Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 02:31   #41
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
a kad su srbi pruzili otpor u pravom slislu te rijeci u drvaru,te nisu slusali naredjena o predaji drvara,...dobila je hv po picki i te kako,i da nisu bili prodani od svojih pitao bih te ja,..jebes te price vise,..i budala vise zna da je potkraj 95 bilo sve manje-vise izrzirano,..svaka cast hv na oluji,ali da su oni (srbi)imali naredjenje i motiva da se brane ne bi vi njih za 7 dana slomili,barem pola godine bi vam trebalo za to uz propisne gubitke,kakve ste imali na pakracu kad su vam srbi ppokazali zube i nisu su htjeli povuci,..vecina vam je vojske pjesadijski zaljepila tamo tokom oluje!
ja ti pričam o 1995godini kad spominjem srbe. naravno da su oni jaki bili prije, ali 1995god nisu imali nikakve šanse.
a vi u odnosu na HV ni 1993god nebi prestavljali ozbiljnu prijetnju.
i da. o vašoj "hrabrosti i uspjesima" protiv srba sve je jasno. pokazali ste i na tom polju koliko ste sposobni
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:35   #42
da ne spominjemo bijeljinu zvornik foču.... i vaše predaje. dobro je rekao zapovjednik HVO jajce da nije jajce bjeljina ili foča gdje će se bez borbe predati.
zna se na koga je aludirao.
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:39   #43
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
e jebo ga ti!!! vazda je neka nesposobnost i kurac palac,,ja kazem,otvoreno jebe se meni uostalom,..da nije bilo oluje tesko da bi 5.korpus vise izdrzao,ali i da su srbi imali striktno naredjenje da se
brane i ne povlace,..slomili bi vi njih,ali ne za par dana,nego za minimum pola godine,..i to bi bilo krvi do koljena,..bio sam u tom jebenom ratu,,.i vidio sam iz prve ruke kako to ide,..mani se meni tih prica,.to mozda ovi balavci puse,.ja vala ne.
Možda mjesec dana neka područja što se tiče Oluje. Bili su u totlanom rasulu, pred BL je bila HV, čak im je Gotovina bio isključio struju. Dovučena je bila teška artiljerija
HR123 is offline  
Old 19.04.2008., 02:42   #44
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
da ne spominjemo bijeljinu zvornik foču.... i vaše predaje. dobro je rekao zapovjednik HVO jajce da nije jajce bjeljina ili foča gdje će se bez borbe predati.
zna se na koga je aludirao.

a muda ti , stvarno je to rekao?
ja sam bio u hvo jajce,..i znam da se bez ikakva povoda hvo povukao sa linija "camino polje" poteza jajce-vrbica-mrkonjic grad...osim hvo,u jajcu je bila i armija bih,..saradjivali su zajedno,..nas bosnjaka je mislim bilo oko 30% od jajackog hvo-a,..nikakvih medjuanacinalnih problema nije bilo,,.meni je zapovjednik bio hrvat i danas ga postujem kao oca,jer je castan i posten covjek bio,,.suze ronio od muke kad je naredjeno da sedam dana prije pada jajca hvo napusti grad velikodusno preda municiju armiji bih na odbranu grada,..tada sam presao u armiju bih..
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:44   #45
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Možda mjesec dana neka područja što se tiče Oluje. Bili su u totlanom rasulu, pred BL je bila HV, čak im je Gotovina bio isključio struju. Dovučena je bila teška artiljerija
sve ja to znam,..ali ti kazem da nisu bili prodani od svojih politicara,,..sporo bi to islo,..vasi su se politicari barem izborili za svoje u srednoj bosni
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:47   #46
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
a muda ti , stvarno je to rekao?
ja sam bio u hvo jajce,..i znam da se bez ikakva povoda hvo povukao sa linija "camino polje" poteza jajce-vrbica-mrkonjic grad...osim hvo,u jajcu je bila i armija bih,..saradjivali su zajedno,..nas bosnjaka je mislim bilo oko 30% od jajackog hvo-a,..nikakvih medjuanacinalnih problema nije bilo,,.meni je zapovjednik bio hrvat i danas ga postujem kao oca,jer je castan i posten covjek bio,,.suze ronio od muke kad je naredjeno da sedam dana prije pada jajca hvo napusti grad velikodusno preda municiju armiji bih na odbranu grada,..tada sam presao u armiju bih..
imaš na nekom livanjskom ili jajačkom portalu interviju.
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:49   #47
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ja ti pričam o 1995godini kad spominjem srbe. naravno da su oni jaki bili prije, ali 1995god nisu imali nikakve šanse.
a vi u odnosu na HV ni 1993god nebi prestavljali ozbiljnu prijetnju.
i da. o vašoj "hrabrosti i uspjesima" protiv srba sve je jasno. pokazali ste i na tom polju koliko ste sposobni
nista vi ne bi te 93 jer vam je jos srpska krajina puhala za vratom i to oko maslenice,jeste je oslobodili ali ste je i skupo platili,..oficijelna laz za vasu javnost (kada ste slali jedinice na g.vakuf i mostar) i koji tamo zalijepi je bila "maslenica i medjacki dzep"
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:52   #48
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
nista vi ne bi te 93 jer vam je jos srpska krajina puhala za vratom i to oko maslenice,jeste je oslobodili ali ste je i skupo platili,..oficijelna laz za vasu javnost (kada ste slali jedinice na g.vakuf i mostar) i koji tamo zalijepi je bila "maslenica i medjacki dzep"
vi mudžose mi barem naše. govorim o logistici i zapovjedništvu koje nije slano 1993god
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 02:53   #49
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
imaš na nekom livanjskom ili jajačkom portalu interviju.
nemam! i ne bih da odajem koja sam bojna bio niti idenitet tog covjeka!
tada se nisu davali intervjui barem moj zapovjednik nije,jer je jadnik svo vrijeme bio na polozaju pokusavajuci da spase sto se da spasiti,suze je prolio samo jedno i to pred nama borcima,covjek je iako frisko ranjen letao oko jebenih linija da dadne sve od sebe,.za mene ce on uvijek ostati pravi zapovjednik!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:56   #50
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vi mudžose mi barem naše. govorim o logistici i zapovjedništvu koje nije slano 1993god
kako nije kad ste slali helikpterima sta moglo slati,,izmdeju ostalog logistiku i komadni kadar u vitez,..o gornjem vakufu i mostarau da i ne pricam..,,,obicnim autima ste ih dovlacili do prvih linija
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 02:58   #51
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
nemam! i ne bih da odajem koja sam bojna bio niti idenitet tog covjeka!
tada se nisu davali intervjui barem moj zapovjednik nije,jer je jadnik svo vrijeme bio na polozaju pokusavajuci da spase sto se da spasiti,suze je prolio samo jedno i to pred nama borcima,covjek je iako frisko ranjen letao oko jebenih linija da dadne sve od sebe,.za mene ce on uvijek ostati pravi zapovjednik!
taj interviju je davao dok je jajce već bilo palo. uostalom ako te zanima potraži, ako ne tvoja stvar.
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:00   #52
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
kako nije kad ste slali helikpterima sta moglo slati,,izmdeju ostalog logistiku i komadni kadar u vitez,..o gornjem vakufu i mostarau da i ne pricam..,,,obicnim autima ste ih dovlacili do prvih linija
znači tvrdiš da je isto zapovjedništvo i logistika bila 1993 u srednjoj bosni kao i 1995?
pa pojeli bi vas.a i sam si rekao da smo tada bili zauzeti krajinom da nismo sve poslali. a pred oslobađanje glamoča i grahova smo također bili opterećeni krajinom
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:01   #53
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
taj interviju je davao dok je jajce već bilo palo. uostalom ako te zanima potraži, ako ne tvoja stvar.

ja ne znam o kom intervju-u ti pricas ali cu potraziti,cisto informativno,,.,.moj zapovjednik je bio pravi borac a ne pizda,..i 100% taj nikakve intrevjue ne bi davao , govorim o zapovjedniku svoje bojne a ne obrane jajca hvo,..koji je svakako bio vise politicar nego vojnik,..mislim da se tak lik zvao nikola bilic
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:04   #54
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
znači tvrdiš da je isto zapovjedništvo i logistika bila 1993 u srednjoj bosni kao i 1995?
pa pojeli bi vas.a i sam si rekao da smo tada bili zauzeti krajinom da nismo sve poslali. a pred oslobađanje glamoča i grahova smo također bili opterećeni krajinom
pa normalno da nije bilo kao i 95,,a. i sto bi?
niti je 95 bilo vise tih sukoba,..osim toga pomogli smo vam da vratite kupres jos 94 (za sta bi tesko stisli muda od kako su vas srbi namlatili tamo jos 92).
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:08   #55
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ja ne znam o kom intervju-u ti pricas ali cu potraziti,cisto informativno,,.,.moj zapovjednik je bio pravi borac a ne pizda,..i 100% taj nikakve intrevjue ne bi davao , govorim o zapovjedniku svoje bojne a ne obrane jajca hvo,..koji je svakako bio vise politicar nego vojnik,..mislim da se tak lik zvao nikola bilic
ja govorim o zapovjedniku HVO jajce. zaboravio sam ime, ali moguće da je bilić
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:10   #56
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
pa normalno da nije bilo kao i 95,,a. i sto bi?
niti je 95 bilo vise tih sukoba,..osim toga pomogli smo vam da vratite kupres jos 94 (za sta bi tesko stisli muda od kako su vas srbi namlatili tamo jos 92).
kao što smo mi prekinuli višegodišnju blokadu bihaćkog područja
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 03:18   #57
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
kao što smo mi prekinuli višegodišnju blokadu bihaćkog područja
tako je! a i bio je red,barem zbog spomenutog kupresa,nismo vas istisnuli iz lasvanske doline,svi su samostani sacuvani (nazalost bilo je ubistvo 2 fratara u fojnici,ali su uhvaceni i osudjeni,dakle vrijedni samostani u fojnici i igucoj gori su sacuvani),a osim toga je 5.korpus neformalno igrao ulogu hrvatskog "padobranca" u krajini izmedju hrvatske i bosanske strane,da je 5.korpus pokleknuo vidjeli bi vi kako ne ide oluja!
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 03:24   #58
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
pa normalno da nije bilo kao i 95,,a. i sto bi?
niti je 95 bilo vise tih sukoba,..osim toga pomogli smo vam da vratite kupres jos 94 (za sta bi tesko stisli muda od kako su vas srbi namlatili tamo jos 92).
evo još jednog mitomana. kog su namlatili u kupresu? pobjedili da, radi samo 2 hrv tenka na tolikom prostoru, ali su srbi u napredovanju uhvaćeni u klopku kod šuice i ubrzo odbačeni, nakon čega se fronta stabilizirala. mislim, blago tebi ako misliš da je netko čekao da hrabra armija bih napravi prvi korak u strahu od srba, koji zadnjih 1.5 god prije toga puše od hrvata na svim frontama, i u konstantnoj su defenzivi. prije bih rekao da je armija bih pomalo iznenadile hrvate, u stilu kud ranije
dudu is offline  
Old 19.04.2008., 03:33   #59
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
evo još jednog mitomana. kog su namlatili u kupresu? pobjedili da, radi samo 2 hrv tenka na tolikom prostoru, ali su srbi u napredovanju uhvaćeni u klopku kod šuice i ubrzo odbačeni, nakon čega se fronta stabilizirala. mislim, blago tebi ako misliš da je netko čekao da hrabra armija bih napravi prvi korak u strahu od srba, koji zadnjih 1.5 god prije toga puše od hrvata na svim frontama, i u konstantnoj su defenzivi. prije bih rekao da je armija bih pomalo iznenadile hrvate, u stilu kud ranije
naravno da su vas ko zadnje picke namarisali kod donjeg malovana,jebalo se srbima za suicom,kad su vas tate zaskocile sa tenkovima zamaskiarnim u sijenu i stalama te vas odgurali sve do suice i onu vasu postrojbu "zute mrave" i nekakve stakore iz opatije razbucali ko budala novine,da nije armija biu novembru srbima (ponavljam neplanirano,sto znaci za srbe i neocekivano) zaskocila za ledja u kurcu bi hvo stisno muda pa da izadje na polje ravno,..i ovako je bilo povuci-potegni , vise da balije na zasjednu tamo,..cekali bi vi 95 in oluju tj hv,
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 09:22   #60
Nisu zuti mravi i pustinjski štakori iz Opatije nego iz Vukovara. Ne lupaj gluposti. Gdje je to HV dobio kod Drvara po pički. Gdje je to HV dobio kod Pakraca po pički, ako je bilo nešto otpora to je bilo kod Petrinje. Srbi se gle čuda branili cijeli jedan dan. Koliko gluposti i budalaština a samo od od jednog čovjeka. Mi jesmo dobili 92-ge na Kupresu po pički ali šta bi se tek reklo za vas, koliko ste vi tada od Srba po pički dobijali, oš da ti nabrojim sva mjesta.
Ben Quick is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.