Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 00:38   #321
hipotetski...

ispričavam se ako je fulana tema, slobodno prebacite...

već 5g. suprug i ja imamo prijavljeno boravište u zg, prebivalište nismo mijenjali; (podstanari smo, dakle, nemamo u vlasništvu nekretnine u zg pa ni ne možemo prebacit prebivalište) ono je u drugoj županiji, udaljeno 3oo-tinjak km.

recimo da kroz godinu, godinu i pol dobijemo dijete, znači li to da ćemo sa bebom starom 2tjedna morati putovati 2x300 km da bi ga mogli prijaviti?
lezem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 09:54   #322
Možeš prijavit prebivalište na sadašnjoj adresi

"Kao dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu prebivališta može se priložiti:
- vlasnički list,
- ugovor o kupoprodaji i dokaz o izvršenoj isplati dogovorene cijene - tabularnu ispravu i/ili zapisnik o primopredaji nekretnine (naime, ovisno o okolnostima pojedinog slučaja ponekad se traži samo tabularna isprava, ponekad zapisnik o primopredaji nekretnine, a ponekad i jedno i drugo),
- ugovor o najmu ovjeren kod javnog bilježnika,
- izjava stanodavca, odnosno vlasnika stana o suglasnosti za prijavu, dana pred službenikom kod kojeg se podnosi zahtjev ili ovjerena kod javnog bilježnika.

Dijete po prebivalištu roditelja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:05   #323
Pitanjce: koliko dugo traje izrada uvjerenja o boravištu i jel se može dobiti isti dan ?
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 07:13   #324
Par minuta ako imaš sve potrebno za prijavu.Dobiješ odmah čim se isiše obrazac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:24   #325
Vlasnik kuce zeli odjaviti prebivaliste/boraviste bivseg stanara

Pozdrav,

nisam nasla nigdje jos postavljeno pitanje, u nasoj kuci zivio je moj bioloski otac, vlasnik kuce je moj djed, otac ne zivi sa nama u toj kuci vec 3 godine ali on uredno ne zeli odjaviti boraviste/ prebivaliste s nase adrese.
Pitali smo u administraciji na policiji jel moze vlasnik kuce odjaviti nekoga s te adrese, one su bahato otpilile moga djeda i rekle da ne moze.
Kako onda, ja se mogu danas prijaviti tu, a deset godina zivjeti na sasvim drugoj adresi i nitko mi nista ne moze?
Osim policija napisati kaznu za neprijavljeno prebivaliste boraviste, to mogu platiti i opet po starom...

Ne kuzim
__________________
...i da je nista sve sto nudim... http://http://www.youtube.com/watch?v=C182tY2vpvQ

http://public.fotki.com/anaid20/ -PrOdAjA
anaid20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 16:17   #326
Dok se osoba sama ne odjavi, nije ju moguće odjaviti, čak niti ako se stvarno utvrdi da stanuje na nekoj drugoj adresi. Zašto je to tako...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:34   #327
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Da li je legalno kod nas živjeti u kombiju ili na brodu i što je s prijavom prebivališta u tim slučajevima, ako osoba, hrvatski državljanin nema u vlasništvu nikakvu nekretninu, ili roditelji ili druge mogućnosti?
Evo jedne odluke http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...01_11_138.html Ustavnog suda RH koja daje odgovor.
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 21:40   #328
prebivalište/boravište

Da li mi možete reći da li moram prijaviti boravište/prebivalište u gradu u kojem provodim 5 dana u tjednu.

Naime imam prijavljeno boraviše i prebivalište u Karlovcu, a radim u Zagrebu. Da ne bi svaki dan putovao 60 km u oba smjera od ponedjeljka do petka živim u Zagrebu.

Da li postoji neki zakon koji brani da i dalje imam prijavljeno boravište i prebivalište u Karlovcu jer više vremena provodim u Zagrebu?

Pošto je u Karlovcu druga stopa prireza nekako mi je praktičnije da tamo ostanem prijavljen.

Hvala,
karlovac25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 07:44   #329
U Karlovcu nemaš prijavljeno prebivalište i boravište nego prebivalište (osim ako ne živiš na adresi suprotnoj od one na osobnoj).U ZG ne moraš prijavit ništa jer ti je to privremeno boravište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 16:45   #330
Quote:
karlovac25 kaže: Pogledaj post

Da li postoji neki zakon koji brani da i dalje imam prijavljeno boravište i prebivalište u Karlovcu jer više vremena provodim u Zagrebu?
Dokle god redovito preuzimaš preporučene službene dopise , nemaš ozbiljnijih problema sa Zakonom, i bar povremeno boraviš na adresi gdje si prijavljen, nikoga nije briga gdje živiš.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 14:47   #331
Quote:
DanceInTheDark kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je netko to već pitao...

Da li je procedura kod produljenja boravišta (1 godina) jednaka kao i kad se 1.put prijavljuje uobičajeno boravište na toj istoj adresi (znači vl.list i izjava vlasnika ovjerena kod javnog bilježnika...)?

Hvala!
ovo i mene zanima...
dramaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 07:39   #332
Da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:09   #333
[QUOTE=sivkić;26617677]Ako nisi vlasnik ni podstanar valjda negdje živiš :kod roditelja,tete,ujaka,prijatelja,cure.. i kon njih imaš prebivalište.

Članak 2.
Prebivalište je mjesto u kojem se građanin naselio s namjerom da u njemu stalno živi i u kojem ima osigurano stalno stanovanje.

U smislu ovoga zakona smatra se da građanin ima osigurano stalno stanovanje ako ima useljiv stan po osnovi vlasništva, ugovora o najmu, podnajmu, ili drugoj valjanoj pravnoj osnovi.


i što to onda znači, da ja ne mogu živjeti s dečkom (u njegovom stanu) i prijaviti prebivalište? jer se ne radi ni o najmu, ni podnajmu, itd.
ne znam na koji bi način naš odnos mogao biti "valjana pravna osnova"?
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:21   #334
Naravno da mozes. Ne mora se s tvoje strane raditi o vlasnistvu, najmu ili podnajmu. Da je tako, malo tko bi mogao biti prijavljen.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 09:01   #335
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
i što to onda znači, da ja ne mogu živjeti s dečkom (u njegovom stanu) i prijaviti prebivalište? jer se ne radi ni o najmu, ni podnajmu, itd.
ne znam na koji bi način naš odnos mogao biti "valjana pravna osnova"?
Živite u vanbračnoj zajednici.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 11:20   #336
Zanima me ako prijavim boraviste u zg, a prebivaliste imam u okolici zg gdje je stopa prireza 0, a zivim i u zg i u okolici prema potrebi, dal ce mi naplacivati zg prirez na placu?
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 12:23   #337
Da.
"Obveznici poreza na dohodak koji imaju prebivalište ili uobičajeno boravište na području općine/grada koji su propisali obvezu plaćanja prireza"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 12:40   #338
Quote:
Linpus kaže: Pogledaj post
Zanima me ako prijavim boraviste u zg, a prebivaliste imam u okolici zg gdje je stopa prireza 0, a zivim i u zg i u okolici prema potrebi, dal ce mi naplacivati zg prirez na placu?
Hoće, ali bit će ti vraćen sa povratom poreza.
Osim ako se nešto nije mijenjalo od 2005. godine,
kad sam ja bio u sličnoj situaciji.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 18:35   #339
zanima me treba li zbog posla mijenjati prebivalište? ili je dovoljno samo promijeniti boravište?
ja prebivalište imam u gradu različitom od onog u kojem trebam početi raditi, pa ne znam kako to ide.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 08:11   #340
Možeš prijavit samo boravak odnosno promjenit ako ga već negdje imaš prijavljenog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.