Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 09:31   #1
Junkers plinski bojler uključuje hladna voda

Junkers Euroline plinski bojler 23KW uključi se na kratko 3 do 4 sekunde kada se pusti pa zavrne hladna voda na svim slavinama u kući,čak se nekada desi i da ga uključi vodokotlić i veš mašina kada prima vodu.Bojler inače osim ovoga problema uredno grije sanitarnu vodu i vodu od sistema grijanja.
kotarmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 18:36   #2
ugradite protupovratni (nepovratni) ventil na ulaz hladne vode u bojler
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:44   #3
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ugradite protupovratni (nepovratni) ventil na ulaz hladne vode u bojler
Ovo je uredno radilo 2 godine , međutim probem se počeo javlajti u zadnje vrijeme, može li biti da ovaj nepovratni ventil postoji fabrički ugrađen u bojleru i da se on pokvario?Kolika je cijena tog nepovratnog ventila?
kotarmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:19   #4
Quote:
kotarmet kaže: Pogledaj post
Ovo je uredno radilo 2 godine , međutim probem se počeo javlajti u zadnje vrijeme, može li biti da ovaj nepovratni ventil postoji fabrički ugrađen u bojleru i da se on pokvario?Kolika je cijena tog nepovratnog ventila?
ventil nije ugrađen u tom tipu bojlera.nešto se dogodilo u vodovodnoj mreži (porast tlaka vode,neodzračeni završetci vodovodne instalacije ili šta ja znam).skuplji modeli bojlera imaju mogučnost podešavanja vremena potrebnog
da bi se bojler aktivirao u pripremi tople vode,ovaj tvoj model toga nema i jedino riješenje je protupovratni ventil.ventil se može kupiti u svakoj prodavaonici vodovodnog materijala i u ovom slućaju treba biti 1/2".cijena ventila cca 40 kuna
ili manje.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 08:55   #5
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ventil nije ugrađen u tom tipu bojlera.nešto se dogodilo u vodovodnoj mreži (porast tlaka vode,neodzračeni završetci vodovodne instalacije ili šta ja znam).skuplji modeli bojlera imaju mogučnost podešavanja vremena potrebnog
da bi se bojler aktivirao u pripremi tople vode,ovaj tvoj model toga nema i jedino riješenje je protupovratni ventil.ventil se može kupiti u svakoj prodavaonici vodovodnog materijala i u ovom slućaju treba biti 1/2".cijena ventila cca 40 kuna
ili manje.
Hvala vam na savjetima. Vi ste u pravu jer su nam na vodovodnoj mreži uključivali noćne redukcije na vodovodu ,pa je vjerovatno zrak koji je u jutro udarao po cijevima uzrokovao ovakvo stanje.Međutim i ako su redukcije prestale prije 10 dana ovaj problem na bojleru se još uvijek dešava , tako da je ovaj ventil rješenje.
kotarmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:08   #6
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ventil nije ugrađen u tom tipu bojlera.nešto se dogodilo u vodovodnoj mreži (porast tlaka vode,neodzračeni završetci vodovodne instalacije ili šta ja znam).skuplji modeli bojlera imaju mogučnost podešavanja vremena potrebnog
da bi se bojler aktivirao u pripremi tople vode,ovaj tvoj model toga nema i jedino riješenje je protupovratni ventil.ventil se može kupiti u svakoj prodavaonici vodovodnog materijala i u ovom slućaju treba biti 1/2".cijena ventila cca 40 kuna
ili manje.
Problem sam riješio tako što sam na regulatoru pritiska vani u šahtu na vodovodnom priključku povećao pritisak vode sa 2,5 na 3 bara.Inače ovi bojleri se uključuju i griju sanitarnu vodu kada registruju pad pritiska u cijevima.
kotarmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:04   #7
Quote:
kotarmet kaže: Pogledaj post
Problem sam riješio tako što sam na regulatoru pritiska vani u šahtu na vodovodnom priključku povećao pritisak vode sa 2,5 na 3 bara.Inače ovi bojleri se uključuju i griju sanitarnu vodu kada registruju pad pritiska u cijevima.
super ako funkcionira,nepovratni ventil bi bio trajno riješenje,ovako ponovo ovisiš o promjenama tlaka u vodovodnom sistemu
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.