Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 08:42   #1
Prijedlozi & žalbe na SSM

Eto tražili ste..........pa nek ovaj topic otvoren za vaše prijedloge i žalbe

- što bi i u kojem smjeru promijenili

- imate kakvih prigovora

- koje teme želite da budu top teme?

razmišljao da kao top teme stavim uz postojeć o izradi namještaja, postavljanju laminata, struji ali i topic o soboslikarstvu, grijanju, toplinskoj izolaciji, vodi....samo nekako mi se čini da bi to bilo već malo previše top tema

što mislite o tome
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 08:58   #2
imaš uz top temu parketi, još par tema o parketima.
ista je stvar sa PVC stolarijom.
Ista je stvar sa bjelom tehnikom.
Uzor bi ti trebala biti tema o soboslikarima.
I da još nešto, plin i struja traže poseban tretman.
Tu se savjeti nebi trebali davati.
Odnosno kaj se tiče konkretno struje, može se raspravljati o utičnicama, prekidačima rasvjeti.
Ali razvodni ormari, FID sklopke, te priključci su područje koje je zaštičeno posebnim propisima, i nesmije biti predmet savjetovanja sumnjivih tipova.
Okvirni savjet da se olakša forumašu snalaženje u pregovorima sa majstorima da, ali tutoriali kako staviti FID sklopku, ili kopati po razvodnoj ploči NE.
Jer onaj koji tu pita, ak nezna to u RL, neće to saznati niti naučiti na forumu.
A plus toga u RL za takve poslove treba dozvola države.
Inače nevidim razloga zašto pod SSM ne staviti topic kako rastaviti nagaznu minu.
Jel da da nebi bilo zgodno.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:16   #3
a kaj se tiče top tema, moj prijedlog
struja
voda
parketi
soboslikari
bjela tehnika(bojleri, štednjaci, hladnjaci, perilice, veš mašine)
građevinski radovi
elektromotori
to je moje viđenje.....
i jedan mali prijedlog.
kolega champ je ostao izvan ove rasprave oko trollova, smiren je, pun znanja, i zna objasniti bez da mu puknu žifčeki, pa champa uzmi za savjetnika oko struje što se smije što se nesmije, normalno ako ima vremena.....
to je moj prijedlog.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:32   #4
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
a kaj se tiče top tema, moj prijedlog
struja
voda
parketi
soboslikari
bjela tehnika(bojleri, štednjaci, hladnjaci, perilice, veš mašine)
građevinski radovi
elektromotori
to je moje viđenje.....
i jedan mali prijedlog.
kolega champ je ostao izvan ove rasprave oko trollova, smiren je, pun znanja, i zna objasniti bez da mu puknu žifčeki, pa champa uzmi za savjetnika oko struje što se smije što se nesmije, normalno ako ima vremena.....
to je moj prijedlog.....
a namještaj???
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:00   #5
ne slazem se sa nikakvim ogranicavanjem protoka informacija jer svatko pametan ce znat razabrat koje su verodostojnije i sta je sposoban upotrebit a sta je za ostavit majstoru
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 16:25   #6
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
a namještaj???
moja isprika
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 16:27   #7
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ne slazem se sa nikakvim ogranicavanjem protoka informacija jer svatko pametan ce znat razabrat koje su verodostojnije i sta je sposoban upotrebit a sta je za ostavit majstoru
praksa na ovom forumu je pokazala nešto sasvim drugo...
uostalom zakonodavac se pobrinuo za neke stvari, a drugo zbog toga su izbijale svađe.
Neke stvari nisu predmet rasprave i razlike u mišljenju, postoje propisi, i nema može li to ovak ili onak.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:05   #8
sve pet exAzrirel, znam na šta ciljaš, ali teško je biti sudac u takvimstvarima

mislim da je mnogo bolje da se u pravila stavi napomena da se primjena u praksi savjeta danih i pročitanih ovdje i čini na vlastitu odgovornost

što se tiće top tema, ti si ih nabrojio 7, na tu brojku još ide namjetštaj + pravila

ukupno 9 komadam barem

malo previše ne čini ti se?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:10   #9
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
sve pet exAzrirel, znam na šta ciljaš, ali teško je biti sudac u takvimstvarima



ukupno 9 komadam barem

malo previše ne čini ti se?
pa gle malo koliko imaš tema o istim stvarima.....
malo previše ne čini ti se?
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:24   #10
slažem se, ima ih..........podosta

takva je bila praksa, nitko nije na to obračao pažnju

neke starije su bez odgovora nekoliko mjeseci zakopane na tko zna kojoj stranici pdfa

neka pitanja, iako naizgled govore o istoj stvari, zapravo su skroz različita i pitanje je koliko su povezana jedna s drugim, osim da se radi recimo - o vodi

šta očekuješ od mene? da pročešljam svih 85 stranica pdf-a u potrazi za identičnim temama tj. o temama koje naizgled govore o istoj stvari a zapravo ne govore?

da zaključam stare topice na recimo 68 stranici koji govore o cijevima u kupaoni jer postoji slična tema na 47, ili da ih spojim ili šta

slažem se da reda treba napraviti, samo da li je način da pola prve stranice bude ispunjena top temama, ili je drugi način 'natjerati' ljude tj. naviknuti ih da koriste tražilicu, pa kad im izbaci neku temu sa sličnom problematikom nek prosude jel ima kakve veza s njihovim problemom ili ne?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:32   #11
kaj se tiče tražilice, dobti ćeš najozbiljniji odgovor, tražilica je za kurac....
upišeš pojam izbaci ti se topic, pa ti sad kopaj po tome...
ah da, i unutar topica je tražilica.....
ostaje samo pretraga na google, al to je pak druga priča........
tražilica je čest argument modova, ali vrlo neozbiljan argument....
to neide recimo tebe.....
ne nitko ne traži da sad sve čitaš, niti da zaključavaš, samo se drži svog nastupnog govora i sve ok....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:49   #12
a kojeg dijela tog 'govora' se ne držim?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:57   #13
Trollanje će biti sankcionirano privremenim banom, a u slučaju ponavljanja, trajnim.



da nije bilo revolucije od dva dana, znaš i sam da bi i dalje tu bio cirkus.......
i tu ti je jako pao autoritet isključivo tvojom krivicom.......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 17:44   #14
Moja tema ima vječnu rezervaciju da ne postane top tema i to se zna več dugo,to sam objasnio i mladome gospodinu koji vrši svoj trenutni mandat na ovome podforumu.

Ali to nije niti toliko bitno,koliko mene veseli da pojedine sitne duše i danas bode u oči kaj sam ja još uopće ovdje,a to zahvaljujem onima koji čitaju ono što pišem.

Naravno prava istina je potpuno drugačija,nakon svih sačekuša koje sam izbjegao
lijepo ležerno mogu pisati,a oni neka odmaraju.

Koja budala moraš biti a da ne znaš koliko bauštelac govana može pojesti i šta sve može istrpiti.

Prema tome i u ovoj situaciji koja meni osobno sasvim odgovara,tulum ide dalje.

Pozdrav maler
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 18:57   #15
@exAzriel

postaješ selektivan. ne možeš izvlačiti (iz konteksta) samo onaj dio koji tebi odgovara kako bi argumentirao svoja stajališta

u tom 'govoru' na koji se pozivaš piše još svašta, samo na tja dio ne obračaš pažnju

doduše, da budemo pošteni, ti si i bio jedini koji je na to bio obratio pažnju

da su i drugi, vjeruj, vaša kvazi revolucija ne bi bila ni potrebna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 19:03   #16
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
@exAzriel

postaješ selektivan. a
mogao sam izvuči još po koji redak iz tvog nastupnog govora, no neću, ja se ne mislim natezati tu oko evidentnig grešaka...
i potpuno nebitno..
samo se drži što si rekao i sve pet.... meni je u interesu doći u miru na ovaj pdf.............
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 07:29   #17
Što se Top-tema tiče:
Ja bih (o)stavio slijedeće:

Namještaj
Struja i bijela tehnika (uz napomenu o sigurnosti i primjeni savjeta u praksi na vlastitu odgovornost)
Plin i grijanje (uz napomenu o sigurnosti i primjeni savjeta u praksi na vlastitu odgovornost)
Vodovod (uz napomenu o sigurnosti i primjeni savjeta u praksi na vlastitu odgovornost)
Keramika, knauf i manji gradjevinski zahvati
Laminati i parketi
Maleraj (ako kolega Maler & co ne želi da njegov topic postane top tema, iako je neslužbeno top tema već odavno, tada ne bi bilo loše otvoriti top temu o maljanju)

Potražnja za majstorima bi mogla ostati,
Održavanje većih travnatih površina je više topic za PDF o vrtu.

Neka područja bih objedinio, tako da ne bi bilo previše top tema, a opet bi sve bilo obuhvaćeno, na jednom mjestu.
Što se tiče otvaranja novih topica iste tematike, jednostavno ih odmah čim se pojave treba prebaciti u neku od sličnih top tema i time bi stvar bila koliko toliko preglednija.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:20   #18
Zašto bi se uopće išta mijenjalo ??? Boli me ona stvar hoće li netko sam spajati fidovku ili će potražiti električara.Zašto pokušavate nametnuti pravila i tamo gdje nisu nužna???
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:00   #19
može li biti top tema "moji najveći promašaji" ?

mogu ih nabrojiti na desetke (bez lažne skromnosti)

Zadnje uređivanje dobalcaka : 21.07.2008. at 12:40.
dobalcaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:39   #20
Od kad sam na forumu najčešće sam na pdf ssm. No u zadnje vrijeme je postalo jako dosadno i stalno se ponavljaju ista pitanja. Pa moj prijedlog je da top tema bude Alati, jer svi znamo da bez alata ne možemo napraviti ništa. Na toj temi o alatima bi mogli raspravljati o altima koje koristimo, koji su dobri, a koji loši, na šta treba obratiti pozornost pri kupnji alata, o dodacima i nastavcima za alate, o alatima za koje većina ili neki ne znaju da postoje, a mogli bi olakšati rad. Uglavnom sve o alatima.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods

Zadnje uređivanje Oluja77 : 01.08.2008. at 20:09.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.