Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2020., 14:51   #1
Izrada kreme sa retinom

Pozz svima.. Sto mi he potrebno?Lanolin, vitamin a i sto jos?
Retita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 16:18   #2
A zasto bi uopce petljala sa time, ako ne moras?
Neki doktori se ne usude tak kemijati, a kamo li average consumer.

Kad smo vec kod prirodne kozmetike, mozes probati sa uljem divlje ruze. Navodno je puno A vitamina. Ili jednostavno kupiti gotovi retinol.

Npr Douglas drzi, the Ordinary retinole i jako su jeftini.
Mozes ih uvijek koristiti sa kremom koju vec uzimas i problem rijesen.
Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 16:27   #3
TO granactive retinoidi mi osobno ništa ne valjaju.
-glow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 16:29   #4
Quote:
-glow- kaže: Pogledaj post
TO granactive retinoidi mi osobno ništa ne valjaju.
Ne granactive, nego onaj obicni.
Granactive je em skuplji, em ne postoje nikakve studije o njemu, osim onih koje sami placaju.
Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 20:59   #5
Quote:
Sunce Medeno kaže: Pogledaj post
A zasto bi uopce petljala sa time, ako ne moras?
Neki doktori se ne usude tak kemijati, a kamo li average consumer.

Kad smo vec kod prirodne kozmetike, mozes probati sa uljem divlje ruze. Navodno je puno A vitamina. Ili jednostavno kupiti gotovi retinol.

Npr Douglas drzi, the Ordinary retinole i jako su jeftini.
Mozes ih uvijek koristiti sa kremom koju vec uzimas i problem rijesen.
Dok joj taj "vitamin A" iz ulja divlje ruže počne djelovat ostarit će min. 6 mjeseci i to ako se s njim maže na debelo cijeli dan. Neće dat taj elefakt koji se postiže retinolom uz to će možda dobiti začepljene pore. To se ulje obićno koristi u kombinaciji s drugim uljima.
Slažem se s tobom, bolje koristit gotovo nego se sam upuštat u izradu kreme s retinolom ukoliko se ne poznaju barem osnove izrade prirodne kozmetike.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 04:13   #6
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Dok joj taj "vitamin A" iz ulja divlje ruže počne djelovat ostarit će min. 6 mjeseci i to ako se s njim maže na debelo cijeli dan. Neće dat taj elefakt koji se postiže retinolom uz to će možda dobiti začepljene pore. To se ulje obićno koristi u kombinaciji s drugim uljima.
Slažem se s tobom, bolje koristit gotovo nego se sam upuštat u izradu kreme s retinolom ukoliko se ne poznaju barem osnove izrade prirodne kozmetike.
Autorica se zapravo nije izjasnila sto uopce pokusava postici pa je cijela tema u sustini besmislena. Obzirom da je ipak prirodna kozmetika u pitanju, naveo sam ruzino ulje. Nije komedogeno i ne bi trebalo zacepiti pore.
Ako nista drugo moze pomoci kod akni zbog velikog postotka linoleicne kiseline. Ili makar oziljaka od akni/hiperpigmentacije. Kakvu kozu uopce ima doticna? Koje proizvode koristi?

Ako nam je u cilju samo pomladiti kozu ili usporiti starenje, svakodnevno koristenje kreme za suncanje bih stavio u primarni fokus. Sve ostalo moze malo pricekati.

I molio bih autoricu da ne otvara novu temu pod nazivom: kako napraviti prirodnu kremu za suncanje.
Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.