Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2016., 23:48   #1541
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post



Intelektualizacija, recimo, spada u manične obrane. Ima ih još.
Možeš li pojasniti što to znači "intelektualizacija" kao "manična obrana"?

Quote:
Onda kad to sve padne dolje (putem psihoanalize ili samoanalize)
Misliš na psihoanalizu kao pristup ili misliš na samoanalizu, na bilo koji analitički pristup, misliš u smislu terapije ili... ("samostalnog") rada na sebi?


Quote:
Taj proces bi se mogao učiniti lakšim pomoću tehnika kao što su EFT, EMDR, Wingwawe, pa i nekim oblicima meditacije.
Onda gore ipak misliš na "samoanalizu"?


Quote:
Bipolar bi tako prešao u rapid-cycling, miješano stanje te se stabilizirao na blagoj depresiji.
Nek me netko ispravi, ali rapid cycling i miješano stanje nisu isto.

I rapid-cycling nije ništa... "dobro" ili "blaže" u odnosu na maniju. Ili tešku depru.

Quote:
Ne znam je li itko od stručnjaka to radi.
Što, eksperimentira? Eventualno pogoršava?

Ima ih.

Zadnje uređivanje bema : 07.07.2016. at 00:38.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 16:08   #1542
Sori, zaboravila sam na ovu temu, teško se je snaći bez tražilice. Uglavnom, nemam konačne odgovore, ovdje samo nabacujem neke ideje koje tek planiram razraditi. Kao što sam napisala, mislim na kombinaciju samoanalize, psihoterapije i još koječega. "Intelektualizaciju kao maničnu obranu" doživljavam kao svojevrsnu kompulzivnu racionalizaciju svih iskustava, ponajviše emocija, ali i onoga što bi potpadalo pod domenu transpersonalne psihologije.

Što se ovog posljednjeg tiče, tu je, koliko znam, najdalje došao Sean Blackwell.

https://www.youtube.com/user/bipolarorwakingup

Tehnike koje sam spominjala (EFT, EMDR) uklapaju se u tu priču kao sredstvo liječenja trauma koje imaju važnu ulogu kod BAP-a, barem kad govorimo u okvirima njegove paradigme. (Video 20 - 23 na youtube linku).

Jest da je sve prikazano prilično populistički ali priča, po meni, drži vodu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 09:30   #1543
Hvala, i ja sad tek vidim, baš ću pogledati.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:47   #1544
Evo da se malo pojadam. Godinu dana sam bila stabilno. Unazad 3 tjedna izmjenile su mi se 2 depresivne i jedna hipomanična epizoda. Sad sam u depresiji i čini mi se da ću iskočiti iz kože.
Nikud mi se ne ide, jako puno spavam i jedem. Vjerovala sam da će period stabilnosti biti dulji, i zato mi sve ovo još teže pada. Osjećam se tako nemoćno. Bojim se i da će mi sve što se događa utjecati na vezu, iako dečko ima jako razumijevanja.
Obitelj mi za Božić dolazi u posjet, a ja samo gledam kako ću to ishendlati i kao da nemam snage za druženje.
Valpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:45   #1545
Quote:
Valpurga kaže: Pogledaj post
Evo da se malo pojadam. Godinu dana sam bila stabilno. Unazad 3 tjedna izmjenile su mi se 2 depresivne i jedna hipomanična epizoda. Sad sam u depresiji i čini mi se da ću iskočiti iz kože.
Nikud mi se ne ide, jako puno spavam i jedem. Vjerovala sam da će period stabilnosti biti dulji, i zato mi sve ovo još teže pada. Osjećam se tako nemoćno. Bojim se i da će mi sve što se događa utjecati na vezu, iako dečko ima jako razumijevanja.
Obitelj mi za Božić dolazi u posjet, a ja samo gledam kako ću to ishendlati i kao da nemam snage za druženje.

Sretno, oporavi se!

Ovo sam postala na temi o graničnom, ali budući da je tamo promet u posljednje vrijeme iznimno mršav i cirkulacija je aljkava, eto me tu:

Noćas sam uzela za samo 2-3 mg manje Seroquela nego inače (zapravo, istu količinu kao inače, ali u zadnje vrijeme ju povećavam jer djeluje slabije, a ovo je bila količina manja od povećane).

Zaspala sam i nakon nekih sat vremena probudila se sa slušnim halucinacijama prvi put u životu. (!!!!!)
Unutar glave (osjećala sam kao da ne dolaze izvana, ali brujali su mi tik u uho) izmjenjivali su se brojni glasovi, muški i ženski, polifonija i kakofonija, koji su izricali vrlo jasne i razgovjetne rečenice u iritantno brzom ritmu, ali sadržajem besmislene ili regresivne.
Protrnula sam od straha, i, iako ne mogavši zaustaviti ih, svjesna da je to što osjećam patologija, upalila svjetlo i odlomila još komadićak Seroquela nakon kojeg sam mirno zaspala i sanjala kako me zaskače i grize plavo-zeleno-žuta zmija, no uhvatila sam je za vrat, blizu glave, i iz njezine gubice stala istiskivati otrov, koji je istjecao do zadnje kapi, i potom je umrla, a ja se osjećala pobjedonosno, kao da sam prevladala nešto veliko.

Zapravo, lažem, imala sam dva tipa blažih halucinacija, vrlo davno, oko 2000. g., kad sam par puta čula kao da neki ženski glas, poput mojeg, ali nalik na vilinski, kao eho iz maglovite daljine, zaziva moje ime (auditivni halovi), zatim, osjećala sam miris dima i vatre (olfaktivni) i u vrijeme hipomanije i psihotične depresije (koje su se poklapale s nezdravom zaljubljenošću i opsesijom, i osjećajem mistične ekstaze koja se izmjenjivala s demonskim zaposjednućem) osjećala kao da iza mene netko leži i privija se uz moja leđa, točnije, lijepi i prianja za čitav stražnji dio tijela, obično muška osoba koju volim, ali, zapravo, njezin duh. To sam prisustvo bila osjećala vrlo jasno, ali strah od njega je bio prestajao onda kad bih se opustila i prepustila milovanjima tog fantoma, i osjećala neku vrst jezivog orgazma.

E sad, šizofreniju nemam, jer sam mnogo puta više doktora pitala za nju, na što su mi odgovorili niječno, a i upravo čitam da se halucinacije mogu javljati i kod bordera.

Ova noćna me istinski prepala jer sam u savršeno, gotovo dosadno normalnoj fazi, nema nikakvih trigera, ni očitih stresova, niti sam u psihotičnoj epizodi (iako je cijeli studeni prošao u znaku povratka anksioznosti i paničnih napada nakon osam godina mira).

Kako da si to protumačim?

Strah me o tome razgovarati sa šrinkom, jer on samo ordinira lijekove, a ova pojava mi je još čudnija jer sam prekjučer bila na razgovoru kod svoje stare, genijalne terapeutice, i sve je prošlo iznimno ispunjujuće.

Mogu li iz čista mira, u fazi kad sam riješila gotovo sve probleme i kad su se skoro svi simptomi BPD-a povukli, na pragu 40-e, dobiti šizofreniju?

Ili je zbilja moj organizam količinu Seroquela koju sam uzimala (i uzimam već 2 godine) registrirao kao iznenada premalu, pa mi respondirao halucinacijama?

Ili je riječ o halovima koji se javljaju na prijelazu sna i jave, hipnagognima?
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:57   #1546
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Noćas sam uzela za samo 2-3 mg manje Seroquela nego inače (zapravo, istu količinu kao inače, ali u zadnje vrijeme ju povećavam jer djeluje slabije, a ovo je bila količina manja od povećane).
Zaspala sam i nakon nekih sat vremena probudila se sa slušnim halucinacijama prvi put u životu. (!!!!!)
Možda je malo nesvjesna autosugestija djelovala jer ako si uzela nešto manje Seroquela nego inače, možda je u podsvjesti ostala dilema da li je ok što nisi uzela potpuno istu količinu. Pa su panika i strah kasnije izašli u snovima, u određenoj simbolici. Možda si bila u nekom stanju polusna. Evo gugl izbacio nešto iz medicinskog leksikona:
pseudohalucinacija, opažanje koje nije izazvano stvarnim izvanjskim podražajem. Pseudohalucinacija se događa i u normalnih osoba, koje se inače ne udaljuju od stvarnih zbivanja. U skupinu pseudohalucinacija ubrajaju se iluzije i hipnagogne halucinacije pred uspavljivanje (netko začuje zvono, zov, glas, ali brzo postane svjestan pričine). Spoznaja da je posrijedi obmana, ispravlja se kritičkom dedukcijom.

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
...To sam prisustvo bila osjećala vrlo jasno, ali strah od njega je bio prestajao onda kad bih se opustila i prepustila milovanjima tog fantoma, i osjećala neku vrst jezivog orgazma.
To se meni znalo događati u određenim periodima života. Samo što mi je to bilo izrazito ugodno iskustvo. Neki oblik povezanosti koji nije striktno na tjelesnoj razini, nešto jebeno predobro

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Mogu li iz čista mira, u fazi kad sam riješila gotovo sve probleme i kad su se skoro svi simptomi BPD-a povukli, na pragu 40-e, dobiti šizofreniju?
Ne vjerujem da je shizofrenija. Pa to bi već prije se na neki način pokazalo na van, a i dokle god si svjesna da su halucinacije u pitanju, onda si svjesna i što je stvarno, a što ne, pa time zapravo ni ne haluciniraš. ini mi se da je kod tebe problem ta sklonost paničnim reakcijama u kojim se onda dogodi da zbog straha se u tim trenucima teže malo pribereš. Meni se isto znalo događati kad bi me ulovilo nešto slično, da skroz počnem razmišljati samo o tome i što će se dogoditi, da li ću umrijeti, da li ću izgubiti kontrolu, što ako je ovo, što ako je ono...Mozak se zblesira.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:10   #1547
Hvala ti Vivian! (pa mi smo generacija

Moguće da ti je organizam tako reagirao zbog manje količine Seroquela. Ja isto iskustvo imam sa Seroxatom - polovica tbl - ja sam u depresiji, cijela tbl - manija, i to u razmaku od nekoliko dana. Sad pijem cijelu tbl i samo čekam kad ću pasti u hipomaniju.
Izluđena sam. Tako kratko vrijeme, a toliko faza. Možda će mi dr iskombinirati neku "međudozu".

Imaš li inače kakvih problema sa spavanjem - nesanica, teško uspavljivanje, jutarnja omamljenost ili sl.? Ja sam jedno vrijeme pila Seroquel i to je nevjerojano koliko mi se spavalo - preko noći, danju, ma ono, kao uspavana ljepotica.
Čini mi se da si bila između sna i jave. Zna li tvoj dr da si si povećavala doze? Ili ova stara terapeutica? Čisto da razrješiš što je u pitanju vezano za Seroquel.
Valpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:26   #1548
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Možda je malo nesvjesna autosugestija djelovala jer ako si uzela nešto manje Seroquela nego inače, možda je u podsvjesti ostala dilema da li je ok što nisi uzela potpuno istu količinu. Pa su panika i strah kasnije izašli u snovima, u određenoj simbolici. Možda si bila u nekom stanju polusna. Evo gugl izbacio nešto iz medicinskog leksikona:
pseudohalucinacija, opažanje koje nije izazvano stvarnim izvanjskim podražajem. Pseudohalucinacija se događa i u normalnih osoba, koje se inače ne udaljuju od stvarnih zbivanja. U skupinu pseudohalucinacija ubrajaju se iluzije i hipnagogne halucinacije pred uspavljivanje (netko začuje zvono, zov, glas, ali brzo postane svjestan pričine). Spoznaja da je posrijedi obmana, ispravlja se kritičkom dedukcijom.
Je, bio je polusan, ali meni se činilo da su se ti glasovi otegnuli na čitavu minutu, i da će potrajati ako se ne trgnem, ne iskočim iz kreveta, napravim krug, ispljeskam se hladnom vodom i dodam si još narkobajke.


Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
To se meni znalo događati u određenim periodima života. Samo što mi je to bilo izrazito ugodno iskustvo. Neki oblik povezanosti koji nije striktno na tjelesnoj razini, nešto jebeno predobro
Meni je bilo ugodno, ali jeziv je bio čitav kontekst: u tom razdoblju imala sam faze da sam, masturbirajući, naizmjence imala vlastiti, ženski, visoki glas predavajuće pohote i cviljenja, i monstruoznog muškog basa - glasa demona koji me mentalno zaposjedao i pod čijim činima sam se izvijala. a orgazmi su bili jači nego ikad, i patila sam od deluzija - bila sam uvjerena da moj ljubavnik nadamnom iz daljine vrši nekakav voodoo, neku ljubavnu crnu magiju, i bila sam sama, jer mi je sestra, s kojom sam tada živjela, bila u inozemstvu, i vladao je totalni kaos, samnom prepuštnom na milost i nemilost svojim duševnim sotonama. Čak sam u stanju bunila bila napisala sms stanodavki - gorljivoj katolkinji i bogomoljki - s okultnim i sotonističkim sadržajem i s nekakvom prijetnjom i kletvom, uvjerena da šaljem ili tom ljubavniku ili frendu, i sledila sam se kad mi je nakon par dana ona pokazala tu poruku.


Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je shizofrenija. Pa to bi već prije se na neki način pokazalo na van, a i dokle god si svjesna da su halucinacije u pitanju, onda si svjesna i što je stvarno, a što ne, pa time zapravo ni ne haluciniraš. ini mi se da je kod tebe problem ta sklonost paničnim reakcijama u kojim se onda dogodi da zbog straha se u tim trenucima teže malo pribereš. Meni se isto znalo događati kad bi me ulovilo nešto slično, da skroz počnem razmišljati samo o tome i što će se dogoditi, da li ću umrijeti, da li ću izgubiti kontrolu, što ako je ovo, što ako je ono...Mozak se zblesira.
Hvala puno, sad se osjećam puno bolje i razuvjereno. Istina je da sam teški paničar i hipohondar.

Zadnje uređivanje Vivian Volcano : 22.12.2016. at 15:57.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:38   #1549
Quote:
Valpurga kaže: Pogledaj post
Hvala ti Vivian! (pa mi smo generacija[/B]
Yep

Quote:
Valpurga kaže: Pogledaj post
Moguće da ti je organizam tako reagirao zbog manje količine Seroquela. Ja isto iskustvo imam sa Seroxatom - polovica tbl - ja sam u depresiji, cijela tbl - manija, i to u razmaku od nekoliko dana. Sad pijem cijelu tbl i samo čekam kad ću pasti u hipomaniju.
Izluđena sam. Tako kratko vrijeme, a toliko faza. Možda će mi dr iskombinirati neku "međudozu".
Da, mi hiperosjetljivci reagiramo i na najmanji milimetar, iako ja vjerujem da je to više do osobne sugestije koja onda zbilja izazove reakciju kakve smo se pribojavali.

Quote:
Valpurga kaže: Pogledaj post
Imaš li inače kakvih problema sa spavanjem - nesanica, teško uspavljivanje, jutarnja omamljenost ili sl.? Ja sam jedno vrijeme pila Seroquel i to je nevjerojano koliko mi se spavalo - preko noći, danju, ma ono, kao uspavana ljepotica.
Čini mi se da si bila između sna i jave. Zna li tvoj dr da si si povećavala doze? Ili ova stara terapeutica? Čisto da razrješiš što je u pitanju vezano za Seroquel.
Da.

Oko 2000., na početku tegoba, kad god bih živjela sama, panično sam se bojala mraka i tišine prije usnivanja, kao i mogućih glasova u glavi (često sam bila sama i bojala se ludila), pa sam i po najvrućem vremenu stiskala oba uha i pokrivala se dekom preko glave. I ako bih imala pomično zrcalo, prije svakog lijeganja bih ga okretala prema zidu, iz straha da neki entitet ili zloduh ne pronađe lako put do mene i napije mi se krvi ili me zakolje na spavanju

Oduvijek imam noćne more, neke su ponavljajućeg karaktera.

Ne znam mjesečarim li, ali jednom sam se probudila sa srcem unutar kružnice prilično precizno urezanim u koljeno (!) (ne znam je li nacrtano oštrim predmetom ili noktom, ali ničega se nisam sjećala). Nakon toga počela sam vjerovati da sam ukleta i da samnom nešto ozbiljno nije u redu. Nisam pomišljala na psihozu, nego sam patila od magičnih razmišljanja i uvjerenja da su moje boljke duhovno-religiozno-okultne prirode.

Godinama sam patila od nesanice i u fazi alkoholizma strah od mraka i Freddyja Krugera se perpetuirao i nikad nisam mogla usniti prije zore i prvih ptičica. Ako bih zasplala za mraka, probudila bi me snomorica, apsolutno bez izuzetka, i kupala bih se u znoju, osjećajući kao da se zemlja trese.

Sigurna sam da pričam u snu (i dan-danas); par puta probudila sam se glasno i razgovijetno i zapovijedno i bijesno rigajući neku rečenicu, kao da se svađam i optužujem (jednom je bila riječ o mom ocu) ili izgovaram nešto dubokoumno, rezultat neke epifanije

Znam da sam brbljala onda kad se probudim s mačkom koja mi leži na prsima ili boku, jer ona tako blokira daljnje ulaske zlokobnih i razornih energija, i upija moje strahove.

Također, milijun puta sam se probudila iz sna plačući i neutješno ridajući.

Doktor još ne zna za povećane doze, ali u prošlosti sam radila isto i nije imao ništa protiv, "dok god za to imam potrebu i od toga se osjećam bolje".

Zadnje uređivanje Vivian Volcano : 22.12.2016. at 15:58.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 23:15   #1550
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Mogu li iz čista mira, u fazi kad sam riješila gotovo sve probleme i kad su se skoro svi simptomi BPD-a povukli, na pragu 40-e, dobiti šizofreniju?

Ili je zbilja moj organizam količinu Seroquela koju sam uzimala (i uzimam već 2 godine) registrirao kao iznenada premalu, pa mi respondirao halucinacijama?
Navukla si se na taj drek.

Ne možeš dobiti sch, ali možeš razviti simptome šizoafektivnog. Ako ih već hoćeš skupljat ko pokemone.

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Meni je bilo ugodno, ali jeziv je bio čitav kontekst: u tom razdoblju imala sam faze da sam, masturbirajući, naizmjence imala vlastiti, ženski, visoki glas predavajuće pohote i cviljenja, i monstruoznog muškog basa - glasa demona koji me mentalno zaposjedao i pod čijim činima sam se izvijala. a orgazmi su bili jači nego ikad, i patila sam od deluzija - bila sam uvjerena da moj ljubavnik nadamnom iz daljine vrši nekakav voodoo, neku ljubavnu crnu magiju.
Orgazam zna bacit žene u neka polumistična stanja koja u lošim fazama mogu djelovati psihotično ili paranoično. Vaginalni ili klitoralni, ako nije preintimno pitanje?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 00:20   #1551
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Navukla si se na taj drek.

Ne možeš dobiti sch, ali možeš razviti simptome šizoafektivnog. Ako ih već hoćeš skupljat ko pokemone.
Nemoj me coprat Sad sam se uspaničila i hipohondar u meni počet će rovat po tom šizoafektivcu i svim živim simptomima, i ne gine mi uživljavanje i samoispunjujuće proročanstvo.
I odakle ti to? Samo zbog Seroquela?

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Orgazam zna bacit žene u neka polumistična stanja koja u lošim fazama mogu djelovati psihotično ili paranoično. Vaginalni ili klitoralni, ako nije preintimno pitanje?
Da, u to vrijeme sam prestala uzimati Zoloft jer on koči libido, kako bih se svom ljubavniku (u vrijeme mističnih deluzija odsutnog) mogla seksualno što jače prepustiti i kako bih još jače potpirila vatru zaljubljenosti, jer mi je taj osjećaj prokleto godio nakon desetljeća odrvenjelosti i emocionalne Antarktike, ali nuspojava je bila ta light psihoza. Mislim da je bio mix klitoralnog i vaginalnog, nisam mogla razlučiti jer me prožimalo cijelu. Da, oboje. Misliš da ima veze s krivim tajmingom buđenja kundalini ili ne vjeruješ u te duhovnjačke tlapnje?
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 10:06   #1552
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Nemoj me coprat Sad sam se uspaničila i hipohondar u meni počet će rovat po tom šizoafektivcu i svim živim simptomima, i ne gine mi uživljavanje i samoispunjujuće proročanstvo.
I odakle ti to? Samo zbog Seroquela?
Ne, nego kužim da požudno upijaš svaku dijagnozu koju ti nakelje. A šrinkovi vole mijenjat dijagnoze i dopunjavati ih novima. Tako mogu prodat više govana i obići više seminara.

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Da, u to vrijeme sam prestala uzimati Zoloft jer on koči libido, kako bih se svom ljubavniku (u vrijeme mističnih deluzija odsutnog) mogla seksualno što jače prepustiti i kako bih još jače potpirila vatru zaljubljenosti, jer mi je taj osjećaj prokleto godio nakon desetljeća odrvenjelosti i emocionalne Antarktike, ali nuspojava je bila ta light psihoza. Mislim da je bio mix klitoralnog i vaginalnog, nisam mogla razlučiti jer me prožimalo cijelu. Da, oboje. Misliš da ima veze s krivim tajmingom buđenja kundalini ili ne vjeruješ u te duhovnjačke tlapnje?
Mislim da priča o Kundalini ima neku endokrinološku osnovu - tj. nije to nekakva zmija iz dupeta koja ti progriza čakru po čakru nego hormonalna lančana reakcija.

I zaljubljenost i seks znaju napravit kuršlus s hormonima. To bi bilo divno da živimo u džungli. Ovako svakodnevno nalijećemo na kojekakve kretene koje bismo inače otpilile po kratkom postupku, ali u tom stanju prijemčivosti jednostavno nismo u stanju za to. Imala sam i ja jedno vrlo čudno seksualno iskustvo, a onda sam saznala da me je jebač stvarno htio ucoprati. Nije da baš vjerujem da te stvari djeluju, ali on je bio magijski vjernik pa sam valjda nešto nesvjesno pokupila. Mislila sam da sam luda, a samo sam bila u pravu.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:38   #1553
Umrla Carrie Fisher.

Jebala ja sebe ako joj srce nije oslabilo zbog svih tih govana kojima su he kljukali, uslijed čega se je potkraj života toliko izobličila. I ako život takve osobe vrijedi manje od profita farmaceutske mafije, onda za obične bipolarce nema previše nade.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:22   #1554
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Hvala puno, sad se osjećam puno bolje i razuvjereno.
Anytime
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Orgazam zna bacit žene u neka polumistična stanja....
posebice u drugoj realnosti tj. snovima. Mislim, koja je to tragedija da dok spavaš su ti snovi realniji negoli ova realnost u budnom stanju.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 14:55   #1555
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
posebice u drugoj realnosti tj. snovima. Mislim, koja je to tragedija da dok spavaš su ti snovi realniji negoli ova realnost u budnom stanju.
Realniji su zato što ti tijelo i njegove potrebe ne odvlače pažnju. Osim ako se naždereš luka prije spavanja. A i u snovima si sam. Kao što budale ne putuju svemirom, tako ne putuju ni mojim snovima. Ako se slučajno pojave, znam da sam ih sama kreirala i da nemaju nikakve veze s RL-budalama. Moja realnost, i to samo moja.

Tragedija je kad uletim u neki paralelni svemir. Je li on stvaran ili je također moj konstrukt, nemam pojma. U jednom od njih Austro-Ugarska se nikad nije raspala. U drugom je Ban još uvijek okrenut onako kako što je bio prije skidanja i ponovnog stavljanja.

Treći je najzajebaniji. Vrlo high-tech, pregoleme zgrade za koje je Mamutica mala beba. Korporativno-kastinski sustav. A ja sam nekakvi "middle management". Pokušavam činiti najbolje za one ispod mene, ali ne smijem pretjerati jer će me onda zamijeniti nekim psihopatom, i kaj sam napravila - drek sam napravila. U njemu se pojavljuju neki ljudi koje poznajem. Kolegica iz osnovne škole prži krumpire u nekoj podrumskoj kuhinji. I onda ja razgovaram s njom i moram se držati hladno. Takve stvari.

Onda razdoblje pred drugi svjetski rat, ali preslikano na današnji svijet, današnje okolnosti i lokacije. Gotovo sva rodbina mi je na pogrešnoj strani. Ne uspijevam pronaći nikoga s kime bi se mogla povezati. Prema svima ostalima sam sumnjičava, s razlogom.

Srećom, u posljednje vrijeme zaboravljam većinu snova. Oni orgazmički su ionako davna prošlost.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:17   #1556
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
......
Srećom, u posljednje vrijeme zaboravljam većinu snova. Oni orgazmički su ionako davna prošlost.
Meni su odlični oni snovi kad sanjaš nešto i u snu se nađeš u sličnoj situaciji kao što si se nekada davno našao isto dok si sanjao, pa ti se u snu javi deja-vu tog sanjanog sna otprije. Ili npr. kad sanjaš nešto, pa u snu postaneš svjestan da je to slično već bilo sanjano i da iskustvo iz tog prošlog sna možeš upotrijebiti u trenutnom snu.
Orgazmički snovi mi idu na živce. Prošli put sam sanjala da se hebem s američkim indijancem, s dugom, crnom kosom, seks nam je bio oblik povezivanja na nekoj višoj razini tj. kao uvod u povezivanje na višu razini. Nešto neostvarivo u ovoj realnosti. No, onda sam sljedeću noć sanjala da se hebem s šerifom iz nekog western filma, nekim redneckom ko iz onih glupih horror filmova i vukodlakom. Nimalo slično kao onaj prvi san. Dosta mi je više tih jebavanja. Nit me zanima seks i to mi je obični, bespotrebni poriv organizma. Zanima me ono povezivanje na višoj razini. Morat ću potražiti tog indijanca u snu jer ne postoji u ovoj realnosti biće s kojim bi se osoba mogla tako sinkronizirati i razumijeti. Ovu trojicu ti odmah warp brzinom pošaljem u tvoj svemir.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:12   #1557
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Meni su odlični oni snovi kad sanjaš nešto i u snu se nađeš u sličnoj situaciji kao što si se nekada davno našao isto dok si sanjao, pa ti se u snu javi deja-vu tog sanjanog sna otprije. Ili npr. kad sanjaš nešto, pa u snu postaneš svjestan da je to slično već bilo sanjano i da iskustvo iz tog prošlog sna možeš upotrijebiti u trenutnom snu.
Orgazmički snovi mi idu na živce. Prošli put sam sanjala da se hebem s američkim indijancem, s dugom, crnom kosom, seks nam je bio oblik povezivanja na nekoj višoj razini tj. kao uvod u povezivanje na višu razini. Nešto neostvarivo u ovoj realnosti. No, onda sam sljedeću noć sanjala da se hebem s šerifom iz nekog western filma, nekim redneckom ko iz onih glupih horror filmova i vukodlakom. Nimalo slično kao onaj prvi san. Dosta mi je više tih jebavanja. Nit me zanima seks i to mi je obični, bespotrebni poriv organizma. Zanima me ono povezivanje na višoj razini. Morat ću potražiti tog indijanca u snu jer ne postoji u ovoj realnosti biće s kojim bi se osoba mogla tako sinkronizirati i razumijeti. Ovu trojicu ti odmah warp brzinom pošaljem u tvoj svemir.
Ti si divna, baš sam te mislila to zamoliti, a onda sam pročitala zadnju rečenicu. Vukodlaci su mi hot.

To kad se u snu prisjetim drugog sna me pomalo plaši. Mislim si, završit ću i ja kao P. K. Dick.

Ako vjeruješ u šamanizam, taj Indijanac je zapravo tvoj duhovni vodič i trebala bi mu biti zahvalna što te je posjetio. Probaj lucidne snove, možda ga ponovno sretneš, ali mu onda nemoj odma naskočit na kurac nego malo popričaj s njim.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:00   #1558
Molim vas za pomoc, a imam i jedno pitanje ako mi netko moze pojasniti. Da li je moguce imati bipolarni, a da je nekako ublazen, da manije nisu takve da se bas ide u ekscesno ponasanje, trosenje, sulude ideje i sl., a da za vrijeme faze depresije osoba ipak ne razmislja o samoubojstvu?
Kako se osobi koja pati od bipolarnog poremecaja moze biti podrska, a da ju se ne gusi?
Moj decko se odlucio maknuti od mene jer je rekao da ne zasluzujem takav zivot. Ja ga previse volim i ne mogu samo tako krenuti dalje. Ne znam na koji nacin da mu budem podrska jer vidim da mu to puno znaci, a opet da ne misli da je pod pritiskom. On zeli rijesiti taj svoj problem ali ne zna vise kako, rekao je da vec polako odustaje (nikada nije uzimao ljekove). Sto ja mogu uciniti da zna da sam tu, a da ipak ne misli da ga gnjavim? Kako ga na neki nacin uvjeriti da promijeni psihijatra (ovaj mu nije uopce od pomoci)?
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:07   #1559
Za početak, priušti sebi barem jedan razgovor s psihologom. Bliskost s takvom osobom je vrlo stresna.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:41   #1560
Jesam. I znam sto radim i zasto. Trebali smo se zeniti, tako da..nema sanse da cu odustati!
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.