Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2008., 15:57   #1
glazura pomoc !!!

eto posto preuređenjem kuću morati ću napraviti novu glazuru.
stoga pomoć. kao pod odabrao sam bambusov parket.
e sada o glazuri, trebala mi i zvučna i neka toplinska , a ja bas nisam neki majstor pa mi pomozite.

kako , gdje , koliko itd. sve vezano uz glazuru

fala !!!
tino_pkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 17:27   #2
ej

Quote:
tino_pkc kaže: Pogledaj post
eto posto preuređenjem kuću morati ću napraviti novu glazuru.
stoga pomoć. kao pod odabrao sam bambusov parket.
e sada o glazuri, trebala mi i zvučna i neka toplinska , a ja bas nisam neki majstor pa mi pomozite.

kako , gdje , koliko itd. sve vezano uz glazuru

fala !!!
Nisam majstor, al su mi radili...
1. razmisli o bambusovom parketu- ako je kvalitetan, dobar je, ali dok ga ne vidiš uživo složenog na pod kod nekoga u kući, ne kupuj.
Glazura, nek radi građevinski radnik, postoji više varijacija; kod mene je 1. spužvicom odvojena od zida za 0,5-1cm, pod nju je išlo 3cm vune + 2 cm stiropor, 5cm glazure. Bitno je dobro sušiti (propuh) i što manje hodati po njoj prvih 10ak dana...
amadeusvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:14   #3
Quote:
tino_pkc kaže: Pogledaj post
eto posto preuređenjem kuću morati ću napraviti novu glazuru.
stoga pomoć. kao pod odabrao sam bambusov parket.
e sada o glazuri, trebala mi i zvučna i neka toplinska , a ja bas nisam neki majstor pa mi pomozite.

kako , gdje , koliko itd. sve vezano uz glazuru

fala !!!
ja sam se podova nagledao i naradio
evo ti onako iz rukava
....ide 5 cm stirodura (ima i drugih materijala ali on je meni najbolji)...na taj stirodur stavis pvc foliju (najlon obicni)....na to stavis armaturne mreze i onda cementna glazra u debljini 4 cm....povrsinska obrada glazure za parket...kazes bambusov....
uz zidove stavljas dilatacionu traku debljine 1 cm...imas u trgovinama gradevinskom materijala - to ti je sitiropor traka sirine 10 cm i debljine 1 cm...ona sluzi kao dilatacija izmedu tog tvog poda (tj...glazure) i zida inace bi u protivnom tuda sve puklo....ukoliko ti je povrsina koju radis veca od 25 m2 treba raditi dilataciju u podu....sto ce reci da onaj tko ti bude radio glazuru ce drugi dan doci i zasjeci tu istu glazuru....no za obicne glazure u kuci to nije potrebno - to vise vrijedi za neke hale i vece povrsine....
ne zaboravi kupit gajbu pive
usput nadam se da si gumenim crijevom prenio visine po kuci kako bi znao di je ploca propala ili "viri" u zrak...znaci odmjeris na jednom kraju 110 cm i preneses tim gumenim crijevom tu visinu na ostale zidove i sta si dobio - presjekao kucu horizontalno kao laserom....i onda pocnes mjeriti od te crte do ploce....ukoliko je ploca ravna onda bi stalno trebao imati 110 cm...ako je 109 opet je dobro...ako je npr 105 onda ne valja...ali sad da ti objasnjavam ne znam jel ima smisla jer ne znam jel kopcas ovo do sad
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:15   #4
umjesto armaturne mreze mozes kupiti plasticna vlakna
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:34   #5
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
ja sam se podova nagledao i naradio
evo ti onako iz rukava
....ide 5 cm stirodura (ima i drugih materijala ali on je meni najbolji)...na taj stirodur stavis pvc foliju (najlon obicni)....na to stavis armaturne mreze i onda cementna glazra u debljini 4 cm....povrsinska obrada glazure za parket...kazes bambusov....
uz zidove stavljas dilatacionu traku debljine 1 cm...imas u trgovinama gradevinskom materijala - to ti je sitiropor traka sirine 10 cm i debljine 1 cm...ona sluzi kao dilatacija izmedu tog tvog poda (tj...glazure) i zida inace bi u protivnom tuda sve puklo....ukoliko ti je povrsina koju radis veca od 25 m2 treba raditi dilataciju u podu....sto ce reci da onaj tko ti bude radio glazuru ce drugi dan doci i zasjeci tu istu glazuru....no za obicne glazure u kuci to nije potrebno - to vise vrijedi za neke hale i vece povrsine....
ne zaboravi kupit gajbu pive
usput nadam se da si gumenim crijevom prenio visine po kuci kako bi znao di je ploca propala ili "viri" u zrak...znaci odmjeris na jednom kraju 110 cm i preneses tim gumenim crijevom tu visinu na ostale zidove i sta si dobio - presjekao kucu horizontalno kao laserom....i onda pocnes mjeriti od te crte do ploce....ukoliko je ploca ravna onda bi stalno trebao imati 110 cm...ako je 109 opet je dobro...ako je npr 105 onda ne valja...ali sad da ti objasnjavam ne znam jel ima smisla jer ne znam jel kopcas ovo do sad

fala , vrlo temeljit i zanimljiv ti je odgovor

p.s. skuzio sma neke stvari nisam bas tele fala !!!
tino_pkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:33   #6
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
umjesto armaturne mreze mozes kupiti plasticna vlakna


može, ali jesi siguran da se koriste za ovu debljinu podloge?
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:48   #7
vlakna celicna i plasticna....ako npr zivis u zgradi pa ne zelis nositi armaturnu mrezu po istoj onda uzmes celicna vlakna i komotno radis 4-5 cm debljine....(milion puta napravio)..plasticnim vlaknima nismo vjerovali za istu debljinu...mada smo plasticna vlakna koristili kad smo radili glazuru debljine 2 cm (cisto kad glazura ide na plocu - bez prethodnih slojeva)....zasto smo to koristili? - zato sto armaturna mreza ne moze ici jer je glazura pretanka....moze ti se desiti da i kad radis glazuru od 4,5 cm debljina da ti negdje ne prolazi armaturna mreza...ili je zguzvana pa se na djelovima uz zid dize prema gore sto jako zivcira zidara....u svakom slucaju - ako imas mjesta stavljaj armaturnu jer je jeftinije...ako ne....onda celicna vlakna...a ako je jako tanko plasticna vlakna...ok?
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:25   #8
Glazura pukla

Pozdrav svima! Imam jedan veliki problem i trebam hitnu pomoć stručnjaka i ljudi s sličnim iskustvom!
Radi se o tome da sam jedan dan primjetio uzdignutu lajsnu od parketa i nakon toga primjetio sam da se parket malo izdigao i pozvao sam parketar koji je došo i izmjerio vlagu u estrihu ali vlaga je bila u dozvoljenim granicama.Kasnije zvao sam tipa koji mi je radio glazure i njegov zaključak je da je odnekud došla vlaga i parket je odradio i strgao estrih.Zvao sam i građevinskog stručnjaka koji pak veli da je moguće da je betonska ploča(deka popustila) i tako povukla glazuru sa sobom a aparket viće nije imao ravnu podlogu i on se idigao gore.Pošto je kuća građena još 2007 godinei a ploča je salivena još 6 godina prije 2007 godine i nije se ništa pokazalao kako je onda moguće da je ona sada popustila.Parket je rađen prije godinu dana a glazura prije možda malo manje od dvije godine.
Ovu priću sastavljam zajedno sa slikama! http://www.imageupload.org/?d=AA0A52...ad.org/?d=8816
Molim vas recite mi šta da radim i kako da riješim taj problem! Dali dić sve pa vidjet u kakvom je stanju deka i napravit novu glazuru napominjem da je izolacija napravljena ljepenkom V3.
MOlim vas pomozite!!
__________________
zdenac

Zadnje uređivanje zdenac : 01.06.2011. at 22:32.
zdenac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.06.2011., 15:27   #9
Quote:
krule kaže: Pogledaj post
ja sam se podova nagledao i naradio
evo ti onako iz rukava
....ide 5 cm stirodura (ima i drugih materijala ali on je meni najbolji)...na taj stirodur stavis pvc foliju (najlon obicni)....na to stavis armaturne mreze i onda cementna glazra u debljini 4 cm....povrsinska obrada glazure za parket...kazes bambusov....
uz zidove stavljas dilatacionu traku debljine 1 cm...imas u trgovinama gradevinskom materijala - to ti je sitiropor traka sirine 10 cm i debljine 1 cm...ona sluzi kao dilatacija izmedu tog tvog poda (tj...glazure) i zida inace bi u protivnom tuda sve puklo....ukoliko ti je povrsina koju radis veca od 25 m2 treba raditi dilataciju u podu....sto ce reci da onaj tko ti bude radio glazuru ce drugi dan doci i zasjeci tu istu glazuru....no za obicne glazure u kuci to nije potrebno - to vise vrijedi za neke hale i vece povrsine....
ne zaboravi kupit gajbu pive
usput nadam se da si gumenim crijevom prenio visine po kuci kako bi znao di je ploca propala ili "viri" u zrak...znaci odmjeris na jednom kraju 110 cm i preneses tim gumenim crijevom tu visinu na ostale zidove i sta si dobio - presjekao kucu horizontalno kao laserom....i onda pocnes mjeriti od te crte do ploce....ukoliko je ploca ravna onda bi stalno trebao imati 110 cm...ako je 109 opet je dobro...ako je npr 105 onda ne valja...ali sad da ti objasnjavam ne znam jel ima smisla jer ne znam jel kopcas ovo do sad
zanima me može li se na pod zalijepiti samo XPS stirodur bez da na njega ide glazura nego samo laminat ili pločice?
moroma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:03   #10
Quote:
moroma kaže: Pogledaj post
zanima me može li se na pod zalijepiti samo XPS stirodur bez da na njega ide glazura nego samo laminat ili pločice?
Ne!

Postoji neka vrsta XPS, koji se postavlja na taj način, ali u hrv za njega nitko nije čul.

Još 90-ih godina napravio sam jedan balkon s time i odlično je.
P.S to sam nabavio iz DE, kao i pripadajuće ljepilo.

Postava:
LJepljenje XPS za čvrstu podlogu, zatim postava armaturne mrežice s gornje strane i to je to.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:46   #11
Quote:
zdenac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam jedan veliki problem i trebam hitnu pomoć stručnjaka i ljudi s sličnim iskustvom!
Radi se o tome da sam jedan dan primjetio uzdignutu lajsnu od parketa i nakon toga primjetio sam da se parket malo izdigao i pozvao sam parketar koji je došo i izmjerio vlagu u estrihu ali vlaga je bila u dozvoljenim granicama.Kasnije zvao sam tipa koji mi je radio glazure i njegov zaključak je da je odnekud došla vlaga i parket je odradio i strgao estrih.Zvao sam i građevinskog stručnjaka koji pak veli da je moguće da je betonska ploča(deka popustila) i tako povukla glazuru sa sobom a aparket viće nije imao ravnu podlogu i on se idigao gore.Pošto je kuća građena još 2007 godinei a ploča je salivena još 6 godina prije 2007 godine i nije se ništa pokazalao kako je onda moguće da je ona sada popustila.Parket je rađen prije godinu dana a glazura prije možda malo manje od dvije godine.
Ovu priću sastavljam zajedno sa slikama! http://www.imageupload.org/?d=AA0A52...ad.org/?d=8816
Molim vas recite mi šta da radim i kako da riješim taj problem! Dali dić sve pa vidjet u kakvom je stanju deka i napravit novu glazuru napominjem da je izolacija napravljena ljepenkom V3.
MOlim vas pomozite!!
provjeri da li ti je parketar uklonio kajle i ostavio parket da pliva.
imaš u florijana andrijašca za 80 kn neko ljepilo probušiš rupe utisnes i opteretis drzi ko ludo.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:13   #12
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
provjeri da li ti je parketar uklonio kajle i ostavio parket da pliva.
imaš u florijana andrijašca za 80 kn neko ljepilo probušiš rupe utisnes i opteretis drzi ko ludo.
----------------------------------------------
Uklonio je sve kajle! To je baš ljepilo za parket?
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:00   #13
Nisam mogao vidjeti slike pa ne znam točno situaciju. Međutim, meni se desilo da sam imao poplavu (svezigledno topica o bojlerima ispod sudopera). Diglo mi se oko 1,5m2 parketa. To sam odvojio i ostavio da se osuši. Nakon toga sam pokupio prašinu, kupio građevinsko ljepilo u tubi i njime natrag zalijepio podignuti parket. Naravno da je bilo đepova odvojenog parketa koje nisam dizao, jer bih inače morao podići pola prostorije. Na tim sam dijelovima izbušio 3mm rupe i kroz njih injektirao to ljepilo. Evo, već 5 godina drži bez problema. i da, rupe se praktično ne vide.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 13:03   #14
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Nisam mogao vidjeti slike pa ne znam točno situaciju. Međutim, meni se desilo da sam imao poplavu (svezigledno topica o bojlerima ispod sudopera). Diglo mi se oko 1,5m2 parketa. To sam odvojio i ostavio da se osuši. Nakon toga sam pokupio prašinu, kupio građevinsko ljepilo u tubi i njime natrag zalijepio podignuti parket. Naravno da je bilo đepova odvojenog parketa koje nisam dizao, jer bih inače morao podići pola prostorije. Na tim sam dijelovima izbušio 3mm rupe i kroz njih injektirao to ljepilo. Evo, već 5 godina drži bez problema. i da, rupe se praktično ne vide.
-------------------------------------------------------------------
Evo slika http://imageshack.us/photo/my-images/231/p5260348.jpg/ ;http://imageshack.us/photo/my-images.../p5260350.jpg/

Molim sve ljude da mi daju savjet kako da to "najbezbolnije" saniram!
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 14:34   #15
Odmah da se ogradim: nisam stručnjak.
No kada sam se već upustio u diskusiju onda da dometnem da bih u tvojem slučaju, kada je već parket raskopan, raskopao malo glazure - čisto da vidim da li je pukla samo glazura ili je to od deke ispod. Ako je pukla deka (a to je malo vjerojatno jer je stara 6 god., a i vidjelo bi se na zidu) onda valja vidjeti zašto je pukla i eventualno sanirati ili pričekati da se smiri. Ako je stvar samo u glazuri onda se ne bih previše uzrujavao nego bih natrag nalijepio parket.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 16:49   #16
nadam se da sam u prikladnom topic-u

Moj je problem kako napraviti tanku glazuru. Dakle stvar je u tom da renoviram starogradnju,u sobi i u dnevnom boravku su parketi ispod kojih je ljepenka direktno zaljepljena na plocu,dakle nema glazure. Kat ispod je stambeni prostor. Parket je rasusen i odljepljen,tako da on mora ici van. Stavljao bi laminat. Sad kako se zbog ostalih prostorija ne mogu dizati vise od 1cm u odnosu na sadasnje stanje (parket je 2 cm debel),moram napravit neku podlogicu cca 2cm debljine (laminat+spuzvica daje tih dodatnih 1cm)

Vrlo mi je bitna zvucna izolacija,s obzirom da je kat ispod stambeni prostor,toplonska nije bitna. Razmisljao sam o dva rjesenja

1. nivelir masa+osb ploce zavidane i na to spuzvica i laminat

2. xps ploce od 2 cm zaljepljene za plocu+mrezica i dva sloja ljepila za stiropor,i na to spuzvica i laminat.

Sto je pametnije,s obzirom na situaciju? naravno i trosak je brlo bitan. ili ima neko bolje rjesenje??
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:29   #17
Glazura od 1 cm? Teško, premda ja imam nešto slično na moru.
Međutim, čini mi se da u tvojem slučaju nije ni potrebna glazura ili neki sloj za izravnavanje. Stavi one zelene ploče za izolaciju (Ardeks ili nekako slično), a imaš ih u različitim debljinama, i na to laminat.
Manje posla, umjeren trošak i maksimalna zvučna izolacija.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:20   #18
zdenac-pa zašto si pobogu raskapao komplet parket, pa kaj se digao 10 cm u zrak?;daj mi reci da li tu netko stanuje u objektu? da li se konstantno i redovito provjetrava? u vrijeme ove promjene vremena ima vlage u zraku,pa visoke temperature i vlaga se iz zidova isparava,a drvo to pokupi;dovoljno je da bude zadihtano mjesec dana,da je na nekim mjestima malo manja dilatacija od zida pa da se digne parket; i meni se to dogodilo kad mjesec dana nismo bilo u ovi vrijeme u objektu i sve je bilo zatvoreno;ja sam to riješio tako da sam odštemao dio zida na mjestima gdje je parket se uprao,dakle skinuo sam žbuku i tako napravio mjesto da parket sjedne;onda po njemu malo poskakao i on je sjeo na mjesto; vratio sam lajsne i ne vidi se uopće da je nešto bilo,štemao sam ručno tak da nisam rasturio zidove
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:55   #19
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
zdenac-pa zašto si pobogu raskapao komplet parket, pa kaj se digao 10 cm u zrak?;daj mi reci da li tu netko stanuje u objektu? da li se konstantno i redovito provjetrava? u vrijeme ove promjene vremena ima vlage u zraku,pa visoke temperature i vlaga se iz zidova isparava,a drvo to pokupi;dovoljno je da bude zadihtano mjesec dana,da je na nekim mjestima malo manja dilatacija od zida pa da se digne parket; i meni se to dogodilo kad mjesec dana nismo bilo u ovi vrijeme u objektu i sve je bilo zatvoreno;ja sam to riješio tako da sam odštemao dio zida na mjestima gdje je parket se uprao,dakle skinuo sam žbuku i tako napravio mjesto da parket sjedne;onda po njemu malo poskakao i on je sjeo na mjesto; vratio sam lajsne i ne vidi se uopće da je nešto bilo,štemao sam ručno tak da nisam rasturio zidove
---------------------------------------------------------------
ma uvijek su mi prozori na kipu i spuštene rolete.trenutno niko ne živi a pošto sam blizu uvijek idem kontrolirat.primjetio sam da tamo gdje se digo( a digo se jedno 3 cm cca da nije došo do zida a na jedno pol sobe e tam već je došo do zida. raskopao sam parket da jer sam htjeo da vidim vlagu u glazuri i tada sam s parketarom vidio tu pukotinu!
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:02   #20
Question

Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Odmah da se ogradim: nisam stručnjak.
No kada sam se već upustio u diskusiju onda da dometnem da bih u tvojem slučaju, kada je već parket raskopan, raskopao malo glazure - čisto da vidim da li je pukla samo glazura ili je to od deke ispod. Ako je pukla deka (a to je malo vjerojatno jer je stara 6 god., a i vidjelo bi se na zidu) onda valja vidjeti zašto je pukla i eventualno sanirati ili pričekati da se smiri. Ako je stvar samo u glazuri onda se ne bih previše uzrujavao nego bih natrag nalijepio parket.
------------------------------------------------------------------------
raskopao sam glazuru i vidio sam da je ona cijela pukla a za deku još neznam jer trebao bih otklonit dio glazure i dići stiropor i tako vidjeti u kakvom je stanju izolacija i deka.planiram da na tom mjesti stavim mrežu za glazuru i stavim novu glazuru na tom mjestu samo neznam dali će to bit ok!
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.