Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2003., 14:00   #1
Madraci

Eto stanje je ovakvo...

Imamo krevet, sa madracom u njemu veličine 200x160cm i malo je madrac polako počeo odlazit u k.....c, pa bi ga mjenjali.

E sad me zanima kakav da kupimo madrac (sa federima, od lateksa, ...) i gdje bi se to moglo nabaviti.

Naravno, cijena bi trebala biti za jedan prosječan hrvatski džep, ali ako ima i skuplje ali, na duge staze, isplativije i za to pi posegnuli malo dublje u lisnicu nam najmiliju.

Hajde forumaši dajte neke ideje jel u tome čudu provedemo dobar dio svog života, a i neki najmiliji trenutci (if you know what I mean ) su se zabilježili tamo.
__________________
Nekada su konji vukli tramvaje, a danas se voze u njima
bdugorep is offline  
Old 01.09.2003., 15:46   #2
i ja sam nedavno bila u sličnoj situaciji i možda ti mogu pomoći moja iskustva. i tu kao i svugdje ti je kol'ko para tol'ko muzike. na kraju smo se odlučili za umjereno skupu varijantu - madrac 140X200 za 3.200 kn. dućan je na velesajmu - zove se perfecta. a što se madraca tiče - nismo požalili niti jednu kunu - sjajan je i na njemu se super spava, ima zimsku i ljetnu stranu, zaštitu od grinja i džepičaste opruge.
nadam se da sam pomogla!
pozdrav
roberta carlos is offline  
Old 01.09.2003., 16:24   #3
Mi smo kupili Hespo madrace - čini mi se da je omjer cijena/kvaliteta OK, ima, naravno, puno skupljih madraca ali mi smo sa našima jako zadovoljni. Kupili smo 2x80 madrace - tako su nam savjetovali, da su bolja dva madraca od 80 za bračni krevet nego jedan veliki. Naši madraci su jako tvrdi, tako smo željeli, imaju one čunjiće unutra i slojeve kokosa i kaučuka. Takav madrac stavlja se na ravnu podnicu, inače za recimo madrace od kaučuka treba kupiti i podnice.

Takva dva madraca koštala su nas oko 1000 DEM, to su recimo bili najskuplji Hespo madraci u vrijeme kad smo kupovali, a za usporedbu, najjeftiniji Dunlopillo madrac (sami latex) je toliko koštao. Nije ti loša ideja otići na Velesajam u onaj studio za zdravo spavanje pa probati što ti se sviđa.
verica is offline  
Old 01.09.2003., 16:34   #4
i ja imam dva manja madraca kao i verica za bracni krevet.

Bilo je birati mekse, tvrdje. Mi birali tvrde.

Kad skupim novce kupujem tempur madrace ( ciji jastuk imam ).tempur
Winona is offline  
Old 01.09.2003., 18:13   #5
...zavisi od kud si...ako si blizu Međimurija, tj. Preloga - domovine Hespo madraca, preporučam ti da odeš drito kod njih pa ti naprave točno kakve želiš (skuplja varijanta), ili dobiš ostale u dućanu u krugu tvornice...

... ..vidim da si iz ZG, tak da ti odlazak ne bi predstavljal problem (autocestom 90-ak kilometara)...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Old 07.01.2004., 01:33   #6
..madrac od 30 000 kn...??!!

...jeste li vidjeli tu reklamu...Onaj madrac (fakat sam zaboravio ime) koji se prilagođava vašem tijelu kada legnete na njega i kad se malo zagrije (ili nešto slično)...Navodno ga NASA izmislila i rabi za astronaute...Sve je to super i ja bih jedan takav - ali ljudi zaboga 30 000 kn???!!!

...e, da...i težak je 100 kila...Madrac, 100 + ja 100 = urušavanje stropa...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Old 07.01.2004., 08:43   #7
"Madrac, 100 + ja 100 = urušavanje stropa"

a ti ležiš na stropu?
i imaš antigravitaciju,pa te vuče prema gore?

ma nije moguće da ta tvoja međukatna konstrukcija ne može izdržat 200 kg..

inače,
pa zar nije očito da takav madrac nije za radne ljude..
nn-st1 is offline  
Old 07.01.2004., 16:38   #8
preskupo je brate, pa da se i dobije plavusa ko dodatna oprema
Frankie is offline  
Old 07.01.2004., 16:46   #9
preskupo svakako.

btw, gdje u zg kupiti dobar madrac i po kojoj cijeni?
Hannah is offline  
Old 08.01.2004., 13:13   #10
ja imam takav jastuk i vrijedi svakog centa. Svakog.

Kad skupim lovu kupujem i madrace takve, tko je jednom na tome spavao ne zeli vise ni jedna drugi.

Doduse ovdje su ipak jeftiniji ( nesto kao 1500 € po madracu )

da NASA je izmislila materijal, madrac jest tezak ali ne mora imati 100 kila, mozes naci i lakseg s istim karakteristikama.

Jedna od firmi koja to proizvodi je i www.tempur.com
Winona is offline  
Old 08.01.2004., 13:18   #11
daju garanciju od 15 godina. Nakon tog vremena bi se ionako trebao promijeniti. 100 € na godinu da spavam ko kraljica mi ne izgleda puno.
Winona is offline  
Old 12.01.2004., 12:31   #12
Ja kupio BERNARDA madrac (s oprugama) za 500 kn i prezadovoljan sam........
champ is offline  
Old 13.01.2004., 03:39   #13
Quote:
Winona kaže:
ja imam takav jastuk i vrijedi svakog centa. Svakog.

Kad skupim lovu kupujem i madrace takve, tko je jednom na tome spavao ne zeli vise ni jedna drugi.
I moji starci su kupili neki madrac sa dekamacca.1500eura. Neka firma iz Istre, a ti madraci su njemački. Nije im bilo zao dati toliko love jer su dobili preporuku od tete. Ugl stari nema vise bolova u ledjima kao prije i spava ko beba sad. A i ja kad njih nema jedva cekam da se uvalim u krevet, zaspim dok si rekao keks . Sad sparam za svoj krevet.
Xyz is offline  
Old 11.06.2004., 16:16   #14
Madraci

Pozdrav!

Malo sam se raspitivala oko cijena madraca za krevet i ostala sam poprilično neugodno iznenađena, naime cijena malo "boljih" madraca kreće se od 4.000 kuna na više (čak su mi ponudili madrac za 12.000 kn!!!!).

E sada ja vas pitam, kada kupujete novi madrac, što vam je kod njega bitno i da li se zaista isplati dati tako puno novaca, ili jednostavno kupiti običan jogi madrac?
__________________
:-)
Irka is offline  
Old 11.06.2004., 16:26   #15
Ja sam kupila Hespo madrace koji su otprilike toliko koštali, to su madraci sa slojem latexa i kokosa i jako su tvrdi što meni savršeno odgovara. Isti takvi madraci od Dunlopa mislim da su koštali duplo više, a najjeftiniji Dunlop je bio kao moji.

Ja sam sa kvalitetom svojih madraca zadovoljna, iako sam na Tempur madraci topicu vidjela da se ljudi izražavaju negativno o njima.

Eto, postoje i Tempur madraci koji su, navodno, savršeni ali i jako skupi.

Meni se čini da je madrac jako bitna stvar - tako da ne bih kupila 'obični jogi' - ako pod tim misliš madrac na federe (takve madrace imam u vikendici, i ne bih spavala na njima duže od ta tri tjedna preko ljeta) - kupila bih i skuplje madrace kada bih za to imala financijske mogućnosti, ovako sam odabrala ono što mi se činilo kao najbolji odnos kvalitete i cijene.
verica is offline  
Old 11.06.2004., 16:30   #16
ako ispod madraca imas latoflex, onda kvalitetan madrac ima smisla.
Ako nemas, unistit ce ti se madrac, jer (pogotovo ako su sa latexom i kokosom), madrac mora moci disati.

Ako imas neki od usisavaca za prasinu koji dubinski ciste, nije nuzno kupiti madrac koji je sam po sebi (zbog sastava) imun na grinje i ostale zivotinjke. Krace ce trajati, pa ces kupiti novi.

Nemoj kupiti najjeftiniji madrac, jer ce te (ako imas 50 ili vise kila) vec za godinu-dvije boljeti ledja nakon spavanja. Pa ti, kad kupis novi, sve skupa dodje na skuplje.
mars is offline  
Old 11.06.2004., 16:31   #17
Moji madraci ne idu na latoflex nego na običnu podnicu - na latoflex se stavljaju latex madraci
verica is offline  
Old 12.06.2004., 16:44   #18
Ja sam kupila nedavno madrac u onom discount-u madraca kod Škorpikove - blizu KingCrossa (ako si u Zagrebu). Nakon što sam obišla dosta njih koji prodaju madrace, ovaj je po cijeni i kvaliteti bio ok. Naime, ima ih od latexa, ali i od ostalih materijala. Odi pogledaj i tamo prije nego što kupiš, mislim da su ipak jeftiniji, budući da ih sami proizvode. Ja sam jako zadovoljna.
Imaju reklame po čitavom gradu, lako ćeš naći
Tati is offline  
Old 12.06.2004., 20:16   #19
ne kupujem obican jogi madrac, kupila sam u ducanu za madrace ovdje, trazila sam nesto cvrsto i stabilno, nije zdravo spavati na mekanom ili na necem sto ce se razmeksati za godinu dana.
Nisu losi ali ima nesto mnooogo bolje i kad jednom na tome spavate nikad vise ne zaboravite.

Namjeravam dakle kupiti tempur madrace ( za bracni krevet madraci + podnicu neku posebnu metalna konstrukcija, podeseva se za glavu i za noge na visoko itd.) jer imam njihove jastuke i savrseni su

Jesu jako skupi ( cijela instalacija oko 2500 €) ali vrijedi svakog centa. Koriste ih i u bolnicama za pacijente koji moraju dugo lezati. Koriste ih i za invalidska kolica itd.

ima o tome na www.tempur.com pod tempur med
Winona is offline  
Old 21.01.2005., 12:23   #20
madraci

Hi,

imam pitanje o madracima. Posto sam totalni laik, a doslo je vrijeme kupnje novoga, mozete li mi preporuciti neke, koji su dobri za spavanje, zdravlje, a nisi ni skupi ;-).

Na sta se treba obratit pozornost kod kupnje madraca??

Zahvaljujem i pozdravljam,
Romi
Romi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.