Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2023., 07:26   #10221
Zaposlenost oba roditelja je uvjet za dodatne bodove i prednost pri upisu. Nezaposlenost ne diskvalificira djecu od prava na polazak u vrtić, samo otežava upad.
Ako je dijete upalo jedino prosjek primanja može utjecati na cijenu koja se plaća ovisno o politici vrtićke kuće, ali ne može dobiti ispis.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 13:10   #10222
Hvala na odgovoru!
Ali ovdje se ne radi o nezaposlenoj osobi. Radi se o osobi koja je u radnom odnosu i koristi mirovanje r.o. do 3. God djetetova života. To su dvije različite stvari.
Osoba koja koristi navedeno pravo ne može sklopiti ugovor o radu s novim poslodavcem, prema tome, nije nezaposlena.
__________________
Shut up and make me sandwich!

Zadnje uređivanje Ardennes : 04.08.2023. at 13:11. Reason: Tipfeleri
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 13:26   #10223
Jasno mi je, ali poanta je da nema veze. Sva djeca imaju pravo na vrtić ako ima mjesta. Potvrde poput zaposlenja, primanja dječjeg doplatka itd služe za ostvarivanje dodatnih bodova i prednosti. Kad dijete jednom upiše vrtić u većini vrtićkih kuća to tako ostaje do polaska u školu. Samo u nekoliko gradova upis se vrši svake godine ponovno i svake godine se ponovno predaju dokumenti i rade nove liste. Ako u vašoj vrtićkoj kući upisi nisu svake godine onda nema veze kako se poslije upisa mijenja status zaposlenja, trudnoća niti ičeg. Dijete je upisalo odgojno obrazovnu ustavu i može pohađati vrtić. Što roditelji rade za to vrijeme nikog nije ili barem ne bi trebalo biti briga.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 13:37   #10224
Quote:
Ardennes kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!
Ali ovdje se ne radi o nezaposlenoj osobi. Radi se o osobi koja je u radnom odnosu i koristi mirovanje r.o. do 3. God djetetova života. To su dvije različite stvari.
Osoba koja koristi navedeno pravo ne može sklopiti ugovor o radu s novim poslodavcem, prema tome, nije nezaposlena.
Pisalo se o ovome baš nedavno (prilikom upisa ove godine), zaboravih na kojoj temi.
Uglavnom, poanta je da se zaposlena osoba koja koristi neplaceni dopust do djetetove 3.god života prilikom prijave za vrtić gleda kao zaposlena osoba. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje

Edit: evo nasla sam:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=...&postcount=276
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2023., 13:56   #10225
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Pisalo se o ovome baš nedavno (prilikom upisa ove godine), zaboravih na kojoj temi.
Uglavnom, poanta je da se zaposlena osoba koja koristi neplaceni dopust do djetetove 3.god života prilikom prijave za vrtić gleda kao zaposlena osoba. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje

Edit: evo nasla sam:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=...&postcount=276
Je, to me zanimalo. Valjda onda ne provjeravaju ponovo dal' si prekinuo mirovanje u rujnu čim dijete krene u vrtić ili npr. u studenom....
Hvala!
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2023., 20:02   #10226
Ako netko zna, da li za izračun cijene vrtića ulazi dječji doplatak, oprema za dijete što se dobije od grada (mislim na Zagreb)? Skinula sam one potvrde o dohotku sa e građani i ne znam koje iznose trebam gledati tj da li trebam i one neoporezive primitke?
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 21:05   #10227
Samo skini sve potrebne potvrde sa e-građana i odnesi im u tajnistvo/racunovodstvo, budu ti djelatnice ispunile iznose u formulare, to im je pola minute posla.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 13:27   #10228
Vezano za (ne)cijepljenje i upis - imamo bas posebnu temu za to, pa sam tamo prebacila postove: Upis necijepljene djece u državni vrtić
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.