Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 19:35   #61
Quote:
Svejedno_ kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar, nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.
Moja mama punih godinu dana nije imala menstruaciju, medjutim neki dan je dobila opet. Sad je zabrinuta jer je cula da navodno poslije tolike pauze, ako se opet pojavi, nesto nije u redu. Da li je to normalno? Da li je u pitanju menopauza ili mozda predmenopauza?
Inace, ima 50 godina.
nije to normalno, mama treba ginekologu na pregled,

tako je i meni bilo i dr. me uputio u bolnicu na "čišćenje", poslije je bilo o.k.
aba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 19:37   #62
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
ovo je sigurno najbolji savjet, samo kad bih smogla snage...redovito sam išla u teretanu 13 godina - 3x tjedno, trčala, radila yogu, pilates....čuda...ali nemam više ni trunke energije niti volje...ni ne izađem van na dvorište...kući s posla, kuhinja, krevet....znam da bih trebala posvetiti više vremena sebi, ali kad sve završim, budem toliko krepana da ne mogu niti zaspati, a kamoli šta drugo
Jesi li provjerila štitnjaču... to bi mogla biti hipotireoza.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:53   #63
SuperCow,
ne znam što bih ti savjetovala.... pokušaj animirati majku s nečim, nešto što je volila raditi (hoby neki možda), ima li prijateljica, nek ide na kavu s njima..., kino, kazalište, izleti u prirodu?
U jednu ruku je razumijem, i meni povremeno dođe neka depra da mi se ništa neda, nikud ići... pogotovo kaj sam se tak zdebljala da imam samo nekoliko krpica za obući - u drugo ne stanem
al na sreću ne drži me dugo tj. ne dozvolja mi dragi, ljubav moja jedina
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:32   #64
Quote:
Gepetto kaže: Pogledaj post
SuperCow,
ne znam što bih ti savjetovala.... pokušaj animirati majku s nečim, nešto što je volila raditi (hoby neki možda), ima li prijateljica, nek ide na kavu s njima..., kino, kazalište, izleti u prirodu?
U jednu ruku je razumijem, i meni povremeno dođe neka depra da mi se ništa neda, nikud ići... pogotovo kaj sam se tak zdebljala da imam samo nekoliko krpica za obući - u drugo ne stanem
al na sreću ne drži me dugo tj. ne dozvolja mi dragi, ljubav moja jedina
Ne znam... užasno mi je isto kao i njoj. Nikad nije imala hobi jer je stalno radila, prijatelje ima ali to je prijateljstvo preko žice, više pričaju preko telefona nego što se vide, jednostavno je toliko postala psihički "nestabilna" (kad se moram tako izraziti) da nikud ne ide. Ako ode u zatvoreni prostor ima osjećaj da će se ugušiti, sve joj smeta, i buka i tišina, živčana je, a opet ako ode van, u prirodu onda je ljuta jer joj nigdje nije udobno, sve ju boli, nema komociju...ne zanima je ništa, niti kazalište (a živimo pokraj njega), bilo kakvo okupljanje ju živcira, svi ljudi su dvolični, nema ona živaca razgovarati sa svima (bavi se politikom pa je zamara pričanje sa svima ako baš ne mora poslovno), stalno joj se vrti, od jutra do mraka i boji se ići van da se ne onesvijesti.
Pokušavam joj objasniti da se tako može onesvijestiti i doma i da nema nikakve razlike gdje je ako joj se vrti ali ne ide.
Kaže da joj je gore dok je ovako vruće i kužim to, i meni smeta vrućina a imam 21 godinu, pa kako neće njoj, ali to ne znači da ne može otići u šetnju ujutro ili navečer kad je hladnije. A kad joj tako nešto predložim onda se rasplače i kaže kako je nitko ne razumije.
Kvragu i menopauza!! Kad vidim šta mene čeka jednog dana...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 00:32   #65
Isto tako se i ja osječam.S najboljom prijateljicom se čujem samo telefonom,
nismo se vidjele 6 mjeseci a živimo u istom kvartu.
Svi mi idu na živce i da ne moram na posao ne bi izlazila iz kuće. Jedva smognem snage prošetati psa.Imam 46 god i koristim hormonalne flastere.
Nemam više valunge ali se osjećam naduto kao buhtla.U godinu dana dobila sam 6 kg i to me izluđuje. Prije sam stalno čistila i pospremala a sad samo gledam krevet. Kupila sam orbitrek i bila sam uvjerena da ću vježbati ali nemam snage ni pogledat ga. Sad se spremam na neku jogu ili pilates ali mi se povrača na pomisao da moram vježbati.Zapravo se osječam totalno bolesno.
Moj sin se odselio pa me ne mora trpiti a muž nažalost mora.
Eto moja iskustva i ja potpuno razumijem tvoju mamu
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:32   #66
Ja još nisam ni u predmenopauzi ali kad čujem vas da nemata volje i energije..mislim da je to kod vas i malo depresija onak kuc kuc na vrata...ma svi imamo problema al jednostavno ne želim dopustiti da me to zgazi tak da sam napravila druge prioritete u životu....sada sam bitna sama sebe a muža djecu i ostale kućne i vankućne ljubimce...stoop. kad ja dopustim..kužite..ja ne mogu računati na hormonske nadomjeske ali sam naučila da samo treba mentalni sklop zaokrenuti u svoju korist..i to vježbanje...je jako važno...em potiče najbolji hormon na svijetu i sreće i estrogena pa...zato vježbaj vježbaj...a sve ostalo stop...

iv
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:36   #67
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Moja mama, ima 49 godina i ušla je u menopauzu. Još prije 4 godine joj je menga počela kasniti no dolazila je, a od prošle godine pije Dabroston tablete pa dobiva mengu ali i dalje kasni. Nažalost, ona osjeća vjerojatno sve loše strane menopauze- povećana tjelesna težina, valunzi, problemi s kožom, bolovi u kostima, promjene raspoloženja, pojačana razdražljivost itd.
Najgore podnosi psihičke promjene jer stalno misli da je luda (a iskreno, često i ja to pomislim) radi prilično zahtjevan i stresan posao pa je ljuta jer nema energije kao prije, ali po mom mišljenju radi veliku grešku- zatvara se u sebe, ne izlazi NIKUDA a to znači niti tri kata niže do dućana (na posao trenutno ne ide jer je pauza), samo leži i plače ili se dere na mene.
Prije dva tjedna je počela piti antidepresive a ja smatram da je suludo trošiti ih skupa s hormonskim tabletama jer joj djelomično i ti hormoni pojačavaju tjeskobu i bezvoljnost. Jednostavno je više ne mogu gledati ovakvu i ne znam kako da joj pomognem, već je tri tjedna zatvorena...
Molim vas ako imate neki savjet, što ste vi radile ili radite da vam bude bolje, ako ste imali probleme kao ona?
a joj...to je meni više depresija...mora ona izaći van kuće, nekaj dobroga naći..pesu ili macu... pa nije kraj života biti u menopauzi i ostariti uopće...može i starost biti kvalitetna..samo je to trebala ranije osmisliti pa ne bi trebala doživjeti bum bum..kužiš...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:05   #68
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
a joj...to je meni više depresija...mora ona izaći van kuće, nekaj dobroga naći..pesu ili macu... pa nije kraj života biti u menopauzi i ostariti uopće...može i starost biti kvalitetna..samo je to trebala ranije osmisliti pa ne bi trebala doživjeti bum bum..kužiš...
Imamo dva psa. Ne vodi ih van jer živimo na trećem katu i teško joj se penjati do gore.
Da, i meni liči na depresiju, sad pije antidepresive pa ćemo vidjet kako će se razvijati situacija. Ona je utučena, ne zbog starosti ili same menopauze nego zbog toga što osjeća da više ne može obavljati sto stvari odjednom kao prije.
Jasna 1963- upravo to, ona se osjeća bolesno, nemoćno. Isto joj se želudac okrene na pomisao da treba vježbati. Sad sam je nedavno pitala kako misli funkcionirati dok joj počne posao, preko deset sati svakodnevnog rada, putovanja...? Kaže da će moći normalno raditi jer mora....
Ja ne znam kako da se ponašam, jel da je pustim na miru ili da je stalno tjeram da nešto radi? Na tatu ne računam, on ni ne zna šta se s njom događa a vidim da mama počne kolutati očima dok joj kažem da se digne iz kreveta...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:46   #69
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Imamo dva psa. Ne vodi ih van jer živimo na trećem katu i teško joj se penjati do gore.
Ddnevnog rada, putovanja...? Kaže da će moći normalno raditi jer mora....
Ja ne znam kako da se ponašam, jel da je pustim na miru ili da je stalno tjeram da nešto radi? Na tatu ne računam, on ni ne zna šta se s njom događa a vidim da mama počne kolutati očima dok joj kažem da se digne iz kreveta...
ne daj joj da legne u depru i u krevet...jedna stara dama iz moje zgrade živi na 3 katu i u jednom danu siđe oko 3 puta na dan i šeta šeta a ima 82. godine, preboljela jedan karcinom ali ima volju da diše i živi pjeva žena u crkvenom zboru ..znači sve je stvar volje..pa kakv će biti za 10 godina..budete svi pobjegli od nje
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:48   #70
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
ne daj joj da legne u depru i u krevet...jedna stara dama iz moje zgrade živi na 3 katu i u jednom danu siđe oko 3 puta na dan i šeta šeta a ima 82. godine, preboljela jedan karcinom ali ima volju da diše i živi pjeva žena u crkvenom zboru ..znači sve je stvar volje..pa kakv će biti za 10 godina..budete svi pobjegli od nje
Ja neću pobjeći ali to ionako nema veze, njoj će biti samo gore ako se tak bude ponašala. Za sad je tjeram samo na razgovor, da priča, istrese se, još je neću tjerati da ide van jer se raspizdi majke ti, bude gore nego da sam šutila.
Volja je najvažnija, a tako je teško pokrenuti se kad je nemaš...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 17:06   #71
Quote:
Jasna 1963 kaže: Pogledaj post
Isto tako se i ja osječam.S najboljom prijateljicom se čujem samo telefonom,
nismo se vidjele 6 mjeseci a živimo u istom kvartu.
Svi mi idu na živce i da ne moram na posao ne bi izlazila iz kuće. Jedva smognem snage prošetati psa.Imam 46 god i koristim hormonalne flastere.
Nemam više valunge ali se osjećam naduto kao buhtla.U godinu dana dobila sam 6 kg i to me izluđuje. Prije sam stalno čistila i pospremala a sad samo gledam krevet. Kupila sam orbitrek i bila sam uvjerena da ću vježbati ali nemam snage ni pogledat ga. Sad se spremam na neku jogu ili pilates ali mi se povrača na pomisao da moram vježbati.Zapravo se osječam totalno bolesno.
Moj sin se odselio pa me ne mora trpiti a muž nažalost mora.
Eto moja iskustva i ja potpuno razumijem tvoju mamu

E, Jasna, ovo kao da sam ja pisala....a i isto smo godište...meni sobni bicikl skuplja prašinu, nekad se bacim na njega, al odustanem nakon 3 sekunde, koljena škripe, bole me noge, a dišem kao teži asmatičar.. ne mogu ni zamisliti da sam do prije 2 godine vježbala ko luda, svaki dan sat-dva i to baš zaozbiljno...gdje mi nestade sva ta energija...sad sam ko krpa! Krevet mi je najomiljeniji dio namještaja, i to kad sam sama u njemu..
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 18:27   #72
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ja neću pobjeći ali to ionako nema veze, njoj će biti samo gore ako se tak bude ponašala. Za sad je tjeram samo na razgovor, da priča, istrese se, još je neću tjerati da ide van jer se raspizdi majke ti, bude gore nego da sam šutila.
Volja je najvažnija, a tako je teško pokrenuti se kad je nemaš...
Volju treba samo pokrenuti...zar ne bi trebalo otići psihologu pa to nije bad..uopće...šteta .što je tako...mene je jedan dan zaprepastilo kod kozmetičarke , jako mlada osoba, kad je pričala kak joj je mama na antidepresivima ..šokirala sam se...bogati su, ono nekretnina imaju ...vau...jedino im djeca nisu završila fakseve..valjda ih to boli...ali opet ...ne mogu sebe zamisliti u depresivi..bez obzira na godine...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 19:30   #73
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post

E, Jasna, ovo kao da sam ja pisala....a i isto smo godište...meni sobni bicikl skuplja prašinu, nekad se bacim na njega, al odustanem nakon 3 sekunde, koljena škripe, bole me noge, a dišem kao teži asmatičar.. ne mogu ni zamisliti da sam do prije 2 godine vježbala ko luda, svaki dan sat-dva i to baš zaozbiljno...gdje mi nestade sva ta energija...sad sam ko krpa! Krevet mi je najomiljeniji dio namještaja, i to kad sam sama u njemu..
podrazumjeva se da mi je super u krevetu samo kad sam sama,
i sama pomisao na bilo kakva događanja u njemu osim spavanja su mi
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:59   #74
Talking A seks???

Stvarno, mislim da su napaljene ženske naših godina samo zgodna dosjetka za filmove - tipa Diplomac i njegova Mrs Robinson - fantazija za starije pubertetlije
Niti jedna moja kolegica ( skupa sa mnom) nije baš previše oduševljena krevetnim aktivnostima, valjda smo postale prelijene da se i tu trudimo.. mislim, trudim se ko konj na poslu, pa kad dođem kući, još i da ulažem i taj dodatni napor u sexualne aktivnosti, ma, ne dolazi u obzir
Kako je kod vas ???
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:07   #75
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Stvarno, mislim da su napaljene ženske naših godina samo zgodna dosjetka za filmove - tipa Diplomac i njegova Mrs Robinson - fantazija za starije pubertetlije
Niti jedna moja kolegica ( skupa sa mnom) nije baš previše oduševljena krevetnim aktivnostima, valjda smo postale prelijene da se i tu trudimo.. mislim, trudim se ko konj na poslu, pa kad dođem kući, još i da ulažem i taj dodatni napor u sexualne aktivnosti, ma, ne dolazi u obzir
Kako je kod vas ???
nas dvije nismo velika razlika u godinama..pa ja ne mogu vjerovati da ste lijene za sex..ajme za sve drugo bih bila lijena samo ne za to...ajme..žene...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 23:37   #76
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
nas dvije nismo velika razlika u godinama..pa ja ne mogu vjerovati da ste lijene za sex..ajme za sve drugo bih bila lijena samo ne za to...ajme..žene...
Da mi je netko prije godinu dana rekao da će se to dogoditi ne bi vjerovala.
Nije to lijenost bar kod mene nego totalni gubitak volje za sex.
Vidim da je kod tebe još sve ok što se menopauze tiće, menge redovite,
znaći s hormonima sve ok. Možda da se javiš za koju godinu pa da čujemo da li će biti kakve razlike. Zavidim ti
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 01:33   #77
Quote:
Jasna 1963 kaže: Pogledaj post
podrazumjeva se da mi je super u krevetu samo kad sam sama,
i sama pomisao na bilo kakva događanja u njemu osim spavanja su mi
Hahaha, da, moj tata spava u boravku 3 godine, a mama je u bračnom, sama. Mislim, žalosno je to. Ali iskreno, kad je vidim kakva je i sve to što joj se događa bilo bi i čudno da razmišlja o seksu
milla karolina
Quote:
Volju treba samo pokrenuti...zar ne bi trebalo otići psihologu pa to nije bad..uopće...šteta .što je tako...mene je jedan dan zaprepastilo kod kozmetičarke , jako mlada osoba, kad je pričala kak joj je mama na antidepresivima ..šokirala sam se...bogati su, ono nekretnina imaju ...vau...jedino im djeca nisu završila fakseve..valjda ih to boli...ali opet ...ne mogu sebe zamisliti u depresivi..bez obzira na godine...
Jel onda čudno što i ja pijem antidepresive?
To što netko ima depresiju nema nikakve veze s financijskim stanjem, izgledom, godinama ili obrazovanjem...nažalost...da je tako znali bi što trebamo izbjeći...moja mama nikad nije imala psihičkih problema niti je bila posebno nezadovoljna nečime u životu, jednostavno je došla u fazu kad su joj hormoni podivljali a ispušnog ventila nema...
Bila je kod psihijatra, danas je sretnija, skuhala je fini ručak, gledala neke komedije pa se dosta smijala...(ok, izostavit ću dio o cijelodnevnom prešetavanju u spavaćici i podočnjacima do poda )

Žene, jel znate neke recepte koji imaju čudesna svojstva? Ne znam, energetski napitci, zdrava prehrana ili nešto slično, što može podići imunitet i možda malo poboljšati cjelokupno stanje? Ustvari, da li to uopće postoji??
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 19:57   #78
Naravno da postoji, kombinacija prehrane i vježbi, pa to je poznato ...al tu nema brzih rezultata, to je proces koji traje cijeli život, način života, i tek onda daje prave efekte. Danas, kad nitko nema živaca ni vremena, svi tražimo blic efekt, a to ne postoji, osim da se udarim ciglom u glavu
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:20   #79
Da li je normalno nakon 3gog.menopauze dobit bolnu i obilnu menstruaciju? Moja teta je dobila, a dr.teta joj je rekla da je to normalno i da se organizam čisti + bila je na pregledu prije 2mj.i na papa testu je sve bilo ok.
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:02   #80
Pozdrav svima.
Na brzinu sam pročitala sve napise, ali nisam uočila da neka govori o OSTEOPOROZI.
Ja sam isto rano ostala bez menge, oko 42. sam bila gotova. Kažu da je nasljedno samo 40%. I moja mama je rano izgubila mengu. Sve te valunge, znojenja i nervoze nisam imala, a vrlo brzo sam istrčala iz menopauze. Barem mislim. Rodila sam 3. dijete u 34. godini, super porodi, super klinci. Moja doktorica mi je navela sve moguće razloge za i protiv hormona, ali je izostavila ono najgore za mene - kosti. I evo me, visoka osteoporoza. Odbila sam uzimati hormone, na žalost.
Mada mislim, zapravo tvrdim da tu osteoporozu imam odavno. Nekoliko godina nisam se izlagala suncu, nisam baš puno pila mlijeko, sir ne volim i slično.
Rekao mi je doktor da je uopće upitno, da li sam ikada i imala ful normalne kosti. Od 8 kg težine mojih kostiju, došla sam na 5 kg. Kako je on to procijenio, nema pojma.
Vjerujte, bilo je šokantno slušati šta mi je svašta govorio. Odjednom!!!
Alil, ja si utvaram da sam osoba dobre volje, strpljiva, pozitivna. Uzimam lijek jednom mjesečno-Bonviva. Hranim se sezamom, sirom, mlijekom, doslovno se pečem na suncu, a po zimi D vitamin i vježbam statičke vježbe. Najboje je yoga ili tai chi. Super. I glavu gore.
I mislim da sam dobro prošla. Jer ima groznih dijagnoza u žena, napose kad krene klimakterij.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.