Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2023., 16:38   #1
Debeli pas - preporuka za dijetu i veterinarsku vagu

Možete mi preporučiti neku veterinarsku vagu - kvalitetnu, a ne preskupu?

Pas je velik (50+ kila), treba biti veća podloga da stane na nju.

Zanima me i kako krenuti s dijetom. Da li je dovoljno kupiti neku primjerenu hranu (npr. satiety) i držati se uputa što se gramaže tiče?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 18:22   #2
Ja sam vodila i još vodim* na vaganje ili vetu ili u PetCentar. Ne znam koliko je to tebi zgodno. Nama je PetCentar super jer imaju vagu potpuno presvučenu crnom protukliznom oblogom, a kod veta je takva podloga, ako je i ima, samo na sredini i većinom iskidana, no da se psu sviđa stati na rostfraj, baš i ne.

Dok sam hranila dehidratom, najboljim mi se pokazao TOTW od lososa - oni su jedini imali i navedene kalorije pa sam se ravnala prema ovom kalkulatoru, a svaki put svejedno sam malo oduzela u odnosu na njihov izračun. Da zavaram pseto, nadolijevala sam u zdjelicu malo vode tako da mora tražiti kuglice po zdjelici, a ujedno i da zavara želudac.

S obzirom na operirane laktove (elbow dysplasia), nisam forsirala fizičku aktivnost, no to je uz dijetu najbolja pomoć.

Ne bih vagala prečesto, svakih desetak dana, a uzmi u obzir i da je salo lakše od mišića pa se može dogoditi i da pas neko vrijeme ostane na istoj težini jer se špek pretvara u mišićnu masu.

------------
* Još važem, zlu ne trebalo: sada je u pitanju Jucka koja će na proljeće navršiti deset godina - vrijeme leti! - a svakom labradoru, pa i najzdravijem i iz najbolje uzgojne linije, u starijoj dobi treba paziti na zglobove težinu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 02:16   #3
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
S obzirom na operirane laktove (elbow dysplasia), nisam forsirala fizičku aktivnost, no to je uz dijetu najbolja pomoć.[/SIZE]
Moram biti oprezan s fizičkom aktivnošću, da ne pretjeram, jer tako debelom psu predstavlja napor.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 07:29   #4
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Moram biti oprezan s fizičkom aktivnošću, da ne pretjeram, jer tako debelom psu predstavlja napor.
Da, polako. Kako bude gubio kile, tako će se i lakše kretati. Koliko je star?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 13:57   #5
Ima sedam i pol godina.

Sklon je debljanju i voli klopati, a tata mu stalno nešto daje. Sad je i tata napokon shvatio da tako ne ide i da se mora suzdržati, pa mi se otvara prostor da provedem dijetu kako treba.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 16:59   #6
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
(...) a tata mu stalno nešto daje.
I ja sam Sitki stalno nešto davala, ali sam najprije izračunala dnevnu količinu pa odvojila u džep ono što će pojesti u šetnji. Možda možeš i tati tako staviti hrpicu u neku posebnu šalicu pa da mu daje odatle. To mislim za ubuduće. Sada - iskoristi priliku!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.