Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2012., 20:04   #621
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post

Svaku večer nanesem na trepavice, područje oko očiju ( kao, protiv bora ), i obrve. Isto tako si namažem i zanoktice.

Kako staviš da ti ne uđe u oko? Ja sam počela stavljati prije spavanja, ali mi uđe u oko i toliko počne suziti, oko mi se zamuti, katastrofa, baš sam noćas ustajala i umivala se. Trudim se ne stavljati puno, pređem po trepavicama sa štapićem i svejedno ronim suze
Koristi četkicu od stare maskare i s njom namaži trepavice, kao da stavljaš maskaru, malo umoči četkicu, ocijedi ju ako treba

Netko je napisao da ju stavio u maskaru ricinusovo ulje, to zapravo nema smisla jer se s tim uljem može i dobro skinuti šminka...

Meni uopće ne ispadne više kose nego inače kad stavim ricinusovo, možda zato što ga ja stavljam samo na tjeme, podijelim kosu na dijelove i direktno na tjeme sipam, pa lagano to umasiram nekih 5 minuta, a na ostatak kose stavim kokosovo ulje... i uvijek stavljam na suhu kosu
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 00:28   #622
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post

Kako staviš da ti ne uđe u oko? Ja sam počela stavljati prije spavanja, ali mi uđe u oko i toliko počne suziti, oko mi se zamuti, katastrofa, baš sam noćas ustajala i umivala se. Trudim se ne stavljati puno, pređem po trepavicama sa štapićem i svejedno ronim suze
Najbolje ti je na prst, samo okreneš bočicu i vratiš natrag višak, zatvoriš oči i namažeš.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 07:02   #623
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post

Kako staviš da ti ne uđe u oko? Ja sam počela stavljati prije spavanja, ali mi uđe u oko i toliko počne suziti, oko mi se zamuti, katastrofa, baš sam noćas ustajala i umivala se. Trudim se ne stavljati puno, pređem po trepavicama sa štapićem i svejedno ronim suze

Stavim na prst i razmažem. To radim kad sam već u krevetu pa me baš briga i da li mi je vid zamućen. Nemam pojma da li mi se zamuti vid jer sam u mraku.


Mene ništa iritira i ne suze mi oči

Meni se ne da raditi sa starom maskarom to jer ipak bolje nanesem ulje na trepavice i na korijen prstom.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 08:54   #624
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Stavim na prst i razmažem. To radim kad sam već u krevetu pa me baš briga i da li mi je vid zamućen. Nemam pojma da li mi se zamuti vid jer sam u mraku.


Mene ništa iritira i ne suze mi oči

Meni se ne da raditi sa starom maskarom to jer ipak bolje nanesem ulje na trepavice i na korijen prstom.
A valjda su mi oči osjetljive, iako do sad nisam imala takvih problema. Inače, vid mi bude zamućen ujutro kad se probudim. Probat ću opet, u minimalnim količinama.
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:26   #625
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
A valjda su mi oči osjetljive, iako do sad nisam imala takvih problema. Inače, vid mi bude zamućen ujutro kad se probudim. Probat ću opet, u minimalnim količinama.
To bude i meni ujutro jer se nakupi nesto u oku ali cim se probudim umijem se toplom vodom i to ode
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:35   #626
Meni je ujutro sve normalno. Vidim normalno, a krmelja imam jednako koliko bi imala i da nisam stavljala ricinusovo ulje oko očiju.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:37   #627
Počela bih koristiti ricinusovo ulje, ali imam par pitanja:
1. je li imao tko nuspojava i koje su bile, koliko su trajale
2. je li kome ricinusovo pomoglo protiv peruti
3. nakon koliko dugo ste počeli vidjeti rezultate
4. koliko košta i ima li ga za kupiti u ljekarnama grada zagreba pošto mi je najbliža ljekarna
Hvala
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:54   #628
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
4. koliko košta i ima li ga za kupiti u ljekarnama grada zagreba pošto mi je najbliža ljekarna
Hvala
U ljekarnama je najčešće rafinirano, a ako već želiš koristiti to ulje, svakako je bolje koristiti nerafinirano ( hladno prešano ).

Budući da ti je Zagreb opcija, odi u Kemig ( Antuna Bauera 5, ulica je okomita na Vlašku i Zvonimirovu ).


Za 11,nešto sitno kuna ćeš imati 200 ml nerafiniranog ( hladno prešanog ) ulja.


Zbilja ekstra povoljan omjer cijene i kvalitete.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 11:37   #629
Zeznuh se, bočica je od 100 ml, ali i to dugo traje.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 09:40   #630
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
U ljekarnama je najčešće rafinirano, a ako već želiš koristiti to ulje, svakako je bolje koristiti nerafinirano ( hladno prešano ).

Budući da ti je Zagreb opcija, odi u Kemig ( Antuna Bauera 5, ulica je okomita na Vlašku i Zvonimirovu ).


Za 11,nešto sitno kuna ćeš imati 200 ml nerafiniranog ( hladno prešanog ) ulja.


Zbilja ekstra povoljan omjer cijene i kvalitete.
Hvala
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:41   #631
Kupila sam nerafinirano ricinusovo ulje, ali nije bilo bademovog nerafiniranog. Zanima me hoće li djelovati ako pomješam s njime rafinirano bademovo, odnosno pomaže li išta i rafinirano?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:05   #632
je li ricinusovo od OleoTherapya rafinirano ili ne? jer ne piše nigdje ni na ambalaži ni na webu. pretpostavljam da onda jest
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 09:42   #633
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Kupila sam nerafinirano ricinusovo ulje, ali nije bilo bademovog nerafiniranog. Zanima me hoće li djelovati ako pomješam s njime rafinirano bademovo, odnosno pomaže li išta i rafinirano?
Rafinacijom ulje gubi dosta hranjivih tvari i takav način je jeftiniji za proizvodnju, tako da nije toliko ljekovito kao hladno prešano ali pretpostavljam da je nešto korisnog ostalo pa ih slobodno pomiješaš. Baš sam i ja kupila u ljekarni bademovo ulje, pretpostavljam rafinirano, pa ga svejedno koristim na kosi. Ne može štetiti
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 09:49   #634
Quote:
GljivaLudara kaže: Pogledaj post
je li ricinusovo od OleoTherapya rafinirano ili ne? jer ne piše nigdje ni na ambalaži ni na webu. pretpostavljam da onda jest
Piše na njihovom webu da je hladno tiješteno. Inače, Kemig (bar u dućanu) većinu ulja ima u dvije varijante pa si ti biraj: jeftiniju rafiniranu ili nešto skuplju hladno tiještenu te u različitim militražama (od 50ml do 200ml pa i više). Ja sam uzela ricinusovo hladno tiješteno od 100ml i trajat će mi jako dugo
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:33   #635
Quote:
GljivaLudara kaže: Pogledaj post
je li ricinusovo od OleoTherapya rafinirano ili ne? jer ne piše nigdje ni na ambalaži ni na webu. pretpostavljam da onda jest
I ja sam se isto pitala jer je na nekim uljima (npr. avokadovom) na webu baš pisalo da je hladno tješteno, a na nekima nije bilo posebno istaknuto. No, svejedno sam naručila i piše na naljepnici na boćici da je hladno tješteno
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:55   #636
Gdje u splitu ima kupiti nerafinirano ricinusovo ulje?I koja je cijena?
shoes90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:41   #637
evo mislim da sam napokon našla ono šta trebam i tražim već dugo vremena
e pa imala san dužu kosu nakon dugo vremena i kako sam je ja peglala i još mi je krizma bila u petom mjesecu skroz sam je uništila...trebala sam je šišat jer je bila slama...curke da samo znate kako mi je bilo teško...
Evo pročitala sam vaša iskustva i sutra definitivno kupujem da mi kosa zdrava a i duga a i zbog trepavica( inace imam stvarno male trepavice svi mi se ćudu) nadam se da će mi pomoć
iva1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 12:17   #638
Pozdrav svima

Odlučih podjeliti svoja iskustva. Probala sam ricinus, kokosovo ulje, avokado, i ulje pšeničnih klica. Naaaajboljee je ulje od ricinusa za moju kosu. Imam tanku, tamnoplavu kosu koja je teška i relativno se brzo masti i petlja. Mislim da je to nagori tip kose. Navečer prije spavanja namažem kosu s ricinusovim uljem, ujutro ju operem i kosa mi bude jača, mogu čak i neku frizuru napravit a da se ne spljošti kosa odmah, daje jako dobar volumen, ko da su vlasi čvršće Sve u svemu ricinus mi je najdraže ulje za kosu
CMariu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:08   #639
Inace koristim duze vrijeme ulje na trepavicama i zadovoljna sam, al sam sad krenula stavljat u na kosu međutim planiram se pofarbat pa me zanima dal mogu na pofarbanu kosu stavljat takoder ulje, jel bi moglo bit kakvih posljedica?
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:54   #640
Nevjerujem da bi moglo biti ikakvih loših posljedica. Meni se frendica farba svaki mjesec i isto koristi ulje ricinusa prije pranja, inace kaze da bi joj kosa bila skroz suha.
CMariu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.