Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2020., 13:43   #441
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Srcedrapateljna katolička propaganda i prodavanje mistične magle uz dramatičnu glazbu.
Najbolja mi je scena kada oni svećenički neradnikovići natežu golemo klatno s posudom s tamjanom i kade li ga kade, a svi zijevaju u čudu nad tim mirakulom.

"Santijago de Compostelllo!" Brrr. Da se smrzneš od samoga naziva, i padneš u vjerski zanos i trans, premda ne znači ništa doli još jednog lika iz kršćanskih bajki (svetac Jakov).

Ko da smo se vratili u srednji vijek, doba teškog praznovjerja i lakovjerja, prožetog naravno i nasiljem, samo što se to lukavo krije. Glumci zinuli u vjerskoj opčinjenosti prastarim ceremonijama.
Kakogod. Neki u tome uživaju, pa neka ih je.
I ti ćeš meni nedostajati.

Samo još jedna stvar. Zapitaj se, ali iskreno, koliko god dublje možeš... Koliko svog života ugasiš kada ugasiš kompjuter?

Dobronamjerno ti ovo govorim. Razmisli.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 18:27   #442
Ne znam, za kolegu Nnepoznatog ali gašenje tehnologije koja nas opterećuje ili usrećuje sa glupim, naivnim i plitkim sadržajem može postati put ka smislu.

Pa kako ko, voli...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 21:32   #443
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Srcedrapateljna katolička propaganda i prodavanje mistične magle uz dramatičnu glazbu.
Najbolja mi je scena kada oni svećenički neradnikovići natežu golemo klatno s posudom s tamjanom i kade li ga kade, a svi zijevaju u čudu nad tim mirakulom.

"Santijago de Compostelllo!" Brrr. Da se smrzneš od samoga naziva, i padneš u vjerski zanos i trans, premda ne znači ništa doli još jednog lika iz kršćanskih bajki (svetac Jakov).

Ko da smo se vratili u srednji vijek, doba teškog praznovjerja i lakovjerja, prožetog naravno i nasiljem, samo što se to lukavo krije. Glumci zinuli u vjerskoj opčinjenosti prastarim ceremonijama.
Kakogod. Neki u tome uživaju, pa neka ih je.
Ti si opasno opterećen čovjek.
prominski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2020., 09:10   #444
Lightbulb

Quote:
prominski kaže: Pogledaj post
Ti si opasno opterećen čovjek.
Psihološko pravilo kad netko nešto čudno kaže o nekome drugome, prva pretpostavka je da zapravo govori sam o sebi. Njegova vlastita nutrina progovara, i želi mu poručiti nešto.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
I ti ćeš meni nedostajati.
Neloši su ti postovi bili.

Quote:
Samo još jedna stvar. Zapitaj se, ali iskreno, koliko god dublje možeš... Koliko svog života ugasiš kada ugasiš kompjuter?
Dobronamjerno ti ovo govorim. Razmisli.
Isto vrijedi i za tebe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2020., 19:56   #445
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Psihološko pravilo kad netko nešto čudno kaže o nekome drugome, prva pretpostavka je da zapravo govori sam o sebi. Njegova vlastita nutrina progovara, i želi mu poručiti nešto.
Otud ono Trump je poručio Amerikancima da se moraju vratiti ka kršćanskim temeljima.

Što misliš, je ili ne, zbilja stvarno mislio?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 11:55   #446
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Otud ono Trump je poručio Amerikancima da se moraju vratiti ka kršćanskim temeljima.

Što misliš, je ili ne, zbilja stvarno mislio?
Po mojoj metodi, to je rekao jer osobno misli da se lično odmako od istih ideala.
Ujedno, to je lukavi političar, koji sve koristi da lakše vlada. Desničari i spaljeni teoretičari zavjera, sasuli su svoju mržnju na njegova prethodnika, jer preziru sve napredno i humano, a vole zaostalo i konzervativno i iracionalno, pa tako ne napadaju svojega Trumpa, kao niti ovdačnji klero-desničarevići koji se klanjaju Markićki i Bozaniću.

Ti vjerojatno aludiraš na "prave" kršćanske korijene, koje si zamislila u svojoj glavi, i držiš ih plemenitima i potrebnima.

Možeš li ih opisati ukratko?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 17:29   #447
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Po mojoj metodi, to je rekao jer osobno misli da se lično odmako od istih ideala.
Ujedno, to je lukavi političar, koji sve koristi da lakše vlada.
U jednom od njegovih više komentara (dakako šifriranih) je odaslao poruku da se na sceni pojavio samo zato da bi teren pripravio onome koji dolazi iza njega.
I ne, nije govorio o Kristu, jer taj s Kristom nema apsolutno nikakve veze, ali ima veze s jednim davnim obećanjem ravnim zakletvom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.