Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2014., 14:36   #161
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
=>


"30-ak očitih tema" - u sterilnom filmu? Koliko bi ih tek bilo da je bio smješten u kompleksno realno vrijeme i prostor poput, recimo, "Engleskog pacijenta"? Da je, recimo, smješten u urbanu sredinu gdje nisu baš svi dobronamjerni, ubertolerantni i bezbrižni, gdje ima i karijerista, konzumerista, sociopata, šizofrenika, samaritanaca, monstruma, beskućnika, skinheda, političara, japija (jedino njih tu i ima)...?
istina je da je film kao i neki fizikalni slučaj, fizikalni zakon, smješten u zamišljene uvjete, kojih dakako nema u stvarnosti. Ništa nije realno, osim tih par osjećaja (i bezvremenskih tema) koje film smješta gdje ih smješta i lijepo ih analizira, obrađuje..

Quote:
Je, mučnjikava je za uljuljkane egocentrike koji se prepoznaju u filmu. Sigurno ne za one koji svaki dan rade na onkologiji, ili kupe zgažene životinje po cesti.
danas je jako puno uljuljkanih egocentrika. Uz budale. Budale su čak i ispod uljuljkanih egocentrika. Ali ovaj se film baš bavio tom klasom budućih/sadašnjih uljuljkanih čudaka...što je super.
Više je u takvim urbanim sredinama uljuljkanih egocentrika nego nekakvih humanih, zdravih heroja sa onkologije ili ne znam otkuda..


Quote:
A kladim se, da od onih koji su ga sada gledali, već iduće godine u ovo vrijeme 99 posto neće ga se ni sjećati.
Za razliku od, recimo, "Engleskog pacijenta".
jebiga, ja sam freak...ja recimo pamtim Being John Malkovich koji mi se usjekao u svijest kao srednjoškolcu i fascinirao me (jer je bio jedan od prvih pomaknutih filmova koje sam gledao). Volim dobre filmove i mislim da se takvi pamte..., ako voliš dobre filmove.
to čega se većina sjeća ne bih znao..
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:00   #162
Tko se sjeća Engleskog pacijenta? Film koji je čisto nekolikosatno dosadno izdrkavanje napravljen za sve osim publike.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 16:38   #163
koji glas ima scarletica
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:58   #164
o da...
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 08:18   #165
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
Tko se sjeća Engleskog pacijenta? Film koji je čisto nekolikosatno dosadno izdrkavanje napravljen za sve osim publike.
Jedan od mojih najdražih filmova...
__________________
... et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non conprehenderunt...
SkyEnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 17:27   #166
trudio se uzivit u ovaj film ali nije islo...dao mu sansu i pogledao ga do kraja,no jednostavno mi nije sjeo

predugo traje,dosadan mi je za popizdit i iako se inace topim na promukli zenski glas scarlett me uzasno zivcira...
prenaporan mi film i jedva sam docekao da zavrsi,not my cup of tea ali mi jasno zasto se ljudima svidja.

Zadnje uređivanje Diag-nonsense : 07.07.2014. at 17:48.
Diag-nonsense is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 17:55   #167
nakon pola sata me sve počelo svrbit...

ne preporučam film nikome osim turboosjećajnih ljudi i ''velikih umjetnika''
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:35   #168
Joaiquin i glas Scarlet dobri, film nista posebno...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 00:48   #169
Fenomenalan film, jedan od kreativnijih u zadnje vrijeme. Izvrsna studija/kritika otuđenosti, ali i društva općenito. Nije za ljubitelje Stevena Seagala.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 09:05   #170
Imao sam velika očekivanja od ovog filma, naročito jer obožavam Joaqin Phoenixa. Moram priznati da sam se razočarao, jednostavno mi nije sjeo. Dosadan je i nije me uspio uvuči u sebe. Čini mi se kao da je dobra ideja, ali nije sprovedena u djelo kako bi trebalo biti. Pogleda sam ga i već sljedeći da zaboravio na njega
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 10:22   #171
Meni je film bio dobar,nije odlican jer me nista nije onako BAM dojmilo. Obozavam Scarlet inace,i odlicno mi se njen glas uklopio. Amy mi se nije nekako uklopila u film. Kao da je tu samo da bi bila tu. Svidjela mi se glazba u filmu,a i sam soundtrack mi je bas opustajuc i smirujuc.
lumenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 12:03   #172
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Fenomenalan film, jedan od kreativnijih u zadnje vrijeme. Izvrsna studija/kritika otuđenosti, ali i društva općenito.
+1

Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Nije za ljubitelje Stevena Seagala.
Niti za one Michaela Baya.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 15:01   #173
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
Tko se sjeća Engleskog pacijenta? Film koji je čisto nekolikosatno dosadno izdrkavanje napravljen za sve osim publike.
Ja. Vrlo dobar film, dosta dobro ocrtava ljubavnički očaj.

Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Fenomenalan film, jedan od kreativnijih u zadnje vrijeme. Izvrsna studija/kritika otuđenosti, ali i društva općenito. Nije za ljubitelje Stevena Seagala.
Slažem se.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 00:01   #174
Ok film. Nikako izniman po ičemu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:37   #175
drukčiji od drugih svakako...u moru jednoličnih i filmova kojima na početku znaš kraj...jako dobar
bingulinaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:18   #176
Pogledan sinoć.

Zanimljiv film i tema, vizualno je prekrasan. Joaquin je odlično odglumio, a i uživao sam u Scarlettinom glasu, baš je uhu ugodan.

Prikazan odnos između čovjeka i OS-a, odnosno umjetne inteligencije .

Svidio mi se humor u filmu, dio gdje se Samantha čudi dijelovima tijela. Phone sex, LOL.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:22   #177
meni ovaj film nikako nije "legnuo"
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:03   #178
Valjda najljigaviji i najpatetičniji film koji sam gledao u zadnjih par godina..
Jedva sam se dovukao do kraja. Čitavo vrijeme bilo mi je kao da gledam extended verziju ove scene.
I još gore od toga, jer ta scena je barem bila zajebancija.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X

Zadnje uređivanje 16 shells : 02.03.2015. at 23:14.
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 22:24   #179
Film bi bio možda dobar, da se ovo na kraju bacio sa nebodera, sa krova..
Bar on ako ne oboje, držeći se za ruke..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.