Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 02:37   #2901
I ja sam dok smo preko firme imali flotu tu uvijek dobila lijepo auto ali čim više nema flote, evo plati ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 26.05.2017., 06:42   #2902
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Tenkju MrsGahan.
Google kaže da postoje i tüv süd i dekra u mom selu i da rade subotom. Budem pokušao.

@diabolica - nisam još imao nikakvih problema s autom, ali mora redovito k serviseru zbog garancije.
Ja odem do ATU-a, oni su najjeftiniji, mislim 89€.
noldo is offline  
Old 26.05.2017., 16:43   #2903
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A zašto ti moraš ostati?

Moj servis (vw, Audi, Skoda u Frankfurtu) ti kaze kada da auto predas i kada da ga digneš. Obicajno do 9 predati i od 16 do 18 dignuti.
Imas 3 mogućnosti tada:
1.) Daju ti kartu za javni prijevoz za 5€
2.) Daju ti e-bickl isto 5€
3.) Uzmeš od njih auto uz "povoljnu" cijenu, nesto kao 30€ Polo, 45€ golf i 60€ Passat i imas uz to 100km.

Neznam sto ces cekati cijeli dan, neces im ti pomagati kod servisa!
Ako u toku servisa iskrsne nesto izvanredno uži skuplje oni te zovu i obavijeste.

I ako ti je veliki servis Ce prija biti 500 € nego 200€.
napisao sam da moram ostaviti auto cijeli dan,a ne da moram cekat,čitaj šta piše...za drugi servis su rekli da je veliki servis pa je bio oko 300€ cini mi se...sumnjam da će ovaj biti više
ma daju i vamo kartu za ubahn,al neda se meni s time bas putovat..previse vremena gubim...pokupit ce me prijatelj kad se bude vracao s posla,a kad budem isao podignit auto,vjerojatno ce me netko odvest..
Mortiis is offline  
Old 26.05.2017., 16:45   #2904
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U Njemackoj nema produzenja registracije kao u HR, napravis tehnicki i rijeseno, autu vrijedi osiguranje i prijava (zulassung) tj ne istice taj dan.
ni austriji nema..
samo tehniciki jednom godisnje i to je to (ako je auto stariji od 3 god)..s time da imas jos 4 mjeseca fore kad ti prodje godina dana...
mislim da kosta oko 50ak €
Mortiis is offline  
Old 26.05.2017., 19:16   #2905
U Njemačkoj je prija nekada bilo da ako kaznis ipak dobiješ 2 godine technicki, pa su međuvremenu bili promjenuli i ako ti je technicki iztekao recimo u 1/2017 i ti si ga tek pravio 05/2017 bi opet dobio technicki samo do 01/2019. Netko je isao na sud i dobio pravo i opet se vratilo na stari sistem, ali su počeli uzimati 20% više ako kasniš.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 26.05.2017., 22:53   #2906
Sto se tice gledanje online serija ja ih gledam na bs.to serienstream.to mycouchtuner.ag, to mi je kolega sa posla, inace "svabo" preporucio, i do sada nikakvih problema. Jedino nisam uspio naci na kojim sajtovima je moguce gledanje filmova i sportova.....
MileIng is offline  
Old 27.05.2017., 01:39   #2907
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji 🙁
netflix 11 eu tonu svega ima....amazone prime slicna cifra uz filmove i serije imas besplatnu i prioritetnu dostavu kads kupujes na amazonu
a da ne spominjem sky i ostale legalne servise ko max dome i slicno di za njemacke prilike platis jeftinjoris cifru....al neeeevecina rvata se glupira i onda cudi ko pura dreku na kazne.....

Opaska...
Kad sam zivio u zg-u i radio za mizeriju od 300 ojra u Koncaru onda sam cuclao preko privatnih torrent klijenta enormne kolicine svega...mjuza isto...programi isto...i to samo zato jer nam je standard zakurac a cijene kao i tu u DE i vodio se time ak nam drzava govno i ne nudi ti ni priliku bilo je onda ko vas jebe rokaj snimaj....dok ide

Uleti mi prilika za Berlin i kad sam dosao tu odma sam piknuo netflix a torrent sam obrisao i nije mi na pamet palo skidat nes dok ove retardirane servise sa stremanjem nisam nikad kuzio i kak ekipa moze gledat film seriju di ima gro sranja, spywera, reklama a kvoliti je takav da mi nakon tri sekunde gledanja pocne titrat oko a mozak krvarit od muke...

...znao sam da tu nema zajebancije + tu si mozes priustit takve legalne servise i kupovat oridjinale programe kaj ti trebaju ili mjuzu koju zelis...i zasto da se pravim grbav i lud te sam sebi podmecem mozebitne klipove...onak gledam ja ovak uzajamno to gdje drzava di jesi ti omogucuje neke stvari i priliku po 1 puta u zivotu za normalan rad i zivot. Onda normalno je vratit bar istom mjerom i ponasat se kak spada i kakvi su zakoni....

Vi ostali koji se pravite pametni svako malo iskacete iz pastete sa plakanjem buhuhu kazna mi dosla na cifru da se i tu useres..... slicno cmizdrenje ko kad ekipa po zg-u place maznuli mu bajk od 4-5 i vise somova kuna a vezan bio sajlicom....a vec se zna preko 5 godina sajle su sranje koje odrade mala cvikaca kljesta i baj baj bajk....umjesto da se raspitao i uzeo u-lock zastitu i zastitio se od narkosa i cigica...al ne preskupo bilo dat 50ak eura vise...

tak i ovo sa torrentima ili stremanjem koje polako dolazi u zonu di su torrenti...pa se vi svi i dalje zajebavajte.....i osjecajte se ko u sjevernoj koreji...:klap:
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 27.05.2017., 09:09   #2908
Ako stvarno mislite skidati stvari free preko torrentna onda nabavite VPN. Košta oko 10-20 Eura/mj i sav internet promet je sakriven od ISP-a.

A i kako je receno, vani su place vece tako da Netflix i kupnja igri nije tako skupa.
Noctifer is offline  
Old 27.05.2017., 11:16   #2909
Jeste sigurni da se Netflix i Amazon Prime mogu u Njemackoj gledati na originalnom tonu i sa HR titlovima??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.05.2017., 11:27   #2910
Netflix u njemackoj nema hr titlove al ima originalni ton

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Old 27.05.2017., 11:48   #2911
Netflix u njemackoj nema hr titlove al ima originalni ton

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Old 27.05.2017., 13:02   #2912
Aha, a svi znaju perfekt engleski da im ne treba prijevod?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.05.2017., 18:10   #2913
Može i direct download, to je siva zona. Ja tu skidam muziku ako nema to na Spotify. Ali zbilja koristim za informaciju, jer kupujem ipak mjesečno 4-10 vinyl ili CD albuma. Tako preslusam sigurno 10-20 albuma u Mjesecu. Ako mi se album sviđa želim ga imati, ako ne,ne treba mi MP3 duže od 2-4 tjedna na kompjuteru.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.05.2017., 18:10   #2914
Imaju njemačke titlove, kad su već tu doselili onda bi bio red i da nauče jezik a ne da samo cvile kak je u njemackoj sve na njemackom

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk
hystorian is offline  
Old 27.05.2017., 18:28   #2915
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
netflix 11 eu tonu svega ima....amazone prime slicna cifra uz filmove i serije imas besplatnu i prioritetnu dostavu kads kupujes na amazonu
a da ne spominjem sky i ostale legalne servise ko max dome i slicno di za njemacke prilike platis jeftinjoris cifru....al neeeevecina rvata se glupira i onda cudi ko pura dreku na kazne.....
nije to bas tako kako kazes...

pod 1..koji ce mi kurac sky kad je idiotizirana sinkronizacija...nije to stvar njemackog jezika,nego ako nije original zvuk ja to nema boga isusa da gledam...isto tako nikad nebi gledao njemacki film pa da je engleska sinkronizacija,to izgleda onda kao neki crtani film u kojem se netko sprda s filmom/serijom

pod 2...imam netflix..i puno serija koje zelim gledat nema tamo..istina jeftin je i 4k slika,sto je odlicno..al jebat ga kad ima hrpu sranja,a malo toga sto valja...i recimo americki netflix je pun kurac bolji nego ovo sto nude nama...puno puno toga sto ameri gledaju mi nemozemo..

filmove da i ne spominjem..sve ili sranja ili ako su vec dobri onda zastarjeli filmovi koje su svi pogledali

Zadnje uređivanje Mortiis : 27.05.2017. at 18:39.
Mortiis is offline  
Old 27.05.2017., 18:31   #2916
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jeste sigurni da se Netflix i Amazon Prime mogu u Njemackoj gledati na originalnom tonu i sa HR titlovima??
Originalan ton imaju na 99% stvari..
samo jednom sam imao slucaj gdje nije bilo..htio gledat neku švedsku krimi seriju i kad sam vidio da je njemačka sinkronizacija iste sekunde ugasio (zato kažem 99%)

inače kod gotovo svega imaju eng titlovi (mislim da samo na par njemackih dokumentaraca nisam naisao na eng titlove nego su bili njemacki)

za hrv titlove me zaboli,razumijem da neki neznaju engleski (iako u danasnje vrijeme tesko ga je ne znat) ali gledajuci subjektivno na netflix,zaboli me..jer govorim perfektan engleski
Mortiis is offline  
Old 27.05.2017., 20:54   #2917
Iako znam i njemacki i engleski, zadnjih par godina filmove gledam iskljucivo sa nasim titlovima, tako mi je komotnije, ne bih vise ni pod razno gledao neki film sinkroniziran na njemacki, original njemaci film rado pogledam, steta sto vise nema onih njemackih humoristicnih emisija kao prije 10-15 godina, uzivao sam.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.05.2017., 21:13   #2918
Ako se naviknes na glas nekog glumca, ipak smeta da ima drugi glas, ja imam taj problem obratno, na primjer originalni glas Tommy Lee Jones mi je uvijek smijesan.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.05.2017., 22:59   #2919
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
nije to bas tako kako kazes...

pod 1..koji ce mi kurac sky kad je idiotizirana sinkronizacija...nije to stvar njemackog jezika,nego ako nije original zvuk ja to nema boga isusa da gledam...isto tako nikad nebi gledao njemacki film pa da je engleska sinkronizacija,to izgleda onda kao neki crtani film u kojem se netko sprda s filmom/serijom

pod 2...imam netflix..i puno serija koje zelim gledat nema tamo..istina jeftin je i 4k slika,sto je odlicno..al jebat ga kad ima hrpu sranja,a malo toga sto valja...i recimo americki netflix je pun kurac bolji nego ovo sto nude nama...puno puno toga sto ameri gledaju mi nemozemo..

filmove da i ne spominjem..sve ili sranja ili ako su vec dobri onda zastarjeli filmovi koje su svi pogledali
Ma neeee...nevolim ni ja tu sprehu sa sinkronizacijom...ma sky sam samo ubacio cisto radi sporta...makar sky mos dobit ziher i da nije na njemacki sinkroniziran....

Drugo nisam se zajebavao jos sa time al frend njemac mi je pricao da se moze netflix prek vpn sjebat da gledas sve kao da si amer i onda ima jos puno vise svega...
Al i ovak mi je netflix super je ima sve serije koje mene zanima i kolko imam vremena uopce ga gledat...

Uglavnom kaj se tice te njemacke sinkronizacije meni je to apsolutna debilana...titlovi su ok orginal zvuk al da slusam nekog debila koji oponasa glas meni je to odbojno...bilo jos uvijek je i bit ce za sva vremena...pa da i govorio perfekt Njemacki...sad bas dosao i kina orginal zvuk nikakvge debilne sinkronizacije....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 27.05.2017., 23:20   #2920
nemaju pojma koliko propuste na kvaliteti kad negledaju originalan zvuk i izvorni jezik...
a drugo,da i ja sam cuo od nekog prijatelja da netflix mozes sjebat sa vpn i onda sve radi (gledao je francuski i brazilski netflix,jedino mi je nest pricao da jos americki nije dobro tada radio)
Mortiis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.