Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 20:36   #241
.. pitanje koliko sranja misli svijet još dopustiti .. nije dobro pitanje ..
.. mislim da postojeći .. svijet .. nije dobar subjekt ove tvrdnje .. taj svijet koji dopušta .. dio je starog svijeta kojem je to normalno ..
.. umjesto .. svijeta koji dopušta .. mislim da će se pojaviti čovjek .. sam i mali .. i koji će pomisliti .. pa dokle ovi misle .. ? .. i svijet će se tada mjenjati ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:33   #242
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
The aggression committed by Israel must be condemned, not only because no state has the right to annexe foreign territory, but because every expansion is an experiment to discover how much more aggression the world will tolerate.

cijeli esej
za cijeli esej.

On me ponukao, međutim, tražiti dalje, okrećući se povijesti i povijesti sukoba... tako da sam doznala puno toga što nisam znala prije. Međutim, nailazila bih i na konfrontiranje jednih pisanih podataka s drugim o istom događaju odn. konfrontiranje usljed različitih izvora podataka, pa sam odlučila u dogledno vrijeme pročitati knjigu Kobno trojstvo koju sam u el. izdanju pronašla na netu.

Npr. iz podataka dostupnih na wiki može se vidjeti da je izraelska država uspostavljena na području predviđenom Planom Ujedinjenih nacija o podjeli Palestine na dvije države 1947. a što arapske zemlje nisu prihvatile pa je odmah nakon proglašenja Izraela uslijedio i napad vojske arapskih zemalja na tek proglašenu državu. Negdje drugdje mogu se pročitati tvrdnje da je Izrael proglasio svoju državu na cijelom teritoriju Palestine ali što ne bi moglo biti točno ( jer bi to bilo kršenje Plana, pa ni kao država ne bi mogla biti priznata od onih koji su podržavali i Plan ).

Kasnije '67. kada je nakon Šestodnevnog rata započetog izraelskim napadima Vijeće sigurnosti donijelo rezoluciju kojom se od Izraela traži da se povuče s okupiranih teritorija ( znači, onih koje nisu predviđene Planom ) u wiki stoji da su tu rezoluciju odbile i Izrael i arapske zemlje. Dok se iz napisa negdje drugdje stječe dojam da je ta rezolucija prihvaćena samo što se nije i provodila.

I tako... da ne bih sad ulazila baš u ovu temu, odlučila sam se za sebe malo više informirati. No, jedno je sigurno - tolerirati procese koji prepušteni vremenu imaju tendenciju eskalirati u magnitudi i posljedicama, kao što si prethodno i rekao - nije tolerancija koju bi trebalo podržavati. A kada događaji već toliko eskaliraju - što je rješenje?

Prije rata u BiH, na radio postaji Dobre vibracije, u vrijeme kada je za nas obične smrtnike stanje u zemlji bilo u superpoziciji dvaju stanja ( analogija sa stanjem sustava u eksperimentu zvanom Schrödingerova mačka ), rečeno je: "zašto rat? kada će se i poslije njega morati sjesti za stol i dogovarati; zašto se to ne bi moglo učiniti sada?"

No, očigledno, nije isto dogovarati se zveckajući oružjem i nakon ratom zaposjednutih područja, i tražiti kompromis i dogovarati se prije toga.
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:05   #243
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. pitanje koliko sranja misli svijet još dopustiti .. nije dobro pitanje ..
.. mislim da postojeći .. svijet .. nije dobar subjekt ove tvrdnje .. taj svijet koji dopušta .. dio je starog svijeta kojem je to normalno ..
.. umjesto .. svijeta koji dopušta .. mislim da će se pojaviti čovjek .. sam i mali .. i koji će pomisliti .. pa dokle ovi misle .. ? .. i svijet će se tada mjenjati ..
Mislim da je ovo vezano uz one tri stvari koje se trebaju desiti a o čemu si pisao na svom topicu... ja sam pomislila da je to 3 u 1.

Novi svijet odražava novog čovjeka i njegova nova shvaćanja koja su i omogućila promjenu.

Namjesto "novi" može stajati "promijenjen".
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:56   #244
Quote:
volver kaže: Pogledaj post
za cijeli esej.

On me ponukao, međutim, tražiti dalje, okrećući se povijesti i povijesti sukoba... tako da sam doznala puno toga što nisam znala prije. Međutim, nailazila bih i na konfrontiranje jednih pisanih podataka s drugim o istom događaju odn. konfrontiranje usljed različitih izvora podataka, pa sam odlučila u dogledno vrijeme pročitati knjigu Kobno trojstvo koju sam u el. izdanju pronašla na netu.
Toplo preporučan neko od brojnih Chomsky-evih predavanja na tu temu. Ne zato što je on Chomsky, već zato što uvijek navodi SVE reference, točne nazive i datume UN rezolucija, te (IMO) izvrsno poznaje točnu kronologiju događaja. Pored svega je i židov, pa nema mjesta teorijama zavjere i spekulacijama o "anti-semitizmu".

Quote:
No, jedno je sigurno - tolerirati procese koji prepušteni vremenu imaju tendenciju eskalirati u magnitudi i posljedicama, kao što si prethodno i rekao - nije tolerancija koju bi trebalo podržavati. A kada događaji već toliko eskaliraju - što je rješenje?
Rješenje je jednostavno isključiti Ameriku iz tog procesa, jer Izrael zapravo funkcionira kao US satelit.

Momenta kada bi Amerika prestala koristiti pravo 'veta' u korist Izraela - spor bi bio rješen u vrlo kratkom roku.

No pod okriljem američkog 'veta' te s financijsko-vojnim vjetrom kojeg Amerika upuhuje u Izraelsko jedro - ne postoji način da se problem rješi.

Svako carstvo prije ili kasnije propadne ... a tako će i ovo anglo-američko. Što arogantnije se Izrael postavlja u međuvremenu - to će teže posljedice trpjeti kad se US carstvo jednom ispuše kao prazan (financijski) balon.

Quote:
"zašto rat? kada će se i poslije njega morati sjesti za stol i dogovarati; zašto se to ne bi moglo učiniti sada?"

No, očigledno, nije isto dogovarati se zveckajući oružjem i nakon ratom zaposjednutih područja, i tražiti kompromis i dogovarati se prije toga.
Dobro pitanje ... a odgovor je zbog indoktriniranosti naroda obrazovanjem. Slave se ratne pobjede, pamte se pobjednici, države se temelje na narodnooslobodilačkim tekovinama ... čitav sustav slavi ratovanje kao nešto 'časno' ... pa se ljudi i odazivaju u ratove.

Dok to ne promjenimo zveket oružja mnogima će biti draži od rasprave i kompromisa... jer neadaptiranih seljačina sa kompleksima manje vrijednosti nikad ne fali ... na žalost.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:25   #245
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Toplo preporučan neko od brojnih Chomsky-evih predavanja na tu temu. Ne zato što je on Chomsky, već zato što uvijek navodi SVE reference, točne nazive i datume UN rezolucija, te (IMO) izvrsno poznaje točnu kronologiju događaja. Pored svega je i židov, pa nema mjesta teorijama zavjere i spekulacijama o "anti-semitizmu".
Rado ću pročitati ali evo preporučila bih i ja jednu knjigu meni dragog pisca Amos Oz-a koju nisam čitala ali već i iz samog sažetka vidim da je vrijedna čitanja, pa je ujedno sada predbilježujem i sebi: Priča o ljubavi i tmini.

Quote:
Svako carstvo prije ili kasnije propadne ... a tako će i ovo anglo-američko.
Pogled u prošlost - povijest - nudi takvu sliku; kao staklena kugla. Ali imat ćemo, nadam se, uskoro priliku i ovdje na forumu raspravljati i zaviriti pogledom i u Kratku povijest budućnosti...
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 02:31   #246
Quote:
volver kaže: Pogledaj post
Rado ću pročitati ali evo preporučila bih i ja jednu knjigu meni dragog pisca Amos Oz-a koju nisam čitala ali već i iz samog sažetka vidim da je vrijedna čitanja, pa je ujedno sada predbilježujem i sebi: Priča o ljubavi i tmini.
Meni se to čini isuviše introvertirano da bi u povjesnom i/ili geopolitičkom kontekstu bilo relevantno.. vjerojatno zato što sam ja duboko ekstrovertan, ali bilo kako bilo... ja volim informativno gusto štivo bez puno proze .. što svi normalni smatraju suhoparnim i dosadnim

Hvala na preporuci, ali lagao bih kad bi rekao da ću nastojati pročitati... imam toliko dugi spisak toga što želim pročitati da već koju godinu ne dodajem nove naslove.

Quote:
Pogled u prošlost - povijest - nudi takvu sliku; kao staklena kugla. Ali imat ćemo, nadam se, uskoro priliku i ovdje na forumu raspravljati i zaviriti pogledom i u Kratku povijest budućnosti...
Pa vidiš... djeluje kao potencionalno zanimljiva tema
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 18:59   #247
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post

Odgovorio bih ja tebi na pitanja da je to došlo na red. No, negdje ranije si promašila ono o čemu te pitam i skrenula na marginalno...
nisam dala odgovore kakve si ti očekivao. ...ali sam ih dala bar kakve -takve. (ti niti takve na moja pitanja)

ja vrlo cijenim svaki post koji me nečemu može naučiti,(ili me bar zabaviti ), no, nažalost, nisam još došla do te razine da dopuštam da me netko vodi u razgovoru na način da unaprijed isplanira kakvi moji odgovori trebaju biti. jedini okviri koje podnosim su oni koje si sama nametnem. ostale trpim kratkotrajno iz uljudnost iii eventualno jer me zabavlja situacija.
lijep pozdrav.
__________________
Personal Jesus
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:01   #248
Quote:
Nola5 kaže: Pogledaj post
nisam dala odgovore kakve si ti očekivao.
Istina je, nisam očekivao odgovore koji će odvesti na chat razinu...

Quote:
lijep pozdrav
Sve ok, pozdrav i s moje strane.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:58   #249
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Istina je, nisam očekivao odgovore koji će odvesti na chat razinu...
"Sačuvati vedrinu u sumornoj i prekomjerno odgovornoj stvari nije mala vještina:
pa ipak, šta bi bilo nužnije od vedrog raspoloženja?"
Nietzsche
__________________
Personal Jesus
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:39   #250
Prošla sam kroz temu ponovno, i mislim da sa sigurnošću mogu zaključiti kako je iskrenost jako važna, u svim segmentima života, te da je treba živjeti- iskreno.
Nalazim se u životnoj situaciji koja je samo potvrdila ono što sam i ranije pisala na ovoj temi, s važnim dodatkom: najbitnije je biti iskren prema samome sebi. To čovjeku olakšava da ostane psihički i mentalno snažan i zdrav. Nije to lako, skloni smo samozavaravanju, ali trud se isplati, jerbo čovjeku omogućava da kod zatvorenih vrata, ipak uoči otvoreni prozor.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 18:21   #251
situacija - odlučili mi (familija nas petero) ić na izlet, tada i tada, tamo i tamo. zovem frenda "oš i ti s tvojima", stiže odgovor "može, al mi bi malo kasnije, tak nam više paše zbog male". ok, mislim si ja, mi bi radije ranije iz sličnih razloga, al ajd, za društvo-prilagodit ćemo se.
krenemo mi, pređemo 60 km, ostane još 9 (!!) do cilja i ulovi nas proljetni pljusak. zapnu oni na cesti, nema ih nikako iza nas, stiže poziv ženi mi mobitelom od njegove "ej, sorkač, nemojte se ljutit, mi bumo nazad, mali nam nema jaknicu, niti išta za kišu..."
?????
velim ja mojoj, kaj bumo, ja bi dalje, ti? ona-ništa, i ja bi, mi pičimo dalje, tu smo praktično iza ugla, s proljetnim prevrtljivim vremenom nikad ne znaš, a na odredištu je možda (vrlo vjerojatno dapače, gledajući smjer našeg kretanja u odnosu na oblake) suha punta, a i nisam takav ziheraš, paničar i dete u određenom smislu da bu nas prepalo par kapi kiše na potezu od 5 km puta. uostalom ova može za 5 jebenih € valda kupit detetu kakve gegice u prvom dućkasu na kojeg naiđe, a bilo ih je putem i na destinaciji samoj.
ma ni prošlo km-2, eto ti suhe ceste i sunce proviruje. na cilju poluoblačno, toplo i lagani vjetrić. vidim, to nevrijeme će nas proć i sve 5.
e sad ono glavno:
zovem ja lika, jer nije prošlo ni 10 minuta otkad smo se razišli, da mu javim da se ipak vrnu jer je ovde sve ok, lik odbija poziv ( možda je bio u roamingu pa mu preskupo? ). šaljem SMS-ne odgovara ni na to, a niti do danas odgovora nema. niti ikakvog interesa, spike pa kak je bilo, jbga šteta, NIIIŠTA. susedi smo inače u istoj zgradi i vidimo se (ili bar sretnemo) gotovo svakodnevno-do danas ni kako je bilo, ni ma znaš/znate, smo-tamo, ništa. apsolutna nula i nezainteresiranost. hej!, mislim si ja, pa jebote mi smo se vama prilagođavali za dogovor, a ne obrnuto, ispada sad kakti da su oni nekaj na nas kivni, ljuti il kaj-ti-ga-ja-znam-kaj, zbog čega (?), kaj se valda i mi nismo na cesti okrenuli, podržali ih u ishitrenoj gluposti i vrnuli se doma, neg smo lepo uživali celi dan u suncu, ljepotama kraja i vratili se tek navečer, pod mrak..?
ma katastrofa!
e sad ono još bolje i glavnije, zakaj ovo sve pišem i di ja onda (krivo?) očekujem iskrenost na krivom mjestu - pitam ja lika, onak nasamo, bez žena oko nas i muški, onak ko frend frendu, znamo se godinama (i to nakon kaj se još jednom iza toga svega nije javio na poziv da dojde na viksu na roštač, upućen mu prek žene jer je bio na putu u inozemstvu i nakon kaj ne odgovara na neki SMS poslan na oba mu mobitela još kasnije), "stari, pa dobro kaj je ono bilo tam kad krenusmo na izlet", a on muc-tuc-muc, da se ne sjeća da je odbio poziv ("kakav odbijen poziv, ne sjećam se.....mobiteli mi inače neš štekaju..blablabla"), da poruka "kakva poruka"...mislim - preprestrašno!
rekoh sebi, pa bar nasamo da je bio "faca" pa reko jednu jedinu jebenu rečenicu u stilu "ma ne pitaj, stari, žena, sve ti je jasno, sve znaš kak to već ide", ja bih mu rekao "nemaš frke stari, sve ok, sve 5, idemo dalje u nove pobjede", misleći ok, pofajtali su se, on nije bio za, al je naravno popustio i "izgubio bitku" (jer znam njega i kakav je on i kako mnogi brakovi funkcioniraju u tom segmentu pa tako i njegov, moj očito ipak ne) i ošlo sve u kurac.
veli mi moja da "joj je valjda zlatna" kad ni nasamo ne može otvoreno, neg je štiti i drži stranu, ma velim ja sve 5, neka u društvu, al nasamo?? jedna fukkin' rečenica??? ma odi, steraj se u onu stvar, mislim si ja, a kao družimo se svi u zgradi, a ono goli k od iskrenosti, sami čisti i goli interes zbog dečice koja si na taj način imaju društvo, da nije njih klinaca ne bi se mi dreka međusobno vidli...
i što je najbolje, ne znam sad kaj s ovim likom da radim, nisam od onih koji vuku repove za sobom i volim čist račun-il bumo ljudi il ne moramo znat jedan za drugog, bilo ih je već x "u povijesti" s kojima sam raskinuo sve "državnopravne Sveze"
a ostali su oni pravi, kaj stvarno vrede nekaj i kojima bi, ono kaj se veli, i ruku il krvi dao...

ne znam, dotakao sam ja tu više stvari ovim svime iznesenim i teško je sad možda racionalno ulovit konce svega i na sve se obrecnut i prokomentirat pa i neke možda moje evidentne greške u koracima i/ili ophođenju-ponašanju prema bilo kome, al zanima me kaj vi mislite o tome svemu skupa? tražim li iskrenost na krivom mjestu i od krivih ljudi u krivo vrijeme? polazim li krivo od sebe, kako bi ja u toj situaciji? izgleda da da...
jer ovak tužno ispada, a čeg mnogi mlađi ljudi (da ne velim roditelji) danas definitivno nisu svjesni, da buju se ti, takvi i njima slični definitivno jedan dan pod stare dane (kad deca odu za svojim kolosijekom) našli sami i bez igde ikoga, ikakvih frendova, druženja i istinskih prijateljstva, al tad će vjerojatno tj. većini biti - kasno.
tužno, ali donekle sigurno istinito, a kako sam i sam dio takvog okruženja, meni bolno i neshvatljivo. i ne prihvaćam to kao činjenicu. znam, možda idealistički, utopistički il kakvo sve ne, al jbga, to sam ja, i protiv sebe i dijela svog odgoja il čega već ne mogu i ne želim ići.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 23:39   #252
Jako volim iskrenost, i da ucim od drugih.
Ponekad mi se cini da samo znam da slusam srcem, kao jedinim vidom komunikacije.
Zasto je tako? Mozda sto zavolim neku osobu odmah na pocetku, ne znam.
Ponekad me uzasno nervira moja iskrenost, Kad nekog "rasturim" onda mi bude toliko zao da se na kraju otvorim, kao ono povrijedi i ti mene sad- pa da budemo jedan- jedan.
Plus, sam primjetila da neke osobe, ne vole ljude koje se brzo otvaraju, jel izgledaju kao manipulari.
Sto je u jedno djelu tacno. Zasto mi se odmah otvarati- kad me nisi bas dobro upoznao?

Sto se tice izgovaranja istine, tu sam bitchy. Kad me je neko povrijedio bilo cime, recicu mu crnu istinu.

Meni je najvrijednija istina/ iskrenost prema samoj sebi, i svakodnevno je trazim. (najvise se bojim iluzija, ali sam skoro sigurna da me od njih stite moji unutarnji osjecaji) Iskreno se nadam.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 00:24   #253
[QUOTE=DeeJay77ZG;34116669]


veli mi moja da "joj je valjda zlatna" kad ni nasamo ne može otvoreno, neg je štiti i drži stranu, ma velim ja sve 5, neka u društvu, al nasamo?? jedna fukkin' rečenica??? ma odi, steraj se u onu stvar, mislim si ja, a kao družimo se svi u zgradi, a ono goli k od iskrenosti, sami čisti i goli interes zbog dečice koja si na taj način imaju društvo, da nije njih klinaca ne bi se mi dreka međusobno vidli...

E ovo mi se ne svidja od tvoje zene. Naravno da ce stititi jedno drugo.

[QUOTE=DeeJay77ZG;34116669]
tražim li iskrenost na krivom mjestu i od krivih ljudi u krivo vrijeme? polazim li krivo od sebe, kako bi ja u toj situaciji?

Da, trazis pretjeranu iskrenost od njega. Mozda on u tom casu nije mogao/htio da obruka svoju zenu, jer znam da bi joj to bilo zamjereno.

[QUOTE=DeeJay77ZG;34116669]
jer ovak tužno ispada, a čeg mnogi mlađi ljudi (da ne velim roditelji) danas definitivno nisu svjesni, da buju se ti, takvi i njima slični definitivno jedan dan pod stare dane (kad deca odu za svojim kolosijekom) našli sami i bez igde ikoga, ikakvih frendova, druženja i istinskih prijateljstva.

Ti se bas ne ponasas kao iskreni prijatelj jer mu zamjeris ( i to pod pritiskom zene) sto nije htio da popljuje svoju. Razmisli... to je njegov izbor, da li ce ti onako da "ostane medju nama"reci- da mu zena nije htjela/mogla.
Iskreno, ja postujem svoje prijatelje, ne tjeram ih u cosak ( malo ih otracam i to je to) ali njih i njihove bracne partnere prihvatam sa svim bubicama.

Eto to sam samo ja...
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 23:22   #254
ma nije on ni trebo ništa nego jednu rečenicu, kakva prevelika iskrenost, nije tu bilo ni truna, ni "i" od iskrenosti, samo laž, muljanje i "pravim se toša" folirancija, tu je problem, neiskreno do boli. kojem djetetu još danas i u kojem razredu moš prodavat spiku "poziv? kakav poziv? nisam odbio poziv" i nisam dobio SMS"?!?!? 21st fukkin' century!
a žena mi potpuno u pravu jer ak se babe (ne generaliziram tu sad, ne sve naravno) povremeno mogu nać i izblebetati među sobom, ne znam zašto to ne bi mogli i muški. neovisno o svetoj i neprikosnovenoj, nedodirljivoj instituciji zvanoj - brak.

no dobro, vidim da si pohvatala moje ev. mušice , a o njegovom ponašanju i reakciji ni slova. uostalom nije ni važno, bilo pa prošlo. još jedan u nizu prekriženih. ni prvi, a bojim se ni zadnji. nema repova. il smo si ljudi na mjestu ili nas nema. bogu fala da imam i dvojicu, trojicu svjetlih primjera koji itekako sve kuže i da vidiš samo kako brane koga god svog pred većom skupinom ljudi, al kad smo nasamo se opet možemo pošteno izjadat i iskreno povjerit jedan drugome. bez truleži. no, svakako opet s mjerom, bez nepotrebnog pretjerivanja...

da, i nikakvog pritiska moje na to sve skupa nije bilo, da se razmemo, njoj sam to sveskup i ispričao nakon svega, na kraju, pa prenosim samo dio njenog komentara. kojeg ok, ne bi baš svaka tako sročila (tj. malo koja koju bar ja znam bi...).
i na kraju se ja ne ponašam ko iskren fend, hmmmm....

summa summarum-nema šanse da više ikom povlađujem u smislu ovakvog dogovora. ako se dogovaramo od početka svi skup i razglabamo oko neke ideje-onda sve fajn, stvar dogovora i kompromisa. al ako smo se mi sami, familija, složili da nekam idemo, TAMO i TADA, onda ubuduće ako i kog zovem, zovem samo u stilu "idemo tamo i tamo, tada i tada (bez mogućnosti promjene), očete se pridružit?".
i nema majci. oš-neš-nemoraš je malo gruba varijanta, al danas očito tako mora s ljudima. barem većinom iz mog okružja.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 29.06.2011. at 23:29.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 03:06   #255
“Be Who You Are and Say What You Feel Because
Those Who Mind Don't Matter
and Those Who Matter Don't Mind.”
jonlajoie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 02:25   #256
Quote:
jonlajoie kaže: Pogledaj post
“Be Who You Are and Say What You Feel Because
Those Who Mind Don't Matter
and Those Who Matter Don't Mind.”
jako lijepo zvuči, "but often those who matter mind"
__________________
Ovaj svijet zaista je najbolji od svih mogućih.
Drugi Tales is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:10   #257
Quote:
Drugi Tales kaže: Pogledaj post
jako lijepo zvuči, "but often those who matter mind"
Da slazem se, ali ce prezivjeti i ostati. Samo hrabro naprijed.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:03   #258
Teško.Mislim da se iskrenost nosi u srcu.Srećem se s ljudima svaki dan i stalno mislim "ovaj nije iskren u životu", "ova nije iskrena u životu".Podsjeća me na jedan stih iz pjesme Robbija Williamsa "Svi oko tebe su korumpirani, reci nešto!"Onda se zapitam, a što si ti napravila da bi bilo više istine u svijetu. Ništa.Samo postojala i gledala tko od drugih ljudi nije ispravan.Kad vidim raskošnu napadnu odjeću jedne liječnice koja radi na radnom mjestu koje je sve drugo do mjesto za modnu reviju onda mislim da ona ne živi iskrenost , da joj je strana.Kad promatram političku situaciju u Hrvatskoj onda zaključujem da jako malo ljudi živi iskrenost.Trebamo se truditi uvijek ispravno postupati , a što je ispravno znamo u srcu, bar ja mislim da znam.
phillippa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.