Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 18:10   #41
Ja sam godinama uzimala hormone i sad sam prestala zbog lošeg papa nalaza.
Naime ginekolog za tako loš nalaz smatra krivim femoston.
I prije sam se jako preznojavala a sad pogotovo.
Teško mije što kad bilo što radim preznojim se tako da moram ić prati kosu.
Najbolje bi bilo da stalno mirujem. i da ništa ne radim.-Bez veze,ima li tome nekog lijeka?
Inače sam malo osjetljivija ali ništa strašno.
tamarix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:13   #42
Neznam dal to ima veze s tim, ali od kad ne pijem femoston ja sam smršavila 8 kg.Sječam se da sam išla stalno mokriti i mislim da sam izgubila vodu.
Sad ima 4 mj. kako ih ne pijem,ali i apetit se povečava kako dolazi zima i kako više ne radim.
tamarix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 22:52   #43
I ja imam 56 godina i pere me menopauza. Užasno se znojim kada se krećem i radim, srce mi lupa i boli me u prsima. Nemam napadaje vrućine ali noću vrlo malo spavam. I nekada su žene imale problema ali su toliko radile da nisu imale vremena za osluškivanje svoga tijela. Tako i ja jednostavno nađem si posla (imam dvorište i vrt) a imam ga svaki dan i jednostavno ne razmišljam o recimo znojenju. Zavržem deblju traku oko glave i boli me ćošak nek se znojim. Nakon posla se situširam i to je to. Ne treba se opterećivati stvarima koje ne možeš promijeniti.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 10:46   #44
probala sam i ja ignorirati i znijenje i napad vručine ali ne ide. Kad me uhvati da mi je kako leći u kadu punu leda. Mislim da bi me jedino to ohladilo. Ja više ne pijem ništa. Kako sam navela hormone nesmijem zbog cisti u dojkama.Pila sam feminal i sada sam i to prestala.A nema druge nego naučiti s tim živjeti valjda će i tome doći kraj.Moj ginekolog kaže da ne bi trebalo još dugo trajati.Nadam se da je u pravu.U nadi je spas
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:37   #45
Zanima me jedna stvar, nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.
Moja mama punih godinu dana nije imala menstruaciju, medjutim neki dan je dobila opet. Sad je zabrinuta jer je cula da navodno poslije tolike pauze, ako se opet pojavi, nesto nije u redu. Da li je to normalno? Da li je u pitanju menopauza ili mozda predmenopauza?
Inace, ima 50 godina.
Svejedno_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:10   #46
Ja sam rano ušla u menopauzu ( 46 godina), ne uzimam hormone jer imam miom na maternici koji bi uz hormone počeo rasti, pa mi je ginekolog preporučio da ne uzimam hormone.
Nemam prevelikih problema za sada, nešto valunga po noći, tu i tamo po danu, suhoća kože i kose, što se tiče emocionalno stanja, mislim da nisam osjetljivija, na muža ne vičem više nego prije i ne više nego što je to normalno, he, he , he! I da, udebljala sam se, nešto zbog menopauze, nešto zbog toga što sam prestala pušiti, i sve je teže smršaviti kako godine idu...
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:57   #47
Quote:
isazg kaže: Pogledaj post
Ja sam rano ušla u menopauzu ( 46 godina), ne uzimam hormone jer imam miom na maternici koji bi uz hormone počeo rasti, pa mi je ginekolog preporučio da ne uzimam hormone.
Nemam prevelikih problema za sada, nešto valunga po noći, tu i tamo po danu, suhoća kože i kose, što se tiče emocionalno stanja, mislim da nisam osjetljivija, na muža ne vičem više nego prije i ne više nego što je to normalno, he, he , he! I da, udebljala sam se, nešto zbog menopauze, nešto zbog toga što sam prestala pušiti, i sve je teže smršaviti kako godine idu...
ja imam 44g,i isto sam primjetila suhoču kože,koje preparate koristiš za tijelo,ja inaće ne podnosim kreme,pogotovo ako su masne,koža mi je jako suha,.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:56   #48
Mlijeko za tijelo na bazi maslinovog ulja.
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:07   #49
I ja putujem prema buducnosti tj. nadam se da ce te valunge nekim cudom nestati kad se probudim.Sve u svemu nije samo znoj koji nas muci nego i gubitak kalcija.Kad bi se nadomjestili svi minerali i sve ostalo morale bi imati sobom cijelu ljekarnu a vjerujte i u tome mora biti granica.Ja se nadam da nece potrajati dugo,i cu opet biti samosvjesna i nestasna kao nekad.
Tesa1959 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:52   #50
Question menopauza

Pozdrav svima.
Molim nekoga tko ima iskustva ili se našao u sličnoj situaciji da mi pojasni koji mogu biti razlozi pojave menopauze u 39 god. Imam jedno djete,3 god. i željela bih barem još jedno. Savjet ginekologa je slijedeci: Ako se mjesečnica ne pojavi do 14. 3. provocirat ju sa didrogesteronom. I kad se pojavi, početi sa pilulom tri do četiri mjeseca da se jajnici odmore. Možda se na taj način opet uspostavi redoviti ciklus. Postoji li realna mogućnost da se sve vrati kao prije, tj. da se odgodi prijevremena menopauza.
Ester3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 20:59   #51
I meni je menstruacija počela izostajati. Imam je mjesec, dva, onda jedan nemam ili sl. Ginekolog mi je dao Dabrostone, pila sam ih dva mjeseca, uslijedila je menstruacija 3 mjeseca normalno i sada opet zeza..
Moj ginekolog je rekao da nije baš dobro ako menopauza dođe dosta ranije
/prije 50-tih/ - isprovocirane menstruacije dok ide, su potrebne da bi se što dulje izbjegla hormonalna zamjena - koja je opet potrebna - zbog kostiju..
Kada čitamo o svemu tome, jedni kažu da za hormone, drugi su apsolutno protiv.. bojim se da ni oni sami nisu sigurni..
__________________
..ruke ne lažu kao lice..osobito kad govore..
Mocho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:54   #52
Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Imam potrebu otvoriti ovaj topic kao upozorenje mnogim mladim ženama koje nisu niti svjesne koliko se rano može ući u menopauzu i da to može utjecati na nemogućnost začeća ili iznošenja trudnoće.
Kažu da je rana menopauza genetski uvjetovana; moja majka je ušla sa 38 a ja sa 39
Jučer sam bila na kontrolnom pregledu kod ginekologa i napravio mi je vaginalni UZV i rekao mi je da su mi jajnici skroz mali, "osušeni" (još prije 6 mjeseci na UZV su bili normalne veličine).
I tada smo malo popričali o cijeloj toj mojoj situaciji. Prvo sam dijete rodila sa 24 godine i sve je prošlo u redu. Kada smo se odlučili za drugo nisam mogla zatrudnjeti 6 godina. Prošla sam propuhivanje jajovoda, UZV praćenje ovulacije, itd. da bi mi rekli da je sve OK. Napokon sam zatrudnjela prirodnim putem i rodila drugo dijete u 30-toj. Kaže mi moj ginekolog da sam vjerojatno već tada počela ulaziti u meneopauzu (ali to vjerojatno nikome nije niti padalo na pamet provjeriti) i da je to bio vjerojatno jedan od razloga što nisam mogla zatrudnjeti.
I onda se sjetim svih ti žena koje ne mogu imati djecu zbog raznih razloga a vjerojatno je i prerani ulazak u menopauzu jedan od njih. Zato ako planirate trudnoću a ne možete zatrudnjeti provjerite hormone u krvi jer oni su prvi objektivni i mjerljivi pokazatelj menopauze.
Možda vam to saznanje pomogne da se ranije odlučite i na drugo pa i na treće jer sat otkucava (nekom brže, nekom sporije )
A da probaš neke tehnike meditacije ? Baviš se sportom ? Na našem tijelu ako nešto odlazi prije vremena, a 40g. je puno prije vremena znači da nešto ne valja sa našom energijom tj. dosta smo negativni pa bi i to mogao biti razlog

Nemoj sve gledati fizički ! Znaš povjetarac možeš osjetiti na svom licu, ali ga ne vidiš
Lion02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:51   #53
Quote:
Lion02 kaže: Pogledaj post
A da probaš neke tehnike meditacije ? Baviš se sportom ? Na našem tijelu ako nešto odlazi prije vremena, a 40g. je puno prije vremena znači da nešto ne valja sa našom energijom tj. dosta smo negativni pa bi i to mogao biti razlog

Nemoj sve gledati fizički ! Znaš povjetarac možeš osjetiti na svom licu, ali ga ne vidiš
Slažem se s navedenim. Kada razmislimo zašto dolazi do promjena kao što su predmenopauza, menopauza i postmenopauza, priroda je ta koja diktira tempo. Tijelo se više ne želi trošiti i baviti reprodukcijom i samo se prilagođava, mijenja. Međutim nije žena samo fizičko tijelo, emocije duh i psiha nadgrađuje fizičko. Fina ženska energija koja nije probuđena od muškaraca poludi u tim godinama. Masa žena jasno u tim godinama iskazuje konačno nezadovoljstvo. Međutim potrebno se je okrenuti sebi, umjesto samosažaljavanja i bespomoćnosti. Teško je, jako puno žena doista pati i nisu shvaćene od ljudi koji ih okružuju, uključujući najbliže, muževe. Ne mogu niti zamisliti kakvim su patnjama bile izložene žene prije jer nije bilo hormona.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 19:03   #54
Neznam dali ste čule za korijen jedne biljke koja raste u Peruu, zove se Maca. Moja prijateljica to pije već oko godinu dana i jako je zadovoljna. Ja sam počela piti tek nedavno jer sam u preuranjenoj menopauzi ( imam 35 godina).
Više o tome možete pročitati u knjizi Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem (postoji cijelo izdanje knjige na internetu). Stvar je super jer regulira hormone, sprečava da dođe do osteoporoze i smanjuje simptome menopauze (nalete vručine,...) Mislim da vrijedi pokušati.
Altea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:01   #55
Da se pridružim klubu - imam 46 godina, još nemam prave simptome, ali već me godinu-dvije prati kronični umor...ponekad imam osjećaj da ću se srušiti mrtva od umora..kao da mi netko presječe dovod energije...umorna sam ujutro, u podne, uvečer, radnim danom, a o vikendima da ne pričam...donedavno sam subotom mogla spremiti cijelu kuću - sve po redu, a sada - ako napravim deseti dio ispaniranog, dobro je
Čime da si barem malo podignem energiju????
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 23:28   #56
Smile

Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Da se pridružim klubu - imam 46 godina, još nemam prave simptome, ali već me godinu-dvije prati kronični umor...ponekad imam osjećaj da ću se srušiti mrtva od umora..kao da mi netko presječe dovod energije...umorna sam ujutro, u podne, uvečer, radnim danom, a o vikendima da ne pričam...donedavno sam subotom mogla spremiti cijelu kuću - sve po redu, a sada - ako napravim deseti dio ispaniranog, dobro je
Čime da si barem malo podignem energiju????
Kao što kažeš da se i ja pridružim klubu. Imam 43 godine, faza bezvoljnosti i umora je prošla no ostali su neki drugi simpotomi. Osnovni problem je moguća endometrioza (povišeni CA 125 i Ca19-9) mirujući miom, ciste koje dolaze i odlaze. Neki me žele operirati neki čekati jer smatraju da sam možda pred menopauzu i da će se time stanje poboljšati. Imam mastopatiju i ne prepručuje mi se kontracepcija. I zato sam skroz zbunjena kada mi predlažu laparoskopiju kada nakon nje 6 mj. moram piti kontracepciju!? Ovaj mjesec je menga došla u terminu (imam kratke cikluse) ali svaki dan par smeđih kapljica i ništa više. No, osjećam pritisak na debelo crijevo. Zanima me zbog čega ste neke od vas imale operacije i kako ste prošle s mengama. I mene zovu aždaja, ali im najavim da ću idući tjedan biti nemoguća, kupe mi kutiju domaćica keksi koje su tada samo moje.Pomažu mi kapi agnus castus.Moja mama ušla u menopauzu s 55, nikada nije imala bolne menge, a ja sam pola faksa padala u nesvjest.
Balerina8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 01:43   #57
I ja da se učlanim, 43 godine - menopauza
Najgore mi je višak kilograma koji sam natukla u zadnjih dvije tri godine dok su mi ciklusi još šarali... pa sam u plusu za 25 kg i to me hiće u laganu depresiju, sad mi još i noge otiču kao u slonića tonića

prošle godine mi je menga još šarala, pa počela dolaziti svaka dva mjeseca i onda od prosinca stala, nestala
i ne fali mi uopće, jedino velim ta debljina me muči
ponekad valunzi, al prođu nakon par tjedana
i tako
.....
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:19   #58
Moja mama, ima 49 godina i ušla je u menopauzu. Još prije 4 godine joj je menga počela kasniti no dolazila je, a od prošle godine pije Dabroston tablete pa dobiva mengu ali i dalje kasni. Nažalost, ona osjeća vjerojatno sve loše strane menopauze- povećana tjelesna težina, valunzi, problemi s kožom, bolovi u kostima, promjene raspoloženja, pojačana razdražljivost itd.
Najgore podnosi psihičke promjene jer stalno misli da je luda (a iskreno, često i ja to pomislim) radi prilično zahtjevan i stresan posao pa je ljuta jer nema energije kao prije, ali po mom mišljenju radi veliku grešku- zatvara se u sebe, ne izlazi NIKUDA a to znači niti tri kata niže do dućana (na posao trenutno ne ide jer je pauza), samo leži i plače ili se dere na mene.
Prije dva tjedna je počela piti antidepresive a ja smatram da je suludo trošiti ih skupa s hormonskim tabletama jer joj djelomično i ti hormoni pojačavaju tjeskobu i bezvoljnost. Jednostavno je više ne mogu gledati ovakvu i ne znam kako da joj pomognem, već je tri tjedna zatvorena...
Molim vas ako imate neki savjet, što ste vi radile ili radite da vam bude bolje, ako ste imali probleme kao ona?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:34   #59
Meni je jedna dobra , stara dokortica rekla, dok sam imala 34. godine,,,,mala, vježbaj, vježbaj, vježbaj vježbaj vježbaj..i ja od tada svakodnevno ili šetam 3 km ili vježbam u teretani ali vježbam sada imam 40+. menge redovite, kalcij ok, sise ok...i baš me briga za menopauzu....
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:24   #60
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
Meni je jedna dobra , stara dokortica rekla, dok sam imala 34. godine,,,,mala, vježbaj, vježbaj, vježbaj vježbaj vježbaj...
ovo je sigurno najbolji savjet, samo kad bih smogla snage...redovito sam išla u teretanu 13 godina - 3x tjedno, trčala, radila yogu, pilates....čuda...ali nemam više ni trunke energije niti volje...ni ne izađem van na dvorište...kući s posla, kuhinja, krevet....znam da bih trebala posvetiti više vremena sebi, ali kad sve završim, budem toliko krepana da ne mogu niti zaspati, a kamoli šta drugo
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.