Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 22:20   #41
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Ima li tko koju rijec ohrabrenja?
Ja sam ga imala u 35 tjednu, gadna beštijetina ali već je prvom kurom Klavocina nestala, dobila sam antibiotik na porodu i hvala Bogu bebica je rođena bez streptokoka. Jedino što ti preporučujem je da poslije antibiotika pripaziš na imunitet, meni je strašno pao tako da su me napael gljivice a probava je bila u grozno stanju. Znači što vise jogurta i svega onog što će popraviti učinjenu štetu. U svako slučaju nije to ništa strašno, budi sretna da imaš još dosta vremena reagirati i uništiti bakteriju do poroda. Sretno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 10:55   #42
mame i buduće mame, kakva su vaša iskustva s ovom bakterijom, da li je moguće da se beba zarazi streptokokom unatoč zaštitnim inekcijama na porodu?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:15   #43
i mene ovo zanima

mislim da ne bi trebalo ako su injekcije date po antibiogramu

mene zanima dal se može zaraziti dok je u maternici prije poroda
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:52   #44
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post

mene zanima dal se može zaraziti dok je u maternici prije poroda
može.. ja sam primjer....
u 37 tjednu rađeni brisevi - sve ok.. aerobi anerobi sterilno....
nakon carskog našli streptokok B.

Na moje pitanje ma kako??? to je bolnički.. kad te svatko prčka.. da li si uloživ/nisi uloživ, da li si otvoren/nisi otvoren, da li je skraćen/nije skraćen
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:11   #45
lara daj malo detalja
streptokok je nakon poroda nadjen kod tebe ili kod bebe?

meni je prosli tjedan nadjen u urinu (urinokultura), sad pijem amoksile, ginic kaze da nema razloga za paniku - da cu samo prije poroda dobiti penicilin

sljedeci tjedan idem na pregled pa cu pitati i za ponavljanje briseva (na pocetku trudnoce su i brisevi i urinokultura bili ok) - strah me da se nije naselio i na cerviks (KKS mi je u redu, cerviks je zatvoren, a valjda ovi antibiotici koje trosim djeluju na streptokok i ako je na cerviksu )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:14   #46
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
lara daj malo detalja
streptokok je nakon poroda nadjen kod tebe ili kod bebe?

meni je prosli tjedan nadjen u urinu (urinokultura), sad pijem amoksile, ginic kaze da nema razloga za paniku - da cu samo prije poroda dobiti penicilin

sljedeci tjedan idem na pregled pa cu pitati i za ponavljanje briseva (na pocetku trudnoce su i brisevi i urinokultura bili ok) - strah me da se nije naselio i na cerviks (KKS mi je u redu, cerviks je zatvoren, a valjda ovi antibiotici koje trosim djeluju na streptokok i ako je na cerviksu )

kod mene na cerviksu...
da mi nisu rađeni brisevi ne bih rekla već su rađeni u 37 tjednu... ali tri dana prije carskog sam dolazila na CTG i stalno me prčkali dolje....
Bio je Carski.. i nakon mjesec dana ja išla u vili na briseve a ono streptokok B malo malo kolonija..
Ja se Kosu rasplakala a on meni to je svježa infekcija čim ih je malo. To ste dobili u bolnici na pregledima.... to je bolnička bakterija i dao mi neki antibiotik imala sam osjećaj da me radijacija izjeda iznutra
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:29   #47
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kod mene na cerviksu...
da mi nisu rađeni brisevi ne bih rekla već su rađeni u 37 tjednu... ali tri dana prije carskog sam dolazila na CTG i stalno me prčkali dolje....
Bio je Carski.. i nakon mjesec dana ja išla u vili na briseve a ono streptokok B malo malo kolonija..
Ja se Kosu rasplakala a on meni to je svježa infekcija čim ih je malo. To ste dobili u bolnici na pregledima.... to je bolnička bakterija i dao mi neki antibiotik imala sam osjećaj da me radijacija izjeda iznutra

mislim da cu ponoviti briseve cak i ako dr (iz vilija ) kaze da nema potrebe
problem je sto je taj streptokok podmukla bestija - ja nit imam temperaturu, KKS ok, jedino sam "prijavila" bolove ispod stidne kosti
jedan ginic je rekao da nije nista, da se kosti zdjelice sire itd
da nisam napravila urinokulturu ne bi ni znala

e sad, ili ja previse panicarim (i surfam ), ili su ginici prilicno lezerni (valjda se nagledaju i gorih stvari )

uglavnom, pala sam u komu kad sam vidla moguce posljedice, sad se kljukam antibioticima, acidofilima i brusnicom - vise od toga ne mogu napraviti
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:32   #48
pa ginići su uglavnom neažurni
svaki ozbiljan doktor radi briseve u trećem tromjesječju od 36 tjedna nadalje....

Čak moj iz Petrove (koja je državna bolnica) to radi.. znači nije do privatnika i državne bolnice već do doktora kao stručnjaka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:38   #49
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa ginići su uglavnom neažurni
svaki ozbiljan doktor radi briseve u trećem tromjesječju od 36 tjedna nadalje....

Čak moj iz Petrove (koja je državna bolnica) to radi.. znači nije do privatnika i državne bolnice već do doktora kao stručnjaka
ja sam tek u drugom tromjesjecju ali bi ih ipak ponovila (zbog svog mira)

ginic mi je inace super i stvarno mu vjerujem (do sada se pokazao kao pravi streber )

moj konzilij - pedijatar, internist i infektolog - su mi isto rekli da ne panicarim previse al je tesko ostat smiren...

Zadnje uređivanje mom2be : 08.09.2009. at 12:48.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:36   #50
i mene je to dosta izdeprimiralo kad sam saznala, strah zbog bebe i posljedica, premda u većini slučajeva bude sve ok. nadam se najboljem. sad sam na terapiji pa molim boga da prođe, ali opat kažu da se teško toga riješit a ja imama 3 tjedna do termina.
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:07   #51
Cure, nemojte paničarit. Meni je na samom početku trudnoće izoliran streptokok B na cerviksu u velikom broju, te u urinu nešto manje. Pila sam ceporex jer sam alergična na penicilin koji ga valjda najbolje rješava. Na ponovljenom brisu ga nije bilo. Još sam par puta tijekom trudnoće radila briseve, nije pronađeno ništa osim uvijek gljivica.
I ja sam se bojala šta ako se vrati pa sam se bojala da ga možda imam cijelo vrijeme, a zbog gljivica se ne može vidjet (jer navodno je moguće da ga gljivice mogu prikrit - jedna dr mi tako rekla, a drugi dr rekao ako ga na nalazu nema - da ga onda nema)

Na porodu sam im ukazala na taj streptokok u ranoj trudnoći, odmah su to jako ozbiljno shvatili dali mi antibiotik Novocef (jer sam alergična na penicilin), moram priznat da nemam pojma u koju on kategoriju spada.
Tijekom boravka u bolnici bebu su svaki dan promatrali u vezi toga - ispalo sve super, ni traga bakteriji.
Tako da to može antibiotik iskorijenit, ne bojte se. A i da se ne izliječi opet ne mora značit da će preć na bebu. Ako i pređe bebi se da antibiotik, čitala sam pozitivne primjere.
Ne bojte se, pratite to i pijte antibiotike ako dr. propiše i na porodu naglasite da ste ga imali.
I ja sam pila puno brusnice, vode, Lactogyn... Ne može štetit.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 07:24   #52
klarah, jesi imala kakve bolove?
ja zadnjih mjesec dana imam bolove u donjem dijelu trbuha i ispod stidne kosti (kad stojim ili hodam) - nadam se da je od streptokoka i da ce proci nakon kure amoksila
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 08:34   #53
malo antibiotika i proci ce, ne brini, desava se. Svako govori sto manje lijekova, to bolje. Super je to a ako si tek sad dosla do toga da pocinjes piti neke lijekove, e, onda ti je trudnoca uredu. Desavaju se razne stvari, piju se razni lijekovi i djeca ispadnu kako treba.
Pa zamisli samo kako one zene koje koriste crack citavu trudnocu i ostale droge rode zdravu djecu!!!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 09:51   #54
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
klarah, jesi imala kakve bolove?
ja zadnjih mjesec dana imam bolove u donjem dijelu trbuha i ispod stidne kosti (kad stojim ili hodam) - nadam se da je od streptokoka i da ce proci nakon kure amoksila
Imala sam i ja te bolove oko stidne kosti, sitna probadanja, ali brijem da to nije od streptokoka nego od trudnoće kao takve. Znalo ti je i mene probadat, kao da me nešto pika, ali to je bilo i kad sam se riješila streptokoka. Baš puno bolova nisam imala, ali znalo je štrecnut, probost...
Znao mi je pred kraj trudnoće biti dole pritisak, ali to je od bebine glavice

Ma ne boj se, ja se nisam pretjerano bojala zbog streptokoka. Više su me mučila ta probadanja, mala krvarenja... Stalno nešto zbog čeg sam se bojala joj jel se nešto loše dešava. I toga je kod mene bilo, pa je sve super ispalo. Uvijek postoji strah, ali ako to liječiš u principu se izliječi, a na porodu ćeš svakako dobit antibiotik, imala - ne imala tada bakteriju. Još ako nisi alergična na penicilin super - koliko sam skužila on najbolje djeluje. Velim, sve da ga beba ne daj Bože i dobije, dobiva antibiotik i sve ok, čitala sam takve primjere na netu.

Pusa

Nije to niš strašno, bit će sve ok, uopće ne sumnjam.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 16:56   #55
uvijek je lijepo čut ovakve riječi, čovijek se nadam najboljem, ali ponekad i razmišlja i o najgorim mogućim scenarijima. al eto, antibiotik i prnicilin na porodu bi trabao rijesiti stvar.
i ja osijećam te bolove, ali mislim da nemaju veze sa streptokokom, već se tijelo priprema za porod, glavica pritisce, pa se kosti sire
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:48   #56
Probadanje bi u donjem dijelu bi trebalo biti normalno, valjda ligamenti koji se malo rastezu. Ta desavanja obicno se javljaju kad se recimo naglo dignes...streptokok...najcesce pencilin, mozda bi ti bolje bilo prije poroda, vidi sa doktorom. nista strasno, nista sto se ne moze lijeciti. Dok god je beba uredu,sve je oki doki.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:47   #57
klarah, nordea, hvala

cini mi se antibiotici pomazu, jedino sto me i dalje brine su konstantna bol ispod stidne kosti i pritisak u donjem dijelu trbuha kad duze hodam ili sjedim (a sjedim svaki dan u uredu 8+ sati )

idem sljedeci tjedan na redovnu kontrolu pa cu vidjeti sto ce ginic reci
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:43   #58
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
klarah, nordea, hvala

cini mi se antibiotici pomazu, jedino sto me i dalje brine su konstantna bol ispod stidne kosti i pritisak u donjem dijelu trbuha kad duze hodam ili sjedim (a sjedim svaki dan u uredu 8+ sati )

idem sljedeci tjedan na redovnu kontrolu pa cu vidjeti sto ce ginic reci
e, sjedenje je problem...previse mislim sjedenja a i hodanje previse opet. kad vec toliko sjedis, gledaj da ti je makar jedna noga malo povisena od druge. stavi kakvu debelu knjigu ili nesto ispod stola ili digni obje noge na drugu stolicu.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:27   #59
Ja sam danas saznala da imam streptokok B i dobila sam Amoksicilin za 10 dana po 3xdnevno.
Užasno me strah za bebicu jer sam čitala za mogućnost dobivanja novorođenačke sepse u prvih 5 dana života
Čitam svašta i treba mi još koje pozitivno iskustvo pa samo pišite.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:44   #60
Dižem temu jer sam danas doznala da imam streptokok u urinu.U 19. sam tjednu trudnoće i malo me uhvatila panika.

Ovo mi nije prva trudnoća.Četvrta je,ali tek druga dosada uredu(prva vanmaternična,druga završava carskim,treća spontani i sad sve ok).Do 16.tjedna sam pila Utrogestane,sada Magnezij 300 da ne bi došlo da prijevremenih trudova.

Na penicilin sam alergična,a on najbrže i najefikasnije rješava streptokok(mali već dva puta obolio od streptokoka pneumoniae).

Danas idem po recepte pa ću vidjeti koja je terapija,ali najvjerovatnije klavocin ili nešto što nije na bazi penicilina.

Sad sam još i pročitala na netu da je jedna žena zbog bakterije izgubila bebu u 28.tjednu zob gove beštije
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.