Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2008., 16:02   #21
Menopauza

trazim i trazim i ne mogu nac ovu temu...
uglavnom moja majka je sa svojih 46 mislim usla u menopauzu i sad se full tesko nosi sa time. pila je helex i jos neke tablete ali nije bas pomagalo. sada ju full muce valunzi ( a i to sta ima kci od 21 ne pomaze)))) ). stvarno bi joj htjela pomoc ili da ju navedem da si sama pomogne jer vidim da se povlaci i ne zna se nosit sa time.
svaka pomoc dobrodosla
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 13:30   #22
a jebemu sta nitko nije imao jos problema sa menopauzom...ajme mlade li populacije ovdje
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:09   #23
I moja majka je u menopauzi, hvala bogu da ne zivim s njom!!!!
Odbija uzimati bilo kakve lijekove, mislim cak ni da ne ide na preglede. Ja ju ne mogu nagovoriti ni na sto jer sve odbija. Dodje joj period kad je bas super i smirena je, ali uglavnom prevladava period aždaje, kad je nemoguce biti u blizini nje, a da se ne pokupe uvrede, istresanja itd.. Takodjer ju muce valunzi, ali ako si ona sama ne zeli pomoci, nitko joj nista tu ne moze. Kaze da hormone nece, hoce samo Sanval i te gluposti od kojih zaspi.
Zato i kazem: hvala bogu da ne zivim s njom jer ja ju ne mogu navesti da si ona sama pomogne, odbija sve, a ja nemam vremena ni zivaca da se netko istresa na mene i ne zeli pomoc.
Kazu da kad prodje menopauza da su onda drugacije osobe, prihvacaju svoju zenskost i ne znam vise sta, tak da jedino sto ja mogu je cekati da to prodje.
Nemam ti neki pametan savjet za dati, samo sam iznijela svoje iskustvo. Isto kao i ti imam 21 godinu, ali to tak i tak nista ne znaci. Tko god ja bila ne zeli moju pomoc. Zene su cudne biljke, pogotovo zene u menopauzi. Mozda im treba da same sebe pronadju, tko zna.
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:06   #24
ja sam starija od vas,pa ću ti nešto predložiti,pošto prolazim isto što i tvoja mama,znam kako se osjeća,u svakoj apoteci imaš na biljnoj bazi refemin tablete,koštaju 47kn,one reguliraju menopauzu,i ja sam se preporodila od kada ih pijem,kupi joj to pa neka si pročita ili zatraži u apoteci onaj papir što je u kutiji,nemaju nikakve veze sa hormonalnom terapijom,piju se 3kutije,i pauza mjesec dana.SUPER su tablete
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:43   #25
ajde bas cu probat sa tim tabletama. thx.
anyway danas je na udaru bio stari- u 15min bio je nazvan-bikom,konjem,kretenom,nesposobnjakovicem i niskoristi...
kako li je divno zivjet sa njom. sva srece pa za tjedan idem natrag u stan u zg pa ce otac bit sam u njenom milosti i nemolosti
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:45   #26
svejedno joj kupi te tablete,puno će joj pomoći..
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:59   #27
Quote:
Nikki_87 kaže: Pogledaj post
ajde bas cu probat sa tim tabletama. thx.
anyway danas je na udaru bio stari- u 15min bio je nazvan-bikom,konjem,kretenom,nesposobnjakovicem i niskoristi...
kako li je divno zivjet sa njom. sva srece pa za tjedan idem natrag u stan u zg pa ce otac bit sam u njenom milosti i nemolosti
Draga moja, isto ti je kod mene.
Probat cu joj i ja poturit te tablete, ali onda ce krenuti vika da sta trosim novce i da nisam normalna, da se ja ne trebam brinuti za nju
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:15   #28
joj ljudi pomagajte,
i kod mene je problem mater, nije još u menopauzi ali izgleda da joj to vrijeme dolazi cjela nervozna, traži pažnju šta nikad nije i psihički nije u najboljem stanju. trudi se nositi se s tim ali jako teško to ide.
bila ja čak u psihića.
moj problem je što ona čim joj je teško uzme telefon i zove a ja dežurna uvijek moram imati neki savjet. pa sad neznam dali je to dobro da se oslanja na mene toliko. neznam sama evo volila bi da se javi netko tko je to prošao pa da znam otprilike šta da radim
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 21:26   #29
Quote:
hajr kaže: Pogledaj post
joj ljudi pomagajte,
i kod mene je problem mater, nije još u menopauzi ali izgleda da joj to vrijeme dolazi cjela nervozna, traži pažnju šta nikad nije i psihički nije u najboljem stanju. trudi se nositi se s tim ali jako teško to ide.
bila ja čak u psihića.
moj problem je što ona čim joj je teško uzme telefon i zove a ja dežurna uvijek moram imati neki savjet. pa sad neznam dali je to dobro da se oslanja na mene toliko. neznam sama evo volila bi da se javi netko tko je to prošao pa da znam otprilike šta da radim
hajr, ja sam imala puno problema sa svojom starom, čak je na antidepresivima završila (i još uvijek je na njima, ali očito to ima neku drugu podlogu..)
enivejs, moraš joj biti n raspolaganju, jer ako se tebi obraća za svoje probleme znači da jedino tebi vjeruje i da jedino u tebe ima povjerenja! A to nije mala stvar...
A za ostale stvari ako ti kenja, poslušaj savjet koji mi je dao tata, apromijenio mi je život: ''Na sve reci dobro, pa radi po svom'' Lako tebi, lako njoj
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 09:50   #30
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
hajr, ja sam imala puno problema sa svojom starom, čak je na antidepresivima završila (i još uvijek je na njima, ali očito to ima neku drugu podlogu..)
enivejs, moraš joj biti n raspolaganju, jer ako se tebi obraća za svoje probleme znači da jedino tebi vjeruje i da jedino u tebe ima povjerenja! A to nije mala stvar...
A za ostale stvari ako ti kenja, poslušaj savjet koji mi je dao tata, apromijenio mi je život: ''Na sve reci dobro, pa radi po svom'' Lako tebi, lako njoj
hvala, ali nije lako.
nisam mogla vjerovati da će do ove situacije doći, mislim da ta menopauza toliko utječe na ljudsku psihu tj hormoni itd. odmah se pitam dali ću i ja biti takva jednog dana.
najviše me brine kako joj pomoći. postoje li neki čajevi z a smirenje nisu valjda tablete jedino šta joj može pomoći. i nije mi jasno kako su se nekad žene nosile s tim kad nije bilo psihića i kojekakvih antidepresiva.
sve u svemu kako je počela piti tab puno joj je bolje, raspoloženija je puno.
a eto došlo je i to vrijeme kad se djeca moraju brinuti za roditelje kao o maloj djeci.
hvala na savjetu
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:13   #31
Quote:
hajr kaže: Pogledaj post
i nije mi jasno kako su se nekad žene nosile s tim kad nije bilo psihića i kojekakvih antidepresiva.
a kako? trpile i svi su ih zvali stara vještica. isto ko što prije nisu imale pms nego ih se proglašavalo aždajama.
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:30   #32
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
a kako? trpile i svi su ih zvali stara vještica. isto ko što prije nisu imale pms nego ih se proglašavalo aždajama.
meni je to malo nejasno. mislim ako vec znas zasto imas problema jebemu pa kontroliraj se malo. kad sam bila u pubertetu stara me objektivno promarala i ukazala na moje suludo ponasanje i tu je meni sinulo da bi se mogla kontrolirat. nakon toga bila sam cisto podnosljivi pubertetlija
nije bilo nekih vecih ispada tipa- i hate you ili you're ruined my life hehehe

sta nije to slicno? bar malo
da se bar mogu malo kontrolirat
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 18:55   #33
Quote:
Nikki_87 kaže: Pogledaj post
meni je to malo nejasno. mislim ako vec znas zasto imas problema jebemu pa kontroliraj se malo. kad sam bila u pubertetu stara me objektivno promarala i ukazala na moje suludo ponasanje i tu je meni sinulo da bi se mogla kontrolirat. nakon toga bila sam cisto podnosljivi pubertetlija
nije bilo nekih vecih ispada tipa- i hate you ili you're ruined my life hehehe

sta nije to slicno? bar malo
da se bar mogu malo kontrolirat
pa da ista stvar, ludi hormoni. ali znaš ono najlakše drugom reći šta da radi.
hajr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 15:57   #34
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
I moja majka je u menopauzi, hvala bogu da ne zivim s njom!!!!
Odbija uzimati bilo kakve lijekove, mislim cak ni da ne ide na preglede. Ja ju ne mogu nagovoriti ni na sto jer sve odbija. Dodje joj period kad je bas super i smirena je, ali uglavnom prevladava period aždaje, kad je nemoguce biti u blizini nje, a da se ne pokupe uvrede, istresanja itd.. Takodjer ju muce valunzi, ali ako si ona sama ne zeli pomoci, nitko joj nista tu ne moze. Kaze da hormone nece, hoce samo Sanval i te gluposti od kojih zaspi.
Zato i kazem: hvala bogu da ne zivim s njom jer ja ju ne mogu navesti da si ona sama pomogne, odbija sve, a ja nemam vremena ni zivaca da se netko istresa na mene i ne zeli pomoc.
Kazu da kad prodje menopauza da su onda drugacije osobe, prihvacaju svoju zenskost i ne znam vise sta, tak da jedino sto ja mogu je cekati da to prodje.
Nemam ti neki pametan savjet za dati, samo sam iznijela svoje iskustvo. Isto kao i ti imam 21 godinu, ali to tak i tak nista ne znaci. Tko god ja bila ne zeli moju pomoc. Zene su cudne biljke, pogotovo zene u menopauzi. Mozda im treba da same sebe pronadju, tko zna.

I moja mama je u menopauzi, a posto je ostala nedavno i bez jajnika jer je imala miom poremetili joj su se hormoni skroz, nije ona tako zivcana ni nista ali valunzi su joj bili tako jaki da je doktor rekao da mu je cudno pogotovo zato sto ima 46 godina. Cure moje, to je bilo prvo takva vrucina kao da joj je milijun stupnjeva u mozgu pa se spusta niz ledja ( tako ona to opisuje) a onda za 20 minuta joj hladno, ledm sva se trese i tako stalno. Jadna se sva isprpila, po cijele noci nije spavala a te neke tablete joj nisu uopce pomogle nego je ona malo pocela vise vjezbati, malo prehranu promijenila - valjda je u nekoj knjizi nasla sta je dobro u vrijeme menopauze i sad jos uvijek ima valunge ali ne tako cesto i ne tako intenzivno. A sto se tice nervoze i toga, sva sreca kod nje toga nema, ona je vise nekako " spaljena", stalno valja neke gluposti :-)
IvkaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 17:46   #35
Mojoj mami u menopauzi je počela opadati kosa koja joj je inače tanka.
Pa me zanimaju neke ampule ili bilo šta?
mackic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 22:34   #36
menopauza

Prije 7 godina operirana sam i zbog toga što su mi uklonjeni i maternica i jajnici ordinirani su mi hormoni Estrofem 2 mg. Bile su mi 44 godine i od onda ih stalno pijem. No, zbog pozitivne obiteljske anamneze na karcinom dojke, preporučeno mi je od strane nekih liječnika da prekinem s hormonskom terapijom. Probala sam prošle godine i prestala ih piti - bilo mi je strašno i počela sam opet, ali s Estrofemom 1 mg. Sada sam se pokušala i toga riješiti, ali ne ide! Da li netko zna da li smijem Estrofem od 1 mg piti eventualno svaki drugi dan, pa za neko vrijeme svaki treći dan itd. - dok se organizam polako ne privikne na izostanak tog hormona ili postoji neki drugačiji put?
Barreth is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.10.2008., 23:16   #37
Pozdrav cure! Imam 56 godina i vec sam prosla sve te simptome koji vas zaokupljaju.Bilo mi je tesko kao i vasim majkama ali ja nikada
nisam htjela uzimati hormone koji sigurno pomazu ali imaju i nezeljenih posljedica. Vec godinama pijem caj "glog" koji ima za kupiti na
Dolcu kod travara,a sluzi i za blago smirenje i spavanje.Danas su valunzi i losa raspolozenja daleko iza mene,osjecam se opet normalno
i zelim iskoristiti sto jos mogu od zivota.
lilamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:04   #38
Pozdrav svima, ja vec tri godine pijem hormonalnu terapiju i savrseno se osjecam, dobro spavam, ne znojim se i nisam ljuta. preporucila bi svakoj zeni da je koristi.
vila62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:59   #39
i ja pisem zbog majke svoje.. ima menstruaciju vec mjesec dana i zanima me dal je to neki simptom menopauze ili moze biti nesto drugo? za te nervne ispade neznam posto je uvijek takva
case000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:11   #40
pozdrav ja sam nova ovdje i imam veliki problem. Naime ja sam sa 43 godine operirana izvadila sam matrenicu i oba jajnika. E tada su tek nastali problemi isti tren sam osjetila valunge i sve što ide uz menopauzu. Ja ne mogu reći da sam nemoguća po ponašanju,ali je meni grizno samoj. pila sam refemin i udebljala se od njega jako.prestanem ga piti i uzmem feminal. on je dosta dobar sada sam ga sama sebi ukinula. još imam valunge ali su puno rjeđi i puno kraći.prave hormone ne smijem jer imam ciste u obje dojke.molim nekoga da mi pomogne da skinem kile. Užasno se osjećam depresivna sam zbog toga. Ne mogu reći da je od jekla jer sam više gladna nego sita ali neće ni gram dole.ne večeram samo doručkujem i ručam i to je sve. Navečer ev. jabuka i opet ništa.pozdrav.Holbela
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.