Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2013., 14:52   #21
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Maca moji su tamo bili prosle godine u 9 mj.

Dojam? Spomeni im Tursku i odletit ces do nje brzinom munje.

Frendica je bila u Turskoj i vise je nego zadovoljna.

Valjda su tvoji naletili na dno dna ikad. S tim da vjerujem da je ona, isla sa daleko manjim financijskim sredstvima nego tvoji. Trebali su gugalt prije

K tome, nisu dozivjeli ista slicno tipa - frajer ju nije htio pogledat jer je zenska.
Pa nisu Truci nekakva ultra muslimanska zemlja sa onim fanaticnim bradatim tipovima koji se ne zele rukovati sa zenama (kak se oni zovu, ne da mi se guglat a mozak mi stao).

A mos vidjet i nerede
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.07.2013., 14:57   #22
jedina prednost hrvatskog turizma je ta što su hrvati prelijeni za izać na ulice i masovno štrajkat/protestirat/kajgod.
Ove jeftine taliland destinacije ipak malo gube zbog tog svog "egzotičnog" šarma kvazidržave na razini 15. stoljeća
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 06.07.2013., 15:02   #23
Ja i ove godine idem na Jadran, jer tamo je najbolja lignja i maslinovo ulje na svijetu. To vrijedi 50 eura dnevno za mali apartman u zadnjoj pripizdini.
JPK is offline  
Old 06.07.2013., 15:03   #24
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja i ove godine idem na Jadran, jer tamo je najbolja lignja i maslinovo ulje na svijetu. To vrijedi 50 eura dnevno za mali apartman u zadnjoj pripizdini.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.07.2013., 15:05   #25
Živim na moru, pa ne idem na ljetovanje na način apartman 7-10 dana u isto mjesto.
Odem na 2-3 dana, već treći dan su baterije napunjene, a od ležanja na plaži i ljenčarenja po cili dan mi već počnu skakat živci i onda kupim prnje i idem dalje Obiđem u toku sezone puno mjesta i gradova po obali i otocima na jednodnevnim izletima, ono kupanje, ručak ili večera, obilazak. Sve više otkrivam čari aktivnog odmora i zanimljivost zaleđa

Šta se tiče cijena, pokušavam dobiti neku ok stvari unutar onoga što si mogu priuštiti.
Najviše me nervira kada naletim na traljavost ili jednoličnu ponudu po restoranima.
Ruralna is offline  
Old 06.07.2013., 15:08   #26
Ja ljetujem u Istri. Restorani su kvaliteniji i plaže uređenije. Općenito su tamo ljudi organizirani, kulturni, uslužni, uredni i nikad se ne osjećam pokradeno ni prevareno.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 06.07.2013., 15:16   #27
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
ma ko se vraća?
pa ja se najradije ne bi nikad vratio
usluga je drek, prosto rečeno. a cijene napuhane do neba.
svi gledaju kako bi te mogli lagano prevariti ili u najmanju ruku ih boli kurac kakvu uslugu pružaju.
a da novine lažu o posjeti je očito. svaki put čitam o rekordnim posjetama, a kako idem često u ista mjesta za koja se to tvrdi očigledno je da turista ima sve manje svake godine.
al čini mi se da su pametni dalmoši našli načina kako to kompenzirati - povećanjem cijena
Jesi siguran? Moze li netko potvrditi ovo nekim brojkama?
Lyanna Stark is offline  
Old 06.07.2013., 15:27   #28
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Imam "svoje" pa odkad znam za sebe tamo ljetujem. Nemam bas iskustva s iznajmljivanjem. No bivsi ina kucu te se bave turizmom (otok).

Znam da je kuca nova i ok uredena. Nije namjestaj s ceste
Ako nekog zanima nek se javi na pm pa cu mu baciti link na stranicu gdje moze vidjet slike kuce


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na kojem je otoku?

Nije meni ni problem stariji namještaj, samo ok usluga. Dakle, da mi ne gasi klimu u 11 navečer jer bezveze trošim ili puša toplu vodu 5 min dnevno
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:29   #29
Ja nisam duže bila na Korčuli, samo jedan dan, a nikada na Mljetu. To pikiram za iduću godinu jer sam se malo zaželjela naše obale.
Imam i dečka Dalmoša, tako da će iduće godine biti Tour de Jadran .

Ako ima tko kakve preporuke za Korčulu, Mljet...
Di treba jest, ne, čega se pazit...odnosno da ne reklamiramo (ali p.m. je dobrodošao ), di naći kakvu dobru uvalicu, di se kupat, di ne...
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:29   #30
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zasto se strani turisti vracaju? Ili je to mit?
Zašto se ti vraćaš na određena mjesta?

Baš sam danas razmišljala o tome dok sam čekala kilometarski red u lokalnoj mesnici. Kad sam počela sama kupovati meso, to je bila prva mesnica u kojoj su svi bili ljubazni prema meni, imali dovoljno vremena i nikad me nitko nije ni pokušao prevariti. Valjda je tako i s turistima. Dolaze nazad ako su imali ugodnih iskustava, a ako nisu, idu drugdje.

Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ja nisam duže bila na Korčuli, samo jedan dan, a nikada na Mljetu. To pikiram za iduću godinu jer sam se malo zaželjela naše obale.
Hoćeš moj savjet? Na Mljet samo ako idete brodom.
klonka is offline  
Old 06.07.2013., 15:32   #31
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zasto se strani turisti vracaju? Ili je to mit?
Pitala sam to jer sam nedavno čitala komentare jednih Engleza na skroz drugu temu i pisali su o Hrvatskoj onako kako o Hrvatskoj ne govore oni Englezi koje čopi HRT-ov reporter .

Dakle, skupo im je, nije neka ponuda, usluga, ljudi su malo nadrx...
Ostala sam malkice iznenađena, pa opet jučer neka reportaža kako se Španjolci grabaju za odmor u Hrvatskoj.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:34   #32
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Dakle, skupo im je, nije neka ponuda, usluga, ljudi su malo nadrx...
O Englezima nemam dobro mišljenje. Nagledala sam ih se po svim mjestima na koja sam putovala, i u Hrvatskoj i van nje. To je uglavnom pijana i nekulturna bagra koja smatra da dolazi u zemlje trećeg svijeta pa shodno tome njihovo gospodstvo smatra da je u redu maltretirali lokalni puk i pišati po ulicama. Skupo im je, kažu? U usporedbi s Engleskom je megajeftino, a to što su oni mislili da dolaze negdje gdje hodaju kanibali s kostima u nosu, ha, njihov problem. Imaju Tripadvisor, nek' se raspitaju za ubuduće.

Onih par finih i kulturnih Engleza koje sam upoznala ne ubrajam u opis.

Quote:
Ostala sam malkice iznenađena, pa opet jučer neka reportaža kako se Španjolci grabaju za odmor u Hrvatskoj.
Bome, i mene je to iznenadilo.
klonka is offline  
Old 06.07.2013., 15:35   #33
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Jesi siguran? Moze li netko potvrditi ovo nekim brojkama?
iz vlastitog iskustva, nisam statistički popratio promjene
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ja nisam duže bila na Korčuli, samo jedan dan, a nikada na Mljetu. To pikiram za iduću godinu jer sam se malo zaželjela naše obale.
Imam i dečka Dalmoša, tako da će iduće godine biti Tour de Jadran .

Ako ima tko kakve preporuke za Korčulu, Mljet...
Di treba jest, ne, čega se pazit...odnosno da ne reklamiramo (ali p.m. je dobrodošao ), di naći kakvu dobru uvalicu, di se kupat, di ne...
boldano, izbjegavati u širokom luku
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 06.07.2013., 15:37   #34
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ostala sam malkice iznenađena, pa opet jučer neka reportaža kako se Španjolci grabaju za odmor u Hrvatskoj.
Nekak sumnjam u to.
Em zato sto imaju svoje, sto im je pretpostavljam blize i jeftinije, a kod njih i nije neka sitaucija da generalno gledajuci imaju para
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.07.2013., 15:38   #35
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
jedina prednost hrvatskog turizma je ta što su hrvati prelijeni za izać na ulice i masovno štrajkat/protestirat/kajgod.
Ove jeftine taliland destinacije ipak malo gube zbog tog svog "egzotičnog" šarma kvazidržave na razini 15. stoljeća
Ja na Thai ne idem dok ne ukinu smrtnu kaznu i malo srede korupciju u policiji
Nisam narkić, ali sam paranoična po tom pitanju i uvjerena da bi u moju torbu neki zgubidan ubacio drogu .
Ok, loš je argument, al svejedno.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:38   #36
živim na moru pa nije baš da idem negdi na ljetovanje.al da idem,nema šanse da bi išla na razvikana mista tipa hvar il bol jer mi ide na kurac gužvetina.

moja preporuka-pelješac (pogotovo misto žuljana).priroda iz snova,nema gužve i nije toliko skupo.

edit-slažem se sa klonkom.i ja sve više otkrivam lipote zaleđa.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 06.07.2013., 15:39   #37
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
iz vlastitog iskustva, nisam statistički popratio promjene


boldano, izbjegavati u širokom luku
Zašto? Pretvorila sam se u oko.

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nekak sumnjam u to.
Em zato sto imaju svoje, sto im je pretpostavljam blize i jeftinije, a kod njih i nije neka sitaucija da generalno gledajuci imaju para
Da, to je i meni prvo palo napamet. Nema mi logike.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:41   #38
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
živim na moru pa nije baš da idem negdi na ljetovanje.al da idem,nema šanse da bi išla na razvikana mista tipa hvar il bol jer mi ide na kurac gužvetina.

moja preporuka-pelješac (pogotovo misto žuljana).priroda iz snova,nema gužve i nije toliko skupo.
Je, Pelješac je krasan!

Gledam Žuljana, sviđa mi se...

Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:46   #39
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
O Englezima nemam dobro mišljenje. Nagledala sam ih se po svim mjestima na koja sam putovala, i u Hrvatskoj i van nje. To je uglavnom pijana i nekulturna bagra koja smatra da dolazi u zemlje trećeg svijeta pa shodno tome njihovo gospodstvo smatra da je u redu maltretirali lokalni puk i pišati po ulicama. Skupo im je, kažu? U usporedbi s Engleskom je megajeftino, a to što su oni mislili da dolaze negdje gdje hodaju kanibali s kostima u nosu, ha, njihov problem. Imaju Tripadvisor, nek' se raspitaju za ubuduće.

Onih par finih i kulturnih Engleza koje sam upoznala ne ubrajam u opis.


Bome, i mene je to iznenadilo.
Nisam znala to za Engleze.

Mene iznenadilo kako mnogi kažu da su uvjerljivo najprljaviji Francuzi.

Meni malo grezo gledat ekipu iz naoko finih zemalja kako bosi bauljaju po vlakovima, spavaju po klupicama i ponašaju se kao da nisu dio civilizacije u koju je uvedena kanalizacija.

Nemam ništa protiv backpackera, ali nekima malo kulture ne bi bilo na odmet.
Barem hosteli nisu skupi, a ima i kupaonica.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 15:46   #40
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Je, Pelješac je krasan!

Gledam Žuljana, sviđa mi se...
je,prekrasan i još uvik nema masovnog turizma,šta je veliki plus.

žuljana je san snova
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.