Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 17:47   #21
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
sori, sad sam tek vidio da se radi o zg.
hm... dobro bi bilo da pogledaš kafić godot, savska 23...
možda dobiješ kakvu ideju.
Bio sam u Godotu par puta...nije loše, jedino je pomalo prenatrpano za moj ukus...Znam da je prostor relativno malen, ali bi ga ipak trebalo učiniti ugodnijim
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 18:05   #22
Quote:
axeich kaže: Pogledaj post
vidiš...ja se bavim interijerom ...i zanima me ako bi moga podijeliti sa mnom neke od idejnih skica za svoj kafić jer provodim istraživanje po kafićima o uređenju, tematskim sadržajima i samim izgledom...
Pa eto ukratko...prvo sam razmišljao o minimalističkom uređenju.Ipak je to bilo razdoblje siromaštva i to bi pridonijelo autentičnosti...ali sam naravno odustao od toga jer bi to dovelo do financijskog fijaska.A ipak je zarada tu najbitnija, zar ne?
Po nekoj sadašnjoj ideji, osnovni materijal za šank i sve ostale popratne stvari bi bio drvo...bez ikakvih suvišnih kićastih dodataka.Potrudio bi se pronaći šank i namještaj po uzoru na kafiće iz tog razdoblja....
Želja mi je da interijer i glazba stvore jedinstveni ugođaj...

O tematskim sadržajima sam već nešto napisao prije...uglavnom, imali bi predstavljanje pojedinih izvođača određenim danima, u određenom vremenskom razdoblju.A jedan dan u tjednu bi bile video projekcije...


Quote:
axeich kaže: Pogledaj post
inače jako mi se sviđa tvoja ideja i ja bi vjerojatno prva bila tamo...volim to razdoblje i smatram da ako ikad otvoriš to da ne bi bilo puno rulje jer ipak narodnjaci vladaju zagrebom no imao bi odabranu klijentelu koja bi ti se stalno vraćala krećući zbog intimnog ugođaja, glazbe i samog uređenja.

Vidiš, ja se nimalo ne brinem oko posjete pošto mi je već dosta ljudi reklo da bi "prvi bili tamo"...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:14   #23
Talking

Quote:
Wicked Messenger kaže: Pogledaj post
Znam da ideja nije orginalna, ali mislim da je stil kafića koji planiram otvoriti sa jednim frendom zanimljiv & rijedak kod nas.
Uglavnom...planiramo urediti kafić u "old time" stilu, stilu 20tih/30tih godina prošloga stoljeća.Veliki je plus u svemu tome, što sam fan tih ranih razdoblja tako da posjedujem stotine jako rijetkih jazz, blues, country, folk i sličnih DVD naslova.U audio naslovima da niti ne pričam...
...tako da imam mogučnosti organizirati predstavljanja određenih izvođača te video projekcije jednom tjedno.

Čini mi se da nečega sličnog nema kod nas...ili se možda varam?



Uglavnom...trebaju mi osnovni savjeti u vezi otvaranja kafića, pošto sam totalni laik što se toga tiče...
Dakle, bilo kakav savjet ili informacija dobro će mi doći...hvala unaprijed!
oce bit konobarice sa rolama?
Dizzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 18:07   #24
Quote:
Dizzi kaže: Pogledaj post
oce bit konobarice sa rolama?
Jok...ja ću bit konobar,al sumnjam da ću imat role...nije praktično
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:09   #25
Quote:
Wicked Messenger kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja se nimalo ne brinem oko posjete pošto mi je već dosta ljudi reklo da bi "prvi bili tamo"...
Sve ti je to rekla kazala. Izbroji koliko ti je to ljudi reklo, oduzmi cca 30% od toga i pomnoži sa recimo cijenom kave pa ćeš vidjet koliko ti je to parica .
Ovak i onak se prvi mačići bacaju u vodu. Znam da te pere entuzijazam, al budi objektivan inače juriš u propast.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:51   #26
Quote:
Jethro kaže: Pogledaj post
sori, sad sam tek vidio da se radi o zg.
hm... dobro bi bilo da pogledaš kafić godot, savska 23...
možda dobiješ kakvu ideju.


Ako bude kafić kao godot, onda neka razmišlja o dobroj ventilaciji!

Zadimljenost je uvijek veliki problem s kafićima niskog stropa, a velikom koncentracijom gostiju vikendom...

Orginalnost je najbitnija, te ustrajnost u provođenju svoje ideje...ako ćeš imati terasu imaj na umu zakon o izgledu terase i materijalima koji se koriste, samo prirodno (metal, drvo...)...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:56   #27
22 000 Milja pod morem u Frankopanskoj, kao sto ti je neko rekao trebas vidjet jer mislim da je prilicno blizu onome sto ti planiras. Uredjeno kao podmornica stara (Nautilus, jel), sve drveno, a imaju jako dobro ozvucenje, televizore, platno, petkom svira jazz/blues band i tako to. Osim toga imaju dobre (skupe) cigare i vina, jer je Carlos (vlasnik) kubanac, koji isto tamo radi btw. S druge strane, imas kafic koji se zove Face, na kojeg sam slucajno naletio, nalazi se na Krugama kod nogometnog igralista (Mislim da je ulica Pile 2 ili 3, ali nisam siguran), koji je skroz moderno uredjen, ali onako ultra, i sve skupa izgleda jako dobro (od WCa, do sanka, do namjestaja do vintage Coca Cola frizidera), i tamo cesto gostuju neki live bandovi (jazz/blues i to), onaj stand up komicar Vukmirica, Jasna Bilusic je bila nedavno i tako. Stvarno dobar kafic, bolji od 90% onih seljacija u centru. No tamo je stvarno puno ulozeno, mozda ne toliko financijski jer su vlasnici arhitekti pa su vecinu stvari odradili sami i iskombinirali, ali kad bi to isao raditi netko tko nije arhitekt/gradjevinar sigurno bi cifra bila visestruko veca. Ja isto nisam sad neki freak za jazzom i bluesom da ga slusam doma, ali mi nekad super sjedne, posebno ovo kad sviraju u zivo. I da, ako budes u centru i to ispadne ok (uredjenje i bijela kava), dolazit cu ti, escobara mi je vec pun kufer
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:15   #28
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
22 000 Milja pod morem u Frankopanskoj, kao sto ti je neko rekao trebas vidjet jer mislim da je prilicno blizu onome sto ti planiras. Uredjeno kao podmornica stara (Nautilus, jel), sve drveno, a imaju jako dobro ozvucenje, televizore, platno, petkom svira jazz/blues band i tako to. Osim toga imaju dobre (skupe) cigare i vina, jer je Carlos (vlasnik) kubanac, koji isto tamo radi btw. S druge strane, imas kafic koji se zove Face, na kojeg sam slucajno naletio, nalazi se na Krugama kod nogometnog igralista (Mislim da je ulica Pile 2 ili 3, ali nisam siguran), koji je skroz moderno uredjen, ali onako ultra, i sve skupa izgleda jako dobro (od WCa, do sanka, do namjestaja do vintage Coca Cola frizidera), i tamo cesto gostuju neki live bandovi (jazz/blues i to), onaj stand up komicar Vukmirica, Jasna Bilusic je bila nedavno i tako. Stvarno dobar kafic, bolji od 90% onih seljacija u centru. No tamo je stvarno puno ulozeno, mozda ne toliko financijski jer su vlasnici arhitekti pa su vecinu stvari odradili sami i iskombinirali, ali kad bi to isao raditi netko tko nije arhitekt/gradjevinar sigurno bi cifra bila visestruko veca. Ja isto nisam sad neki freak za jazzom i bluesom da ga slusam doma, ali mi nekad super sjedne, posebno ovo kad sviraju u zivo. I da, ako budes u centru i to ispadne ok (uredjenje i bijela kava), dolazit cu ti, escobara mi je vec pun kufer
Nejdem baš po kafičima, tako da nisam bio u tom već više puta spomenutom u Frankopanskoj...ali vidim da ću morati pogledati.

Po svemu što sam pročitao i čuo do sada, ispada da ljudima najviše fali mjesto gdje mogu na miru popiti kavu & porazgovarati,tj, da je glazba stišana na minimum.Eto, baš me pita frendica iz sinja neki dan, da li kod nas u zg stvarno postoje kafiči iz kojih ne trešti muzika...
Za njih je to izgleda science fiction...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:09   #29
Question Koja kvalifikacija je potrebna za otvaranje kafića

Bok, nacijo! Pretrazujem danima vec net u potrazi za jednostavnim pitanjima ali nikako da nađem. Pa mi treba pomoc:

SLOBODNI OBRTI- na koja se zanimanja misli, tj. popis zanimanja koja se mogu obavljati s njim?????????????

I ja sam jedna od onih 90% Hrvata što smatraju da je puno bolje u svoj biznis uci a pošto i nemam bogzna kakvog izbora, razmišljam(tek sam u fazi raspitivanja) o caffe-bar-u, pa.......

........nigdje da nađem da li mi treba majstorski ispit iliti sss, tj. jeli možda ta djelatnost spada u slobodne obrte?????? HVALA
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:34   #30
Mislim da ti treba majstorski, ili zaposlis voditelja kafica (konobara) koji ima majstorski...
Ciki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 17:11   #31
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Bok, nacijo! Pretrazujem danima vec net u potrazi za jednostavnim pitanjima ali nikako da nađem. Pa mi treba pomoc:

SLOBODNI OBRTI- na koja se zanimanja misli, tj. popis zanimanja koja se mogu obavljati s njim?????????????

I ja sam jedna od onih 90% Hrvata što smatraju da je puno bolje u svoj biznis uci a pošto i nemam bogzna kakvog izbora, razmišljam(tek sam u fazi raspitivanja) o caffe-bar-u, pa.......

........nigdje da nađem da li mi treba majstorski ispit iliti sss, tj. jeli možda ta djelatnost spada u slobodne obrte?????? HVALA
Za kafić ti sigurno treba neka Ugostiteljska srednja i/ili da tvoj zaposlenik ima istu.

A što se tiče tvrdnje da "90% Hrvata smatraju da je bolje u svoj biznisu ući" ,imaš pravo. Zapravo 99% Hrvata to misli, ali 0,5% ih se odluči za takvo nešto.

Puno sreće u biznisu!
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:41   #32
I, Što je s kafićem?

Dakle, ideja mi se jako sviđa i mislim da ovom gradu kronično
nedostaje mjesta za popiti kavu na miru i gdje možeš s nekim normalno
popričati.
I za kraj, obzirom da je prošlo dosta vremena od zadnje vašeg reply-a...
da li je kafić otvoren?
logokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 08:47   #33
Upomoć

da ne otvaram novi topic, dizem temu iz pepela, da upitam jednu stvar..radi se o zgradi (odnosno vili) izgrađenoj u prekrasnom austrougarskom stilu, koja je u vlasništvu grada, a grad je jedno malo mjesto....već godinama na tom mjestu nema ništa, zjapi prazno i napušteno, a u samom je gradskom centru, na idealnoj lokaciji....kakve su šanse dobit u najam jedan takav prostor za jedan pub/kavanu i kakva je procedura oko istog?

fala živili.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 12:08   #34
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novi topic, dizem temu iz pepela, da upitam jednu stvar..radi se o zgradi (odnosno vili) izgrađenoj u prekrasnom austrougarskom stilu, koja je u vlasništvu grada, a grad je jedno malo mjesto....već godinama na tom mjestu nema ništa, zjapi prazno i napušteno, a u samom je gradskom centru, na idealnoj lokaciji....kakve su šanse dobit u najam jedan takav prostor za jedan pub/kavanu i kakva je procedura oko istog?

fala živili.
1. Ovisi kakva je politika u jednom malom gradu.
2. Moguće je da postoji razlog zbog čega stoji prazno i zapušteno. (moguć proces povratka vlasništva)
3. Isplativost investicije s obzirom na zapuštenost prostora.

Mislim da se moraš pokrenuti i počet obijat vrata po gradskim uredima i raspitat se. Jedino tako ćeš vidjet kakva je situacija oko spomenute nekretnine. Procedura najma je jednostavna, tvoj obrt ili tvrtka potpišu sa gradom ugovor o najmu na određeno ili neodređeno vrijeme uz određenu rentu. (naravno uvijek postoji mogućnost da ćeš morat podmazat malo)
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:31   #35
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
Također planiram otvoriti kafić, tj. namjeravam uzeti kafić u najam, jer trenutno nisam u financijskoj mogućnosti kupiti prostor.
1. Pošto sam totalni početnik u ovome poslu, kafić otvaram čisto iz hobija a ne iz zarade, ukratko zanima me što mi sve treba za preuzimanje unajmljenog kafića? Koji papiri, potvrde, trebam li imati obrt, treba li nekakava naknada za puštanje glazbe...?
2. Da li je moguće da petkom/subotom taj kafić radi kao noćni klub? Kakva mi dozvola treba?
3. Koliko je isplativo da kafić radi recimo od 15h do navečer?
4. Vidim na forumu da se dosta priča o reketarima, kako se obračunati sa njima? Platiti ili tražiti pravdu?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 11:56   #36
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
Također planiram otvoriti kafić, tj. namjeravam uzeti kafić u najam, jer trenutno nisam u financijskoj mogućnosti kupiti prostor.
1. Pošto sam totalni početnik u ovome poslu, kafić otvaram čisto iz hobija a ne iz zarade, ukratko zanima me što mi sve treba za preuzimanje unajmljenog kafića? Koji papiri, potvrde, trebam li imati obrt, treba li nekakava naknada za puštanje glazbe...?
2. Da li je moguće da petkom/subotom taj kafić radi kao noćni klub? Kakva mi dozvola treba?
3. Koliko je isplativo da kafić radi recimo od 15h do navečer?
4. Vidim na forumu da se dosta priča o reketarima, kako se obračunati sa njima? Platiti ili tražiti pravdu?
Kao prvo nemoj ništa otvarati iz hobija,jer hobi je jedno a posao sasvim nešto drugo,za to ili jesi ili nisi.
1.na uredu za gospodarstvo se raspitaš
2.isto tamo
3.isplativost ovisi o xy faktora a što se tiče radnog vremena,to određuje Državni inspektorat,u stvari tamo se prijavljuje radno vrijeme.Nisam se još srela sa kafićem koji počinje sa radom u 15,00 sati
4.o tom nemam iskustva,hvala Bogu ne radim tamo gdje se pojavljuju
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 12:46   #37
ono što kafići kod nas nemaju, a vani imaju naširoko je klopa

ok, onda to više nije kafić nego bistro, a ne govorim o klopi da moraš imat kuhinju nego se klopa može raditi i na samom šanku

govorim iz iskustva jer sam išla u jedan super mali kafić u podrumu kod arhitektonskog faksa i u dovoljno dugom vremenu svjedočila razvoju kafića od skoro pa propasti pa do finog uspjeha

tip je počeo s kafićem isto na fintu - moj kafić je drugačiji od drugih - kao neka tematska muzika, pokoja umjetnička fotka na zidu i vino (južnoameričko) na čaše...sve je bilo prazno, tim više što kafić nema ni terasu (a kak ćeš onda prodavat kave, sveti gral hrvatskog ugostiteljstva )

uglavnom, onda je uveo hladne salate - tuna salatu, šopsku salatu (to je ona s feta sirom), pa je imao tople tostove sa pršutom - finta, tost, kava i cedevita za XY kuna, već zaboravila, pa salatu sa rikolom itd...niš posebno, bez posebne kuhinje, sve se radilo na šanku

za pokoji mjesec - nema slobodnog mjesta

ekipa je dolazila na kavu i neki mini kul-zdravi-ne preskupi gablec, pa je još muzika drugačija, i tako..mjesto za ekipu sa arihtekture plus svi ostali

kak im sad ide ne znam jer sam prestala dolazit upravo zato kaj je bilo teško nać mjesto
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 18:58   #38
OTVARANJE KAFIĆA

Zanima me da li je realno misliti da se s neakvih 16000 eura može otvorit birc, kafić, birtija...? ako neko ima pametan komentar ili mišljenje, molim da mi odgovori na ovo pitanje.
Dakle, od same papirologije, najma prostora, do opreme i starta....
iskusnjare, neiskusnjare, svačiji prijedlozi, komentari, savjeti, zaključci - sve je welcome!
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:19   #39
.... al ono, ozbiljno....
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:56   #40
kako ozbiljno odgovoriti na ovo?

da li imaš završenu ugostiteljsku?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.