Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 19:42   #81
Bolje ti se udati za bogatog i privlačnog, nego za siromašnog i odvratnog. :bob rock:
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:48   #82
Quote:
danz kaže: Pogledaj post
Kao muškarac koji dugo živi na zapadu želim ti predložiti da ako se odlučiš udati za njega bitno je da svi papiri prije ulaska u brak tebi daju garanciju da ćes naslijediti dio njegovog bogatstva ili recimo 1/3. Znači papiri koje je advokat pripremio. Bez papira nikako u brak!

Znam jednu našu ovdje u Skandinaviji koja se udala za 30 godina starijeg jako imućnog muškarca. Njemu je ostalo još par godina života, a ona će još sigurno 40 da poživi. Njen prvi brak je bio neuspješan sa jednim našim balkancom sa kojim ima 2 djece. Rekla mi je da je sex sa njim bio kao iz snova, a sve ostalo je bilo jad i bjeda. Na kraju ga je ostavila.

Želim ti samo reći da muškarci kojima je novac najbitniji su bolesni ljudi i sa njima ne možeš imati neki život gdje postoji nešto više osim materijalizma i ekonomske sigurnosti.

Ja ne želim moralizirati, ali ako ti je materijalna sigurnost i ekonomski status bitna stvar onda Go for it.

Čak i ovdje u Skandinaviji koja je socijalno sređena ima žena koje brak gledaju samo kroz novčanik muškarca. To je jednostavno tako priroda odredila. Žene traže sigurnost. That’s evolution.
Ja bi volila da malo vise citate cijeli tekst, a malo manje moralizirate. Znas kad mi netko puno govori i postenju ja se zapitam da li je ta osoba zaista takva!
Mislim da sam pitala da li cu mozda zaliti za odlukom da "pustim priliku" ili ne, i to je sve. Morale vertikle molim da popuju nekom drugom ne meni.

Tebi hvala na savjetu, i ja sam sa zapada
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:50   #83
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nego autorica je napisala da je lik stranac i gleda sve kroz novce. Ja bi se bojala s takvim imati dijete. Ako je dosta utjecajan, bojala bih se da ne ostanem bez tog djeteta jer ga je ćaća oteo i odveo u svoju zemlju i tamo sredio da je dijete u njegovom skrbništvu. Nije da se tako nešto nikad nije dogodilo, čak i tu na forumu su neke ženskice pisale kakve su sve pizdarije imale kad im se takvi likovi krenu osvećivati.
Potpis na ovo, da se jos jednom autorica zapita, sta ako....?
Imas stan, posao, prijatelje..( iako ne volim ljude koji drugima stalno govore sta da rade, ali sa druge strane, oni nas gledaju svakodnevno i stvaraju utiske).
Samo jako, jako bliska osoba mi moze savjetovati sta da radim od svog zivota.
Autorice ne radi to. Ne udaji se na takav nacin, ako vec pitas.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:53   #84
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ka prvo isto ako si klon,
iskrena jesi
ne tajis i ne uljepsavas svoje greske itd.
Hvala na toj iskrenosti prema nama, ali vise zahvali sebi na vlastitoj dobroj reflekciji situacije i same sebe.

Pokusala si jer se trudio i to ti se dojmilo, ali je dalje odvratan.
Slusala si savjete frendica, ali je dalje odvratan.
Dobivala si poklone, a on dalje odvratan.
Seksali ste se, i ipak je odvratan (znaci nije ni nesto jebac).

Po meni nisi sponzorusa jer da jesi nebi to tako ovdje pisala.
Krenila si putem sponzoruse ali sama vidis da nemozes.
Nema tu srece, nego evo samo novca.

Naravno da ces ce kajati mozda nekada svakog 20. u mjesecu kada vise ne bude ostalo puno od place sta nisi ostala s njim zbog financiske sigurnosti.
Ali bolje se pitati od 20. do 1. ca. 10 dana to nego svaku noc kada spava kraj tebe "ali je moralo do biti?" A i e da samo spava kraj tebe!
Ne nego dira te sa odvratnim rukama,
ljubi te sa odvratnim ustima
i gura svoj odvartni ........ u tebe.

I nagurati ce toliko svoje odvratnosti u tebe dok budes sama sebi odvratna.

Pitanje je zelis li ziviti ili biti kupljena.
Nema ti tu koja godina biti s njim i otici. Ako se naviknes ziviit na drugoj novcanon raznini neces vise htjeti prestati s tim. I nekada ces otupiti da ti vise nece biti briga. Nacis ce ljubavnika kao i on ljubavnicu kada vise ne budes tako mlada i vitka itd. jer ako je mogao kupiti zenu moze i ljubavnicu.
Nije te osvojio sa svojim osjecajima, rijecima, duhovnosti, njeznostima nego te je kupio. Nije nista zajednicko izgradio nego je kupijo.
Vase zajednicko je njegov novac.

Ako iskreno nevjerujes da postoji nesto vridnije od novca, da ne postoji nigdje na svjetu musko s kojim bi mogla biti zaodovoljnija i sretnija. Netko tko ce osovojiti bez toliko novaca, koji nece kupovati tvoje zadovoljstvo osmjeh i tjelo sa novcom nego sa lipim rjecima, pogledima i iskrenim njeznostima.

Ako u to ne vjerujes nastavi put koji si krenila.

Ali iskreno receno znas da ne zelis, jer inace ne bi otvorila temu.
Skupi hrabrosti i kazi tim friendicima koje na tebe djeluju protiv tovg interessa koji ocigledno nije samo novac da shvatu da si pokusala i da nemozes. Nije onaj put koji oni smatranju naboljim tvoj put.

Pogledaj sebe u ogledalu i pitaj se:
kuda neman dovoljno novaca za sretan zivot?
Da li nije to sta trazim netko tko ce me praviti sretnijoj kada sam kraj njega?
Hvala na dobronamjernoj i iskrenoj poruci.
Vidim da si jedna od rijetkih koja je zaista procitala ono sto sam napisala i shvatila na pravi nacin.

Rekla bih osim sto si njezna i divna!
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 19:54   #85
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Potpis na ovo, da se jos jednom autorica zapita, sta ako....?
Imas stan, posao, prijatelje..( iako ne volim ljude koji drugima stalno govore sta da rade, ali sa druge strane, oni nas gledaju svakodnevno i stvaraju utiske).
Samo jako, jako bliska osoba mi moze savjetovati sta da radim od svog zivota.
Autorice ne radi to. Ne udaji se na takav nacin, ako vec pitas.
Da sam to zeljela odmah bi i napravila, zar ne?
Hvala na savjetu.
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:04   #86
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Planiraš li donositi odluke u životu po kriteriju mogućnosti da nešto požališ? Jer ako je to slučaj, živjet ćeš u vječnom strahu od žaljenja , a u takvom životu nema mjesta drugim emocijama.
Potpisujem od početka do kraja!

I ne treba smetnuti s uma da čak i pod uvjetom da se autorica ubaci u taj dijabolični plan udaje za čovjeka koji joj se gadi (nije rekla da joj je tak-tak, nego joj se doslovce gadi, a seks s njim joj je bio "nešto najgore") s namjerom da se za par godina rastane, dolazi do vrlo praktičnih problema: čovjek je stranac, pa pretpostavimo da bi oni kao obitelj živjeli u inozemstvu. Ona tamo možda ne nađe posao ili nađe neki s kojim će zarađivati džeparac i s kojim si neće moći platiti ni odvjetnika za rastavu, a kamoli nešto drugo. On joj, budući da ima lovu, a vjerojatno i veze, može oduzeti dijete ili barem zabraniti da s djetetom napusti državu. Da, alimentaciju će joj plaćati, ali samo do određene dobi djeteta, a ne zauvijek. Kako će ona, pod uvjetom da napusti svoj posao, svoj grad/državu, rastane se i u novoj državi ne nađe novog partnera, živjeti kao siromašna umirovljenica u tuđoj državi?

I na kraju krajeva, gledati čak i nekoliko godina (ako ne zauvijek) svako jutro za doručkom lice koje ti se gadi i imati par puta tjedno seksualno iskustvo koje ti je najgore na svijetu... Uh... Ne, hvala.
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:15   #87
možda je bolje biti treća žena Billa Gejtsa nego udata za luzera.
__________________
We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.
danz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:24   #88
Quote:
mala_babaroga kaže: Pogledaj post
Potpisujem od početka do kraja!

I ne treba smetnuti s uma da čak i pod uvjetom da se autorica ubaci u taj dijabolični plan udaje za čovjeka koji joj se gadi (nije rekla da joj je tak-tak, nego joj se doslovce gadi, a seks s njim joj je bio "nešto najgore") s namjerom da se za par godina rastane, dolazi do vrlo praktičnih problema: čovjek je stranac, pa pretpostavimo da bi oni kao obitelj živjeli u inozemstvu. Ona tamo možda ne nađe posao ili nađe neki s kojim će zarađivati džeparac i s kojim si neće moći platiti ni odvjetnika za rastavu, a kamoli nešto drugo. On joj, budući da ima lovu, a vjerojatno i veze, može oduzeti dijete ili barem zabraniti da s djetetom napusti državu. Da, alimentaciju će joj plaćati, ali samo do određene dobi djeteta, a ne zauvijek. Kako će ona, pod uvjetom da napusti svoj posao, svoj grad/državu, rastane se i u novoj državi ne nađe novog partnera, živjeti kao siromašna umirovljenica u tuđoj državi?

I na kraju krajeva, gledati čak i nekoliko godina (ako ne zauvijek) svako jutro za doručkom lice koje ti se gadi i imati par puta tjedno seksualno iskustvo koje ti je najgore na svijetu... Uh... Ne, hvala.
Skolovana sam vanka, tako da sto se diplome tice, nemam problema sa pronalazenjem posla ( hvala Bogu ). On je zaista bezobrazno bogat, i ovo sto si navela vrlo vjerovatno bi i napravo, ali nemojte podcjenjivati ni mene...salim se sad.

Ajmo jednom zauvijek razjasniti, znaci pitanje je: da li cu zaliti za propustenim ili ne? Nista drugo.
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:26   #89
Da.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:29   #90
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post

Ajmo jednom zauvijek razjasniti, znaci pitanje je: da li cu zaliti za propustenim ili ne? Nista drugo.
ako nađeš pravu ljubav, ne. ako ne nađeš, ili te ljubav razočara i prevari, da.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:29   #91
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Da.
Kratko i jasno, jel?
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:30   #92
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
ako nađeš pravu ljubav, ne. ako ne nađeš, ili te ljubav razočara i prevari, da.
znaci odmah znam da cu zaliti, jer nekako mislim da nisam te srece da cu naci pravu i iskrenu ljubav, a ovo drugo je postalo toliko normalno i ucestalo da je to strasno.
Morenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:31   #93
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Skolovana sam vanka, tako da sto se diplome tice, nemam problema sa pronalazenjem posla ( hvala Bogu ). On je zaista bezobrazno bogat, i ovo sto si navela vrlo vjerovatno bi i napravo, ali nemojte podcjenjivati ni mene...salim se sad.

Ajmo jednom zauvijek razjasniti, znaci pitanje je: da li cu zaliti za propustenim ili ne? Nista drugo.
Ne pišem ti s pozicije moralne vertikale niti te osuđujem.

A sad, pitanje koje postavljaš je pitanje gledanja u kristalnu kuglu. Nitko ne može znati kako će ti izgledati budućnost. Možda izgubiš posao, nađeš neki superloši, slabo plaćen, spusti ti se standard, i da, zaista žališ za propuštenom prilikom da živiš u braku s bogatašem i eventualno uživaš u diskreciji sa zgodnim ljubavnikom.

S druge strane, možda se udaš, živiš s čovjekom koji ti se gadi (to su tvoje riječi, ali toliko su upečatljive da ih stalno naglašavam), rodiš dijete, svjesna si da ćeš teško (ili nikako) izaći iz tog braka, a tada baš upoznaš svog princa na bijelom konju... Koji možda nije bezobrazno bogat, ali s kojim bi mogla lijepo i kvalitetno živjeti. No, udana si i ne možeš. Pa, eto, požališ što si se udala.

Nitko ti ne može reći što će se dogoditi u tvom životu i za čime ćeš žaliti. Na tebi je da odlučiš što ti je u životu važno (pri tome budi iskrena sama prema sebi) i što si spremna žrtvovati da bi do toga došla. Odgovor je samo u tebi, to je početak i kraj priče.

A frendice koje seksom plaćaju dobar posao zaboravi, one samo traže od drugih da se ponašaju slično kao i one da bi same sebi djelovale prihvatljivije.

Dakle, stvar je u tebi - što ti želiš, što je tebi prihvatljivo.
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:37   #94
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Bolje ti se udati za bogatog i privlačnog, nego za siromašnog i odvratnog. :bob rock:

Ok, shvaćam te jer nisi jedini sponzoruša...mnoge tako razmišljate.

Opet je to mač sa dvije oštrice...rastava ko u priči...baš u takvih slučajeva koji ulete u brak čisto zbog interesa.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:41   #95
I kad već pišemo "iz vlastitih cipela"... Ja sam po godinama tu negdje s tvojim potencijalnim mužem, dakle, imam nešto iskustva i dosta utakmica u nogama. Naravno da sam doživjela da zapnem u slijepoj ulici, dok neka "druželjubiva" kolegica kojoj nije bed spetljati se s čelnim ljudima u firmi napreduje, a pritom ima minimalna iskustva i loše kvalifikacije... I da, pitaš se ponekad čemu imati principe i čemu se držati nekih svojih uvjerenja, ali na kraju dana moraš se zapitati i sljedeće: bih li ja spavala sa šezdesetogodišnjakom oko kojeg se širi miomiris ustajalog znoja i friškog sloja parfema, koji ima smrdljive pušačke prste i žute zube zato da napredujem? Pa, ne bih. Dakle, odvažeš što ti je prihvatljivo, koje ciljeve želiš postići i što si spremna za njih učiniti. Ja sam spremna ostati raditi prekovremeno, spremna sam se dodatno educirati, spremna sam rintati k'o konj, ali, eto, nisam spremna pružati seksualne usluge da bih napredovala.

S druge strane, imam frendicu koja sad, u našim godinama, žali što prije deset godina nije spavala s takvim šezdesetogodišnjakom (obje smo imale istu ponudu, obje smo odbile), kaže, "trebala sam par puta stisnuti zube i sad bih imala super plaću, imala bih status, a seks s njim bi bio davna prošlost". Dakle, eto, dvije osobe, isto iskustvo, različito (ne)žalimo.
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:45   #96
Quote:
mala_babaroga kaže: Pogledaj post
S druge strane, imam frendicu koja sad, u našim godinama, žali što prije deset godina nije spavala s takvim šezdesetogodišnjakom (obje smo imale istu ponudu, obje smo odbile), kaže, "trebala sam par puta stisnuti zube i sad bih imala super plaću, imala bih status, a seks s njim bi bio davna prošlost". Dakle, eto, dvije osobe, isto iskustvo, različito (ne)žalimo.

Eto joj pameti...ta frendica ti je primjer tipične "tuke".
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:49   #97
Prvo, nemoj dopuštati da te osuđuju. Ako si sponzoruša, to je tvoj izbor i imaš pravo na njega. Kao što neke žene vole visokog, ti imaš pravo da te privlači novac.
U svakom slučaju, velik broj cura/žena se uda dosta loše i bude nezadovoljne u braku, čiste, peru i kuvaju nekoj budali koja ide po kurvama i kladionicama....
Ako ćeš se udati loše, onda neka on barem ima novca. Možda nećeš nikad imati sreće u ljubavi, a uz to biti siromašna.
Tvoje frendice su glupače, nemoj ih slušati, nek se one jebu sa starcem.
Idealan scenarij bi bio da ostaviš tu ružnu epizodu iza sebe i nađeš pravu ljubav, bez obzira koliko novca ima. Ja bi to preporučio.
Ali život je rijetko idealan pa sretno ti bilo.
Ako se udaš za njega, nemoj ostati vjerna u tom braku nego si traži malo zabave sa strane) šteta je da mlada žena troši godine u krevetu sa starcem
Wolion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:53   #98
zvuči očajno.. A kako li je to tek u stvarnosti...
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:59   #99
Quote:
Freedomea kaže: Pogledaj post
zvuči očajno.. A kako li je to tek u stvarnosti...

Svakoj normalnoj osobi bi to zvučalo očajno...katastrofa...

Ali vidiš, ova Perzafona bi to jedva dočekala...urođena sponzoruša...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:07   #100
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Ajmo jednom zauvijek razjasniti, znaci pitanje je: da li cu zaliti za propustenim ili ne? Nista drugo.
Itekako. Svi oni koji te u ovom trenutku pozivaju na moral, na odgovornost i na razum... Ispoljavaju svoje niske strasti. Gledaj tko govori, ne što govori. Oni koji te pozivaju na red i poštenje, zaviri malo u njihove živote. Da li im je usitinu toliko bajno?
Imaš priliku, iskoristi je. Iz iskustva kažem, nikad ne znaš što se može razviti iz nečeg što je počelo kao "prilika". Sretno.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.