Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 14:58   #3341
@ Elich

Pa, koliko je obitelji u toj njihovoj kući? Bože sačuvaj
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 05.07.2011., 15:00   #3342
ne znam, ja sam stvarno protiv toga,
a stvar je u tome da je naš mentalitet takav čim imaš sina, zidaj mu kat, ako su 3 sina, onda 3 kata..
a nevjeste nema još ni na vidiku...i onda kad se sinek poželi ženiti snahe budu dovodene pred gotov čin...kud ćemo u podstanare, zaduživat se kreditom...itd, kad njega već 15 godina čeka kat iznad staraca..
july23 is offline  
Old 05.07.2011., 15:05   #3343
Svaka od nas ima svoju priču ,ali iz nedavnog iskustva preporučujem odnos: Dobar dan ,kako ste ,doviđenja.Ako im treba pomoć, pomozi,ali se ne nudi bez pitanja.
 
Old 05.07.2011., 15:09   #3344
Quote:
july23 kaže: Pogledaj post
onda kad se sinek poželi ženiti snahe budu dovodene pred gotov čin...kud ćemo u podstanare, zaduživat se kreditom...itd, kad njega već 15 godina čeka kat iznad staraca..
Ah, da, ja sam imala taj problem s mužem.

Namjerno sam se žrtvovala i doselila k njemu na kat iznad njegovih (nismo čak imali niti cijeli kat, jedva polovicu, oko 30-ak kvadrata). Htjela sam mu dokazati da je to loša ideja i da tako nitko ne može u miru živjeti, a kamoli mladi par željan slobode.

I tako smo ostali 2 godine tamo. Meni ok, niš mi posebno nije smetalo, osim toga da djelimo hodnik i da ih svaki dan viđam ali ON sam je popizdio i rekao dosta

Kupili smo svoj stan i sad smo oboje sretni i zadovoljni.

Neki će me možda pitati zašto sam se žrtvovala i radila po njegovom, ali to je sad već druga priča, neki kompromisi i tako to... nije bitno za ovaj slučaj.
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Old 05.07.2011., 15:19   #3345
Znam jednu mladu ženu koja se malo nabrzinu udala zbog trudnoće, nisu imali gdje i uselili su u njegovu obiteljsku kuću na selu koja je dosta velika, ali je i velika gužva u njoj, tu živi njegov brat sa svojom obitelji i sestra..uz roditelje, naravno..
Oni od početka kao planiraju preseljenje u grad i imaju stan (odnosno on ga ima) koji treba renovirati, ali otada su prošle 3 god, rodilo se drugo dijete, a preseljenja još nema ni na mapi...e sad zašto - uz svu mržnju prema svekrvi koju ona redovno sipa na sve strane, ipak je shvatila da joj u gradu nema tko čuvati djecu, a ovako ima besplatan baka-servis..
july23 is offline  
Old 05.07.2011., 15:27   #3346
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
@ Elich

Pa, koliko je obitelji u toj njihovoj kući? Bože sačuvaj
mama u svome stanu(dvorišnom), jedan brat u prizemlju (sa ženom i jednim klincem), drugi brat na katu (sa ženom i dvoje klinaca)
a ja hvala Bogu 50 km dalje

Quote:
july23 kaže: Pogledaj post
ne znam, ja sam stvarno protiv toga,
a stvar je u tome da je naš mentalitet takav čim imaš sina, zidaj mu kat, ako su 3 sina, onda 3 kata..
a nevjeste nema još ni na vidiku...i onda kad se sinek poželi ženiti snahe budu dovodene pred gotov čin...kud ćemo u podstanare, zaduživat se kreditom...itd, kad njega već 15 godina čeka kat iznad staraca..
i ja sam protiv toga, ali kod mojih nije bila ovakva situacija kakvu opisuješ

stariji brat kada se oženio živjeli smo svi skupa(mama, 2 brata, snaha i ja).
mama je digla kredit na sebe, otplačivala ga sama i htjela bratu(starijem) kupit kuću a oni neka si ju sređuju polako (nije im ona odabrala kuću već im je dala da si sami biraju), no oni su to odbili i tražili od nje novac da si oni dozidaju kat jer njima je novo ipak bolje nego nečija kuća koju treba renovirat.

nevoljko ali ipak je pristala(njen uvjet je bio poseban ulaz) i dala im novac za početak a kasnije pomagala u građevinskom materijalu koliko god je mogla(a to je stvarno puno).

ja sam se udala u međuvremenu i otišla a mama i mlađi brat(tada još srednjoškolac )su ostali u prizemlju kuće. mama ga je u potpunosti renovirala(ganc novo kupatilo, proširenje dnevnog boravka, dozidavanje nove kuhinje...) kada joj je mlađi brat rekao da se ženi i da planiraju tu živjet.

mama je pristala i na to jer nije bila u mogućnosti(zbog spomenutih radova) pomoći mu da kupi kuću.
no mjesec dana prije svatova su brat i snaha mami priopčili da bi oni bili sami i da će oni njoj sagradit stan u dvorištu.
no na kraju ga je mama sama sagradila(imala je nedovršeno malo kupatilo i trpezariju ,a dozidala je dnevni boravak i spavaću sobu)

i to ti je sada to.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 05.07.2011., 15:31   #3347
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Ah, da, ja sam imala taj problem s mužem.

Namjerno sam se žrtvovala i doselila k njemu na kat iznad njegovih (nismo čak imali niti cijeli kat, jedva polovicu, oko 30-ak kvadrata). Htjela sam mu dokazati da je to loša ideja i da tako nitko ne može u miru živjeti, a kamoli mladi par željan slobode.

I tako smo ostali 2 godine tamo.

Neki će me možda pitati zašto sam se žrtvovala i radila po njegovom, ali to je sad već druga priča, neki kompromisi i tako to... nije bitno za ovaj slučaj.
uh ,muž ti je izdržljiv, mi smo izdržali jedva 9 mjeseci
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 05.07.2011., 21:51   #3348
vo da i ja napišem jednu o svekrivima....
u braku sam skoro 3 god i od prvog dana živimo sa svekijima u ZAJEDNIČKOM KUĆANSTVU (znaći ne živimo u kući pa svakom svoj kat - nego isti kat, iste prostorije i sve)
i ja i svekrva smo si supeeer....
žena je stvarno odlična....možda zato što je mm od prvog dana na mojoj strani, možda zato što žena nikada nićemu ne prigovori, možda zato što (al fakat je tako) uglavom napravi onako kako sam si ja to zamislila.... jedina mana joj je kaj je neuredna pa ja više po kući prtljam i spremam....
imamo klince od 18 mj... nikada, ali baš nikada nije rekla neću ih čuvati da vi odete na kavu, šoping, kino, odspavati....i zove za svaku sitnicu (ak neće jesti ovo dal da im dam nekaj drugo, - a ne ko većina da da po svome).... ma žena je fenomenalna....

iako ponekad se osjećam krivom jer ja znam pretjerati pa ispada mi ona dođe ko još jedno dijete kojemu moram reći daj ovo, daj ono jer je joj sasvim svejedno........(ali svjesna sam toga pa se uspijem zaustaviti)


npr.... pregrađivali smo dnevni boravak da se dobije još jedna soba za klince i svekrva je izbacila namještaj star 3 god i povela mene u kupnju i JA sam birala novi namještaj...
ona je samo rekla kako ja kažem tako će biti....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 06.07.2011., 08:16   #3349
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
vo da i ja napišem jednu o svekrivima....
u braku sam skoro 3 god i od prvog dana živimo sa svekijima u ZAJEDNIČKOM KUĆANSTVU (znaći ne živimo u kući pa svakom svoj kat - nego isti kat, iste prostorije i sve)
i ja i svekrva smo si supeeer....
žena je stvarno odlična....možda zato što je mm od prvog dana na mojoj strani, možda zato što žena nikada nićemu ne prigovori, možda zato što (al fakat je tako) uglavom napravi onako kako sam si ja to zamislila.... jedina mana joj je kaj je neuredna pa ja više po kući prtljam i spremam....
imamo klince od 18 mj... nikada, ali baš nikada nije rekla neću ih čuvati da vi odete na kavu, šoping, kino, odspavati....i zove za svaku sitnicu (ak neće jesti ovo dal da im dam nekaj drugo, - a ne ko većina da da po svome).... ma žena je fenomenalna....

iako ponekad se osjećam krivom jer ja znam pretjerati pa ispada mi ona dođe ko još jedno dijete kojemu moram reći daj ovo, daj ono jer je joj sasvim svejedno........(ali svjesna sam toga pa se uspijem zaustaviti)


npr.... pregrađivali smo dnevni boravak da se dobije još jedna soba za klince i svekrva je izbacila namještaj star 3 god i povela mene u kupnju i JA sam birala novi namještaj...
ona je samo rekla kako ja kažem tako će biti....

ovo je stvarno lijepo čuti...moja sveki zna povremeno biti takva.....al vjerujem da bi mi bila svekrva iz pakla da živimo u istom kućanstvu

ti i muž ste se na početku dobro postavili i to je super, uživaj te
Crnileptir00 is offline  
Old 06.07.2011., 09:13   #3350
ma njoj se zapravo živo fućka kakva je kuća, jel čisto ili prljavo... kak sam ja došla ona je prestala bilo kaj po kući raditi osim ako joj ja ne kažem (ko 10-ogodišnje dijete - jbt.. ja m,oram svekrvi naređivati - nije ni to baš normalan odnos ), a ona zauzvrat ne prigovara (a što si misli to neznam ali nijednom gestom nije pokazala da misli išta loše)....
ma mislim meni generalno paše, ali me ponekad i naživcira jer ko da imam još jedno muško u kući pa ono - ništa neće napraviti dok se ne kaže
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 07.07.2011., 23:39   #3351
Ne znam kako se prije živjelo kada su i po tri familije bile u kući, možda su ljudi danas postali previše obijesni.
Gustavo is offline  
Old 07.07.2011., 23:52   #3352
prije je vazilo pravilo da glavni u kuci se pitaju, pa ako oni kazu da se skoci sa 3. sprata to bi svi uradili.
danas vise nije tako, jer danas niko ni o kome (u biti) ne ovisi.
eh, problem nastaje kad neko ima 1. nerealna ocekivanja u situaciji u kojoj se nalazi ili 2. neko zivi zajedno a to uopste ne zeli (ili nema mogucnost da bilo sta ucini sa tim ili ne pokusava), 3. da je bezobrazan i nece da se nadje na pola puta.

skidam kapu svakome ko zivi u zajednici, ali ja ne znam i ne vjerujem (poznavajuci sebe) da bih mogla to podnijeti (ili bih cesto eksplodirala, tj svima sve sasovala u lice, ili bih odljepila ).
Lano is offline  
Old 08.07.2011., 00:04   #3353
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
vo da i ja napišem jednu o svekrivima....
u braku sam skoro 3 god i od prvog dana živimo sa svekijima u ZAJEDNIČKOM KUĆANSTVU (znaći ne živimo u kući pa svakom svoj kat - nego isti kat, iste prostorije i sve)
...
jel mogu ja posuditi malo tvoju sveki?ovo se ne čita svaki dan.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 08.07.2011., 06:41   #3354
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se prije živjelo kada su i po tri familije bile u kući, možda su ljudi danas postali previše obijesni.
Tebi je obijest htjeti imati svoj mir, živjeti svoj život, sam odlučivati za sebe itd.?

Čudna definicija obijesti...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 08.07.2011., 08:28   #3355
Duuuuuugo me nije bilo tu.....sad sam isključivo na Trudnicama

U rujnu se udajem i selim k dragom i mami...iako sam rekla da nema šanse i da idemo u podstanare, sad su se prioriteti malo promijenili i idem tamo....

Ne, nije mi drago, živčanila sam stalno i onda shvatila da škodim samo sebi i bebici....

Idem, pa kud puklo.....možda se onda češće dođem jadati

Twinmama, bogme sam i ja birala veš mašinu, a još nisam tamo....ali, nažalost, nisam birala pločice za kuhinju pa izgleda prestrašno
__________________
Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju...
Tily13 is offline  
Old 08.07.2011., 09:03   #3356
Ah, evo da nisu samo prigovori, ja ovo jednostavno moram napisati. Moja sveki se ne služi baš računalom, ali ovih dana stvarno samo čekam da otvori temu o snahama.

Još oboje živimo s roditeljima, ali kod mene je gužva jer nas je puno, a kod njega ima više mjesta i njegovima ne smeta da ja prespavam pa smo vikendom tu. Sad je MD imao dva tjedna godišnjeg pa smo bili kod njega (tj. kod sveki) 17 dana, ni više ni manje. Ja naravno vodim svog psa (sad ima i krevet svoj kupljen da ne moramo nositi svaki put dekice), koji baš ne voli ljude, niti njih, pa je obično u njegovoj (sad već našoj lagano) sobi. Eh sad, mi se planiramo ženiti pa je prilično izvjesno da će taj pas jednog dana stajati između njih i klinca, pa se oni trude da ih on prihvati, išli smo svi skupa u šetnje da ih malo upozna, da se navikava polako na njihovu prisutnost. Jesam li spomenula da se njegov otac boji pasa, i to panično? U jednom trenu pas je bio pušten i mirno sasvim prošao skroz uz njega i trčkarao dalje, ali njemu je to bilo kao da plivač vidi peraju koja se udaljava od njega.

Budući da smo sad malo duže ostali, išli smo malo i preurediti njegovu sobu. Bilo je dosta zakrčeno, imao je previše stvari, nisu sve njegove, a kad sam ja došla sa svojim stvarima za tih 17 dana nastao je stvarno nered. Pa smo tri dana pregledavali stvari, premještali namještaj i slagali tako da ima više mjesta. Nismo tako puno čak ni bacili, samo detaljno pospremili. Prvo je bila malo sumnjičava, ali na kraju joj se rezultat svidio. Soba sad izgleda puno prostranije, ima više zraka i svjetla, a i inače je velika.

Nije čak ni to sve. U ponedjeljak napokon odemo pas i ja doma (odveze nas kad ide na posao jer radi par min od mene), u sri odem u Rijeku na jedan dan, tamo naravno naletimo na mačkicu neku malu na cesti, ničiju. Kod mene nema mjesta, mi imamo tri psa, od kojih dva ne vole mačke, a mojima su i psi dovoljni. Zove on svoje, može, ako oni nemaju posla oko mačke. Super, jedino nismo tad znali da mačka jako ne voli pse. Tako da sad opet tu, s mojim ludim psom i mačkom koja psa ne podnosi pa je svatko u svojoj sobi.

Kroz sve to sveki se ništa ne žali, kaže da sam joj draga i da mogu uvijek doći i ostati koliko želim.
Trudimo se što manje im smetati, pospremimo za sobom i on sad neke stvari radi po kući koje nije ranije, nekad kuhamo za sebe, nekad jedemo isto što i oni, ali ipak ni njima nije baš kao kad su sami, a imaju svoje navike i rutine, navikli su na svoj prostor. Meni bi neke stvari drukčije možda odgovarale, ali sigurno i ona koješta prešuti, iako vjerujem da bi veće stvari rekla barem njemu.
Najbolje mi je kad on kaže da joj prethodne njegove cure nisu ovako 'sjele', a one se meni zapravo čine daleko normalnije.

Uskoro joj je rođendan, sad će uz ostalo dobiti i onu šaljivu plaketu za najbolju svekrvu, stvarno je zaslužila.
Nadam se samo da će ostati bar upola takva i kad bude sve službeno. :drži fige:
Ms_Manners is offline  
Old 08.07.2011., 09:07   #3357
moja je prije dva dana imala ispad: joj daj je otjeraj više....više ništa nije kao prije, ne razgovaraš s nama, ne konzultiraš se...tužna sam ti jako, da mi je još par godina poživjet u miru...a kad se sjetim kako je u početku govorila da sam joj 4.dijete..
barbiela is offline  
Old 08.07.2011., 09:22   #3358
Govorila, ali kako se ponašala?
Ma ja ću ostati optimistična, nevina dok se ne dokaže krivnja. Ostanemo sami i duže ponekad, sad on radi, ja sam s njima u kući, mogla bi reći i napraviti što god želi i bila bi moja riječ protiv njene, ali ista je kao kad smo svi skupa.
Ms_Manners is offline  
Old 08.07.2011., 09:31   #3359
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Govorila, ali kako se ponašala?
Ma ja ću ostati optimistična, nevina dok se ne dokaže krivnja. Ostanemo sami i duže ponekad, sad on radi, ja sam s njima u kući, mogla bi reći i napraviti što god želi i bila bi moja riječ protiv njene, ali ista je kao kad smo svi skupa.
Pa zašto ne bi bila optimistična? Nisu sve sveki Zlice od opake.. tvoja očito ne spada u tu skupinu..
barbiela is offline  
Old 08.07.2011., 09:33   #3360
Joj, nadam se, inače su super, ali zadnja tri tjedna su ispala prekomična, iskazali su se ekstra.
Ms_Manners is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.