Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 10:33   #221
Pa dobro, gdje ste? El tu o ovom prethodnom postu nitko ništ' ne zna?

Vragolastiiiiiiiiiiiiiiiiiii, upooooomooooć!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 11:14   #222
Ja mojim fuksijama uvijek otkidam ocvale cvjetove... i svom drugom cvijeću, ako ne želim "pokupiti sjeme".

Ne samo da će ti cvijeće ružno izgledati sa ocvalim cvjetovima, već će i slabije cvjetati i napredovati.
Lara123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:13   #223
Quote:
Lara123 kaže: Pogledaj post
Ja mojim fuksijama uvijek otkidam ocvale cvjetove... i svom drugom cvijeću, ako ne želim "pokupiti sjeme".

Ne samo da će ti cvijeće ružno izgledati sa ocvalim cvjetovima, već će i slabije cvjetati i napredovati.
Hvala Lara, znam to i sama jer i sama tako radim kao što kažeš. Mene je zanimalo nešto drugo, nisi dobro pročitala moj post.
No, jučer sam sam odlučila pa sam pola već poskidala i onih "zelenih" ostataka. Jer kod fuksija sam suhi cvijet lako otpadne, ali onaj zeleni dio sa peteljčicom ide teže, tako da sam prilično vremena izgubila na to, jer su stvarno obilno cvale.

Nakon koliko vremena će mi opet bujno cvjetati?
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:16   #224
Fuksija je iznimno osjetljiva biljka. I zahtjeva dosta poznavanja o uzgoju.

Ona voli svijetlo i sunce ali da nije izlozena direktnome i jakome suncu, tako da treba biti jedan dio dana u sjeni a an u hladu ili da bude natkrivena, tako da sunce nemoze direktno tuci po njoj.

taođer fuksija voli vodu, ali ljudi pogrijese pa je previše zaljevaju i tako ubiju biljku.jer iako voli vodu , nevoli biti skroz u vodi i da ima "mokre noge". to je najcesci razlog ugibanja biljke.

I na zalost jako ju vole napasti usi!!!!

kada se nametnik pojavi tada treba uzeti minimalno dva razlicita protiv usi i tretirati skih 7 dana s drugim, i to ponoviti 3 tjedna cak moze i 4. Napominjem svakput s drugim, jer se gamad prilagodi i nevrijedi jedno te isto zaredom !!!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:27   #225
Vragolasti, hvala puno, ali ono kaj sam pitala nisi mi odgovorio! Otkidanje ocvalih dijelova, onih zelenih!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 00:27   #226
Otkini cijelu peteljku da spriječiš sazrijevanje sjemena.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:21   #227
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Otkini cijelu peteljku da spriječiš sazrijevanje sjemena.
Hvala, jesam! A bilo posla s tim, ajme...
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:54   #228
Koje cvijeće za balkon?
Moje iskustvo kaže: verbena!
Izvanredne boje i mnoštvo cvjetova tokom topligeg dijela godine. Obožava sunce i nije zahtjevna!
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:41   #229
treba otkiniti cijeli cvijetni dio, koji uključuje i peteljku od cvijeta koja ide od stabljike, a ne samo ocvale latice.
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:26   #230
Cvijeće za balkone

Vrlo sam loš znalac što se tiče cvijeća.Volim ga i imam sve moguće cvijeće koje ne zahtjeva puno pažnje, no prekrasno mi je na balkonima vidjeti ono šareno cvijeće koje pada preko ograde.Milila bih vas da mi kažete kako se zvoe?Jel teško za održavanje?Gdje ga kupiti?Cca cijena? Kako ga njegovati po zimi?I sve kaj vam padne na pamet.Hvala unaprijed na pomoći.
MAYYALES is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 17:24   #231
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Vrlo sam loš znalac što se tiče cvijeća.Volim ga i imam sve moguće cvijeće koje ne zahtjeva puno pažnje, no prekrasno mi je na balkonima vidjeti ono šareno cvijeće koje pada preko ograde.Milila bih vas da mi kažete kako se zvoe?Jel teško za održavanje?Gdje ga kupiti?Cca cijena? Kako ga njegovati po zimi?I sve kaj vam padne na pamet.Hvala unaprijed na pomoći.
Ne znam na sto mislis, mozda na petunije i surfinije?! Moja mama to ima na balkonu, biljka puzi preko ograde balkona i ima cvjetove u svim mogucim bojama. Ak je to to, to se kupuju sadnice u proljece, mislim da su oko 5 kn, ovisno o vrsti i boji cvjetova i traju cijelo ljeto, vole jako puno sunca, no to je jednogodisnja biljka, do zime drzis na balkonu, a poslije bacis, u proljece kupis nove sadnice!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:19   #232
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ne znam na sto mislis, mozda na petunije i surfinije?! Moja mama to ima na balkonu, biljka puzi preko ograde balkona i ima cvjetove u svim mogucim bojama. Ak je to to, to se kupuju sadnice u proljece, mislim da su oko 5 kn, ovisno o vrsti i boji cvjetova i traju cijelo ljeto, vole jako puno sunca, no to je jednogodisnja biljka, do zime drzis na balkonu, a poslije bacis, u proljece kupis nove sadnice!
Super! Znači nema smisla da sad kupujem sadnice jer je ljeto na izmaku.A koliko treba da budu onako bujne kad su jednogodišnje? To mora da brzo raste.I da,gdej to mogu kupiti?Sadnice?
MAYYALES is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:51   #233
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Super! Znači nema smisla da sad kupujem sadnice jer je ljeto na izmaku.A koliko treba da budu onako bujne kad su jednogodišnje? To mora da brzo raste.I da,gdej to mogu kupiti?Sadnice?
Nema smisla, a ja mislim da u ovo doba godine ni nema sadnica za kupiti, pricekaj proljece. Moja mama to kupi u Baumaxu ili Bauhausu ili Floraartu, ma ima toga svugdje za kupiti, cijena je oko 5 kn, al ima nekih bujnijih i posebnijih vrsta za 12 kn. To jako brzo raste, treba puno sunca i zalijevanje svaki dan i za cas visi niz balkon!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:29   #234
Evo, jel to cvijece na koje si mislio
http://img166.imageshack.us/img166/8413/p1010035ce6.jpg
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:30   #235
Evo, jel to cvijece na koje si mislio
http://img166.imageshack.us/img166/8413/p1010035ce6.jpg
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:40   #236
Sadnice na balkone je najbolje saditi u 4 5 te najkasnije 6 mj. jer sto se prije posadte to ce biti bolje i oblje se razgranati.
Sto se tice nabave sadnica to barme "danas" nije problem ima ih po standovima na gratskim trznica, cvijecernicama te velikim trgovackim lancima(di im kvaliteta i nije naj, zbog neadekvatnih uvjeta)
A posaditi ih možeš na stotine vrsta, zavisi sto ti se svidja i kakve uvjete imas na balkonu. Najbolje da pitas prodavaca koji ti prodaje, koje bi biljka najbolje odgovarala tvojim uvjetima pa nakon toga odaberes jednu, ili se raspitaš na internetu, ili pokojem cvjetnom forumu još....
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:24   #237
Quote:
MAYYALES kaže: Pogledaj post
Vrlo sam loš znalac što se tiče cvijeća.Volim ga i imam sve moguće cvijeće koje ne zahtjeva puno pažnje, no prekrasno mi je na balkonima vidjeti ono šareno cvijeće koje pada preko ograde.Milila bih vas da mi kažete kako se zvoe?Jel teško za održavanje?Gdje ga kupiti?Cca cijena? Kako ga njegovati po zimi?I sve kaj vam padne na pamet.Hvala unaprijed na pomoći.
eto, ja sad na primjer čekam maćuhice pa ću njih sadit u žardinjere. kažu da su onda u proljeće još i bolje kad se na jesen posade..
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:32   #238
Quote:
gama kaže: Pogledaj post
eto, ja sad na primjer čekam maćuhice pa ću njih sadit u žardinjere. kažu da su onda u proljeće još i bolje kad se na jesen posade..
To je istina, moja mama ih sadi u jesen i cijelu zimu su na balkonu, smrznu se, al cim zatopli odmah potjeraju novi listici i cvjetici!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:53   #239
a jel to vrijedi i za neko drugo cvijeće? Ja sam zasadila (ili zasijala, jer je sjeme) ivančice i potočnice, ali sam ih mislila unijeti preko zime... mogu li ih ostaviti na balkonu preko zime?
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:58   #240
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
a jel to vrijedi i za neko drugo cvijeće? Ja sam zasadila (ili zasijala, jer je sjeme) ivančice i potočnice, ali sam ih mislila unijeti preko zime... mogu li ih ostaviti na balkonu preko zime?
To stvarno ne znam, za macuhice vrijedi, al nisam cula da vrijedi i za neko drugo cvijece, znam da petunije i surfinije pocnu propadati u jesen, tak da kad dodje hladnije i kad se smrznu onda se jednostavno bace.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.