Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 14:31   #121
Pregledao sam ovaj thread i ne mogu naći nigdje od kada počinje predavanje poreznih prijava? Nije mi svejedno jer neću biti u svom gradu neko vrijeme, pa bi htio što prije to predati. Da li počinje od 1. veljače ili se može i prije?

Hvala!
xeen is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:45   #122
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Pregledao sam ovaj thread i ne mogu naći nigdje od kada počinje predavanje poreznih prijava? Nije mi svejedno jer neću biti u svom gradu neko vrijeme, pa bi htio što prije to predati. Da li počinje od 1. veljače ili se može i prije?

Hvala!
Može se i prije
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:52   #123
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Može se i prije
Znači može se već ovih dana? Već je ispunjeno, samo treba odnijeti.
xeen is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:37   #124
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Znači može se već ovih dana? Već je ispunjeno, samo treba odnijeti.
Može
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 19:47   #125
ispunjavam porezne prijave za sebe i suprugu i dobijem da je moj godišnji osobni odbitak 84480kn (dvije kćeri + ppds2) a dohodak je 70000kn, dok je kod supruge godišnji osobni odbitak 38400kn (ppds2) a dohodak 48000kn (od kolovoza na porodiljnom).
treće dijete smo dobili 31.12.2010. i ja sam ju upisao na svoju poreznu karticu od 01.01.2011., te koliko znam možemo iskoristiti za cijeli 12 mjesec olakšicu (1800kn) ili ja ili supruga.

e, sad da li je moguće (i kako) da npr. za 11 i 12 mjesec ja upišem u prijavi poreza koef. olakšice 1,0 (iako je na poreznoj kartici obje kćeri i tako je obračunata plaća), a supruga 2,2 odnosno 3,2 za 12 mj. (sad je na porodiljnom) ? ili mjenjati podatke na poreznim karticama (ako je to moguće) ? sve u svrhu iskoristiti što je moguće...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 00:56   #126
žena mi primala porodiljnu naknadu do 7 mjeseca a tada je bila nezaposlena do kraja godine, radila je ankete i zaradila oko 9500 kn.dali je mogu koristiti kao poreznu olakšicu i jel kakve veze ima radni staž koji je upisan u radnu knjižicu dok je bila na porodiljnom?
poz
azori is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:19   #127
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post

e, sad da li je moguće (i kako) da npr. za 11 i 12 mjesec ja upišem u prijavi poreza koef. olakšice 1,0 (iako je na poreznoj kartici obje kćeri i tako je obračunata plaća), a supruga 2,2 odnosno 3,2 za 12 mj. (sad je na porodiljnom) ? ili mjenjati podatke na poreznim karticama (ako je to moguće) ? sve u svrhu iskoristiti što je moguće...
Možeš na poreznoj prijavi prebaciti djecu kao uzdržavane članove na suprugu.
Na prvoj stranici gdje navodiš uzdržavane članove imaš kolonu Razdoblje od do (ili sl., ne znam točan naziv). Tamo za sebe upišeš npr. 1.1.-31.10., a za suprugu za isto dijete 1.11.-31.12. Ili, bilo koja druga kombinacija.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:38   #128
Imam nekoliko računa od doktora (pregledi) i jedan račun od 6500,oo sa 30.06. Da li mogu priložiti tih par malih računa i samo dio da mi se prizna po ovom velikom, kako bi ispunila cijelu kvotu od 6000,00?
Da li cjelokupan iznos račun (sa pdv-om) uzimam u obzir?
lina999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:42   #129
Quote:
azori kaže: Pogledaj post
žena mi primala porodiljnu naknadu do 7 mjeseca a tada je bila nezaposlena do kraja godine, radila je ankete i zaradila oko 9500 kn.dali je mogu koristiti kao poreznu olakšicu i jel kakve veze ima radni staž koji je upisan u radnu knjižicu dok je bila na porodiljnom?
poz
Porodiljna naknada isto ulazi u onih 10800,00 kn dohotka koji se ne smije prijeći da bi osoba mogla biti uzdržavani član. Budući da je zaradila i anketiranjem, godišnji iznos sasvim sigurno prelazi taj limit. Ali može ona podnijeti zahtjev za povrat poreza za anketiranje (pretpostavljam da je išlo na ugovor o djelu).
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:54   #130
Quote:
lina999 kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko računa od doktora (pregledi) i jedan račun od 6500,oo sa 30.06. Da li mogu priložiti tih par malih računa i samo dio da mi se prizna po ovom velikom, kako bi ispunila cijelu kvotu od 6000,00?
Da li cjelokupan iznos račun (sa pdv-om) uzimam u obzir?
Priloži sve i piši 6000 kn ukupno.
Ponekad neke stvari ne priznaju (istina, ljudi prilažu i što treba i što ne treba) pa da ti se ne dogodi da ne iskoristiš sve što imaš.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:06   #131
porezna prijava...

može li mi netko reći,ako pred sobom ima DOH obrazac, gdje sve moram upisat iznos premije dopunskog osiguranja? Tj zanima me da li ga moram upisati i u kolonu gdje pišem dohodak,poreze i prireze, tamo gdje piše OIB poslodavca pod premije osiguranja? ili tu ne treba?

hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:07   #132
MIslim na stavku 4.1.1. - stupac 5
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:09   #133
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Priloži sve i piši 6000 kn ukupno.
Ponekad neke stvari ne priznaju (istina, ljudi prilažu i što treba i što ne treba) pa da ti se ne dogodi da ne iskoristiš sve što imaš.
super,hvala

malo me zbunilo,jel moguće da na tih 6000,00 imam samo povrat od 307,00kn?
(s obzirom da je kroz konačni obračun vračeno cca 3000,00)?
lina999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:17   #134
http://cacan.blog385.com/index.php/2...rijava-poreza/

Vrijedi li ovaj cacanov prerađeni od erstea formulari?
Čini mi se da ispravno radi, nema problema nikakvih, a s obzirom da imam totalno trivijalnu prijavu, samo preplaćeni porez dobivam na ono što sam radio, tako da vjerojatno bi mogao dati i to isprintano.

Meni se čini da je dobro, ali isto me kopka, bolje možda ispuniti ručno od NN-a formular... Što mislite?
xeen is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:25   #135
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
http://cacan.blog385.com/index.php/2...rijava-poreza/

Vrijedi li ovaj cacanov prerađeni od erstea formulari?
Čini mi se da ispravno radi, nema problema nikakvih, a s obzirom da imam totalno trivijalnu prijavu, samo preplaćeni porez dobivam na ono što sam radio, tako da vjerojatno bi mogao dati i to isprintano.

Meni se čini da je dobro, ali isto me kopka, bolje možda ispuniti ručno od NN-a formular... Što mislite?
Ne moraš se time zamarati..ako izračun ne bude valjao već će na poreznoj ispraviti mislim da bi trebao biti ok obrazac
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:06   #136
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ne moraš se time zamarati..ako izračun ne bude valjao već će na poreznoj ispraviti mislim da bi trebao biti ok obrazac
Okej, tenks. Znam da oni to sve provjere i srede ako nešto ne štima. Doduše ne znam zašto onda to ne bi sami mogli sve, samo im daš onu papirušinu od plaća, ali sigurno ima neko objašnjenje.

Ma bit će ovo i više nego OK, hvala!
xeen is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:41   #137
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Doduše ne znam zašto onda to ne bi sami mogli sve,
Obračun nisi obavezan popunjavati
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:16   #138
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Okej, tenks. Znam da oni to sve provjere i srede ako nešto ne štima. Doduše ne znam zašto onda to ne bi sami mogli sve, samo im daš onu papirušinu od plaća, ali sigurno ima neko objašnjenje.

Ma bit će ovo i više nego OK, hvala!
U principu ima je najbitniji zahtjev, da znaju da tražiš povrat zato moraš predavati..Ne temelji se povrat samo na IP karticama uvijek itd itd
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:20   #139
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Tj zanima me da li ga moram upisati i u kolonu gdje pišem dohodak,poreze i prireze, tamo gdje piše OIB poslodavca pod premije osiguranja? ili tu ne treba?

hvala
Treba u 4.1.1. i 6.4 i nigdje više.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:02   #140
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Treba u 4.1.1. i 6.4 i nigdje više.
tako sam i napravila.... super,hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.