Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 20:57   #81
Nosači svakako pašu.E sad ne znam jel trebaš uzet kakve capice ili nešto slično,Kad sam mjenjao sa mkII na Grande morao sam samo kupiti te capice.
__________________
Nikad nisam kasnio i trčao u školu,al sam zato trčao iz škole.
gddgfh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 11:29   #82
Krovni nosači

Namjeravam kupiti krovne nosače. Želim kompatibilnost, tako da mogu staviti nosače za bicikle (3 ili 4 bickla), skije (4 skija) i/ili kutiju za stvari. Trenutno mi još ne treba kutija, ali nosače za bicikle i skije bih nabavio odmah.
Vozim Peugeot 407 SW. Volio bih postići maksimalnu kompatibilnost, tako da ako nabavim novi auto da moram mijenjati minimalno komponenata.
I naravno, ne bih htio potrošiti hrpu novca.
Što mi preporučujete da nabavim? I imate li kakvu preporuku gdje to nabaviti?
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 11:52   #83
Quote:
Ajvar kaže: Pogledaj post
Namjeravam kupiti krovne nosače. Želim kompatibilnost, tako da mogu staviti nosače za bicikle (3 ili 4 bickla), skije (4 skija) i/ili kutiju za stvari. Trenutno mi još ne treba kutija, ali nosače za bicikle i skije bih nabavio odmah.
Vozim Peugeot 407 SW. Volio bih postići maksimalnu kompatibilnost, tako da ako nabavim novi auto da moram mijenjati minimalno komponenata.
I naravno, ne bih htio potrošiti hrpu novca.
Što mi preporučujete da nabavim? I imate li kakvu preporuku gdje to nabaviti?
Ako gledaš krovne nosače koje bi kasnije mogao iskoristiti na drugom automobilu onda je Thule dobar izbor..Jer samo mijenjaš glave koje pričvršćuju šipke za automobil..Ali cjenovno je dosta skup..Možda da pogledaš neke rabljene po oglasnicima..
Osim njih imaš i montblanc.A i ove jeftinije izvedbe isto se meni nisu pokazale lošima..Doduše ne držim ih na autu cijele godine već isključivo po potrebi..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 12:45   #84
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Ako gledaš krovne nosače koje bi kasnije mogao iskoristiti na drugom automobilu onda je Thule dobar izbor..Jer samo mijenjaš glave koje pričvršćuju šipke za automobil..Ali cjenovno je dosta skup..Možda da pogledaš neke rabljene po oglasnicima..
Osim njih imaš i montblanc.A i ove jeftinije izvedbe isto se meni nisu pokazale lošima..Doduše ne držim ih na autu cijele godine već isključivo po potrebi..
I meni je cilj držati dodatke na autu samo u slučaju potrebe. I ja sam čuo da postoji Montblanc i Thule i to je to. Pa zar nema još koji "normalan" proizvođač?
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 13:53   #85
Quote:
Ajvar kaže: Pogledaj post
I meni je cilj držati dodatke na autu samo u slučaju potrebe. I ja sam čuo da postoji Montblanc i Thule i to je to. Pa zar nema još koji "normalan" proizvođač?
Naravno da ima..Imaš par firmi u zagrebu što se bave drugim markama.Ove dvije su najrazvikanije i najskuplje..
Ovi:
http://www.krovne-kutije.com.hr/
http://www.krovni-nosaci.hr/
To je to što ih ja znam u zagrebu i okolici..
Tu su ti primjerenije cijene...
Ali ozbiljno baci oko na rabljene,nema se što dogoditi na nosačima koji su rabljeni osim ako su zahrđali ili su iskrivljeni što ćeš primijetiti na njima.Malo po oglasnicima jednu večer...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 11:12   #86
Krovne kutije G3

Da li netko ima iskustva sa spomenutim kutijama (g3 Arjes 480lit)? Kakva je kvaliteta materijala, kako brtvi poklopac, da li ide na Thule (aero šipka) nosače? Cijena mi je vrlo privlačna u odnosu na Thule, ali da li kvalitetom zadovoljava?
Dankos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:49   #87
Quote:
Dankos kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa spomenutim kutijama (g3 Arjes 480lit)? Kakva je kvaliteta materijala, kako brtvi poklopac, da li ide na Thule (aero šipka) nosače? Cijena mi je vrlo privlačna u odnosu na Thule, ali da li kvalitetom zadovoljava?
Ja sam izrazito zadovoljan krovnom kutijom talijanskog proizvođača CAM.Plastika je naravno obična,jednaka jeftinijim thule modelima..Kutija normalno funkcionira,dobro dihta,ne vozim se preko 140km/h sa njom ali sve je u redu s njom..Ako ti nisu bitne velike brzine možeš mirne duše kupiti jeftiniji model..Ja u svoju od 480 l stavim dva velika kofera,dodatne stvari..Ja sam svoju pred 2 godine platio 1300kn u nordproduktu i sve funkcionira ok..Mislim da nećeš biti nezadovoljan.Jedino ako ti ta kutija treba biti na krovu cijelu godinu,tada je ta plastika puno pogođenija utjecajima..Ja svoju koristim povremeno pa mi nije problem..
Evo ovakvu: http://www.njuskalo.hr/krovni-nosaci...-oglas-4596206
Što se tiče montaže na nosače u pravilu su napravljene da pašu ali najbolje je staviti nosače i doći isprobati prije kupnje da vidiš kakav sistem učvršćenja imaju..

Zadnje uređivanje Vwovac : 02.04.2012. at 13:15.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 16:32   #88
thule

da li netko ima thule platformu koja se montira na kuku? meni konkretno treba za prijevoz 3, 4 bicikla, ali vidio sam da postoje i neka multipraktična rješenja za prijevoz i tereta i bicikala.

prvo mi je za oko zapela euroride, na stranicama piše da mogu stati do 4 bicikla, ali malo sam skeptičan da stanu 4 velika mountain bikea.

ako netko ima iskustava sa time molio bih da podijeli. hvala
the_b0y is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:43   #89
stanu, montirao sam skupa sa kumom na njegov auto (monovolumen), osloniš na kuku, a ima "ruke" koje se užljebe u gornji dio stražnjih vratiju, prevozio je 4 bicikla i ima sistem da ako trebaš nešto iz prtljažnika samo lagano otpustiš i cijelu platformu nakosiš, ima stražnju signalizaciju i moraš tablicu preseliti, meni je ovaj njegov sistem izgledao solidno i čvrsto, mada sam bio skeptik u početku, osobno prevozim uvijek na krovu bicikle
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:42   #90
Quote:
Dankos kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa spomenutim kutijama (g3 Arjes 480lit)? Kakva je kvaliteta materijala, kako brtvi poklopac, da li ide na Thule (aero šipka) nosače? Cijena mi je vrlo privlačna u odnosu na Thule, ali da li kvalitetom zadovoljava?
Šta nitko nema G3 krovnu kutiju?
Dankos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:16   #91
Quote:
Dankos kaže: Pogledaj post
Šta nitko nema G3 krovnu kutiju?
Svi je imamo, ali smo se zavjetovali na šutnju.

Iskreno (i ozbiljno), prvi puta čujem za tu marku, no ako pomaže, isto imam neku takvu manje poznate marke (momentalno se ne mogu sjetiti ni kako se zove, no isto je talijanska) i niže cijene, no za to koliko meni treba je sasvim dobra.
Što se tiče nosača, morala bi ići na svake jer se na njih pričvrsti U-profilima.
mattco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 19:38   #92
Pitanje.
Da li krovne kutije imaju neki vijek trajanja.
Negdje sam pročitala da proizvođaći garantiraju 6 godina, ali o vijeku trajanja ništa.
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 01:13   #93
YAKIMA krovni nosaci

..ima li ih gdje u RH za kupit tj.za narucit???
__________________
nemoj ti meni tako drsko
da imam proljev sad bi te
...........POPRSKO..........
rodryguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:52   #94
Imaju li oni neku prednost pred "provjerenim" Thule, MontBlanc ...... i ostalim? Osim što ih nigdje nema za kupit?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:17   #95
Mislim da kod ovoga pitanja „rodrygueza“ nije bitno ima li „yakima“ prednosti u odnosu na druge proizvođače ili nema (makar i mene zanima odgovor na to pitanje). Pitanje je jasno a ja ne znam odgovor. Mogu samo komentirati jedan od CDRV-ovih favorita. Kupio sam Thule prije dvije godine. Thule Rapid System 753, i Thule proride 591 (nosač za bicikl). Ovih dana ću sve voziti na reklamaciju. Jedino kaj priznam da je tu dobro, to je garancija od 8 godina.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:08   #96
Zato i piše "provjerenim" (u navodnicima). Iako Thule sigurno nije šrot. Nije ni svijetsko čudo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:22   #97
Oprosti, previdio sam navodnike. Ne mislim da je Thule "šrot". Valjda sam naletio pa će mi to "srediti".
Izgleda da za yakuzu, pardon "Yakimu" nitko nema informacija, pa ja odoh spavati.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 12:56   #98
dobro jel ima tko kakve info. ili nema??
trebaju mi ti nosaci za mini cooper.
dobra je kvaliteta a i odlicno izgledaju na autu za razliku od ostalih.

http://www.google.hr/imgres?q=mini+c...:11,s:21,i:172
__________________
nemoj ti meni tako drsko
da imam proljev sad bi te
...........POPRSKO..........
rodryguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:02   #99
Izgledaju ko govno ak mene pitaš, bar ove čiju si sliku postavio. Fadip Bečej je imao interesantniji design ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 23:23   #100
Uvijek mi se sviđalo renaultovo riješenje, a mislim da i PSA ima slične. Ostalo mi se ne sviđa.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.