drveta? mislim, isto drvo, ali druga boja.

a mat bijela? bi li to toliko odudaralo od gornje sjajne bijele koliko sam ja zamislila da bi?
Meni ti prija ima cilu sjajnu bijelu,i mat radnu ploču sa srebrnim rubnicima i ručkama.Meni izgleda ludilo,a sad ako to tebi nije to nemoj.Ali ne znam di da još pogledaš,jer bilo di da kupuješ moraš tamo i kuhinju naručit osim u max morrisa.
A druga prija je stavila visoki sjaj radnu ploču u mat kuhinju,lipo izgleda ali je osjetljiva za poludit.
Meni osobno dvi boje drveta ne idu,osim ako ne staviš donji dio u smeđe jednobojno onda bi mi ova radna ploča bila super.
ninica27 is offline  
Old 23.04.2010., 20:21   #7228
Talking

Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ma nisam ni ja mogla vjerovati. jučer dva sata slagala boje gore i ne bih se bunila protiv mat smeđe. ali našla sam samo ovo:



bi li smetalo što su dva različita drveta? mislim, isto drvo, ali druga boja.

a mat bijela? bi li to toliko odudaralo od gornje sjajne bijele koliko sam ja zamislila da bi?
mislim da ti ta tamnija varijanta drva nije dobra ideja... definitivno ostani pri bjelom no ako nema sjajne idi na mat varijantu
figolina is offline  
Old 23.04.2010., 20:23   #7229
Quote:
ninica27 kaže: Pogledaj post
Meni ti prija ima cilu sjajnu bijelu,i mat radnu ploču sa srebrnim rubnicima i ručkama.Meni izgleda ludilo,a sad ako to tebi nije to nemoj.Ali ne znam di da još pogledaš,jer bilo di da kupuješ moraš tamo i kuhinju naručit osim u max morrisa.
A druga prija je stavila visoki sjaj radnu ploču u mat kuhinju,lipo izgleda ali je osjetljiva za poludit.
Meni osobno dvi boje drveta ne idu,osim ako ne staviš donji dio u smeđe jednobojno onda bi mi ova radna ploča bila super.
evo i ja pokušavam pregoriti u sebi da stavim mat bijelu radnu ploču. od početka me stolar odgovara od sjajne, ali ja zapela pa zapela. a sada treba naručivati materijal, a ja ga kompliciram do bola
inra is offline  
Old 23.04.2010., 20:27   #7230
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
A ne znam koliko mi je pametno to sad mijenjati, ja sam zapikirala ovu napu Falmec u bijelom staklu,

jer će u takvom staklu biti i gornji elementi, dva 90 cm dugačka, visine 62 cm, otvaranje prema gore i onda ova napa 90 cm. Ak sad odem na opciju još jednog elementa i te nape podugradbene s rasvjetom, to će me još više koštati. Uf, zašto sam išta pitala.
jesi tu napu našla na netu ili si je vidjela negdje u dučanu jer malo sam njuškala i nisam nigdje naišla na nju. Koliko košta i gdje je ima kupiti jer stvarno odlično izgleda
figolina is offline  
Old 23.04.2010., 20:44   #7231
Quote:
figolina kaže: Pogledaj post
mirella gdje ima kupiti tu napu jer baš dobro izgleda.. jeli skupa?
A naravno da je skupa, oko 6000 kn,a ima ju za kupiti u većini salona s kuhinjama. Zove se Quasar duga je 90 cm i imaju taj model u inoxu, bijelom i crnom staklu. Mi ćemo ju uzeti kod našeg stolara jer nam je veći popust ako uzmemo još silgranit sudoper, pipu, suđericu i to.

Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Varijanta sa skroz ugradbenom napom je jeftinija, jer su te nape u pravilu puno jeftinije od ovih koje se vide (pa su ih upakirali u skupi inoks, staklo, štoveć).
Jedino što bi u tom slučaju trebala odustati od stakla na gornjim ormarićima, jer ne možeš staviti staklo na taj ormarić sa ugradbenom napom, a miješanje različitih ormarića bi bilo smiješno.
Onda ništa, jer nećemo odustati od bijelog stakla na gornjim ormarićima, hvala što si me razriješila dileme.

Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
i jos ako ove elemente bude podizao neki sexy Blum ( Aventos ) podizac biti ce wow!
Koliko ja znam bit će blum podizai, sad koliko je to sexy nemam pojma, mene ne pali nešto posebno.

Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
@ mireal: meni mapa odlicno izgleda! ako ti nije potriban taj prostor povise nje, ostavi tu
tj... kakvi su ti elementi oko nje? jel na nju odma idu drugili elementi ili? jel moze neka skica
Pa u principu mi nije potreban taj prostor, jer imam ogromnu ostavu od 5 m2 u koju se ulazi iz kuhinje. nemma neku slikicu, još davnih dana su mi tu Crvenkapica i Elegant nacrtale kuhinju u Alnu, od tada su se boje promijenile, koncepcija ostala ista. Pokušat ću opisati situaciju, s lijeva na desno imam visoki element 220 cm visine 60 cm širine u furniranom svijetlom orahu u kojem je ugradbeni frižider bez ledenice nekih 300 l, zatim visoki element 60 cm širok isto svijetli orah, s povišenom pećnicom (da li će ostati sadašnja inox pećnica il ćemo kupiti bijelu Ora-ito ovisit će o stanju financija), iznad i ispod nje će biti vrata, potom dolje ide potpuno integrirana suđerica od 60 cm isto orah, zatim element za sudoper isto 60 cm sv. orah, jedan element od 60 cm sv. orah za spremanje suđa i konačno zadnji donji element sv. orah od 100 cm s 3 ladice na kojem će biti indukcijska ploča za kuhanje i još 5 cm maske u orahu d amogu lakše otvarati ladice, jer ne može biti taj element samo naslonjen na zid. Gore imam nastavno na zadnji visoki element ormarić u bijelom pure white staklu dugačak 90 cm, visok 62 i još jedan do njega. Onda dolazi napa, ova Quasar od 90 cm.
I kuhinja će biti bez ručkica ima one utore za otvaranje vrata i ladica. Na zidu će biti pure white lacobel staklo. Radna ploča će biti 6 cm visine, bijela.
također smo mislili raditi šank s druge strane, no na kraju smo odustali od elemenata za njega, nego će biti zidani i gore i sa slobodne bočne strane će biti obučen s 45 cm širokom pločom od furniranog sv. oraha.
Eo ak si sad to možete predočiti.

jedino što još nisam sigurna da li ću s prednje strane taj šank obući u bijelo lacobel staklo il će tu biti bijela deko cigla. naime šank se nastavlja na zid koji je već obučen u bijelu deko ciglu.
Mirella is offline  
Old 23.04.2010., 20:50   #7232
Quote:
figolina kaže: Pogledaj post
jesi tu napu našla na netu ili si je vidjela negdje u dučanu jer malo sam njuškala i nisam nigdje naišla na nju. Koliko košta i gdje je ima kupiti jer stvarno odlično izgleda
Figolina, ja sam ju prvi puta bila vidjela na zg. velesajmu u paviljonu 12 odmah je bila izložena u jednom salonu kuhinja Lak dizajn, vidjela se s Av. Dubrovnik. Oni su se sad preslili u paviljon 10 i firma ima drugo ime, ne mogu se sad sjetiti točno kako se zovu. I u još dosta salona s kuhinjama na zv. velesajmu drže Falmec nape, pa ju mogu naručiti.
Mirella is offline  
Old 23.04.2010., 21:01   #7233
mi imamo u vikendici zidani sank i na njega nalipljen kamen, al kamen nije deko nego bas pravi kamen, i ima one izbocine i sl. a cili je oblozen onin drveton. malo zuckastin... neznan kako se zove i to dobro izgleda, al posto mi je vikendica cila u tom diru, drvo i kamen - rustikalna, onda neznan kako bi se to uklopilo u modernu kuhinju. osobito zato sta ti je jos zid uklopljen u to. u svakon slucaju ako budes to napravila, obavezno stavi lampice u sank ( u tu funiranu plocu) tako da ti osvjetljava kamen

a ako ne bi stavljala kamen onda ostavi bez stakla. tako da po potribi mozes farbati tu povrsinu... ja bi stavila mozda u neku tamniju boju
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 23.04.2010., 21:14   #7234
ma vidjet ću još što ću s tim prednjim dijelom šanka koji gleda prema blagavaoni. neću farbati u nikakvu tamnu boju, ta cigla nije sniježno bijela, nego onak ledeno bijela i u takvu boju će biti obojani svi zidovi dnevnog boravka. A ako ću i njega oblačit u tu ciglu, neću ga osvjetljavati, jer već imam ugrađenu stropnu rasvjetu iznad šanka, odnosno guž cijele grede između blagavone i kuhinje, pa bi mi ovo još bilo previše.
Mirella is offline  
Old 23.04.2010., 21:22   #7235
Quote:
inra kaže: Pogledaj post

problem su dekori, dezeni ili kako već. u svim mojim željama, samo je jedna konstanta. a to je bijela radna ploča, sjajna. u splitu je nema nigdje. ima bijela narančina kora i ima porculan, krem, magnolija, vanilija i brdo toga što vam serviraju kada tražite bijelo.

zvala sam, recimo, siže kupres u samoboru i oni kažu da je imaju, ali da ne bih morala potegnuti do tamo, zna li netko da ima negdje bliže splitu? šibenik, zadar, makarska...?

hvala
sjajno bijelu radnu plocu imas od Duropala ( Conty ih prodaje ) , na lageru je uvijek dobavljiva jednostrano zaobljena od 600mm i dvostrano zaobljena 800mm
cijena ti je:
600mm , 141kn +PDV za 1m
800mm , 211kn +PDV za 1m

oznaka ti je U1026HS
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 23.04.2010., 21:24   #7236
sta ne bi kamen triba unit malo kontrasta? mislin, ne kazen da sad tribas udriti neku ludu boju zida, al ne znan kako ce izgledat ako ti svi zidovi budu u istoj nijansi. al ti ipak najbolje znas kakav ti je prostor i kakav dojam oces postici

a ovo za rasvjetu sanka... ne znan... meni je lipo viditi sank osvjetljen, osobito ako je kamen tu. ne vidin zasto bi smetalo da je i povise sanka rasvjeta... ne mores je u isto vrime paliti
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 23.04.2010., 21:28   #7237
Fasinian ta deko cigla ne izgleda rustikalno, nego baš moderno i obzirom da se radi o dnevnom boravku od 40 m2, ne treba mu previše boja. jedino na zidu gdje će biti TV smo napravili neke police od knaufa i tu će biti malo ljubičaste boje i bit će tepih ljubičasti, to je dovoljno kontrasta. Namještaj će biti kobinacija bijelog i oraha, parket je izbijeljeni hrast, kontrasta koliko hoćeš.
Mirella is offline  
Old 23.04.2010., 21:28   #7238
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
sjajno bijelu radnu plocu imas od Duropala ( Conty ih prodaje ) , na lageru je uvijek dobavljiva jednostrano zaobljena od 600mm i dvostrano zaobljena 800mm
cijena ti je:
600mm , 141kn +PDV za 1m
800mm , 211kn +PDV za 1m

oznaka ti je U1026HS
Istina, ja ju neki dan gledala u Contyu, al meni to izgleda jako plastično pa ju nisma uzimala u obzir.
Mirella is offline  
Old 23.04.2010., 21:33   #7239
nisan mislila da je deko kamen rustikalni, nego da kod mene izgleda rustikalno
znan da je moderno kuzin onda sve za kamen
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 23.04.2010., 22:18   #7240
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Istina, ja ju neki dan gledala u Contyu, al meni to izgleda jako plastično pa ju nisma uzimala u obzir.
provijeri sa prodavacem 100% da je bila bijela HS a ne SM , ova SM je bas kao plastika i nije to visoki sjaj, doduse nije mat ali.... HS je sjaj i to visoki....
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.